Skocz do zawartości
Przemek

W końcu... LED-y już są...

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku akwarii ok. 200cm długości - ta lampa:

http://www.reefshop.pl/eshop/aquarium-led-lamp-20x17w-180cm-d-ugo-ci.html

Oryginalnie ma 20 świetlówek, ale także 4 dodatkowe miejsca wolne na dołożenie wrazie potrzeby kolejnych rur.

Zasilanie już jest - wystarczy zainstalować.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie - światło z LED`ów jest inne. Ciężko powiedzieć lepsze czy gorsze, na pewno jest inne. Widuje akwarium Przemka regularnie i po zmianie światła od razu da się zauważyć, że woda jest dużo czystsza (optycznie), woda nie ma koloru/poświaty jaką dawały świetlówki, jednak akwarium wydaje się ciemniejsze. Znacznie zwiększył się kontrast kolorów, co najlepiej widać nie po koralach, a po Anthiasach. Przy świetlówkach były mleczne, teraz pomarańcz aż kłuje w oczy. Na zmianie światła najlepiej wyszły Acropory, zwłaszcza te niebieskie (lub te, które powinny były być niebieskie :) ). Niesamowite, co stało się z Montiporą. Te bąble, które pojawiły się na krawędziach talerzy to jakiś czad...

Jakby nie patrzeć LED`y to przyszłość, mam nadzieję że to już te LED`y, bo wstępnie dogadałem się co do lampy do mojego zbiorniczka.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozne w duzym uproszczeniu powiedziec, ze do zbiornika 54 l brutto mozna zainstalowac 4x5W (2x Purple Actynic + 2x Star White), zeby osiagnac w/g "starego przelicznika" > ok 1W/l ?

50W * 0,4 = 20W gdzie 0,4 jest jesli dobrze zrozumialem poprzednie posty Przemka wspolczynnikiem pozwalajacym porownac moc swietlowek do mocy lamp LED

20W/5W = 4 szt


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się. Purple Actynic ma widmo wąskie i przesunięte ekstremalnie w lewo. Czyli światła w potocznym rozumieniu daje raczej mało. To oczywiście teoretyczne myślenie bo jeszcze nie widziałam. Można by spróbować 2 blue i 2 white.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może mi ktoś powiedzieć jaką lampę powinienem zamówić do baniaka 150x50x50 chcę oświetlić tylko około 1 metra powierzchni bo po bokach nie mam skały i chcę w tych miejscach mieć tylko piach.

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snocho, fajnie opisałeś efekt "widzialny" tego swiatełka, jeszcze dodam że do tego co napisaleś dochodzi jeszcze jedno, mianowicie nie ma wizualnego efektu że korale umieszczone pod samym światłem są bardziej doświetlone niż te w niższych partiach zbiornika, przy ledach wszystkie wyglądają tak samo, efekt taki jakby źródłem światła była sama woda :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką "tubkę" polecilibyście jako oświetlenie nocne do akwarium 300L?

Myślałem o 5W blue lub purple actinic i nie wiem jaką wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wproś sie do kogoś kto ma :clowning i obejrzyj


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zbiornika 54L idealnym rozwiązaniem będzie 2xblue, 2xwhite, 1x actinic - wszystko modele 5W.

Efekt będzie oszałamiający - wiem, bo będą RB w sprzedaży z takim oświetleniem - i wygląda naprawdę super.

pozdr

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Martin :

Jaką "tubkę" polecilibyście jako oświetlenie nocne do akwarium 300L?

Myślałem o 5W blue lub purple actinic i nie wiem jaką wybrać.

Jako nocne proponuję 5W Northern Blue - actnic jest za ciemny.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacek_Lublin :

Witam

Może mi ktoś powiedzieć jaką lampę powinienem zamówić do baniaka 150x50x50 chcę oświetlić tylko około 1 metra powierzchni bo po bokach nie mam skały i chcę w tych miejscach mieć tylko piach.

Pozdrawiam Jacek

Do takiego akwarium musiałaby być lampa 10x22W - niestety 60cm(15W) będą za krótkie. Będziesz miał cały zbiornik ładnie oświetlony - zobacz zdjęcia naszego - podobna lampa wymiary 160x60x60cm

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku,

a czy w przypadku zarówno świetlówek 24 czy też 220V można stosować jakąś formę płynnego ściemniania?

pozdr,

rpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, wprawdzie jestem elektrykiem, ale nie praktykującym - a teorii niewiele pamiętam :clowning

Nie wiem jak zachowają się świetlówki 220V jak będziesz traktował je niższym napięciem .

Modele 24-28V powinny wg mnie być "sterowalne" - trzeba jedynie pomyśleć, z jakim prądem maksymalnym poradzi sobie np, profilux - po przy 60W jest to około 3A(przy tym napięciu)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sam zastanawiam się nad LED-ami, ale czekam na info osób które będą używać owe świetlówki:) Zobaczymy jak trwałe będą, oraz jak będzie się miała sprawa z gwarancją:clowning Co do ściemniania, można by pomyśleć nad takim cudeńkiem profiluxa Light bar - control board LBF-AP. Tylko coś V inne, a nie znam się nad tym niestety:(


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemku a ta świetlówka http://www.reefshop.pl/eshop/oswietlenie_lampy-i-wietl-wki-led_wietl-wka-led-ps-t5-sw-5w-300mm-northern-blue.html ma te 30 cm od "bolca do bolca" czy jest to długość samej rury bez końcówek? I jakie zestawienie tych świetlówek polecałbyś do mojego słoika. Wody tam jest ok. 28 l.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak, ma 30cm od bolca do bolca - czyli teoretycznie do Twojego akwarium się zmieści :clowning

pozdrawiam

Przemek Cybulski


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku będą odpowiedniki t5 24w ? Co polecasz do 75L (65 cm szerokości)? Z T8 może być problem aby wpakować to w lampe .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety t5 w długości 60cm nie będzie.

Do tej długości polecam bezapelacyjnie 15W t8 - są bezkonkurencyjne jeśli chodzi o ilośc światła na mb.

Wystarczy zmienić oprawki - koszt kilka zł za sztukę.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przemek :

niestety t5 w długości 60cm nie będzie.

Do tej długości polecam bezapelacyjnie 15W t8 - są bezkonkurencyjne jeśli chodzi o ilośc światła na mb.

Wystarczy zmienić oprawki - koszt kilka zł za sztukę.

pozdrawiam

Przemek

Nie chodzi mi o oprawki bo to najmniejszy problem . Mam dylemat czy zmieszcze to w lampie atmana dr-60 . Standardowo były tam 2x15w T8 , teraz 3x24W , mogą być problemy ze zmieszczeniem 3x15W T8 LED .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile masz tam dokładnie miejsca?

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przemek :

A ile masz tam dokładnie miejsca?

pozdrawiam

Przemek

około 9 cm


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niestety nic nie wejdzie

pozr

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przemek :

No to niestety nic nie wejdzie

pozr

Przemek

Mam nadzieję , że się mylisz . Świetlówki t8 mają 26mm pomnożyłem to razy 3 i wyszło 78 mm . Mam teoretycznie do dyspozycji ok 90mm czyli zostaje mi 12 mm na uchwyty świetlówkowe . Może jednak to nie wystarczyć dlatego jeszcze raz obejżałem lampe , ma ona zagłębienia z obu stron więc zawsze moge schować kilka mm świetlówke . Mam gdzieś w szafie stare t8 to sprawdze dzisiaj . Oszczędność jest i to duża . Z moich obliczeń wynika , że 3 świetlówki do mojego akwa kosztują ok 150 zł , na rok wychodzi 300zł . Po 3 latach cena za świetlówki się wyruna przynosząc zysk . Jednak czy wystarczą tylko 3 świetlówki ? Obecnie mam ok 1W/l 3x24W czyli 72W na 75L .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem,szkoda kasy ladowac do takiego malenstwa w LEDy,bo nie sadze zebys przez 10lat czy wiecej bawil sie w nanorafe.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Peniek :

A moim zdaniem,szkoda kasy ladowac do takiego malenstwa w LEDy,bo nie sadze zebys przez 10lat czy wiecej bawil sie w nanorafe.

Jak już pisałem po 3 latach jesteśmy na plusie (nie liczyłem zaoszczędzonego prądu)

EDIT///

Okazało się , że t8 są jednak za długie :cursin


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.