Skocz do zawartości
Gość

Vodka method

Rekomendowane odpowiedzi

#315473 Gotterdammung :

Twoje rozpisywanie się Iceberg, wychodzi tylko na dobre! Od jutra zaczynam w takim razie eksperymenty z wódeczką :)))

...Masz moje pozwolenie Przyjacielu...pod jednym warunkiem...robisz to na wlasna odpowiedzialnosc...koniecznie przeczytaj o tej metodzie z linku,ktory znajdziesz w tym temacie...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście oczywiście, listów z pogróżkami nie będzie (TO TY MI TO ZROBIŁEŚ DRANIU!!!), chodzi o to że mało ludzi pisze pełne, wartościowe i wyczerpujące odpowiedzi (sam ich nie piszę ha ha). Czytać czytam i po polsku i po angielsku, dawki podzielę na 2 a czasy pomnożę 2 raz i badając wodę i obserwując akwarium myślę że do czegoś dojdziemy powoli :) Z obserwacji na chwilę obecną widzę że nie ma co się spieszyć w morskim, to złota rada, i jeszcze mnie nie zawiodła. Tak więc powoli i ostrożnie do celu :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg - Rafale :)

Serdeczne dzięki za odpowiedz na moje pytanie! :kapelusz


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Wybaczcie Panowie ale nie czuje sie kompetentny,inaczej mowiac nigdy nie moglbym powiedziec zrob tak i tak...moge pisac o moch spostrzezeniach,moge pisac co dzieje sie lub dzialo w moim zbiorniku ale na tym konczy sie "fachowa" pomoc...zdaje sobie jednak sprawe ze czytajac rozne opinie i czytajac o roznych innych spostrzezeniach,wyrabiamy sobie swoja wlasna filozofie...oczywiscie zaraz pomyslicie "falszywa skromnosc"...nic bardziej blednego,jestem bardzo nieskromny ale tylko tam gdzie moge bez szkody dla innych sobie na to pozwolic...np.troche zalamalem sie tym calym (off-top) Ballingiem,kiedy zrozumialem ze Ballinga nie znam ja ,tylko zna go za mnie Stani i Tomek...jednak wierze ze poznam,bardziej zrozumiem...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od prawie 2 tygodni leje vodeczke do baniaka 1ml/100L , od wczoraj 1,5ml/100L i juz widze ,ze zniknął nalot z piachu (walczylem z nim od zalania szkla) , na pompie mialem tez brazowy nalot i najpierw zbielal teraz nie ma go wcale , na szybach zielonego nalotu zbiera sie znacznie mniej i co najwazniejsze NO3 z 25 zjechalo mi na 10 z czym rowniez dlugo walczylem , PO4 nie wiem nie mierzylem jeszcze.

takze jestem zadowolony z dzialania wodeczki


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#316146 mrozikulus :

Od prawie 2 tygodni leje vodeczke do baniaka 1ml/100L , od wczoraj 1,5ml/100L i juz widze ,ze zniknął nalot z piachu (walczylem z nim od zalania szkla) , na pompie mialem tez brazowy nalot i najpierw zbielal teraz nie ma go wcale , na szybach zielonego nalotu zbiera sie znacznie mniej i co najwazniejsze NO3 z 25 zjechalo mi na 10 z czym rowniez dlugo walczylem , PO4 nie wiem nie mierzylem jeszcze.

takze jestem zadowolony z dzialania wodeczki

zycze Ci byś był zadowolony jak najdłużej. Ja już się wyleczyłem z wódki. Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za jakis czas i ja podziele sie nowymi wnioskami. Po 10 miesiacach poswieconym poliera wrocilem do tej metody, a juz po raz trzeci od pierwszego posolenia. Wiec odpowiadajac na pytanie Rafala - nie nie sparzylem sie. Polimery wydawaly mi sie poreczniejsze w uzyciu. Dzialaja owszem, ale co co po nich pozostaje nie sluzy moim korala co chyba nie tylko ja to zaobserwowalem. Odpieniacz na polimerach nigdy nie pienil jak pieni na wodce.

Na razie to spac nie daje mi po Kh. Czy jest mozliwe ze stosowanie wodki podwyzszy ten parametr?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry Grzes!

Nie.

Do widzenia Grzes:waving


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#316146 mrozikulus :

Od prawie 2 tygodni leje vodeczke do baniaka 1ml/100L , od wczoraj 1,5ml/100L i juz widze ,ze zniknął nalot z piachu (walczylem z nim od zalania szkla) , na pompie mialem tez brazowy nalot i najpierw zbielal teraz nie ma go wcale , na szybach zielonego nalotu zbiera sie znacznie mniej i co najwazniejsze NO3 z 25 zjechalo mi na 10 z czym rowniez dlugo walczylem , PO4 nie wiem nie mierzylem jeszcze.

takze jestem zadowolony z dzialania wodeczki

Oj ruszyles bardzo ostro. Metoda ta podaje na start bardzo niskie wartosci. Raczej 0,costam niz 1, costam 8-) Ja wprowadzalem wodke do akwa dwa miesiace z okladem. parametry napeewno sie poprawia ale trzeba powoli..... i z wyczuciem. Jak opisane przez ciebie naloty czy nawet glony ktore sa u mnie nagle robia sie biale to od razu pedze z woda do testowania na Hanke. Polecalbym jednak lekkie przystopowanie i zmniejszenie dawki a wydluzenie czasu jej wprowadzania... ale oczywiscie kazdy ma swoja droge.

pozdrawiam

Zbyszek


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#316176 Stani :

Dzien dobry Grzes!

Nie.

Do widzenia Grzes:waving

Co też poeta miał na myśli ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozna pora - zwarcie na neuroprzekaznikach:clowning

Przyszlo mi do glowy ze skoro Ph i Kh zaleza od siebie to jezeli leci Ph to moze miec wplyw na Kh.

Z chemi jestem totalne dno i brak znajomosci podstaw czasami przyprawia mnie zo zawrot glowy:googleye Wszystko musze robic na czuja:banghead


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#316241 Niejeden z nas :
#316176 Stani :

Dzien dobry Grzes!

Nie.

Do widzenia Grzes:waving

Co też poeta miał na myśli ??

pewnie odpowiedzial kulturalnie na pytanie z postu wyzej :waving


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha no jak to przy poezji interpretacji trochę będzie ;-)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzes zadal pytanie: "Czy jest mozliwe ze stosowanie wodki podwyzszy KH".

No to odpisalem grzecznie, ze nie.

Moim zdaniem stosowanie wodki spowoduje rozwoj bakterii, ktore z kolei beda pozywieniem dla korali. Te beda rowniez do wzrostu pobieraly Ca wiec KH raczej w przyszlosci zmaleje. Zreszta podwyzszyc KH to dla Grzesia zadna sztuka.:waving


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani jak juz jestes:goofy

Czy zalecany przewymiarowany odpieniacz nie wywala ich z kolumny wody? Jak korale korzystaja na jedzeniu bakterii i

czemu zawdzieczamy krysztalowa wode?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz ma je wywalac, dlatego jednoczesnie wywala NO3 i PO4 jakie sobie pobraly.

Korale moga sie odzywiac sluzem bakteryjnym, ktory osadza sie na wszystkich powierzchniach, rowniez na koralach. Jak nie przedawkujemy wodki to ten sluz jest niewidoczny, ale jest.

A krysztalowa wode? U kazdego to inaczej wyglada. Kazdy filtruje czym moze, wegiel, ozon, wata ale wiem, ze nie o to pytasz. Mysle, ze tu tez wplyw ma ilosc w toni wodnej planktonu, pewnie tez filtrujacych zwierzat, korali.

Tu pewnie kazdy ma swoje doswiadczenia. Osobiscie nie mam krysztalowej wody bo babka czysci piach..., z czego korale raczej sie ciesza.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odstawilem pellety poniewaz NO3 nie polecialo za to polecialo pare korali. Zdecydowalem sie na VSV. Zobaczymy co z tego bedzie


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odstawilem pellety poniewaz NO3 nie polecialo za to polecialo pare korali. Zdecydowalem sie na VSV. Zobaczymy co z tego bedzie


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tez odstawilem pellety i w przeciagu tygodnia zjechalem z NO3 do "0"...jakos nie zwrocilem uwagi ze leje nie vodke ale spirytus techniczny,czyli 90W mocy,stad ten szybki spadek...oczywiscie natychmiast zmniejszylem dawke,lejac co drugi dzien i wczoraj NO3 bylo 2,5...ale wlasciwie chcialem napisac o czyms innym...hmm,czytajac o experymentach firmy red sea,zobaczylem tabele w ktorej byly roznego rodzaje sposoby obnizania NO3 i PO4,ich wady i zalety...na pierwszym miejscu byl produkt firmy,zaraz po nim metoda VSV,potem vodka,na samym koncu filtr glonowy...zdziwilem sie bardzo ,kiedy przeczytalem ze vodka nie ma zadnego wplywu na PO4 a tylko i wylacznie na NO3 i te drugie eliminuje w sposob niekontrolowany...VSV obniza zarowno NO3 jak i PO4,takze w sposob trudny do kontrolowania...w sumie bylo to napisane przez ludzi,ktorzy ostatnie lata spedzili na badaniach...pytanie,czy im wierzyc i czy mozliwe jest by vodka nie miala wplywu na PO4 a VSV tak...?...niestety wciaz nie mam wiarygodnego testu na PO4,wiec sam z siebie nic nie powiem...czy ktos sie z tym zgadza i czy mozna to jakos logicznie wytlumaczyc czy raczej wlozyc miedzy bajki...?...Swoja droga,zrobilem dzisiaj plyn VSV i zaczalem,chocby po to by zobaczyc jaka bedzie roznica pomiedzy stosowaniem samego etanolu a VSV...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tez odstawilem pellety i w przeciagu tygodnia zjechalem z NO3 do "0"...jakos nie zwrocilem uwagi ze leje nie vodke ale spirytus techniczny,czyli 90W mocy,stad ten szybki spadek...oczywiscie natychmiast zmniejszylem dawke,lejac co drugi dzien i wczoraj NO3 bylo 2,5...ale wlasciwie chcialem napisac o czyms innym...hmm,czytajac o experymentach firmy red sea,zobaczylem tabele w ktorej byly roznego rodzaje sposoby obnizania NO3 i PO4,ich wady i zalety...na pierwszym miejscu byl produkt firmy,zaraz po nim metoda VSV,potem vodka,na samym koncu filtr glonowy...zdziwilem sie bardzo ,kiedy przeczytalem ze vodka nie ma zadnego wplywu na PO4 a tylko i wylacznie na NO3 i te drugie eliminuje w sposob niekontrolowany...VSV obniza zarowno NO3 jak i PO4,takze w sposob trudny do kontrolowania...w sumie bylo to napisane przez ludzi,ktorzy ostatnie lata spedzili na badaniach...pytanie,czy im wierzyc i czy mozliwe jest by vodka nie miala wplywu na PO4 a VSV tak...?...niestety wciaz nie mam wiarygodnego testu na PO4,wiec sam z siebie nic nie powiem...czy ktos sie z tym zgadza i czy mozna to jakos logicznie wytlumaczyc czy raczej wlozyc miedzy bajki...?...Swoja droga,zrobilem dzisiaj plyn VSV i zaczalem,chocby po to by zobaczyc jaka bedzie roznica pomiedzy stosowaniem samego etanolu a VSV...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to jest VSV??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to jest VSV??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#324518 Ra :

co to jest VSV??

V-vodka,S-cukier,V-ocet...taka mieszanka,ktora zrobiona w odpowiednich proporcjach ma czynic cuda i zmienic Swiat...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#324518 Ra :

co to jest VSV??

V-vodka,S-cukier,V-ocet...taka mieszanka,ktora zrobiona w odpowiednich proporcjach ma czynic cuda i zmienic Swiat...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#324521 Iceberg :
#324518 Ra :

co to jest VSV??

V-vodka,S-cukier,V-ocet...taka mieszanka,ktora zrobiona w odpowiednich proporcjach ma czynic cuda i zmienic Swiat...Pozdrawiam...

Nie zeby Iceberg nie mial racji ale dodam dla wyjasnienia:

V-vodka

S-sugar

V-Vinegar


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.