Skocz do zawartości
Przemek

NanoReef - rzeczy do zrobienia, poprawienia

Rekomendowane odpowiedzi

Problemem jest pewnie spacja w nazwie pliku.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle , ze problemem jest to , ze ktos znowu wprowadzil zmiany, bo dawniej tak samo nazywalem pliki i spacja w nazwie automatycznie byla wprowadzana przez system.

edit : ok, za drugim razem sie udało.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spacje w nazwach plików nie są właściwe i nie powinny być używane.

Moduł PFS(personal file system) nie uległ modyfikacjom - wcześniej takze nie można było używać spacji.

Mówimy o nazwie pliku a nie o opisie zdjęcia.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dziala licznik ofert w kategoriach na przebij? Bo pokazuje np:

Bezkręgowce (-1)

generalnie chyba odejmuje 1 od liczby ofert

i czy mozna gdzies znalezc licytacje ktore sie zakonczyly np wczoraj?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Aukcje zakończone można znaleźć tylko wtedy gdy brało się w nich udział, lub dodało się do obserwowanych - w innym wypadku po zakończeniu (po 10min) stają się niewidoczne.

Co do licznika - to jest bład, aukcja była usuwana ręcznie przez administratorów. Zaraz zostanie naprawiony.

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

licznik nadal pokazuje -1 jako liczbe aukcji bezkregowcow :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zalogowaniu Licytuję-wylicytowane przedmioty: zastanawiam się, dopóki aukcja nie ma statusu "Aukcja zakończona" można ją usunąć, natomiast gdy ma ten status już nie można jej usunąć - czy nie lepiej i logiczniej byłoby odwrotnie? mnie, dla przykladu już nie interesuje co zakupiłem, zaplaciłem i odebrałem; mógłbym to sobie usunąć, a Opcje nie dają mi takiej możliwości;


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję trochę temat - kilka moich spostrzeżeń nad którymi warto by było wg mnie popracować:

1. funkcja "Pokaż nowe posty napisane od ostatniej wizyty" i tu trzy uwagi

- z tego co zauważyłem działa to na 99% na plikach cookies czyli jak przeglądam forum z domu i z pracy to na każdym z nich mam niestety od początku te same tematy jako nieprzeczytane - może warto się zastanowić nad rozwiązaniem dosyć popularnych szczególnie na forach opartych o phpBB czyli przywiązanie nieprzeczytanych wiadomości do konta użytkownika + możliwość świadomego odznaczenia "wszystkich jako przeczytane"

- po kliknięciu na w/w link pokazują nam się nieprzeczytane wiadomości ale jest tylko temat - warto by było na początku dodać sekcję z jakiej ten temat pochodzi - czasem jest coś na zasadzie "Korale ... " a później okazuje się, że jest to dział Kupię/sprzedam (bo ktoś zapomniał dopisać) i w sumie niepotrzebnie to miesza

- mam wrażenie, że nie jest zapamiętywana ostatnia wiadomość w ramach danego tematu czyli jak wchodzę w temat gdzie jest np. 5 stron to znowu ląduje na pierwszej wiadomości zamiast na tej z ostatniej wizyty

2. wysyłanie prywatnych wiadomości - mamy skrzynkę odbiorczą ale przy wysyłaniu wiadomości są widoczne tylko do czasu odebrania (fajnie, że widać czy ktoś odebrał czy nie ale przydałoby się zachowywanie wysłanych i już odebranych wiadomości)

pozdrawiam i czekam na info czy coś z powyższej listy da się wprowadzić w najbliższym czasie (lub po prostu info, że takich zmian nie będzie)

rpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to bym sie raczej zastanowil czy.. skoro Przemek nie ma czasu wprowadzac zmian w bledach forum ..to powinien go oprzeć o gotowy silnik np. phpBB3.

I nam by sie zylo latwiej i jemu bo nikt by nie marudzil, w wiekszosci silnikow te rozwiazania sa od dawna wprowadzone :-) i maja duzo fajnych opcji.

No ale to pytanie do Właściciela.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słuszna koncepcja - po co wywarzać otwarte drzwi.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i niestety tylko dyskutowane, ale chyba glownie w oparciu o temat targowiska


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tylko w temacie o targowisku.

nie wiem dlaczego wlasciciel uparcie trzyma sie archaicznego systemu kiedy jest tyle innych alternatyw. nawet jesli kwestia importu bazy z jednej platformy na inna jest tak trudno to zawsze mozna postawic nowe forum z linkiem do starego jako archiwum.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia priorytetow, migracje nie sa trudne , ba raczej zwykle.

Mysle ze kwestia pswiecenia czasu, jak wiemy forum bezposrednio nie przynosi dochodu wiec jego obsluga zawsze bedzie na drugim planie.

No nic, mysle ze nie ma co bic piany, forum jest Przemka, skoro nie ustosunkowuje sie do naszych sugestii to znaczy ze nasza dyskusja nie ma zbytnio sensu.

Wychodze z zalozenia, nie nawrocisz wszystkich :( widac tak musi byc.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Import to import trzeba mieć czas.

Jeżeli brak czasu na zabawy archiwum jest dobrym rozwiązaniem.

Pozostaje jednak sprawa użytkowników, bo jeżeli nie zrobi się importu to wiadomo rejestracja wszystkich od początku jest nieunikniona.

Każde forum ewoluuje wcześniej lub później albo no ... cóż zaczyna drażnić userów i wiadomo.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Krótko , ponieważ mamy awarię.

zmiana enginu forum będzie - to jest pewne. Kiedy - jak tylko pozwoli mi na to czas.

W tej chwili musze się zająć innymi sprawami, których nie mogę odkładac na później - dlatego też fakt, że w tym temacie się nie odzywam, nie oznacza że problemu nie widzę i zamykam się na sugestie innych.

Import bazy danych nie jest prosty - złożoność i sposób składowania poszczególnych rekordów powoduje, że jakikolwiek gotowy skrypt - choćby phpbb wymnaga bardzo dużych przeróbek, aby móc zaimportować - nie tylko forum, ale przecież mnóstwo rzeczy dookoła - pfs, galerię etc

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek - a mógłbyś się jakoś odnieść do moich sugestii (niekoniecznie dzisiaj :-) )? Czy jest to realne do wprowadzenia we w miarę rozsądnym czasie?

Zgadzam się, że zmiana engine'u jest mocno pracochłonna i czasem lepiej już dopracować to co się ma niż pchać się w nowe rozwiązania (nawet te sprawdzone).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@helmofon : akurat baza userów jest najprostsza do importu i to sie daje zrobic. rzeczywiscie trudnosc moze stanowic przeniesienie postow z powiazaniami do innych czesci systemu. dlatego moim zdaniem w skrajnym przypadku mozna zrobic gruba kreske, zamrozic stare obecne forum w postaci archiwum i zaczac z nowym. na obecnym forum jedyne co bym dopracowal to stabilnosc działania i szczegolowosc funkcji szukaj.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaziko: Ja nie mówię że się nie daje tylko że przy każdym rozwiązaniu trzeba mieć czas :( którego większość z nas nie ma.

W niektórych przepadkach ta twoja gruba kreska jest najwygodniejszym rozwiązaniem.

@rpp: jeżeli chodzi o nowe rozwiązania i stare to jest to raczej sprawa mocno dyskusyjna. No i zależy fachowca.

Poczekajmy, zobaczymy.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długi temat i nie mam sił, żeby przeglądać go od początku - więc nie bijcie, jeśli już było.

Sugerowałbym zmianę symbolu płci w profilu na właściwy, bo jak na razie jest zupełnie odwrotny :clowning


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Przemku nie masz czasu to chętnie podejmę się prac modernizacyjnych, przeniesienia forum etc. CV mogę wysłać :) Nie takie rzeczy się robiło, nie takie projekty się prowadziło :) W zamian mógłbyś mnie obdarować jakimś sprzętem, życiem etc. Do obgadania.

PS

Na silnik forum polecam IPB. Naprawdę świetne narzędzie, tak wygląda forum, które aktualnie prowadzę http://www.nasztomaszow.pl/forum/.


Już wkrótce... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie byłby to problem to proponowałbym dopuścić emotikony w podpisach :)

na silnik forum polecałbym SMF - łatwy w administrowaniu i zarządzaniu...


250L + sump, start = 2010.06.29

Illumagic LEDs M-90S, BubbleMagus 180-CS, 2*JVP-201, NewJet 3000

BioPellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przydała by się opcja zmiany adresu e-mail w profilu...


--

300L kostka + sump

8188_8427.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.