Skocz do zawartości
Przemek

W końcu... LED-y już są...

Rekomendowane odpowiedzi

Przemku dlaczego swietlowki u Ciebie w sklepie maja inny strumien swietlny w zaleznosci o wariantu mocy? mam tuna mysli swietlowki 120 i 60cm 16KK, wieksza ma wiecej lumenow z wata niz mniejsza ?


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kończąc dyskusję z tobą Witul - pomyśl chwilę przed zadaniem pytania.

Może to wynika z ilości użytych fotoelementów, zasilania (brak strat na przetwornicy), a także modelu użytych diod smd(a przez to ilości które są zamontowane w lampie - mniej diod większej mocy w lampach 120cm na 220v, więcej elementów w lampach 60cm na 28V i przez to uzyty inny model diody)?A może odwrotnie? :googleye To przecież nie jest takie trudne do zrozumienia...

naprawdę nie chce mi się już Tobie rzeczowo nic wyjaśniać, skoro tobie nie chce się nawet odpisać na moje krótkie, acz konkretne pytania. Prosiłem Cię o wykresy, źródło gdzie mogę poczytać o Twoich diodach 420-450um itd. Nie zwykłem dopominać się czegoś na siłę - dlatego dla mnie ten temat(Twoich ledów) - interesujący, aczkolwiek kończy się z powodu rzeczowych argumentów. A raczej ich braku. Z twojej strony.

I nie chodzi mi to o wyższość jednych diod na drugimi - ja również być może wolałbym używać zwykłych tanich diod o odpowiedniej temperaturze i parametrach, jednak takich nie znalazlem(a tematem LED w zastosowaniu akwarystycznycnym interesuję się o sierpnia zeszłego roku, wydając przy tym naprawdę sporo pieniędzy na ściąganie próbek towarów i rzekomo rewelacyjnych lamp - które parametry miały fajne tylko na papierze, a w dłuższym użytkowaniu nie sprawdzały się w ogóle - chyba że do holendra).

Dlatego nie uwierzę że 10 polonezów pojedzie jak jeden ferrari|(mimo że moc silników podobna - biorąc polonezy do kupy) - po prostu to jest nie możliwe - i ta analogia dotyczy nowej i starej generacji ledów.

I oczywiście - led tubes jest mnóstwo na madeinchine czy alibaba - i co z tego jeśli 95% z nich nie nadaje się do morskiego - gdyż coolwhite to 9.000K? Być może Twoje tuby są tańsze(na pewno) - ale nie wiem czy mają możliwość regulacji jasności, czy mają aluminiowy radiator na całej długości(zresztą nie wiem czy potrzebują - takie diody się chyba nie grzeją). I jeśli mają 24W - to być może tak, ale 12W to strata na przetwornicy.

I nie chce mi się sprzeczać, czy moje mają 22W, czy może 21.5W. Sprawdzałeś kiedyś czy żarnik 150W ma 150W - a może 160 albo 145W? I nawet jeśli jest różnica - to co z tego? Nic. Nikt nie powie że żarnik giesmanna czy blv to g.... - czego o chińskim żarniku za 70zł który staje się żółty jak pomarańcze po 3 miesięcach możesz się raczej spodziewać(to przykład przejaskrawiony). A jeden i drugi to żarnik hqi, nie prawdaż? rożnica w cenie 3 a czasem 5 krotna. Tylko marka robi różnicę? - nie. Ilość zastosowanych metali ziem rzadkich, jakość wykończenia - wpływ na to ma wiele czynników - choć konstrukcja żarnika jest prosta jak konstrukcja cepa. A jednak Coralvue mają swoich zwolenników - i wiele markowych, SPRAWDZONYCH innych marek również.

Czy będziesz się spinał i zginał czy też nie, szukał dziury w całym w moich opisach(w których być może jest błąd, bo jak teraz patrzę dla świetlówek 16KK skopiowane są opisy strumienia z 13KK , a na pewno mają mniej) to faktu nie zmienisz - swoje diody "znam" od 3 miesięcy - Ty swoje od tygodnia. Ja przetestowałem przed tymi które teraz używam prawie wszystkie dostępne na rynku(łącznie z PL o mocy 30W) inwestując w zasadniczo niesprawdzone produkty sporo pieniędzy - ty nie możesz wyjść z zachwytu nad pierwszą kupioną przez siebie lampą. Rozumiem Cię prywtanie, ale więcej pokory, naprawdę to Ci w niczym nie przeszkodzi, a w życiu pomoże tylk(bo młody człowiek jesteś jak widzę z opisu) - choć ja nie taki stary również :tongues

Resumując - używasz diod których nie ma(!), twierdzisz że diody które są w naszych świetlókwach nie istnieją(mimo że wskazuję Ci jak bardzo się mylisz).

Cóż mam Ci więcej odpisać? Wątek odbiega od tematu.

Dla mnie temat dyskusji nad Twoimi ledami się kończy - życzę powodzenia i satysfakcji - i w przyszłości "walki" na rzeczowe argumenty - a nie takie nie wiadomo co.

@smithpl

w naszym lampach są diody tak jak pisałem wcześniej(chyba w innym wątku, odpowiadając na pytanie slawodyl - seoul SC, modele SMD5050 i SMD 3526 - jeśli mnie pamięc nie myli)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką nieśmiałą propozycję, żeby to tego wątku nie podklejać innych informacji o ledach a tym bardziej zdjęć.

Bo po zdjęciach Witula myślałem że to te "słynne Przemkowe" ledy.

Niech ten post zostanie tylko w temacie ledów z Reefshopu i tyle, bo zaczyna się lekki burdello robić.

Witul pyknij swój "autorski" post i tam będziemy wymieniać się informacjami o innych niż Przemka ledach.

PS: Wygraliśmy z Australią na żużlu i jedziemy dalej :googleye


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku jestem niedowiarkiem, nie wierze że Twoje ledy maja 112 lumenów z Wata. Kupię od Ciebie jedna sztuke, dam do badań, i jak wyniki bedą gorsze to czy zwrócisz mi koszt tych badań?


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj proszę ze zrozumieniem co napisałem wyżej. Załóż swój oddzielny wątek jeśli chcesz się twórczo spełniać - nie zaśmiecaj mojego wątku i nie wprowadzaj zbędnego zamieszania.

Kwestię pogadanek z Tobą o ledach zakończyłem.

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zadałem niewygodne pytanie odnosnie Twoich ledow?

o moich ledach juz nic nie pisze przeciez, zgodnie z Twoim i Skoczka zyczeniem


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że tego wątku nie czytają moje koralowce - pozdychały by niechybnie... Br..

Świetlówki led które sprzedajemy mają 10 lm/W, w dodatku zadajesz niewygodne pytania gdyż zostały wyprodukowane z diod led których nie ma, a za badania to zwraca NFZ - tyle że nieco innego typu - nad którymi powinieneś się być może zastanowić.

Wybacz, ale to moja ostatnia wypowiedź do Ciebie - i następne Twoje posty nic nie wnoszące będą usuwane.

Przemyśl sobie to co Ci napisałem albo przeczytaj wszystko jeszcze raz - wspak jeśli nie rozumiesz normalnie.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku, a ja mam pytanie czy będą dostępne świetlówki LED 30cm 5W bo narazie widzę brak na stanie i czy jedna taka świetlówka może zastąpić 24W tradycyjną T5, chodzi mi o aktynikę?

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Niestety, 5W świetlówka to za mało gdybyś miał używać jej jako zamiennika. Powinieneś przyjąć, że model 11W 550mm będzie miał zbliżony(nieco mniejszy) strumień świetlny - oczywiście w zależności od temperatury barwowej.

Jeśli chodzi o aktynikę - to 11W w stosunku do 24W będzie zbliżone.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11W 55cm ?? Kurcze albo ja nie do widzę, albo miałeś na myśli 15W 60cm bo tylko taką znalazłem na stronie Reefshop'u. Chyba że to jakiś kolejny model, który niebawem masz zamiar wprowadzić ??

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w tej dostawie powinien być odpowiednik t5 24W wykonany w technologii LED. Jak tylko będą już na miejscu to znajdą się w ofercie sklepu.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku, ja juz tylko domykając temat tych ledów SMD 120lm/W.

Mysle ze warto podawac pelna informacje, ktora mowi takze ze faktycznie maja taka moc ale jak narazie w temp ~4200K do max 6000K

No bo inaczej to można powiedzieć ze sa cienkie bo np. nowe Cree XP-G mają 132 lm/W z driverem 350mA, co przy 1A daje... duzo ( jakies 345lm na LED :-) ) Tylko problem podobny co powyzsze, jakis miesiac, dwa temu mialy jeszcze max 4200K-6000K

czyli malo sie na razie dla nas nadaja ...

To tylko tak apropo szczegolow...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoria teorią, testy testami, ale Reef Shop ma najprościej jak to możliwe, PO POROSTU w sprzedaży świetlówki LED do morszczyzny, i czy to będzie 120, czy 130lm/w to zaledwie jest 10% różnicy czyli w marginesie błędu pomiaru jeśli chodzi o światło to normalka.

Choroba jaśnista czemu te 3j miasto jest 250km od mnie :googleye ale i tak jak przyjdzie do konkretów to i 25kkm nie będzie miało znaczenia :tongues

Stawiam na Tolka Bahama czyli LED, dobrze, ze $ spada i nie tylko, za rok nie będę patrzył na T5 :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRZEMKU TY SOBIE PRZECZYTAJ 2 RAZY CO NAPISALEM JAK NIE ROZUMIESZ - CZY ODDASZ MI KOSZTY BADAŃ TWOJEJ SWIETLOWKI LED 16000K JEZELI WYNIKI BEDA GORSZE NIZ PODAJE ICH PRODUCENT I INFORMACJA NA STRONIE SKLEPU REEFSHOP ??

i usun ten post jak Ci sie nie podoba, ja nie bede miec nic przeciwko.

jak to powiedzial Wałęsa - jak masz gorączkę to zbij termometr :googleye


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, a od kiedy sklepy są odpowiedzialne za dane podawane przez producentów? Można mieć co producenta zaufanie albo nie i jak nie to sobie można badać, i ew. producenta pozwać jeśli udowodnisz, że nieprawdziwe informacje naraziły Cie na szkody. Ale tak czy inaczej sklep tu raczej nie jest stroną (chyba, że podaje co innego niż producent).


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witul :

PRZEMKU TY SOBIE PRZECZYTAJ 2 RAZY CO NAPISALEM JAK NIE ROZUMIESZ - CZY ODDASZ MI KOSZTY BADAŃ TWOJEJ SWIETLOWKI LED 16000K JEZELI WYNIKI BEDA GORSZE NIZ PODAJE ICH PRODUCENT I INFORMACJA NA STRONIE SKLEPU REEFSHOP ??

i usun ten post jak Ci sie nie podoba, ja nie bede miec nic przeciwko.

jak to powiedzial Wałęsa - jak masz gorączkę to zbij termometr :googleye

Witul, skąd w Tobie tyle upierdliwości? Ty w każdym poście musisz wszczynać awantury ? Prosiłem żeby nie śmiecić tematu, a Ty swoje.

Załóż inny post i tam pisz swoje uwagi i zadawaj dziwne pytania - prosisz się o "banana" Ostrzegam!

BTW: Proszę wklej nam skany badań wszystkich swoich domowych urządzeń: lodówki, pralki, kompa itp., bo rozumiem producentom tych firm też zarzucałeś kłamstwo.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.od poczatku sledze ten watek,i mimo podzielonych zdan co do skutecznosci swiatla led ja sie zdecydowalem i bede nim swiecil ,tylko ze nie wiem jak.dlatego prosze was o rady ,zwlaszcza ze mam bardzo nietypowy zbiornik 60 cm wysoki ,a z gory wyglada tak http://picasaweb.google.fr/lh/photo/QMS-IdUSzzYTujSS1nzGwA?authkey=Gv1sRgCJ63ysDDh-SBKA&feat=directlink.wiec prosze o rade jakie lampy led i wjakiej formacji tam powciskac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać biorąc pod uwagę to co mnie interesuje ekonomię i estetykę, że obiema rękami się podpisuję za tą technologią. Widziałam wczoraj akwarium wystawowe w RS na ledach i pamiętam je z czasów T5, jak dla mnie bomba. Tak jak pisali przedpiścy, woda wygląda na super klarowną, ładne kolorki korali, ładnie doświetlone boki, mimo że lampy krótsze są od akwarium. Do tego nieporównywalne różnice w obrotach licznika prądu. Od początku planowania nowego akwarium byłam na nie dla HQI, skończyłam na T5 i cieszę się że nie inwestowałam w super lampy bo i tak będę sukcesywnie wymieniać świetlówki na LEDy. Póki co rybom i miękasom nie przeszkadzają ciemności z racji oszczędności, ale pomału wyłania się światełko z tunelu :googleye może kiedyś nawet przekona mnie to do twardzieli - koralowce mam oczywiście na myśli... :tongues


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem dodac ze mam 2 szklane wzmocnienia rownolegle do szyb 30cm.znajduja sie 3 cm nad powierzchnia wody.chcialdym zeby ten moj zestaw swietlny na nich spoczywal.myslalem o3*bleue 300mm,i 2 biale 300mm te co ma przemek.na jesien planuje przemeblowania aqua i ustawienie skaly a la thcskiba we wczorajszym poscie http://www.allegro.pl/show_item.php?item=687360817.jestem budowlancem ,lecz z pradem ja nie kolega.wiem ze jest wsrod was wielu znawcow tematu i blagam orady.mieszkam w cieplej krainie .teraz mimo dobrych wiatrakow w aqua jest jest 32c.a moze byc gorzej .rozwazalem nabycie chlodziarki,jednak wole zainstalowac te ledy jako ze mam dowody o ich skutecznosci.jeszcze raz prosze o rade.pastadu64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Tak jak rozmawialiśmy, obawiam się że te 25W to będzie stanowczo za mało - tym bardziej że masz wysokie akwarium.Wg mnie powinieneś dobrać coś w okolicach 50W jeśli nie więcej. Pamiętaj, że co 10cm wody ilość docierającego światła zmniejsza się prawie o połowę.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem przemku ale powiedz mi gdzie,i jak ja te 50w wpieprze.i jesli ok kto mi to skonstruuje.ja pracuje w betonie ,kamieniu i drzewie.i tylko to znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampę wykonamy dla Ciebie na wymiar - podeślij mi proszę fotkę zbiornika z góry z naniesionymi wymiarami - coś na pewno wymyślimy.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.