Skocz do zawartości
Amnor

[250l] Oceanarium - dzień po dniu, krok po kroku...

Rekomendowane odpowiedzi

cris6

Sukces jak sukces - inaczej wyobrażałem sobie film o moim akwarium, więc nie jestem do końca zadowolony. No ale w sumie i tak wyszło chyba całkiem nieźle.

Może w przyszłości uda mi się zrobić taki film jakbym chciał, jednak to pewnie będzie wymagało znacznie większej ilości czasu spędzonego z kamerą przed baniakiem.

Co do balansu bieli, to użyłem opcji automatycznego sprawdzenia światła i dopasowania ustawień - podczas pomiaru oświetlenia skierowałem kamerę na piasek bezpośrednio pod lampą (najjaśniejsze miejsce w akwarium). W moim przypadku tylko to zadziałało, bo jak sam próbowałem coś grzebać, to zawsze było gorzej.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amnor - spróbuj ustawić balans na białej kartce papieru , zrób tak aby światło odbijało się od kartki i na nim ustaw balans powinno pomóc .


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się pytam gdzie pomponik ma ukwiałki? :)

(poza tym jak zwykle przepiękne koralowce, wypasione ryby, cudaczne bezkręgowce - nuuuda... :waving) Kiedy u mnie tak będzie :waving


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snakecharner

A czy woda nie zmienia trochę barwy światła? Jeśli zmierzę natężenie i barwę światła tuż pod lampą, to kolory na filmie też mogą nie wyjść dokładnie odwzorowane. Ale i tak spróbuję. :)

kapuhy

Pomponiarz szlaja się po całym akwarium bezustannie się chwiejąc i zataczając, z czego wnoszę że nie prowadzi się za dobrze, więc prawdopodobnie ukwiałki gdzieś przepił. :waving

A na poważnie, to niestety krabik trafił do baniaka jeszcze w 'złych czasach' i małe zwierzaczki pewnie tego nie przeżyły. Jakiś czas paradował z aiptasją w jednym kleszczu i polipem Euphyllii w drugim (kozacko wyglądał), ale je też gdzieś zapodział. Teraz jakoś radzi sobie walcząc z przeciwnościami losu wręcz.

Śledzę bacznie Targowisko w poszukiwaniu ogłoszenia '[s/Z/O] Ukwiałki dla Pomponiarza', ale na razie podaży nie ma. :)

A co do Twojego zapytania, to biorąc pod uwagę, że startowaliśmy mniej więcej równo, przypuszczam że u Ciebie tak będzie lada dzień. :) I tego życzę. :waving


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#331773 Amnor :

Snakecharner

A czy woda nie zmienia trochę barwy światła? Jeśli zmierzę natężenie i barwę światła tuż pod lampą, to kolory na filmie też mogą nie wyjść dokładnie odwzorowane. Ale i tak spróbuję. :waving

Jeśli to nie pomoże to skieruj obiektyw kamery na akwarium i zasłoń obiektyw białą kartką :-).


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie Amnor mnie również się podobało :waving

Z mojej strony moja delegacja dzięki której miałem Cię odwiedzić narazie legła w gruzach, więc chyba poczekam aż postawie swój baniaczek. Wtedy zaleje busa na fuul i Poznań city w odwiedziny :waving

Może do tego czasu będziesz może już na etapie postawienia większego baniaczka i (odnośnie trzeciego punktu Twojego podsumowania) możemy pogadać o szafce pod Twoje akwa bo akurat robię w stolarce. Robię teraz szafkę dla klienta pod akwa w białym lakierze. Transport free :)

Przy okazji powiedz mi czym śrubunki kleiłeś - silikonem ale którym ??? - pytanie już nieaktualne, śrubunki skręcone i przetestowane więc jak widać i u mnie sprawy idą do przodu.

Powiedziałbyś mi natomiast jak wyglądają podmianki w Twoim wykonaniu zarówno przy odpalaniu jak i w chwili obecnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie nakręcony film , kupa życia - lpsy bajecznie wyglądają - nic nie kombinuj i dopilnuj ;] U2 jest ok ale pride jest the best :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:help1

*Amnor no wreszcie jakiś film wstawiłeś !!

Widzę , że baniaczek wrócił do życia i zaczyna kwitnąć - kochaj go i dbaj dalej !

Cieszę się że wróciłeś na "morską drogę cnoty" , przypomnij sobie nasza pierwszą rozmowę , a następnie wróć do swojego obfitującego w refleksje postu na str.23. :) !!!

..........

A swoją drogą to wiosna przyszła i czas zrobić w ogródku GRILLA z PYFKIEM dla "Wiary zez Poznaniaaa"

..........

pozdrawiam serdecznie !:)

P.S. tu moje filmiki: http://www.youtube.com/brunonreef * http://brunon-reef.com


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow!

Przeczytałem cały wątek, musiałem to robić na raty ;) dwa dni. Szczerze gratuluję wytrwałości a przede wszystkim tego, że kolega dzieli się z nami swoimi porażkami i sukcesami. Też mam wrażenie, że mało kto pisze o wtopach. Tak to w życiu jest, że wygrywać potrafi każdy a przyznać się do jakiejkolwiek porażki niewielu.

Uważam że powinno się ten wątek jako jeden z nielicznych wrzucić do FAQ dla początkujących, to kopalnia wiedzy i doświadczeń, które wielu z nas pozwolą zaoszczędzić wiele niepotrzebnych frustracji i strat.

Film świetny! Naprawde akwa tętni życiem!

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amnor się nam coś zapuścił w swoim dzienniku. Może zbiornik zmienia i się nie chce przyznać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczałem czytac forum to był pierwszy watek na ktory trafiłem lektura pierwsza klasa i wzor dla nowych

Pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

not_kr

Zakładaj akwarium i przyjeżdżaj!

Niestety na razie nie planuję wymiany baniaka - uznałem że najpierw muszę wymienić mieszkanie, bo w tym ciężko będzie... Tyle że na razie mi tu dobrze... W każdym razie będę pamiętał, bo szafka złożona przez stolarza obeznanego z tematem na pewno będzie znacznie lepsza - no i nie będzie trzeba wszystkiego tłumaczyć. :baby

Co do podmian, to przez długi czas robiłem je co 3 tygodnie po 30-40 litrów (około 10% netto), ale koralowce na każdą reagowały stresem i pogorszeniem kondycji. W związku z tym wydłużyłem okres pomiędzy podmianami do 4-5 tygodni, jednak to też nie pomogło. W końcu olśniło mnie (wiem, nie jestem za bystry skoro rok mi to zajęło, ale lepiej późno niż wcale), że to nie częstotliwość podmian jest problemem, tylko ich wielkość. Mam dużo różnych odmian LPSów - stres pobudzał pewnie część z nich do wydzielania toksyn, to z kolei stresowało inne i tak co podmianę miałem niezłą wojnę chemiczną w baniaku. Przy stosunkowo małym buforze wody węgiel nie ogarniał i było jak było - najbardziej obrywały SPSy. :help1

Teraz podmiany będą częstsze (co 2 tygodnie), ale maksymalnie po 15-20 litrów (około 5% netto). Zobaczymy jak zwierzaki na to zareagują.

Kubaaas, Marika, Ben_sage & Warszawiak

Dzięki. :) Wprawdzie miałem nieco inną wizję, ale zwierzaki jakoś nie chciały współpracować i wyszło jak wyszło... a że na szczęście wyszło nieźle, to nie zniechęciłem się do dalszych prób - przynajmniej mam co poprawić. :) Obiecuję, że nie będzie to ostatni film z mojego baniaczka.

Brunon

No czas najwyższy... Już zaczynałem tracić nadzieję, czy mój baniak kiedykolwiek będzie wyglądał tak dobrze jak Twój, a tu proszę - może będzie z niego jeszcze rafka z prawdziwego zdarzenia. :)

A co do grilla, to mi dwa razy nie trzeba powtarzać...

MarcosB & Lucas78

Dzięki - staram się... może nie zawsze systematycznie, ale liczą się chęci. :)

Właśnie przyszło mi do głowy, że wprawdzie niewielu lubi pisać o własnych błędach, ale za to wielu lubi czytać o cudzych - czyżby to był powód 'popularności' mojego dziennika? :)

Rok 2 Dzień 66 - 20.04.2011

Długo nie pisałem, ale akwarystyka nie jest moim jedynym hobby, a w dodatku życie - niestety - nie składa się z samych pasji, więc brakowało czasu. Poza tym w baniaku niewiele się działo - innymi słowy nie było katastrof. :) Koralowce w większości rosną, ryby są zdrowe, bezkręgowce też, tak więc nie bardzo były powody do aktualizacji.

Parametry w akwarium stabilne - w między czasie, ni stąd ni zowąd, Ca i Mg mocno mi podskoczyły w ciągu dosłownie 3 dni (Ca do 450, a Mg do ponad 1500), ale było to ponad miesiąc temu i nie zauważyłem żadnego wpływu na kondycję koralowców. Nie wiem co było przyczyną - pompa podawała ballinga tyle co zawsze, ale może była jakaś awaria i polało się więcej... Oczywiście stopniowo zbijam poprzez podmiany oraz ograniczenie suplementów i powoli dobijam do wartości uznawanych za optymalne.

W końcu udało mi się też opanować pH - teraz oscyluje pomiędzy 7,8-7,9 rano i 8,0-8,2 wieczorem. W dodatku KH też ustabilizowało się na poziomie 7,0 - co mnie cieszy bo wcześniej skakało od 8,2 do 12,5. Myślę że tu głównie pomogło słońce padające przez okno, no i oczywiście wiosna, bo okno może być otwarte całą dobę.

Jakieś 2 podmianki temu w ciągu 1 dnia poleciały mi 2 Montipory i Fungia (miała od kilku miesięcy uszkodzoną tkankę, bo spadła na skałkę, ale zdawało się że to jej nie przeszkadza... :)). Po tej podmiance poszedłem po rozum do głowy i postanowiłem ograniczyć wielkość podmian - napisałem o tym wyżej.

Zamówiłem też nową lampę LED DIY i teraz czekam aż 'się zrobi'. Mam nadzieję, że szybciej niż nowy egzemplarz ARM, na który czekam już 4 miesiące. :)

To tyle jeśli chodzi o ważniejsze zdarzenia w baniaku. Poza tym oczywiście pojawiło się kilku nowych lokatorów - bo jestem już nałogowcem i nie potrafię odwiedzić sklepu z morszczyzną i wyjść bez choćby symbolicznej 'torebki'. Z koralowców były to Acanthastrea hillae (chyba, bo sprzedali mi jako Turbinarię, ale na pewno żadną nie jest), Merulina scabricula, Trachyphyllia geoffroyi, Zoanthus sp. 07 na rewelacyjnym 'drzewku' oraz dwie sztuki Ricordea florida w stanie wegetatywnym w gratisie. Nie oparłem się też rurówce Sabellastarte magnifica - głównie dlatego, że jest naprawdę wielka i oczywiście przepiękna.

Musiałem też zrobić niewielkie 'przemeblowanie', bo Catalaphyllie tak urosły, że zaczęły tłamsić sąsiadów. W sumie po tej małej 'demolce' nawet bardziej mi się podoba.

Poniżej kilka fotek pstrykniętych na szybko.

tn_413.jpg

tn_414.jpg

tn_415.jpg

tn_416.jpg

tn_417.jpg

A tutaj Clavularia viridis, którą posadziłem przy tylnej szybie z nadzieją, że z czasem ją zarośnie i wygląda na to że to się uda, bo koral już się po niej pięknie zaczyna wspinać.

tn_418.jpg

Przy okazji dokupiłem też dwie nowe rybki - Nemateleotris decora i Nemateleotris magnifica. Wiem że mam już dużo, ale były tak wymęczone i poobijane, że nie miałem serca ich zostawić w sklepie na pewną śmierć - praktycznie nie miały płetw za to miały wklęsłe brzuchy. Są już u mnie ponad 2 tygodnie, płetwy powoli im odrastają, brzuszki też już pełniejsze, bo ładnie jedzą i co najważniejsze - wbrew potocznym opiniom - bardzo dobrze się ze sobą dogadują - mieszkają w tej samej grocie, śpią przytulone do siebie i tylko czekam aż zaczną tańce godowe - może wyhoduję nowy gatunek. :)

tn_419.jpg

tn_420.jpg

Aha... No i mam prawdziwą plagę Aiptasi, bo coś przetrzebiło moje stadko L. wurdemanni. Czekam aż nowa partia przejdzie kwarantannę i mam nadzieję, że będą głodne, bo inaczej niedługo będę miał głównie chwasty w baniaku. :)


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe Romek z ARMem nie jestes sam :-)

Ja w moim ARMie właśnie zaliczyłem awarie czujnika temperatury więc jak co mam opanowaną naprawę :-) już wymieniony i działa poprawnie.

Akwarium (nie będę się powtarzał) ale napiszę to - masz boskie :help1

Catalaphylia ma dłuższe "macki" niż moje ukwiały hehe


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubaaas

Niestety tym razem żadna fota całości nie wyszła mi dobrze. Takie życie fotografa-amatora, który musi pstryknąć 100 zdjęć, żeby jedno nadawało się do pokazania. Chyba się w końcu będę musiał nauczyć obsługiwać PhotoShop'a.

syciu

Na szczęście morszczyzna nauczyła mnie już cierpliwości, inaczej bym chyba sam pojechał do Mufti'ego. :)

Catalaphyllia jest boska - jak ją kupowałem od Rafała, to była wielkości piłki do tenisa. :help1 Nawet nie przypuszczałem że takie macki wypuści.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#346038 Amnor :

Kubaaas

Niestety tym razem żadna fota całości nie wyszła mi dobrze. Takie życie fotografa-amatora, który musi pstryknąć 100 zdjęć, żeby jedno nadawało się do pokazania. Chyba się w końcu będę musiał nauczyć obsługiwać PhotoShop'a.

syciu

Na szczęście morszczyzna nauczyła mnie już cierpliwości, inaczej bym chyba sam pojechał do Mufti'ego. :)

Catalaphyllia jest boska - jak ją kupowałem od Rafała, to była wielkości piłki od tenisa. :help1 Nawet nie przypuszczałem że takie macki wypuści.

A katalafilke zawsze trzymales na skale czy tez na piasku? Slyszalem ostatnio rozne opinie co do tego gdzie im najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubaaas

Od samego początku obie były na tej skale i jak widać miejsce im służy - tej 'małej' chyba nawet bardziej.

Moim zdaniem nie ma znaczenia czy piach, czy skała - ważniejsza jest odpowiednia cyrkulacja i światło. No i istotne jest pochodzenie koralowca - z Indonezji ponoć ponad 90% pada bez względu na miejsce i warunki, a z Australii ponad 90% przeżywa. Kiedyś miałem indonezyjską i faktycznie padła, te obecne są z Australii i mają się świetnie, więc chyba coś w tym jest.

A tak z ciekawości - może ktoś wie czy są jakieś symbiotyczne stworzonka, które żyją w Catalaphylliach? Aż się prosi żeby zasiedlić czymś ten las macek. :help1


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amnor - odpalam prawdopodobnie w czerwcu bo pod koniec maja mam wyjazd do Anglii, z sumie zostało mi zrobić pokrywę i oświetlenie. Nawet najładniejsze dla mnie kawałki skały mam już w sklepie odłożone !!!

Co do szafki - no problem tylko muszę wiedzieć duuużo wcześniej bo pomijając że musi być perfekcyjnie wykonana jak dla Ciebie to mam roboty trzy miesiące do przodu.

Ta Twoja Catalaphylia faktycznie bycza urosła !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak przeglądając na szybko dzisiaj forum by napisać tylko PW coś rzuciło mi się w oczy - czyżby Amnor coś napisał o swoim LPS'owym świecie. Ufff cieszę się że nie miałem zwidów :help1

Piękne zdjęcia i piękny zbiornik - przerybiony ale piękny. Zazdroszczę magnifiki - miałem podejście do tej ryby w 5 próbach niestety... dwa miesiące temu kupiłem Dekore - żyje do dziś.

Pozdrawiam i mam nadzieję że tak raz w miesiącu pozwolisz Nam nacieszyć oko Twoim światem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Wrzucaj zdjęcia jak to wszystko aktualnie wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, zaginales w akcji czy jak?


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.