Skocz do zawartości
AquaManiac

Co wasze partnerki/partnerzy sadza o waszym hobby?

Rekomendowane odpowiedzi

Moje powstało z inicjatywy żony, choć się długo opierałem, bo wiedziałem, że będzie to tylko mój obowiązek. Teraz małżonka wypomina mi, że za dużo czasu spędzam z akwarium ;-).

Mimo wszystko cieszy ją nowe życie, nawet chętnie jeździ na zakupy i wybiera, i martwi się jak coś jest nie tak. Karmi, póki co, tylko rybki jak mnie nie ma w domu.

Wielkim postępem było zaopiekowanie się poturbowanym szorstnikiem, który całkowicie stracił macki po kontakcie z pompą. Daje mu krewetki i przykrywa szklanką żeby mu krewetki z pyska nie wydzierały. Generalnie jest ok, planujemy większe.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja dziewczyna sama mnie namawiała na morskie po przypadkowej wizycie w sklepie Acropora. Teraz się nagrzewa na mandaryna. A jak byłem na warszawskim zlocie posolonych to wytrzymała 3 godziny i nie marudziła choć obstawiałem, że zdzierży jakieś pół godziny.

Tak sobie myślę, dobrze trafiłem.


8387_8630.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hobby to moja broszka lecz żonie też się podoba i akceptuje. Jak jedziemy do sklepu zawsze to ona wybiera korale czy rybki, co ciekawe że ja się waham,a żoncia mnie zachęca,a sprzedawca mówił że rzadko jest to spotykane.

Edytowane przez luft (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja jeszcze nigdy nie robiłam testów:) hihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy sa zachwyceni i wypytuja.Moja polowka nie lubi tego tematu do przesady ktora czesto praktykuje, ale lubi korale i ryby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja z kolei lubi patrzeć na baniaczek i jest raczej wyrozumiała. Chwali się przed znajomymi moim hobby, ale widzę że krew ją zalewa jak biegam po chacie z bańkami, wężykami, zostawiam mokre ślady na podłodze, albo co gorsza ni spłuczę po sobie kibelka, w którym przed chwilą spuściłem złoża detrytusu po płukaniu filtrów. Ma trochę kuku na punkcie czystości.

Marzy mi się takie osobne pomieszczenia z akwarium, z własną instalacją bieżącej wody, kanalizy, gdzie mógłym porozkładać wszyskie swoje gadżety, założyć kwarantannę itp.... to by było życie!

Nic dodać nic ująć....U mnie podobny temat wiecznie problem o kropki na podłodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie usiadłeś z :mooning w domu i wcale nie chcę wiedzieć ile to będzie kosztowało - oto komentarz połowicy.

A synów - kurde ociec znowu prochy waży. :rofl: .

A tak na prawdę to jej się podoba i karmi rybki jak mnie nie ma w domu w porze karmienia.

I do tego jeszcze lubi tę bandę ze spotkań w Milówce


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku ja i mąż siedzimy w tym po uszy.ja prowadzę zbiornik i sprawia mi to wielką radość.Nawet córka się tym bardzo interesuje :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Moje córki monitorują ile forsy wydaję na solniczkę i wyrzucają mi jakie fajne ciuchy by za to miały,ale jak przychodza znajomi to pędzą do lodówki po krewetki i karmią diodona -Kluske.Efekt -rybka pęka w szwach.A mąż zadowolony,bo w razie czego wódka w domu zawsze jest. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie poszło tak . Ja akwarium a małżonka pianino. Ale czesto przychodzi poogladać z lupą. A wszystko co kupuję kosztuje 5 albo 10 zł, oczywiście dla informacji domowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to właśnie chodzi :) lekka nieświadomość bardzo ułatwia życie :) akwarium jest piękne a koszty... cóż ja nie pytam ile Jej mazidła kosztują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja żony i Dziewczyny póki co nie mam, ale szanowna Mamusia stale marudzi znowu coś nowego kupiłeś ciuchy byś sobie lepiej jakieś Kupił, ale jak co do czego to chodzi i podgląda, Albo robi zdjęcia :) a znajomi jak przychodzą to nawet nawet kto wie czy nowa osoba się dzięki temu nie pojawi, Jednego tylko nie lubię jak ktoś potem tyłek za plecami obrabia a bo ten ma to i to a po co mu to, Mam taką jedną osobę mądruś zasrany tak się mądruje ale jak sam miał by takie coś założyć to by nie założył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja z zainteresowaniem zagląda jak rozwija się życie ;) nawet jak wypatrzy coś nowego to zaraz woła i pokazuje ;) Oczywiście przed rodziną i koleżankami się chwali... "lajki" na Facebooku itp ;) Jeśli chodzi o kasę to jak najbardziej jest uświadomiona. Czasami wybiera co ma być kupione -> taki kompromis między posiadaniem, a zezwoleniem na posiadanie baniaka :p. Też widzę, że krew ją zalewa jak latam i moczę wszystko w koło baniaka więc przynajmniej mam okazję aby baniak lśnił i wszystko w około jak skończę :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem kiedyś słodkie, ale po przebojach z zakupem chorych ryb przez kilka lat było stanowcze NIE!

Nawet przy znajomych zawsze żona mówiła, że żadnego akwarium w domu nie będzie :) mimo, że wiedziała, że choruję na morskie.

W sumie aquaela założyłem przypadkiem - miało być malutkie u mnie w pokoju :) dziś stoi 300l w salonie :) i 160 u mnie w pokoju.

Żona co jakiś czas przychodzi pooglądać i przysłodzić :) (zwłaszcza jak mam focha na Nią)

Ale mimo, że mamy wspólną kasę i ja mam dodatkowe swoje zaskórniaki - zawsze mówię ile wydałem, albo ile coś kosztuje. Czasem się dołoży (co prawda bez przekonania, ale jednak...)

Fridmani jej się tak spodobały, że chciała je mieć :)

W salonie baniak ona kupiła :) ale resztę już ja

W sumie chyba nie mam aż tak źle z żoną przy tym hobby


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w sprawie cen jest tak: niechętnie, ale się dołoży :D jak zaatakuje dino to najchętniej zlikwidowałaby, ale ogóle jest na tak ;)


70x45x45 (140l) panel 70x17x45 (53l)

Midiflotor

Jebao WP-25

Lampa PS BP 160W Master

New Jet 1200

6430_6571.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona moja kochana posiada przychodnię stomatologiczną i zażyczyła sobie akwarium w poczekalni. Coś tam nawet dogląda, karmi regularnie, ostatnio nawet kubek od odpieniacza opróżnia, jeśli nie mam czasu przyjechać. W domu toleruje dwa akwaria, niestety tylko w piwnicy, ale ogólnie nie mam z nią tak źle ;)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuje bo natrafiłam.....My całe szczęście mamy skumulowanego wspólnego morszczakowego bzika :) Ciężko nam się wzajemnie powstrzymywać w morskich sprawach, czasami rozwaga bierzę górę ale ciężko z tym:D


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.