Skocz do zawartości
Gość

Vodka method

Rekomendowane odpowiedzi

Czy tą metodę używa się też przy dojrzewających zbiornikach?


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#339132 pio7 :

Czy tą metodę używa się też przy dojrzewających zbiornikach?

...Ja zakladajac nowe akwarium od tego bym zaczal bo po co te wstretne zielone gloniska...ale poczytaj o tym,znajdziesz tabele wsrod postow odnosnie dawkowania...ogolnie przyjmuje sie 1ml na 100 l wody...ale ogolnie,ja (i nie tylko) dochodzilismy do kosmicznych dawek...Seb,ja tutaj trzymam strone Testera...zobacz,taka bakteria listeria,zyje tylko tam gdzie jest wilgoc,na butach nawet,w ziemi a jak sie dostanie do jedzenia to mozna kopnac w kalendarz,jednak to rzadkie przypadki,gdyz bakteria ta nie przetrwa tam gdzie jest sucho i czysto,wiec do jedzenia sie nieczesto dostaje...Tak samo jest pewnie z nitrobakteriami,sa co prawda w systemie ale nie utrzymuja sie w nim tak swietnie jak w glebie,gdzie robia czarna robote a za nitryfikacje odpowiedzialne sa bakterie nitrospira o ktorych tak naprawde nic sie nie mowi i o ktorych ja tez wczesniej nie slyszalem...bakterie te mozna kupic jako biospira...Nie wiem,moze warto sprobowac...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym dodal jeden warunek. Mozna, ale po zamknieciu cyklu azotowego. Czyli tak najwczesniej okolo 2-3 tygodni w optymalnych warunkach.

Swoja droga u mnie juz NO3 ponizej 10 yupiiii


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#339237 Tester :

ja bym dodal jeden warunek. Mozna, ale po zamknieciu cyklu azotowego. Czyli tak najwczesniej okolo 2-3 tygodni w optymalnych warunkach.

Swoja droga u mnie juz NO3 ponizej 10 yupiiii

...Rzecz oczywista po zamknieciu cyklu i po zasoleniu wody...gratuluje 10tki Tester,u mnie ostatnio ponizej 2,5...ciagle stosujesz VSV rozumiem...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester a jakiej firmy stosujesz test na NO3?? Z tego co czytalem na stronie Marine Depot, to wiele osob dzieki polaczeniu VSV oraz bakterii i enzymow Brightwell, dozowanych codziennie pozbylo sie wstretnych glonow i cjano. Ja stosuje to polaczenie i jestem w szoku jak szybko oczyszcza mi sie skala z zielonego nalotu.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy? no ten teges, salifert :p

a co do glonow to nie mam problemu. Natomiast cyjano sie pojawia gdzieniegdzie. Mysle ze powodem tego jest brak balansu pomiedzy NO3 i PO4. PO4 wedlug malej hanki u mnie jest 0.00


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ostatniej wizyty u Roberta (strugas) podczas przygotowania mikstury i opowiadan o calej tej metodzie Robert zadal pytanie a moze MIOD ? Ciekawe, zjasialem, ale z brakow z podstaw chemi ze lepiej nie, raczej sceptycznie odradzilem

Wiem ze glukoza lepsza od cukru w calej tej metodzie i tyle.

Ale ostatnioej nocki zaintrygowany pomyslem poczytalem troche i moze warto sie zaglebic bardziej w temat. Majac miod w domu nigdy nie myslalem nad jego skladem, ale okazuje sie ze jest tam kilka substancji ktore dla akwarium moga wplywac korzystnie. Szkoda ze nie mam korali co pozwoliloby dostrzec roznice, ale z drugiej strony poki ich nie ma to moze czas na kolejny eksperyment.

Tutaj duzo o skladzie chemicznym miodu Co o tym myslicie?

PS.nawiasem mowiac sami zesmy sie niezle przygotowali rozrabiajac VSV:clowning


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po imprezie zostało trochę gorzały i niedojedzonych przystawek ,wymieszam i wrzucę do zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodka z cola nie jest zla tylko kilka kostek lodu trzeba dodac:D

Bartek jakie masz Po4 ze chcesz podniesc. Zbiles wodka czy absorberem. Opowidaj o tej kokakoli


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#341539 Tester :

ja pewnie wywolam burze ale dodaje wodke z CocaCola :D zeby podniesc fosforany :D

Ooo ,to mnie ciekawi ! też mam fosforany zerowe a No3 kosmos (50-100) i moge nawet nasikać do akwa aby pomogło.O koli nie słyszałem ale jeśli podnosi Po4 to czemu nie !a nic w niej nie ma co może zaszkodzić? Napisz coś więcej.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glownym skladnikiem CocaColi jest kwas ortofosforowy. Oprocz tego jakies cukry, wyciagi roslinne i... kofeina. Moje PO4 wynosilo wedlug Hanki 0,00. Do fiolki z woda RO dodalem 0,1 ml Coli. Wynik 1,33 ppm :D

Teraz leje mieszanke 2:8 wodka:cola i daje 10ml rano i wieczorem. Mam 300L w obiegu. Fosforany skoczyly na 0,05ppm.

Dodawanie Coli jak dotad nie wplynelo negatywnie na zycie. Chociaz jedna gorgonia przestala sie otwierac - nie wiaze jednak tego z Cola. Leje juz od prawie 3 tygodni. NO3 - 5


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester po jakiego grzyba brudisz sobie wode? przeciez w naturze po4 jest 0.00 i korale sobie radza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po to zeby zbic NO3 do do wartosci 1-2ppm. Jak wiadomo biologiczne metody usuwania NO3 wymagaja obecnosci PO4. U mnie w zasadzie PO4 zawsze bylo niskie a stosowanie wodki zbilo mi fosforany do zera. Obecnie nie mam dostepu do wodorofosforanu sodu wiec stosuje metode zastepcza.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, dziwne. u mnie kuleje po4. no3 zawsze zero.

a nie lepiej wiecej podkarmic? wtedy korale cos skozystaja jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#341626 KIDULT :

hmm, dziwne. u mnie kuleje po4. no3 zawsze zero.

a nie lepiej wiecej podkarmic? wtedy korale cos skozystaja jeszcze

Jeśli Po4 wynosi zero to karmienie obfite podniesie w 95 procentach No3 a 5 % Po4.Dlatego mam u siebie No3 50-100 a Po4 nadal zero.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezle jaja, u mmnie zawsze po4 w gore przy wiekszym karmieniu a no3 stoi na zero z groszem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie !! Tak czytam sobie te 14 stron prace doktorską by człowiek napisał z mikrobiologii z tych dyskusji na temat vsv. Czy na 100ml wódy, 25ml octu jabłkowego i 1 łyżeczka glukozy bedzie git??? i czy potrzebne jest dodawanie np cycle albo biodigest????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie !! Tak czytam sobie te 14 stron prace doktorską by człowiek napisał z mikrobiologii z tych dyskusji na temat vsv. Czy na 100ml wódy, 25ml octu jabłkowego i 1 łyżeczka glukozy bedzie git??? i czy potrzebne jest dodawanie np cycle albo biodigest????

Przy tych proporcjach wystarczy pół łyżeczki glukozy.

Dodawanie bakterii jest wskazane, możesz na zmianę dawać biodigest i coś innego.


Mój baniak: ReefMax 60

Cyrkulacja 2x Koralia nano 1600, Tds i parę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie podaję wódkę do baniaka 200l 4 tydzień. Doszedłem do 3 ml. i NO3 spadło chyba nieznacznie narazie.. Miałem na TM odczyt pomiędzy 50 a 100ppm, a teraz troszke jaśniejszy odczyt pomiędzy 30 a 50ppm. Zacząłem dzisiaj lać 4ml. wódki, ale powiedzcie do jakiego poziomu powinienem dojść żeby zauważalnie spadło NO3 tak powiedzmy do 10ppm.

Oczywiście podaję bio digest co tydzień pół fiolki.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie jakie masz PO4. Jesli zbiłeś je do zera to ciezko bedzie Ci wodka zbic tak wysokie no3.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.