Skocz do zawartości
Przemek

NanoReef - rzeczy do zrobienia, poprawienia

Rekomendowane odpowiedzi

jestem w pracy działa ;) !!!


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wpisaniu "DSB" jako hasla w wyszukiwarce pojawia sie komunikat : "Your keyword(s) is/are too short. Keywords must be at least 4 characters long and consist of letters and/or numbers"

czyli slowo kluczowe za krotkie, minimum 4 znaki powinno miec.... ;)

to wlasnie wyszlo w jednym z watkow na forum. chyba nie trzeba przekonywac, ze 3 literowe haslo w postaci DSB jest warte tego aby usprawnic wyszukiwarke?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wpisałem Qbab to wyskoczyły dwa wyniki ;)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mało ;) jestem więcej wart ;)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na haslo "kaziko" wyskakuje 5... ;)

nie to zebym sie chcial lansować pod względem ilości postów, ale jeśli wyszukiwarka działa tak samo dla każdego hasła, to jakość wyników wyszukiwania jest mocno dyskusyjna...


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już działa.

W wynikach wyszukiwania pokazane są tylko te wątki w których występuje dane słowo kluczowe.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze znikajace wysłane posty prywatne....


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku - ale ja wpisałem Qbab w "szukaj postów użytkownika" i za ostatnie 3 miesiące wyskakuje mi dziś 10 ;) a chyba jednak więcej mi się napisało ;)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie malutkie pytanko, nie chciałbym żeby to zabrzmiało arogancko, ale dlaczego nano-reef sygnuje swoją nazwą, moje prywatne zdjęcie wcześniej nie uzgadniając tego ze mną, jako właścicielem zdjęcia.

No niestety, takie zapytania jak by nie napisać i tak drętwo brzmią:playing

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=16009


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wszystkie zdjęcia które są wgrywane na nasz serwer automatycznie oznaczane są sygnaturką Nano-Reef.pl - która informuje skąd zdjęcie zostało pobrane w przypadku "wyplucia" go jako wyników np. w google images.

Jeśli ktoś nie chce aby jego zdjęcia były oznaczane takim znakiem wodnym - mozna skorzystać z takich serwisów jak choćby imageshack, czy też ewentualnie wykupić jakąś powierzchnię dyskową bez limitów transferu i wklejać w posty zdjęcia jako linki zewnętrzne.

W takiej sytuacji sygnaturki nie będzie :playing

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to jasne, że utrzymujesz to forum i dzięki temu możemy umieszczać fotki(aczkolwiek niektórym wyjadaczom warto by było dopłacać, oby tylko fotki wstawiali:D bo to nakręca rynek)

Tylko może, warto było wcześniej poinformować użytkowników, że owszem, korzystacie za darmo z forum, ale jeśli google images "wypluje" wasze zdjęcia, to będę sobie na nich reklamował swoje forum.

Czy zgadzacie się na ten układ ja daję miejsce na umieszczenie zdjęć, wy pozwalacie mi się reklamować na waszych zdjęciach.

I w tedy można by odhaczyć takiego ptaszka w "moim profilu" że zgadzam się na umieszczenie napisu lub nie.

To tylko moja propozycja.

Przez ten mały drobiazg niektórzy ludzie do dzisiaj pewnie nawet nie zdawali sobie sprawy z tego że pracowali dla Ciebie, ale to jest po prostu marketing, narzędzia handlu i ok.

Ale to pewnie szczegół, nie ważne, pewnie nie zauważyłem tej informacji gdzieś na forum.

A wykupić powierzchnie dyskową to wiem, oczywiście tylko ze dzięki Tobie możemy mieć ja "za darmo"

Pozdrawiam jak zwykle czepiający się

Jarosław:D


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarku

Strona nie była nigdy płatna i mam nadzieję że taką nie stanie się.

Wydaje mi się ze nie do końca muszę się tłumaczyć się z tego ile kosztuje mnie nano-reef, czy osiągam z tego tyłu jakieś korzyści czy też nie - i czy wykorzystuje serwis do celów komercyjnych czy też nie.

Utrzymanie forum kosztuje i to nie jest 5, 10, czy 50zł miesięcznie - i chyba każdy dorosły i rozsądny człowiek wie że każde przedsięwzięcie wymaga nakładu srodków pieniężnych - i to nie wirtualnych.

Stawianie naszej firmy jako podstępnie wykorzystującej zdjęcia użytkowników do zbijania kokosów jest chyba nie trafione i grubo przesadzone. Ja niczego nie ukrywam, podstępem nie zdobywam i nie wklejam zdjęć do portfolio swojej firmy - są one umieszczane na publicznej galerii nano-reef.pl - do której bądź co bądź świadomie wgrywane są przez użytkowników zdjęcia - i jeśli ktoś nie godzi się na umieszczenie napisu nano-reef.pl na zdjeciu przy okazji publikacji na tym serwisie - to zawsze takie zdjęcia może ze swojej galerii usunąć.

Znak wodny został dodany do nowych zdjęć, które pojawiły się od czasu przejścia na nowy silnik forum.

Na zdjęciach nie umieszczam napisu ReefShop.pl - a różnica w obu tych przypadkach jest chyba znacząca, prawda?

Co do finansowania forum i reklam innych firm na nim - o tym jak dojrzałe jest podejście firm z branży morskiej niech świadczy fakt jak wiele z nich reklamuje się na tym czy na innym forum - i chodzi mi tu o reklamę komercyjną a nie o dzikie umieszczanie postów z kryptoreklamą i wyczekiwanie aż do usunięcia postu przez administratorów strony.

Nano-reef.pl ma ponad milion odsłon miesięcznie - czy to dużo? Wydaje mi się że bardzo, biorąc pod uwagę ten wskaźnik a także liczbę zarejestrowanych użytkowników.

Cennik reklam wysyłałem kilka razy - jak widać każdy by chciał to wykorzystać, tylko nikt nie chciał by za to zapłacić - albo zapłacić dużo mniej niż jest to obiektywnie warte (biorąc pod uwagę reklamę na serwisie z bardzo dobrze określonym targetem odbiorców i przez to potencjalnych Klientów).

Proszę nie odebrać mnie źle - ale tego typu wątki pojawiają się na forum co jakiś czas - raz to dotyczy ilości reklam na forum, innym razem naszego "monopolizmu" na reklamy(co opisałem powyżej) a teraz znaków wodnych na zdjęciach.

Już jestem przyzwyczajony :playing

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc ludzi z automatu odbiera obrazek z podpisem nano-reef.pl jak oswiadczenie o prawach autorskich, szczegolnie jesli znajduje fotke w wyszukiwarce i nie zaglada na forum.

nie kazdemu bedzie sie podobalo to , ze jego fotografia znaleziona gdzies w googlach bedzie pokazywana gdzies indziej i interpretowana jako autorstwa jakiegos nano-reef.pl .

jak ktos wczesniej napisal warto o takich zamianach informować zanim zostaną wprowadzone. albo przynajmniej zaslonic sie regulaminem forum w ktorym powinno byc napisane, ze korzystanie z forum oznacza zgode na zasady wynikajace z regulaminu.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pzremku, zgadzam się z Jarosławem,że jest tu jakieś niedomówienie. Wiem ze serwis jeszcze ciagle jest dopracowywany w nowej wersji, więc pewnie dlatego nie ma jeszcze informacji o doklejaniu logo. Jak dla mnie mozesz spokojnie umieszczać reklame reefshop, ale powinna byc o tym informacja(domyślna zgoda).

Jeżeli ktoś znajdzie zdjecie przez google to znak wodny sugeruje, ze włascicielem (amoze i autorem) zdjecia jest Nano-reef. Oczywiscie mozna umieścic na zdjęciu własne copyright, np w przeciwnym rogu.

Nie odebrałam postu Jarosława jako wezwania do tłumaczenia się z dochodów i strategii biznesowej, wręcz odwrotnie " nie chciałbym żeby to zabrzmiało arogancko" Wszyscy doceniamy to forum (jest dosłownie bezkonkurencyjne) :playing

Mysle ze tylko chciał zwrócic uwagę na pewne niedopatrzenie- przecież po to jest ten watek-

szukałam regulaminu forum ale nie znalazłam -chyba nie istnieje (w sumie nie musi ,ale...)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TMK

Osobiscie uwazam, ze cos takiego jak uprzedzenie o znaku wodnym na hostowanych fotkach powinno istniec. Najlepiej przy rejestracji. Bo mi np. by cos takiego nieodpowiadalo i z miejsca bym korzystal z imageshack.us ( tak jak w zasadzie to robie).

Takze regulamin powinien istniec.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ocelocik :

@TMK

Osobiscie uwazam, ze cos takiego jak uprzedzenie o znaku wodnym na hostowanych fotkach powinno istniec. Najlepiej przy rejestracji. Bo mi np. by cos takiego nieodpowiadalo i z miejsca bym korzystal z imageshack.us ( tak jak w zasadzie to robie).

Takze regulamin powinien istniec.

Oczywiście ze powinno, własnie więc dodajemy to jako sprawy do zrobienia. Ja sie rejestrowałam chyba z pieć lat temu wiec nie pamietam czy był regulamin, znaków wodnych na pewno nie było:)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jej, ile pozytywnych wypowiedzi się pojawiło.

Dzięki.

A ja już zmajstrowałem dwa razy dłuższego posta do Przemka w odpowiedzi, że niepotrzebnie sie tak tłumaczył w innych tematach, itd. itd.

Całe szczęście że go nie umieściłem bo bym sie ośmieszył tylko.

O wiele lepiej to przedstawiliście, dzięki za zrozumienie.


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Przemek ma to gdzieś:

Przemku

Muszę się wytłumaczyć bo jakoś tak dziwnie to wyszło.

Naprawdę, nie trzeba było, aż tak się tłumaczyć z kwestii których nie poruszyłem nawet.

Ale oczywiście masz prawo być pobudzony.

Przecież nie prosiłem cię o tłumaczenie się ile Ciebie kosztuje nano-reef, bo mnie to nie obchodzi, jest to twoja prywatna sprawa, a już w ogóle czy coś na tym zarabiasz, i co z tym robisz.

Naprawdę, nie trzeba się tłumaczyć z tego że przedsięwzięcia biznesowe kosztują, ja się o to nie pytałem bez obrazy.

Nic też o podstępnym wykorzystaniu przez ciebie użytkowników nie napisałem.

Tyle się napracowałeś niepotrzebnie.

Tylko napisałem o tym, że nie każdy może zdawać sobie sprawę z tego że automatycznie umieszczacie logo na prywatnym zdjęciu, bo zdjęcie jest dalej własnością fotografa.

Po czym wyskakuje w google, tak jak sam piszesz., z twoją reklamą.

Nie każdy przywiązuje do tego wagę i wie, że w google lata jego zdjęcie z twoja reklamą.

Teraz już wszyscy wiedzą i ok.

Przemek, o co chodzi przecież nie zarzucam Ci ukrywania czego kolwiek podstępnie.

Przyznaj się chyba troszkę pewnie zmęczony byłeś.

Chodzi tylko o fakt, że ktoś może nie wiedzieć i już, kwestia informacji, ale jeśli to jakaś trudność to luz, luzik, luziczek.

Chodzi tylko o napis, który umieszczasz na naszych prywatnych fotkach i nic więcej, dla mnie to nowość, że moja fotka, może się pokazać w gogle i reklamować twoje forum i tyle, dowiedziałem się dopiero teraz o tym od Ciebie.

Powiem więcej ktoś może być nawet dumny z tego, że w google pojawia się jego fotka z logo nano-reef.

Dlatego powiedziałem, że na pewno więcej jest takich osób jak ja, którzy o tym nie wiedzieli do tej pory.

Nic więcej mnie nie obchodzi i innych pewnie też.

Teraz już wiem o co chodzi i spoko, fotka-napis, napis-fotka, google-fotka-napis.

Przemku to nie jest tego typu watek do których się przyzwyczaiłeś, bo szkoda że musiałeś się tak tłumaczyć z nieporuszonych przeze mnie kwestii, aż mi głupio.

A jeśli przyzwyczaiłeś się do tego, że niema sensu informować właścicieli zdjęć

(bo nadal są właścicielami mimo że są na twoim forum)

że ich zdjęcia mogą opuszczać forum i latać po sieci reklamując twoje forum, to też luzik, nikt Cię nie obwinia.

Mnie po prostu kiedyś nauczono, że wypada poinformować właściciela zdjęcia o chęci umieszczenia na nim swojego logo i fakcie, że poza forum zdjęcie nadal będzie reklamować w sieci np: w google.

Może źle mnie nauczono i stad moje zapytanie.

Oczywiście pięknie nas o tym teraz poinformowałeś i jesteśmy szczęśliwi, sprawa jest w 100% jasna.

Dziękuję bardzo za możliwość pisania na forum bez złośliwego podtekstu szczerze.

Resztę wytłumaczę w dziale targowisko-zmiany w funkcjonowaniu, troszkę więcej prawdy.


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nauczono cie zle,

prawa autorskie to prawa autorskie i ich zasady jasno sa opisane w przepisach.

Watermark'owac nie swoich zdjec raczej nie wolno.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Biorąc pod uwagę Wasze wypowiedzi w panelu do wgrywania plików na nasz serwer umieszczona została odpowiednia informacja o tym, że każde zdjęcie które zostanie załadowane na nasz serwer opatrzone zostanie znakiem wodnym z napisem Nano-Reef.pl

W żadnym wypadku nie roszczę sobie praw do zdjęć które są wgrywane przez użytkowników forum - one pozostają ich własnością.

Szanuje prawa autorskie - przyznaję że odpowiednia informacja powinna być umieszczona od samego początku działania skryptu.

Jeśli ktoś poczuł się urażony to przepraszam.

Niestety nie mogę przywrócić oryginalnego wyglądu zdjęcia z już dołącoznym znakiem wodnym - dlatego osoby które nie chcą aby takie zdjęcia znajdowały się w galerii proszę o ich usunięcie ( usuwanie zdjęć z poziomu administracyjnego jest bardzo utrudnione).

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można wyszukać forumowicza po miejscu pochodzenia (skąd)?


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie udaje mi sie dodac pliku w moje pliki, plik ma wielkosc 67k, przestrzeni jak do tej pory wykorzystalem ok 15%, pojawia sie komunikat o bledzie ladowania lub blednym rozszerzeniu. rozszerzenie to .jpg - w czym probelm ? inni tez tak maja ?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jaka jest dokładna nazwa pliku? Nie ma w niej polskich liter?

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.