Skocz do zawartości
danp

Prodibio REEF BOOSTER ?

Rekomendowane odpowiedzi

@ seb - jakie efekty lania ReefBooster? jestes zadowolony?


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja karmie co 10dni i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko bo chce zaczac lac dzisiaj ten preparat czy?

1. jest to kompletne pozywienie dla wszystkich korali

2. czy moge lac jeszcze phytoplankton

to na tyle bylem pewien ze bylo wiecej ale jak sie zabralem za pisanie zapomnialem:D


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie chce zaczynać nowego tematu. Mam tylko jedno pytanko.

Reef Booster lejemy do akwa obojętnie kiedy czy w nocy?


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej wieczorem jak sie korale otwieraja, Szymon kiedys pisal ze leje po zgaszeniu swiatla...

ja tez leje RB po wygaszeniu


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szymon :

Iwan (hausriff.ch) tez karmi korale Reef Boosterem, na kilku fotkach robionych w dzien jest strszne mleko w akwa, podpis pod zdjeciem wyjasnia, ze od karmienia korali. Wiec nie tylko noc jak sie okazuje, nie mam pojecia czy lepiej w nocy czy lepiej w dzien. Ja w kazdymbadzrazie karmie w nocy

No własnie zastanawiam się czy warto lać w dzień , czy raczej w nocy , prosze fachowcy wypowiedzcie się , jesli w nocy to dlaczego? jesli w dzień to też dlaczego :). No i sprawa odpieniacza w instrukcji wyraźnie jest zalecane wylączyć odpieniacz , ale prawdą jest że pieniek tylko kreci tą wodą i nic wiecej , po około 5 godzinach zaczyna coś tam pienić.

Koledzy proszę wypowiedzcie się w temacie.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie jak wyslalem maila do producenta (albo to byl sprzedawca z marinedepot.com-nie pamietam to bylo dosyc dawno) to mi odpisal ze warto wylaczyc odpieniek na min 2 godziny. Tak tez robie, aha i leje nad ranem bo wtedy najczesciej wracam z pracy.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwe żeby reef buster podnosił azotany ? Pytam dlatego , że od momentu podawania tego środka wzrosły mi azotany i to sporo bo z 2 do 10 , teraz zastanawaiam się co robić , czy nadal podawać , czy przyczyna lezy zupełnie gdzieś indziej. Jak zawsze za podpowiedzi bardzoooo dziękujęęęęęęę :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fal z tego co pamietam to masz pare duzych rybek, moze za duzo karmisz swoje pokolce i nie wyrabia filtracja?


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dalej nie wiem czy nadaje się do miękasów a jeśli tak to karmić by należało tylko w dzień kiedy są pootwierane całkowicie.Jak często stosować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś inmar na pl.reeflex.net jak odżywiają się w większości miękasy - światło/zooksantelle, więc chyba odpowiedź jasna :)


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar Dużo ludzi ogranicza karmienie zwierząt z obawy przed wzrostem azotanów itp. Nie samym światłem i glonami symbiotycznymi żywią się w naturze korale. Co ci szkodzi sprawdzić samemu, wlej porcję tego pokarmu, zobacz jaki efekt będzie na koralach i sam się przekonasz czy to jest dla nich dobre, czy tylko odpieniacz siądzie i mleko w akwarium. Ja co drugi dzień leję 1/4 dawki Koral Snow KZ robi się również mlecznie, ale nie ma to wpływu na pracę odpieniacza, nie zauważyłem też by miało to jakikolwiek wpływ na zamieranie czy też rozwój glonów. Trudno teraz powiedzieć czy to jest dobry pokarm czy nie, bo czas stosowania zbyt krótki, korale są ładnie napompowane i nie wygląda na to by miało im to zaszkodzić.

Dlatego jeśli nie ma jednoznacznej odpowiedzi stosować czy nie, warto spróbować samemu.

Ja wlewam KZ KS w dzień, jeśli mam czas to około południa, bo korale u mnie to akurat w dzień są najbardziej rozwinięte.

:) HEHE ale to zabrzmiało KORALE :) no 5 LPS i jeden SPS śmiech na sali :) ale co tam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomajk :

inmar Dużo ludzi ogranicza karmienie zwierząt z obawy przed wzrostem azotanów itp. Nie samym światłem i glonami symbiotycznymi żywią się w naturze korale. Co ci szkodzi sprawdzić samemu, wlej porcję tego pokarmu, zobacz jaki efekt będzie na koralach i sam się przekonasz czy to jest dla nich dobre, czy tylko odpieniacz siądzie i mleko w akwarium. Ja co drugi dzień leję 1/4 dawki Koral Snow KZ robi się również mlecznie, ale nie ma to wpływu na pracę odpieniacza, nie zauważyłem też by miało to jakikolwiek wpływ na zamieranie czy też rozwój glonów. Trudno teraz powiedzieć czy to jest dobry pokarm czy nie, bo czas stosowania zbyt krótki, korale są ładnie napompowane i nie wygląda na to by miało im to zaszkodzić.

Dlatego jeśli nie ma jednoznacznej odpowiedzi stosować czy nie, warto spróbować samemu.

Ja wlewam KZ KS w dzień, jeśli mam czas to około południa, bo korale u mnie to akurat w dzień są najbardziej rozwinięte.

:) HEHE ale to zabrzmiało KORALE :) no 5 LPS i jeden SPS śmiech na sali :) ale co tam. :)

Witam

Coral Snow KZ to nie jest pokarm dla korali.

Pozdrawiam:)


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomajk chyba chodzilo Ci o koral vitalizer, ja leje codziennie KZ koral vitalizer, TM phytoplankton, TM zooplankton, Salifert coral food, preis coral v-power, kent zooplankton wg instrukcji na opakowaniach i nie widze zadnych problemow w zbiorniku.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja połączyłem dwie rzeczy reefboostera z suplementacją pierwiastków śladowych w między czasie rozjechały się parametry i zafundowałem sobie piękne dino, cjano i jeszcze jakieś g...no które powoli po trzech miesiącach schodzi.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja się wtrącę do dyskusji . Ja karmię RB raz w tygodniu . Zawsze robiłem to wieczorem około 20:00 . Światło gasło około 22;00 . Po przeczytaniu artykułu który uważam że jest dobry i sensowny zmieniłem porę karmienia . Karmię po zgaszeniu światła . Dla zainteresowanych odsyłam do wypowiedzi na temat karmienia . http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=10385 . Jestem na etapie przeprowadzki zbiornika .:googleye Korale ucierpiały trochę , ale będzie dobrze :tongues. Niebawem pewnie tak jak i inni pochwalę się swoją solniczką . Pozdrawiam :waving


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, że sam KZ KS się nie leje, on ma ponoć tylko wspomagać chodziło mi raczej o system karmienia KZ itp. itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje kotleta :) ktos stosuje do dzis? jakie wrazenia i efekty?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze 4 ampulki ale juz nie leje.

Te same efekty dostaje z Red Sea Reef Energy A + cyklop eeze.

Po żadnym innym pokarmie korale SPS TAK nie polipują!

No i nie mam problemu z szalejacym odpieniaczem :-)

PS. Tak bedzie czytelniejsze

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt wiecej nie używa? Moze wypowie sie ktoś, kto zaprzestał używania i poda przyczyny?

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam. Poza tym ze odpieniacz totalnie glupieje to spoko. Przyznam jednak szczerze ze lpsy lepiej reaguja na ReefBooster niz spsy.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zapodalem pierwszy raz bo mam dwie ampulki i Roby'egoi odpieniacz rownież oszalal. Zaczęło sie w nim doslownie gotowac. Zastanawiam sie czy zacząć to stosować na dłuższa metę czy wybrać cos innego i lepszego.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci problem odpienka nie przeszkadza to czemu nie.

Ja robilem tak ze wylaczalem odpieniek na 2-3 godz i sobie jadly.

Potem zalaczenie, kotlowanie w komorze i czuwanie bo lubil przewalic do kubka.

Ewentualnie regulacja przez zdjecie jego mocy o polowe.

Jednak na dluzsza mete mi to przeszkadzalo ( np. wywalalo reefboostera w nocy do kubka :-) )

Sprobuj Red Sea Reef Energy A + cyklop eeze. SPSy pieknie po tym polipuja, nawet przy nie do konca zgaszonym swietle widac roznice po kilkunastu minutach.

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.