Skocz do zawartości
Pirat1

Waterbox Marine X60.2

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem w końcu czas, żeby wkleić kilka zdjęć z mojego nowego zbiornika...

Po przesiadce w lipcu 2023 z Red Sea Max Nano 75 na Waterbox Marine X 60.2 - 206 litrów w obiegu.

wymiary długość 60cm, szerokość 50 cm, wysokość 50 cm

Lampa Red Sea ReefLed 90 + Reef Factory Reef Flare Bar S

Odpieniacz Nyos Quantum 120

Pompa Jebao MDP-3500

2 cyrkulatory Jebao SLW-10M + cyrkulator Tunze Turbelle Nanostream 6040.

Grzałka Aquael Ultra Heater 200W

Sól - Red Sea niebieska

Baling - Modern Reef All-in-one Reef-Keeping System 

 

Zbiorniczek zakupiony w CoralHouse w Bielawie, bardzo POLECAM !!!!

Czy ktoś na forum ma jeszcze takie akwarium ?

20231209_121203.jpg

20231209_121245.jpg

20231209_121428.jpg

20231209_121434.jpg

20240116_203451.jpg

20240116_203636.jpg

20240120_170037.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden waterbox na forum ale w wersji z panelem. Fajnie ,że dostępnych jest coraz więcej gotowych zestawów w naszym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Waterbox ale mniejszy i długa jeszcze droga do osiągnięcia tego co Ty masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mazmaciek napisał:

Jak popatrzyłem na ceny to nie dziwię się że jest ich tak mało. 

Ale za to nie ma z tymi zbiornikami takich problemów jak z Red Sea.  Reklamacje też bez problemu uwzględniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Pirat1 napisał:

Ale za to nie ma z tymi zbiornikami takich problemów jak z Red Sea

A jakie są problemy z Red Sea? Kiedyś pewnie mnie najdzie ochota na większe, szczerze to już mam ochotę i zastanawiam się właśnie nad Red Sea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Pirat1 napisał:

Ale za to nie ma z tymi zbiornikami takich problemów jak z Red Sea.  Reklamacje też bez problemu uwzględniają.

Miałeś jakieś problemy z Red Sea? Bo coś mi sie wydaje że większość powiela jakieś zasłyszane plotki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Red Sea jest taki problem, że potrafi sylikon puścić jest pełno filmów na youtube. Ja sam jestem posiadaczem akwarium od Red Sea i jak narazie jest wszystko ok. Jedynie co mnie denerwuje to zawór membranowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kirzan napisał:

Z Red Sea jest taki problem, że potrafi sylikon puścić jest pełno filmów na youtube. Ja sam jestem posiadaczem akwarium od Red Sea i jak narazie jest wszystko ok. Jedynie co mnie denerwuje to zawór membranowy.

Dokładnie, wiele filmików krąży po sieci jak sylikon przepuszcza. Osobiście miałem akwarium Red Sea i bardzo szybko kilka rzeczy się zepsuło... Red Sea nigdy nie wspomogło. Dodam, że akwarium było na gwarancji.

Waterboxa mam od lipca 2023 i ostatnio zauważyłem bąbelek powietrza pomiędzy sylikonem w sumpie. Wystarczyło zdjęcie i dowód zakupu. Wczoraj wysłali nowego sumpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Kirzan napisał:

Z Red Sea jest taki problem, że potrafi sylikon puścić jest pełno filmów na youtube. Ja sam jestem posiadaczem akwarium od Red Sea i jak narazie jest wszystko ok. Jedynie co mnie denerwuje to zawór membranowy.

Też mam Red Sea od dłuższego czasu, niema żadnych problemów, wykonanie wydaje sie być staranne. Z zaworem membranowym to racja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się sprawdzają cylkulatory SLW 10 ? Dodałeś Tunze bo nie wystarczają Jebao? 

I chciałbym się jeszcze zapytać na ile procent masz ustawioną pompę obiegową ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2024 o 00:06, Pawel90 napisał:

Jak się sprawdzają cylkulatory SLW 10 ? Dodałeś Tunze bo nie wystarczają Jebao? 

I chciałbym się jeszcze zapytać na ile procent masz ustawioną pompę obiegową ? 

Cyrkulatory pracują u mnie już 2 lata i nie miałem z nimi żadnego problemu. Jak każdy cyrkulator po pewnym czasie gdzieś się zabrudzi i zmniejsza się jego wydajność, wtedy uruchamiam Tunze. 

Jeżeli chodzi o pompę obiegową to mam ustawioną na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jest fajna Promocja w erybce na nowszy model tych falowników i zastanawiam się czy 10 ALW wystarczą,albo lepiej dwa razy 20 ALW brać.One są tak samo mocne jak SLW. 

Tydzień temu przesiadałem się na taki sam zbiornik jak ty posiadasz.Teraz muszę jeszcze falowniki dobrać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Pawel90 napisał:

Aktualnie jest fajna Promocja w erybce na nowszy model tych falowników i zastanawiam się czy 10 ALW wystarczą,albo lepiej dwa razy 20 ALW brać.One są tak samo mocne jak SLW. 

Tydzień temu przesiadałem się na taki sam zbiornik jak ty posiadasz.Teraz muszę jeszcze falowniki dobrać. 

Lepiej kup mocniejsze, zawsze możesz zmniejszyć moc. 

Tak z ciekawości zapytam, gdzie zakupiłeś zbiorniczek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Pawel90 napisał:

Aktualnie jest fajna Promocja w erybce na nowszy model tych falowników i zastanawiam się czy 10 ALW wystarczą,albo lepiej dwa razy 20 ALW brać.One są tak samo mocne jak SLW. 

Tydzień temu przesiadałem się na taki sam zbiornik jak ty posiadasz.Teraz muszę jeszcze falowniki dobrać. 

Podchodziłbym do ALW z dystansem biorąc pod uwagę, że są sterowane tylko po wifi ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, sith114 napisał:

Podchodziłbym do ALW z dystansem biorąc pod uwagę, że są sterowane tylko po wifi ;P

No właśnie, czy w nich można włączyć karmienie (jak w tych typowych robi się to przyciskiem) a potem cyrkulator sam wróci do poprzedniej funkcji? Jakoś nie mogę tego rozgryźć.

Tak czy inaczej potwierdzam, że wolę jak mają także przyciski do sterowania i sorry za zaśmiecanie tematu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.02.2024 o 09:47, Pirat1 napisał:

Lepiej kup mocniejsze, zawsze możesz zmniejszyć moc. 

Tak z ciekawości zapytam, gdzie zakupiłeś zbiorniczek?

Kupiłem używany na eBay.Szukałem długo Red sea 170 ale trafił się nagle Waterbox i zdecydowałem się na niego. Jak na razie jestem jedynie nie mogę PO4 zbić po przeniesieniu...

A co do falowników mam trochę obawę że dwa x ALW 20 będzie za mocne. I tak samo myślałem że ALW będzie miał wyłącznik na karmienie.A do ustawienia wystarczy mi Aplikacja.

Teraz używam SLW- M , I on też posiada tylko wyłącznik na karmienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2024 o 13:14, Pawel90 napisał:

Kupiłem używany na eBay.Szukałem długo Red sea 170 ale trafił się nagle Waterbox i zdecydowałem się na niego. Jak na razie jestem jedynie nie mogę PO4 zbić po przeniesieniu...

A co do falowników mam trochę obawę że dwa x ALW 20 będzie za mocne. I tak samo myślałem że ALW będzie miał wyłącznik na karmienie.A do ustawienia wystarczy mi Aplikacja.

Teraz używam SLW- M , I on też posiada tylko wyłącznik na karmienie.

jak znajdziesz chwilę, to zapodaj jakieś fotki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.03.2024 o 14:23, Pirat1 napisał:

jak znajdziesz chwilę, to zapodaj jakieś fotki :-) 

Po przeniesieniu wyszło mi trochę cyjano  na koralach i w refugium. Zbiornik musi się jeszcze ustabilizować.

IMG-20240317-WA0005.jpg

IMG-20240317-WA0001.jpg

W dniu 1.03.2024 o 10:47, chris_ek napisał:

No właśnie, czy w nich można włączyć karmienie (jak w tych typowych robi się to przyciskiem) a potem cyrkulator sam wróci do poprzedniej funkcji? Jakoś nie mogę tego rozgryźć.

Tak czy inaczej potwierdzam, że wolę jak mają także przyciski do sterowania i sorry za zaśmiecanie tematu.

 

Kupiłem dwie ALW 20 i mają wyłącznik na kontrolerze ale nie włącza się automatycznie ponownie , trzeba samemu włączyć.Jest to przycisk na wifi . Ja sobie je połączyłem razem z SLW-M cylkuratorem i on ma funkcję Feed. Razem wyłączają się na 10 min i automatycznie włączają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.03.2024 o 14:25, Pawel90 napisał:

Po przeniesieniu wyszło mi trochę cyjano  na koralach i w refugium. Zbiornik musi się jeszcze ustabilizować.

IMG-20240317-WA0005.jpg

IMG-20240317-WA0001.jpg

Kupiłem dwie ALW 20 i mają wyłącznik na kontrolerze ale nie włącza się automatycznie ponownie , trzeba samemu włączyć.Jest to przycisk na wifi . Ja sobie je połączyłem razem z SLW-M cylkuratorem i on ma funkcję Feed. Razem wyłączają się na 10 min i automatycznie włączają.

Bardzo ładny zbiorniczek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.