Skocz do zawartości
tomko

Nano-Odpieniacz ze strzykawek by tomko

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie siedzę i myślę nad tym odpieniaczem... swoją drogą bardzo pomysłowo zrobiony ale jeśli policzyć brzęczek- powiedzmy 35zł, kostka lipowa- ok. 20zł, strzykawki, klej itd- powiedzmy 10zł. Razem mamy 65zł z tym, że kostkę trzeba wymieniać. Odpieniacz Resun sk-300 również zmieści się do kaskady fzn-3, ma pompę igiełkową i na pewno o wiele lepszą wydajność- koszt 99zł.

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby masz rację ale czy w 2009 roku resun był na rynku? Nie pamiętam dobrze ale nie wydaje mi się. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż niektórzy wolą tak.

Ale nic nie cieszy tak, jak dobrze działające DIY w morszczynie.

Jak nie próbowałeś, to polecam.

Jak Cię to rybka, inwestuj w Resuna.

Pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qubek,

Nie było. Z kompaktowych tylko miniflotor, ale jemu daleko do odp. kaskadowego!

Pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie odpieniacz wyniósł niecałe 60 zł więc tak czy inaczej ekonomiczniej :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomko

Mam nadzieję, że mnie źle nie zrozumiałeś, pomysł świetny, wykonanie proste i co najważniejsze skuteczne- o to chodzi w DIY. A z satysfakcją masz 100% racji- sam wykonałem również parę rzeczy i wiem co miałeś na myśli. I rzeczywiście kiedy powstawał twój projekt resun-sk300 nie istniał. Jeszcze raz wyrazy uznania i nie denerwuj się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek78

Daleki jestem od tego :)

Jednakowoż trzeba zauważyć, że Resuna umieszczasz w zbiorniku i atrakcją akwarium toto nie jest.

Więc reasumując: satysfakcja + mniejsze koszty o 1/3 + korzystny efekt estetyczny = nano-odpieniacz by tomko.

I wyszło na moje :thumbsup:


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niech będzie remis.

Pozdr


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resun nie wiele lepszy jest od strzykawkowego. Mając pompę w domu nie ma się nad czym zastanawiać jak tylko zrobić odpieniacz. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Jak ktoś ma kupować wyroby tej firmy to juz chyba lepiej samemu cos zrobić. Mam paskudne z nimi doświadczenia. Ich skimmer

resun sk-05 dosłownie rozpadł mi się w ręce podczas podłaczania. I wcale nie zleciał na podłogę. Z pommpką do nietgo było podobnie. I była to nówka ze sklepu. To najgorszy szmelc jaki w życiu widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Co do jakości resuna to się nie wypowiadam bo nie widziałem go w akcji, być może masz rację. Można znaleźć również wiele pozytywnych opinii na temat tego odpieniacza.

Owszem czytałem że u niektórych one sie sprawdzają - chociaz wiele osób jakoś je przerabia by działały jak nalezy. Moze pech, że to mój pierwszy skimmer do pierwszej solanki miał być. Jednak jak ponad 30 lat siedze w akwarystyce, fakt słodkowodnej i niejedno widziałem, tak nie pamiętam sprzętu, który rozpada się podczas składania go. Sam jestem zwolennikiem sprawdzania róznych marek bo nie zawsze najdroższe musi być najlepsze, np Samsung kiedyś to był szajsung -0 teraz lider w wielu segmentach rynku, ale uraz do Reasun raczej zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za odkopanie tematu ale dzisiaj zrobiłem taki odpieniacz jak autor podłączyłem wszystko przez kilka godzin działał i żadnego syfu nie było. Chyba że coś źle zrobiłem.


http://nano-reef.pl/...-30l-solniczka/

Zamiast uczyć się na własnych błędach , warto spytać o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za odkopanie tematu ale dzisiaj zrobiłem taki odpieniacz jak autor podłączyłem wszystko przez kilka godzin działał i żadnego syfu nie było. Chyba że coś źle zrobiłem.

Zanim odpieniacz zacznie pienić czasem trwa nawet kilka dni. Jeżeli po tygodniu nie będzie piana dochodzić do kubka to jest coś źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś takie cudo i po 24h coś już w kubku było. A dobrze pieni? Jak go głębiej zanurzysz to wywala ładną pianę czy raczej bąble z wodą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś takie cudo i po 24h coś już w kubku było. A dobrze pieni? Jak go głębiej zanurzysz to wywala ładną pianę czy raczej bąble z wodą?

Właśnie tak jak napisałeś wywala bąble z wodą :( żadnej piany


http://nano-reef.pl/...-30l-solniczka/

Zamiast uczyć się na własnych błędach , warto spytać o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa, to podnieś go odrobinę wyżej (tylko tak żeby wewnętrzna strzykawka w której jest kostka była w całości pod wodą) - poziom piany powinien sięgać górnej cześci dużej strzykawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sam wykonałem taki odpieniacz,który wsadzony jest w komorze kaskady.Bardzo dobrze pieni i to przy zasilaniu małą pompką napowietrzającą.Pienienie uaktywnia się ,gdy w wodzie nazbiera się ponownie organiczny brud.

Polecam :)


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak głęboko masz zanurzony odpieniacz?U mnie na podziałce poziom wody ustawiony jest na 40.

Może brak piany związany jest z jakością kostki( u mnie lipowa 4cm),lub mocą pompki napowietrzającej.


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak głęboko masz zanurzony odpieniacz?U mnie na podziałce poziom wody ustawiony jest na 40.

Może brak piany związany jest z jakością kostki( u mnie lipowa 4cm),lub mocą pompki napowietrzającej.

Ustawiłem tak jak ty piszesz i działa teraz idealnie ;). Tylko będę musiał coś wymyślić jakiś większy pojemnik na tą pianę czy tam wodę ;) Bo za szybko u mnie się zapełnia.

Edytowane przez brdow20009 (wyświetl historię edycji)

http://nano-reef.pl/...-30l-solniczka/

Zamiast uczyć się na własnych błędach , warto spytać o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To "przykręć" powietrze. Powinna być na górze "sztywna" piana, która dopiero powoli będzie się "przewalać" do kubka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.