Skocz do zawartości
Opelin

Pokrywa akwarium - siatka DYI

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy jest na forum osoba, która mogłaby wydrukować na drukarce 3D obramowanie do siatki zabezpieczającej przed wyskakiwaniem rybek? 

Poszukuję nakrycia akwarium (nie szyby) do akwarium Red Sea Max Nano Peninsula. Wymiary dostępne w internecie. 

Takie dedykowane oryginalne akcesorium jest do kupienia ale tylko na eBay za jakieś chore pieniądze ponad 200£ także od razu informuję, że to rozwiązanie mnie nie interesuje. 

A może macie jakieś inne pomysły? Piszcie śmiało. Ewentualna osoba, która zdecydowałaby się wykonać taką ramkę proszę o kontakt - dogadamy się. Dzięki! 

Edytowane przez Opelin (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z plastikowych kątowników można posklejać ramkę i siatkę z grubym oczkiem. Moskitiera jest za gęsta i ograniczy mocno światło. 
Ale siatka, nakrycie akwarium przeszkadza. Nawet przy karmieniu, mnie denerwowało. 
Zrobilem koronę z dibondu i jest elegancko. Światło z lampy też nie razi po oczach przy koronie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja zrobiłem z rurek PVC oraz kształtek 16mm , do tego  siatka na krety. Jest ok nic lepszego nie potrzebuję :)

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież red sea ma zestawy siatek do samodzielnego montażu, kupujesz wymiar do 100cm;120cm itd. Wszystkie kształtki narożniki są w zestawie docinasz tylko profile z długości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Janusz81 napisał:

Przecież red sea ma zestawy siatek do samodzielnego montażu, kupujesz wymiar do 100cm;120cm itd. Wszystkie kształtki narożniki są w zestawie docinasz tylko profile z długości.

Czytanie ze zrozumieniem boli? Przeczytaj jeszcze raz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, elespero napisał:

Czytanie ze zrozumieniem boli? Przeczytaj jeszcze raz. 

A czego niby nie zrozumiałem? Zamiast zgrywać kozaka odpisz kulturalnie albo wcale. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Janusz81 napisał:

A czego niby nie zrozumiałem? Zamiast zgrywać kozaka odpisz kulturalnie albo wcale. 

Bo jest w pierwszym poście że nie chce płacić 200 funtów za dedykowaną siatkę i szuka alternatywy. 
Nie zgrywam kozaka, potrafię czytać Januszu, typowy Januszu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Sullivan napisał:

Jakie 200 funtów? Chyba 50 jak już.

To podrzuć jakiś link koledze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, elespero napisał:

Bo jest w pierwszym poście że nie chce płacić 200 funtów za dedykowaną siatkę i szuka alternatywy. 
Nie zgrywam kozaka, potrafię czytać Januszu, typowy Januszu. 

Nie zgrywasz tylko zgrywasz do tego próbujesz mi ubliżyć, w którym miejscu napisałem mu o siatce za 200£ , mieszkam w UK od 8 lat i za tyle nie widziałem, można kupić śmiało w granicach 80£. W polsce od 250-350zł. Jak ktoś wyżej pisał w corallandzie mają red sea net cover przecenione o 30%. Januszu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Janusz81 napisał:

Nie zgrywasz tylko zgrywasz do tego próbujesz mi ubliżyć, w którym miejscu napisałem mu o siatce za 200£ , mieszkam w UK od 8 lat i za tyle nie widziałem, można kupić śmiało w granicach 80£. W polsce od 250-350zł. Jak ktoś wyżej pisał w corallandzie mają red sea net cover przecenione o 30%. Januszu

Jesteś idiotą? On pisał o 200 funtach. Podstawówkę omijałeś? 
Już wiem dlaczego kilka lat tu nie wchodziłem, przez dzbanów takich jak ty. 
Wstaw linka jak wiesz gdzie kupić taniej, bo autor postu napisał dokładnie że dedyk to 200. 
 Przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem, zwłaszcza moje pytanie. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, elespero napisał:

Jesteś idiotą? On pisał o 200 funtach. Podstawówkę omijałeś? 
Już wiem dlaczego kilka lat tu nie wchodziłem, przez dzbanów takich jak ty. 
Wstaw linka jak wiesz gdzie kupić taniej, bo autor postu napisał dokładnie że dedyk to 200. 
 Przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem, zwłaszcza moje pytanie. 
 

Przeczytaj ty co ja napisałem , napisałem mu jaką kupić taniej niż 200£ (chyba o to mu chodziło). Jak autor  zapyta o link to chętnie mu podam. Poza tym z tego co wiem niema dedykowanych red sea pod konkretny zbiornik, wszystkie są do samodzielnego docięcia i nie za taką cenę. Co do twoich wypowiedzi to licz się troche ze słowami, bo takimi tekstami idiotę robisz ale z siebie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja bym bardzo prosiła aby wzajemnie się nie obrażać!


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Janusz81 @elespero panowie jesus... Po co te nerwy. 

To znalazłem:

https://www.londonaquaticdesign.co.uk/home/136-red-sea-reefer-max-nano-peninsula-pro-lid.html

Stąd mówię że 200+£ 

Fakt są uniwersalne z Red Sea np tu:

https://coralland.pl/pl/p/Red-Sea-DIY-Aquarium-Net-Cover-Universal-Cut-out-kit/7728?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAtOmsBhCnARIsAGPa5yas8RnmwUzotPEF4936dbg1zfIpYO67KzdbP1hpD3CJDruCBkuQJXYaAodwEALw_wcB

Ale brak danych jak długie są płaskowniki. Skąd pewność, że starczy? Nie napisali.

No i kwestia narożników. Napisali:

Narożnik zewnętrzny A i narożnik wewnętrzny B. Peninsula nie ma komina zatem potrzebne mi 4 narożniki zewnętrzne. To co mam zrobić kupić 2 zestawy? 

O to mi chodzi. 

Nie chcę niczego na kształt korony. O ile w sporych akwariach prostokątnych to naprawdę dobrze wygląda, o tyle w kostce - moim zdaniem już niekoniecznie. 

Ktoś pisał o linku. Wobec tego bardzo bym prosił o takowy link gdzie nawet na docinkę DYI będzie ok i będę mógł to z czystym sumieniem kupić, byle nie za 200+£

Edytowane przez Opelin (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Janusz81 napisał:

@Opelin jak chcesz kupić w polsce ta napewno bedzie pasować:

No i super! Dziekuję! Wychodzi jakieś 40£ - nadal drogo jak na kawałek siatki. Ale lepszy rydz niż nic.

Zamawiam, dam znać czy było warto. 

Temat nożna zostawić otwarty. Może komuś się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.