Skocz do zawartości
Przemek

W końcu... LED-y już są...

Rekomendowane odpowiedzi

króciutko już na koniec.

Co do twojej wypowiedzi na temat przepalenia pojedynczej diody - pracują one na zwarcie. Jeśli padnie pojedyńcza sztuka to prąd płynący przez pozostałe diody ulega zmianie o 1%. Diody bez problemu znosza traktowanie prądem nawet 20% większyn(wiadomo większe będzie również grzanie), jednak zwiększy się również strumień świetlny - czyli dla baniaka właściwie bez zmian. Musiało by paść ok.20% diod aby wyższy prąd wpływał na skrócenie żywotności świetlówki(z 50000h do ?). W takiej sytuacji w ciągu 24 miesięcy świetlówka będzie wymieniana od ręki.

Jednak wg zapewnień producenta prawdopodobieństwo takiej usterki jest znikome i jeśli nie wystąpi w przeciągu roku(gwarancja) to w następnym okresie również nie powinna się zdarzyć.

Co do pytania o T5

Zamiast 7x24W dałbym 6 świetlówek 15W(jeśli ma być niebiesko) - 1:1. W modelu 600mm zastosowano nieco inny model diod - o strumieniu 92 lm/W.

Zamiast 8x54 dałbym 8x22W - 1:1, ewentualnie zamiast jedenj białej dałbym 1szt 22W Purple Actinic.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się bardzo.

Jak wysoko nad akwarium się je wiesza?


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zeby sie sol nie osadzala:P


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledy wydają się mieć dużo większą przenikalność światła niż HQI czy T5 - więc sądzę, że podobnie jak T5 - jeśli dasz więcej rur to i do dołu dopalisz nieco światełka.

Co do wysokości - jesli woda nie chlapie(ustawione właściwie pompy cyrkulacyjne) to może wisieć nawet 3cm nad wodą.

Podsmumowując - z racji tego że upustowe lampy się skończyły dziś o 2 w nocy, do jutra czekamy na zamówienia z nowej partii która wychodzi do nas w piątek/poniedziałek).

Zostały już jedynie rury 60cm i 30cm(i chyba dwie 120cm - aktyniczna i biała?) - resztę wywiało..

Osoby które złożą zamówienie do jutra do 16 i dokonają wpłaty 50% wartości zamówienia otrzymają 10% dodatkowego upustu oraz niespodziankę :)

Jutro wieczorem wysyłamy kolejne zamówienie - co do pytań w sprawie lampy - możemy wykonać dowolną lampę pod konkretne akwarium - po szczegóły najlepiej proszę dzwonić (0508259086) lub pisać supply@reefshop.pl

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała:

Jeśli ktoś zastanawia się nad przerobieniem własnej pokrywy i szuka zasilania - to bardzo dobry będzie ten zasilacz:

DC Out 24-28V - idealne rozwiązanie i bardzo tanie - obsłuży 4 świetlówki conajmniej:

http://www.allegro.pl/item624161206_zasilacz_sieciowy_do_laptopa_110_240v_15_24v_3_5a.html

Cena 40zł/szt

Wprowadzone także zostały już świetlówki T5 - odpowiednik 39W - białe i niebieskie.

http://www.reefshop.pl/eshop/oswietlenie_lampy-i-wietl-wki-led.html

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest błąd w opisie:

bardzo długa żywotność świetlówek - ponad 50.000h - po czym spadek strumienia świetlnego nie mniejszy niż o 20%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak - to błąd oczywiście - nie większy niż 20%

:)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jestem mieszkańcem trójmiasta więc nie pozostało nic innego jak zobaczyć na własne oczy jak wyglądają te cudeńka zwane ledami.... Pierwsze spojrzenie na zbiornik.........hmm....jak dla mnie kolory są bardziej kontrastowe (niż przy T5) i nie ma tak dużo bieli i jak na czwarty dzień świecenia ledami to bardzo pozytywnie wyglądają koraliki (fotki robione automacikiem)sami oceńcie. Ja osobiście jeszcze poczekam ze zmianą oświetlenia (ach ten kryzys w mordę) ale jeśli koraliki będą wyglądały dalej tak piknie to.........znowu mała tajemnice przed żonusią:)

3200-led%201.jpg

3200-led%202.jpg

3200-led%203.jpg

3200-led%204.jpg

3200-led%205.jpg

3200-led%206.jpg

3200-led%207.jpg

pozdrawiam


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te świetlówki w wersji 24-28V mogą być sterowane profiluxem?


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z Przemkiem ustaliłam, że u mnie zawiśnie 5*17 W. Koniec z prądożerną solarką nad akwarium :)


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wbudowaną opcją na 7x17W - w razie W.. :)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zaintereseował mnie ten temat. W ramach oszczędości prądowych kupiłam kiedyś takie zwykłe żarówki do żyrandola ale LED. i to była kompletna porażka. Ale diabeł tkwi w szczegółach i śledząc ten wątek postanowiłam zaeksperymentować.

w zwiazku z tym mam jescze nastepujące pytania.

Pierwsze techniczne: taka świetlówka LED PS T8 SW 22W 1200mm Star White 13.000K jest na 220 V. Ma 4 bolce jak należy ją podłaczyć do prądu (bez zasilacza, ale ma 4 kabelki- który gdzie)

Pytanie gwarancyjne: gwarancja obejmuje rok działania i serwis płatny przez następny rok- jeśli tych świetlówek praktycznie sie nie wymienia bo nają bardzo długą zywotność -to co potem?

Czy nie można było by dołaczyć do świetlówki ze dwóch diod na wymianę? łatwiej znaleźć jakiegos elektronika na miejscu niż wysyłać świetlówkę na drugi koniec Polski.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to Przemek pisał o 2 latach gwarancji na świetlówki.

A jak wyglądają zobaczysz u mnie na żywo :)


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już kupiłam i zapłaciłam , mam ndzieję ze załapie się na upust i niespodziankę.:) kupiłam dwie i bedzie to 1/3 lub 1/2 mojego oświetlenia bo mimo wszystko dają trochę mało manewru jesli chodzi o dobór kolorów. ale jestem strasznie ciekawa tej superaktynicznej- ma bardzo wąskie pasmo, ale też w bardzo korzystnym przedziale. ciekawe czy bedzie dawać efekt jak philips TL 03 T5? zoczczymy i przekonamy się :)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku zdradzisz niespodziankę. Bo na upust już się załapałam :)


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamaro ale mam nadzieję że LEDy kupiłaś już do nowego akwa? W charakterze motywacji:D


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kupiłam 22W 1200mm Purple Actinic, i białą. zapas rozmaitych switlówek ma więc tylko dobrać barwy...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem, widziałem i... Baaaardzo mi się podoba zbiornik oświetlony tymi ledami, efekt to jakby zmiksować hqi i t5, poza tym doskonale widać jak glęboko przenika światło po tipach na koralach umieszczonych przy dnie. A jak pod tym ze wzrostem przekonam się już niebawem, bo dostałem od Przemka 4 świetlówki 60 cm celem przetestowania nad szczepkami w sumpie, wiem jak rosną pod t5 więc będę miał porównanie, myslę że po miesiącu już będzie coś widać, oczywiście zdam relację, jaka by ona nie była.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja wynosi 12 miesięcy, natomiast nie znam jeszcze szczegółów jeśli chodzi o następne 12 miesięcy - najprawdopodobniej świetlówka będzie wymieniana na nową za niewielką opłatą - typu 30% wartości. Choć jak cały czas zaznaczam - producent twierdzi że usterkowość tych świetlówek stanowi mniej niż 2% całości produkcji.

Co do podłączenia - mimo że świetlówka ma 4 bolce - to podłączamy po jednym z każdej strony - drugi kabelek może być nie używany lub połączony z pierwszym - czyli napięcie doprowadzamy do obu końcówek świetlówki - faza do jednej(lub + w przypadku DC) a zero(-) do drugiej strony. Mam nadzieję że zrozumiale się wypowiedziałem.

Przy okazji publikacji zdjęć postanowiłem podzielić się nowymi spostrzeżeniami - przenikalność światła z ledów jest naprawdę niesamowita - "brudasy" (brązowe acropory :) które leżały na samym dnie(70cm pod lampą) w ciągu tych 4 dni dostały mocno niebieskie tipy - wiem że brzmi to nieprawdopodobnie, ale tak właśnie jest(fotki niestety nie strzeliłem bo acroporka leży z tyłu). Wiele acropor pokazało w ciągu tych ostatnich 100 godzin nowe polipy wzrostu - ktore mają zupełnie inną barwę niż pień koralowca.

Zbiornik dostał 3D - trudno mi to opisać, ale koralowce chce się wziąść na ręke - ma się wrażenie że nie ma szyby pomiędzy oglądającym a mieszkańcami akwarium. Ryby wyglądają jak pod Fiji Purple, barwa niebieska przechodzi w niebiesko-fioletową...

Zdjęcia będą wykonywane co 2 tygodnie - efektami na pewno będę się dzielił - co może być pomocne przedewszystkim dla osób które na żywo nie mogą podejrzeć zmian następujących w akwarium.

A poniżej fotki o których wspominałem - zwróćcie proszę uwagę na ostatnią fotkę, na której montipora verucosa dostała bąbli na krawędziach, które falują na wodzie - aby następnego dnia bardzo szybki wypełnić się wapniem - co powoduje bardzo szybki przyrost na krawędzi koralowca.

Dodatkowo od dołu talerzy zaczynają odrywać się malutkie części montipory - które wyglądają jakby koralowiec samorzutnie w ten sposób rozmnażał się.. Jest to dla mnie o tym zaskakujące, że z tego typu zachowaniem koralowca mam do czynienia po raz pierwszy. Na całym koralowcu jest około 20 takich wisiorków - częśc już odpadła i wysunęła polipy na podłożu..

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seb

Widzę że mie ubiegłeś :)

Jutro powinienem mieć zasilanie dla Ciebie - gdybyś nie zdążył zamówić.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super te ledy, tez sobie zamowie:D

20 bialych, 20 niebieskich i 5 fioletowych, tak aby koszt wysylki sie rozlozyl


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idą jak woda. Za miesiąc całe forum będzie tym świecić :)


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witul, Twoja lampa był sporo tańsza!!! a teraz kupujesz hurtem, co się stało???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co z większymi rozmiarami akwarium np. 180 bo takie mam i zastanawiam się czy by taka lampa wystarczyła?


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.