Skocz do zawartości
Efendi

Pompy Red Dragon CAŁA PRAWDA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Postanowiłem że napisze w nowym wątku swoją walkę i doświadczenia jakie mnie spotkały podczas pracy słynnej pompy Red Dragon 3500. Swój problem opisałem w wątku:

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=11397

ale nikt (oprócz p.Romana) nie odpisał chociaż nie tylko Ja walczyłem z w/w problem..:banghead

Walkę z utrzymaniem poziomu wody w kominie toczę od paru dobrych tygodni a wszystko zaczęło się od wymiany New Jeta 2300 (tak na marginesie bardzo dobra pompa) na RD 3500 ponieważ chciałem zwiększyć ilość wody w obiegu oraz powrót z Red Dragona wykorzystać do zwiększenia cyrkulacji. Upragniona pompa przyjechała i tu pierwsza niespodzianka pobór mocy nie ma 48W tylko troszkę więcej (informacja od sprzedawcy który osobiście zmierzył) ale nic to czego się nie robi dla RD i owianego mitem komfortu pracy(przyglądając się specyfikacji RD to jakieś cuda są tam opisane pompa 3500 i 4500 ma taki sam pobór hmm.. może się czepiam..)Więc szybka wymiana z jednej na drugą i jest cicho myślę jest bosko ale sielanka nie trwała długo. Minęło siedem dni od pierwszego uruchomienia a Ja jak kretyn dwa razy dziennie majtam zaworem w lewo lub w prawo żeby utrzymać odpowiedni poziom wody w kominie. Myślę sobie chyba najwyższy czas wymienić zawór kulowy na bramowy bo tutaj jest cały problem ukryty... montuje zawór chodzi idealnie a tutaj następna niespodzianka to nie wina zaworu tylko Red Dragonik jest bardzo wrażliwy na jakiekolwiek spadki, nawet bardzo delikatne w sieci... no cóż powiedziało się A trzeba powiedzieć B... czas na UPSa ale oczywiście nie może to być najtańszy UPS tylko z czystą sinusoidą (on-line) więc podłączam to wszystko razem... i... Ku.. mać to wszystko o kant d.. rozbić ... bo prawda brzmi Te POMPY TAK MAJĄ i za to płacimy niemałe pieniądze i jest to wina konstrukcyjna pompy a nie otoczenia w jakim pracuje...

A akcie desperacji postanowiłem napisać email do p. Klausa Jansena (Royal Exclusiv) z opisem mojego problemu (potwierdzenie przeczytania otrzymałem) ale chyba lepszym rozwiązaniem jest nie odpisywać i udawać że nie było żadnego tematu (a może producent wie o tej małej niedogodności.. i woli zachować cisze hmm..)

No tak ...milczenie jest złotem ...i to exclusiv gold

Pompy Red Dragon powinny zmienić nazwę na RED Shit i to będzie bardziej adekwatna nazwa do komfortu pracy. Wiem że moja wypowiedz nie spodoba się sprzedawcą w/w pomp ale mam nadzieje że następny klient zastanowi się nad sensem zakupu co spowoduje że firma Royal Exclusiv (już sama nazwa firmy do czegoś zobowiązuje) zmieni swoją politykę cenową(jakościową) bo wydanie 1500 zł (najtańsza wersja) na zakupu pompy powinna iść w parze z super jakością(dokładnością)..na chyba że się mylę i tylko mnie to przeszkadza bo jestem zbyt wymagający

Pozdrawiam i żegnam się w bólu

użytkownik RDragon..ups..RShit

:cursin


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Efendi za odwage opisania takiego przypadku, podejrzewam ze nie jestes pierwszy z taka przypadloscia, tylko inni sie wstydza napisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawdza , RD sa bardzo wrażliwe na skoki napięcia , chyba najbardziej ze wszystkich pomp jakie miałem okazję testować.

U mnie również były wahania poziomu w kominie mimo ,że pompa pracuej na UPS ie dobrej klasy.

Te spadki wydajnosci sa dosyć spore , więc chałas też dokuczliwy i nie bardzo można z tym coś zrobić. Poprostu jak napisaleś te pompy takie są.

Od czasu jak zamieniłem RD na Iwaki była cisza , obecnie pracują 2 Deltec 8070s i jest idealnie , żadnych wachań.

Poprostu kultura pracy i wydajnośc tych pomp jest zdecydowanie lepsza oczywiscie kosztem poboru energii.

pozdarwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastepna pompa która nadaje się tylko do mieszania solanki albo do fontanny w ogródku :) Pod warunkiem spadku ceny z 1500zł na 150zł


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne ,podobny temat był wcześniej poruszany,a wiecie ile wynosi całkowity koszt produkcji tej pompy ? no właśnie ! ta cena to lihwa,rozbój w biały dzień, a to wszystko napędzane jest reklamą ,bo taka cicha bo mało pobiera prądu itd. policzcie sobie ile lat musi ona pracować aby zaczęła być ekonomiczniejsza od tych które pobierają więcej prądu (z uwzględnieniem ceny pompy) i do tego koszty UPSa. A po jakimś czasie i tak wymienisz ją na nową bo ta za mała lub "siadła" , bo na rynek wejdzie "lepsza".


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też walczę z pompą Red Dragon 12000l niby ustawiony mam poziom idealnie w kominie wyłączam pompę podmieniam wodę włączam pompę woda wylewa mi się ze zbiornika i kultura pracy bez rewelacji wcześniej miałem pompę Deltec 8070s żadnych problemów nie miałem raz ustawiona i wzystko OK a kultura pracy bez porównania z Red Dragonem chyba przyjdzie zmienić pompę pozd.


500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andrniew :

To prawdza , RD sa bardzo wrażliwe na skoki napięcia , chyba najbardziej ze wszystkich pomp jakie miałem okazję testować.

U mnie również były wahania poziomu w kominie mimo ,że pompa pracuej na UPS ie dobrej klasy.

Te spadki wydajnosci sa dosyć spore , więc chałas też dokuczliwy i nie bardzo można z tym coś zrobić. Poprostu jak napisaleś te pompy takie są.

Od czasu jak zamieniłem RD na Iwaki była cisza , obecnie pracują 2 Deltec 8070s i jest idealnie , żadnych wachań.

Poprostu kultura pracy i wydajnośc tych pomp jest zdecydowanie lepsza oczywiscie kosztem poboru energii.

pozdarwiam

Nie mam nic więcej do dodania.

Chyba nie ma pompy która pracowałaby ciszej niż DELEC, po prostu nie ta technologia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam RD 4500 i 6500 i nie mam opisywanych wyżej problemów


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert - ty mieszkasz w centrum Warszawy :)

Pamiętajcie, że te wszystkie "jaja" z pompami to wynik skoków napięcia w sieci - i tyle. Trzeba walczyć z zakładem energetycznym (syzyfowa praca), a nie z konstrukcją pompy. Mam pompy Deltec ale mieszkam na wsi i nic mi to nie daje :) Wydajność się zmienia i nic na to nie poradzę. Zakład energetyczny ma to w.... i pozostaje... przyswyczaić się i tyle


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj niejeden taki mit zostanie jeszcze obalony, niejeden...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna jaskolka wiosny nie czyni.

Mojemu sasiadowi popsul sie Bentley .........no jak tak mozna?

Roznica taka ze za taka kase to serwis przyjezdza do niego.

Nie jestem fanem wielkich firm, czy markowych nazw ale jedna zardzewiala pompa firmy dorobku firmy nie zrujnuje.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu powiedz mi jaki to jest dorobek i w czym on jest lepszy od dorobku innych firm? Wywindowac cene to kazdy potrafi, chyba ze masz na mysli dorobek, jakim jest baza klientow, ktora kupila te pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu mistrzu, jeszcze za krotki jestem:D ale wracajac do tematu

Ten dorobek dobrze pieni i kiepskich zbiornikow na BK nie widzialem. Jezeli chodzi o pompy i reakcja na spadki mocy to juz Rebciu napisal.

Ostatnio na forum toczy sie jakas chora polemika odnosnie cen,jakosci,tansze lepsze drozsze gorsze lub na odwrot. Pytam sie po co?!!!

Chce kupuje, nie chce nie kupuje,kazdego prywarna sprawa. Cos za drogo to szukam gdzie indziej, kupuje uzywane, lub DIY

Jak sie nie znam to sie nie wypowiadam, jak czegos w reku nie mialem to nie krytykuje.

Kazdy moze zalozyc wlasny biznes produkowac co chce i Dyktowac ceny jak mu sie podoba.

To ja zastanawiam sie 10 razy czy to kupic czy nie, i za przeproszeniem zal d*py nie sciska ze cos jak cos pojdzie nie tak-to byla moja decyzja.

Pozdrawiam

PS. Kidult prosze wymien firme z jakielkowiek branzy ktora nie miala wtopy


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ja jeszcze od siebie dołożę parę groszy:

Moim zdaniem jakość napięcia w sieci po zastosowaniu UPSa (on-line) nie powinna mieć znaczenia przecież na wyjściu mam idealne ...równe ....czyściutkie(sinusoida)napięcie ...a pompa i tak swoje....I nie chce się wierzyć że jakość napięcia w centrum W-wy jest inna niż w Gdyni...

Grzegorzu.....a co ma wpływ na zakup sprzętu...intuicja....czy może opinia użytkowników a może opis w sklepie w którym chcesz kupić... Prześledziłem sklepy sprzedające RD w Polsce i prawie każdy opisuje słowami...najlepsza.....najwyższej jakości...itd... więc zadaje pytanie: O jaką "naj" chodzi... bo nie patrząc z której strony poziom wody w kominie jest bardzo istotny....zostawmy poziom hałasu ale skoki poziomu maja wpływ na ilość wody w sumpie i prace np. odpieniacza itd...

Reasumując.. to do kogo ma mieć pretensje...... do Siebie czy do opini/opisu sprzedawcy


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym mial do siebie.

Sprzedawca pomp nie testuje tylko je sprzedaje i wiadomo ze bedzie chwalil kazdy jeden produkt jaki ma na stanie.Natomiast opinia uzytkownikow (nie jednego) rzecz najlepsza, a wczesniej jakos cisza byla.

Tez bym byl zdegustowany gdyby mi stalo sie cos takiego zwlaszcza za taka kase. Znajac moja wylewnosc napisalbym jeszcze wiecej.

Oby wiecej takich postow


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz Dyzma - po to, zeby przedyskutowac postawe akwarystow morskich, ktora jest bardzo trwale zakorzeniona w glowach, ze (moze nie jedynym) ale NIEPODWAZALNYM wyznacznikiem jakosci w akwarystyce morskiej jest CENA, i firmy, ktore moglyby rozruszac ten rynek dobrymi produktami w NORMALNEJ cenie, boja sie wejsc, bo wszyscy na forum od razu zaszufladkuja, ze tanie = slabe + nie mozna polegac + na wszelki wypadek lepiej doplacic. kto na tym cierpi? MY, bo chcesz miec fajne akwarium morskie? to płać producentom marże 200-500% albo hoduj neonki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawiam wlasnie nad Twoja postawa, bo chcesz mnie namowic do chodowli neonek a sprawa z rozmnazaniem i odchowaniem tych ryb wcale nie jest taka prosta. Chcesz zmienic przekonania akwarystow z wieloletnia praktyka, ktorzy mieli okazje potestowac juz troche sprzetu. Mnie tez nie ciesza ceny niektorych firm i drastycznie to widac patrzac na ceny z punku widzenia np UK.

Na forum juz jakis czas siedze ale jeszcze nigdy nie spotkalem sie ze stwiedzeniem i nie odczulem ze niepodwazalnym wyznacznikiem w akwarystyce morskiej jest cena.

Ale Ty masz tu swoja misje i szczerze zycze powodzenia w boju

@Kidult jako ze nazwales mnie mistrzem powem Ci moje 5 przykazan

1.Wiedza

2.Doswiadczenie

3.Pokora

4.Cierpliwosc

5.Sprzet


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja RD 6500 tez jest czula na skoki napiecia, na poczatku troche mnie to irytowalo, teraz mi to lotto. rasumujac - jestem bardzo zadowolony, pompa jest w sumpie, nie sluchac jej wogole, mozna ja skrecic na maksa bez podgrzewania wody, do tego jesr bardzo oszczedna. Czy inne sa lepsze? Narazie uzywalem samych gorszych (glosniejszych, zawodnych itp) wiec nie wiem:) Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon… może parę lata temu...kiedy praca twojej pompy irytowało Ciebie i dałbyś upust w poście z opisem działania RD to p.Klaus Jansen wprowadził ulepszenia które wyeliminowały jej wady i dzisiaj tego problemu by nie było. Moim zdaniem bierność i akceptowanie faktu że coś jest najlepsze bo tak piszą i brak reakcji z naszej strony utwierdza producenta w swoim przekonaniu o genialności własnego produktu...ale jak sam napisałeś Tobie to LOTTO....


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus nie robi tych pomp, on je tylko przerabia, ale to juz inna historia:)

Masz racje - pamietam, jak sie wku...wialem siedzac godzinami przed baniakiem przestawiajac zawor po milimetrze w prako i w lewo a w kominie i tak chlupalo. Pozniej komin zarosl flora i fauna i sie uspokoilo. RD trzeba polubic. Pozdrawiam

ps. kazda firma akwarystyczna ma niedociagtniecia, trzeba sie do tego przyzwyczaic. Nie jest to dobre zjawisko, tym bardziej, ze ten caly sprzet az tak skomplikowany nie jest, mozna zrobic rakiete, ktora lata w oosmos to i mozna zrobic pompe, ktora jest bezglosna, zre malo pradu i jest stabilna dla roznych wartosci napiecia. To samo dotyczy odpieniaczy, oswietlenia. Reasumujac - ze sprzetu, ktory mam najmniej niezawodny jest czyscik do szyby. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz racje - pamietam, jak sie wku...wialem siedzac godzinami przed baniakiem przestawiajac zawor po milimetrze w prako i w lewo a w kominie i tak chlupalo.

Skąd ja to znam:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, odniosę się do tego Bentleya :) Takie firmy jak Bentley, Jaguar, Ferrari, Maserati, Lamborghini, to firmy produkujące supersamochody, tyle że mało ludzi wie o tym że te auta sie po prostu psują, na potęgę, jest jedna różnica, sa produkowane od zawsze i psują sie od zawsze, klient kupując takie auto kupuje razem z nim legendę w której sklad niejako wchodzi awaryjność, często to auto/firma wybiera nabywcę a nie nabywca auto. Tyle że to założenie ma co innego na celu - kupujesz auto składane czy też dopieszczane ręcznie i to że się zepsuje wcale klienta nie martwi, tak było, jest i bedzie, tutaj liczy się tradycja, to samo jest wśród motocykli z dajmy na to Harleyem Davidsonem czy Ducati... Różnica między tym a Firmą Royal Exclusiv jest taka (jak dla mnie) że kiedy te firmy budowały swoja potęgę, zdobywały tytuły, biły rekordy i wyznaczały cele do naśladowania dla innych, to Klaus czy jak mu tam łapał jeszcze równowagę na nocniku. Chodzi mi o to że gdyby teraz jakakolwiek firma motoryzacyjna wymyśliła sobie że zbuduje supersamochód, wywali na niego cenę w kosmos i do tego auto bedzie się psulo bo przecież "tak to jest w tym światku supersamochodów" to życzę jej powodzenia. Autobus z super sprzętem za super pieniądze po który stoi się w kolejce bo jest tylu chętnych już dawno jest zajęty i w tej chwili moim zdaniem jeśli coś ma być drogie to musi być niezawodne i lepsze od konkurencji. W odniesieniu do omawianej firmy wkurza mnie to podwójnie bo buduje mi się odpieniacz właśnie na pompie RD, ale nie mam obaw ze bedzie zawodny bo wyjdzie spod najlepszych w tej branży łap, ale to tak zupelnie na marginesie. Reasumując, tak jak napisalem w wątku o BK - sprzęt za taką kasę po prostu MA DZIAŁAĆ...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.