Skocz do zawartości
Przemek

Panel LED dla wymagających..

Rekomendowane odpowiedzi

Z przyjemnością pragnę poinformować o dwóch sprawach - pierwsza, już wkrótce, równolegle do serii podstawowej dostępna będzie seria lamp Black Python/Phobos/Deimos z oznaczeniem CRP - czyli Cree Powered.

Po nawiązaniu współpracy z firmą Cree specjalnie dla nas został zaprojketowany i opracowany panel LED zbudowany w oparciu o najnowsze produktz ze stajni Cree a mianowicie:

- najnowsze diody serii XP-G 3W bin R5 o wydajności 140lm/W

- równie doskonałe diody XP-E 3W Royal Blue D15 o wydajności 500mW 450-458nm

- diody XP-E Blue 3W 470nm

Diody te osadzone zostały na panelu MCPCB z logiem producenta(Pacific Sun) umożliwiającym w razie potrzeby zainstalowanie soczewek 45 lub 60 stopni które dodatkowo ukierunkują światło emitowane przez diody.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych driverów LED opartych o układ MDI 6651 lampa charakteryzuje się bardzo dużą wydajnością i sprawnością - pierwszy dostępny model paneli o mocy 160W ma strumień świetlny o natężeniu ponad 10.500lm(tylko dla barwy białej!) - co powoduje, że na dzień dzisiejszy jest to najwydajniejsza konstrukcja na świecie oparta o źródła LED z przeznaczeniem do akwarystyki. I to robiona w całości w Polsce :)

Panele zostały zaprojektowane tak, aby w razie potrzeby mogły zostać użyte również w dotychczas zakupionych lampach LED serii Black Python BTEX/Modular Lamp.

Po zastosowaniu optyki 60 stopniowej lampa bez problemu powinna doświetlić akwarium o głębokości nawet do 120-130cm(PAR przy dnie ponad 120)

Drugą dobrą wiadomością jest rozpoczęcie prac na nowym, ultra małą lampą z panelem LED opartym o diody CREE(jak wyżej) i mocy ok. 70W. Panel będzie mógł przeznaczony do akwarii typu Nano/Mini Reef. Panel powinien być rozmiarów ok. 60% rozmiaru Black Pythona(który ma 380x210x70mm). Będzie dostępna wersja ze sterowaniem - jak i bez.

System mocowania na szynach do krawędzi akwarium. Jestem przekonany że znajdzie on uznanie wśród wielu mini morszczaków. :D

Więcej szczegółów wkrótce.

Poniżej kilka zdjęć panela z diodami Cree.

cree1.jpg

cree2.jpg

cree3.jpg

cree4.jpg

cree5.jpg

cree6.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - SUPER!

A po drugie, obiecujesz że cena lamp dla nano i mini raf będzie też mini, bo taka mi potrzebna do ReefMaxa ? :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemek,cieszy niezmiernie fakt iz taki panelik tworzycie ronierz z mysla o tych mnijeszych zbiornikach na ktorych wierze dalaby dobre rezulaty,czy jest juz wiadomy jakis termin wdrozenia do sprzedarzy?,o ceny raczej pytac nie bede ,zycze powodzenia,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tak niesmialo zapytam czy moze jakies nowosci beda wsrod swietlowek LED ?

Z niecierpliwoscia czekam rowniez na wiecej informacji zwiazanych z mini lampa LED.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalacze sie do pytania Pikaczu.

Wiadomo panel sie latwo powiescic pelna regulacja super wydajnosc. Ale swietlowki mozna elegancko schowac w pokrywie i zawsze to alternatywa dla tych co z wielu powodow nie chca panelu LED


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja od razu przepraszam, jesli to co napisze zostanie odebrane przez Przemka jako atak na niego czy tam jak on to nazywa pisanie nie na temat.

Przemku, co robia takie diody:

równie doskonałe diody XP-E 3W Royal Blue D15 o wydajności 500mW 450-458nm

- diody XP-E Blue 3W 470nm

w tych lampach, skoro:

d04e154fdf30e171.jpg

Pamietam, jak to rok temu na wiosne wysmiewales moje diody LED, ze "najprawdopodobniej to zwykle niebieskie ledy 450nm", a do fotosyntezy potrzebne sa diody swiecace w zakresie 420-450nm, bo tam jest najlepsza absorpcja przez chlorofil.

wiec jak to w koncu jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei jesten bardzo zadowolony że będziemy mieli super lampy LED jak zrobiłem swoją i przedstawiłem na forum to też było beee a użyłem właśnie tych samych LED ale to było kilka miesięcy temu kto by pamiętał.....


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#239826 KIDULT :

Pamietam, jak to rok temu na wiosne wysmiewales moje diody LED, ze "najprawdopodobniej to zwykle niebieskie ledy 450nm", a do fotosyntezy potrzebne sa diody swiecace w zakresie 420-450nm, bo tam jest najlepsza absorpcja przez chlorofil.

Wyśmiewałem Twoje SUPER ledy w obudowie DIP - to po pierwsze.. Jak tam testy i cudownie rosnące pod nimi koralowce? Może jakiś update zrobisz? Jakieś ostatnie fotki? No chyba nie możliwe że ich już nie używasz(boję się powiedzieć - sprzedałeś)..?

Po drugie - doczytaj proszę najpierw albo zapoznaj się w wykresem spectrum tych diod - i zobacz że tzw. peak jest dla 450nm - spectrum ZACZYNA się dużo wcześniej - i dużo później się kończy(na skali długości fali)

500px-Cones_SMJ2_E.svg.png

Wskaż mi diodę w obudowie DIP która ma peak przypadający na 450nm - a ponoć takich używałeś..( :))

Diody Blue użyte są tylko w moonlight - gdyż barwa diod serii ROY jest za niebieska.

To wszystko... Dziwne że zawsze zabierasz głos w tematach dotyczących nas/naszych lamp itd..

Piszesz że nie chcesz atakować - zabawne że nie tylko ja mam wręcz odwrotne uczucie...

Jeśli już pokazujesz jakieś wykresy - to pokazuj poprawne dla CHLA I CHLB(które nas najbardziej interesują)

Dla CHLA i CHLB średnie maksimum przypada na okolice 450nm - i dla CHLA osiąga maksimum w okolicach 420-430nm, dla CHLB około 480nm.

Chlorophyll_ab_spectra.png


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz o białych LED dane importera

firmy Cree - XP-G. Jest to jedno z najbardziej efektywnych źródeł światła w technologii LED. W stosunku do diod XR-E (dla takiego samego prądu) są do 46% jaśniejsze i o 64% bardziej energooszczędne, a dodatkowo zajmują 80% mniej miejsca.

Cree XLamp® XP-G LED wyznaczają nowy standard wydajności LED. XLamp® XP-G są idealnym rozwiązaniem dla aplikacji wymagających wysokiego strumienia świetlnego oraz wszędzie tam gdzie potrzebna jest bardzo wysoka efektywność

Na specjalne życzenie istnieje możliwość sprowadzenia selekcji R5, która zapewnia 139 lumenów przy prądzie 350 mA. Kolor biały zimny jest selekcjonowany zgodnie ze standardem ANSI ( 5000K-8300K CCT).


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypomnialem co sam pisales rok temu na wiosne.

zabieram glos w Twoich watkach gdy widze ze to co piszesz jest niespojne i nie laczy sie w logiczna calosc. a Ty jestes fachowcem i nie masz nic do ukrycia dlatego grzecznie odpowiadasz, prawda? moze Ci scoring na aqua-reef podskoczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławku, jakich ledów bee użyłeś? Czy mówimy o tych Citizena? Te faktycznie były trochę bee - w sensie za zółte do morskiego.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypomnialem co sam pisales rok temu na wiosne.

zabieram glos w Twoich watkach gdy widze ze to co piszesz jest niespojne i nie laczy sie w logiczna calosc.

Jeśli uważasz ze to co piszę jest niespójne - to odnieś się do tego co napisałem wyżej i wskaż co napisałem "niespójnie"

a Ty jestes fachowcem i nie masz nic do ukrycia dlatego grzecznie odpowiadasz, prawda?

Nie - to Ty jesteś fachowcem, jak widać - i jak zawsze masz wiele do powiedzenia - jednak nigdy nie na temat. Więc jak Twoje świetlówki o których się niesłusznie źle wypowiadałem? Czy zechcesz równie grzecznie jak ja odpisać na moje pytania? :)

moze Ci scoring na aqua-reef podskoczy :D

Widzisz, z całym szacunkiem - ale scoring na Aqua-Reef naprawdę mnie nie obchodzi(żeby nie powiedzieć inaczej, ale nie wypada).. Oczywiście, jest tam kilka słusznie negatywnych opinii - jednak w głównej mierze wygląda on tak a nie inaczej właśnie dzięki takim obiektywnym klakierom jak Ty...


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem o niebieskich Royal Blue a co do cityzenów i ich temp barwnej to myślę że to nie problem

Może niech wypowiedzą się Ci co widzieli na własne oczy np na zlocie w Milówce. Tak samo jak teraz

te diody /najnowsze diody serii XP-G 3W bin R5 o wydajności 140lm/W/ o tem barwnej 5 000 - 8 300 K to tylko kwestja gustu. Ameryka używa żarników 8 000 K jak wiadomo korale przy tej temp barwnej lepiej rosną no chyba że Ameryka się myli.Jak na dzień dzisiejszy moja lampa sprawuje się OK jedyny problem to że jest za mocna .

natomiast cieszy mnie fakt że będziemy mieli lampy super jakości i to jest prawdą że na świecie nie ma tak

dobrych konstrukcji tak naprawdę Polska jest tego przykładem. Cieszy mnie to że to Ty zrobiłeś ten pierwszy krok

ale tak naprawdę teraz mamy dopiero lampę LED z prawdziwego zdarzenia.

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#239860 slawomirdyl :

Ja z kolei jesten bardzo zadowolony że będziemy mieli super lampy LED jak zrobiłem swoją i przedstawiłem na forum to też było beee a użyłem właśnie tych samych LED ale to było kilka miesięcy temu kto by pamiętał.....

Sławku jeśli była krytyka Twojej lampki to tylko za te ledy Citizena na które sie uparłeś mimo ich bylejakości. Natomiast jak dobrze pamiętasz sam namawiałem Cię żebyś się oparł na samych ledach Cree - których też użyłeś w kolorze niebieskim i chwała Ci za to. Trzeba by być kompletnym ignorantem, żeby diody czołowego producenta Ledów na świecie uznać za zły. Moim zdaniem gdybyś nie pakował tam citizena lecz użył tylko i wyłącznie Cree była by świetna DIY lampa z górnej półki. A tak.. robiąc piękny naszyjnik na sznurek nawlokłeś kilka perełek i zamiast na nich poprzestać dołożyłeś szklanych paciorków :)

Co do tematu ogolnego - naprawdę nie rozumiem niektórych a zwłaszcza chodzi mi o Kidulta;) - nie wiadomo jakie LEDy w lampie siedziały - beeeee bo nie wiadomo co i jaki kit wciskają. Wiadomo DOKŁADNIE jakie są i do tego okazuje się że najlepsze z dostępnych na rynku - beeeee... Czy to sie nie nazywa czasem malkontenctwem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loccutus Witam

jak zawsze czekam na Twoje wypowiedzi bo tak naprawdę jesteś jedyną osobą na tym forum znającą się ma

tym zagadnieniu i zawsze Twoje uwagi śledzę z zaciekawieniem co do lampy

mam już taką lampę jak robicie tzw górnej półki na tych diodach są w trakcje testów wiszą koło siebie

te citizena i cree co ciekawe te jak to nazwałeś /A tak.. robiąc piękny naszyjnik na sznurek nawlokłeś kilka perełek i zamiast na nich poprzestać dołożyłeś szklanych paciorków :)/ świeci lepiej fakt że ma bardziej

żółte światło ale to kwestja dodanych niebieskich mam stosunek 3 W cityzen 1 W niebieski skoryguje to

do 1/2 myślę że to wystarczy ale czekam myślę że ok 2 miesięcy zobaczę jak to korale zniosą bo może się okazać

że to wystarczy. Natomiast fajnie że powstaną te lampy tak jak pisałem poczytałem na ten temat sporo za oceanem

i takich lamp na świecie nie ma nikt.

pozdrawiam

ps zawsze jestem ciekawy wszelkich uwag z Twojej strony.


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD.1

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=21501&d=270 godz 20:08

Przemek: "natomiast jak napisałem Ci witul - wskaż mi proszę gdziekolwiek w sprzedaży diody 5mm(czy podobnej śrenicy) o zakresie 420-450um - a to bardzo istotne, gdyż RB /mowa o diodach 450-455nm/ to zwykła niebieska dioda której użyteczność w przypadku hodowli korali jest znikoma."

TAK NAPISALES A TERAZ WCISKASZ LUDZIOM DIODY 450-458nm i jest to wg mnie niespójne

AD.2 moje świetlówki byly bardzo efektywne, wzrost zuzycia ballinga byl o 100% wzgledem tradycyjnego oswietlenia tej samej mocy. sprzedalem je, poniewaz powiekszylem akwarium i nie mialem kasy na nowy komplet od producenta na 150cm dlugosci.

AD.3

chcesz powiedziec ze tamto forum uwzielo się na Ciebie i promuje WSZYSTKIE INNE sklepy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy Sławek - grunt żebyś był zadowolony ze swojego dzieła - jeśli ci to światło odpowiada to tylko się cieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#239885 KIDULT :

AD.1

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=21501&d=270 godz 20:08

Przemek: "natomiast jak napisałem Ci witul - wskaż mi proszę gdziekolwiek w sprzedaży diody 5mm(czy podobnej śrenicy) o zakresie 420-450um - a to bardzo istotne, gdyż RB /mowa o diodach 450-455nm/ to zwykła niebieska dioda której użyteczność w przypadku hodowli korali jest znikoma."

TAK NAPISALES A TERAZ WCISKASZ LUDZIOM DIODY 450-458nm i jest to wg mnie niespójne

AD.2 moje świetlówki byly bardzo efektywne, wzrost zuzycia ballinga byl o 100% wzgledem tradycyjnego oswietlenia tej samej mocy. sprzedalem je, poniewaz powiekszylem akwarium i nie mialem kasy na nowy komplet od producenta na 150cm dlugosci.

AD.3

chcesz powiedziec ze tamto forum uwzielo się na Ciebie i promuje WSZYSTKIE INNE sklepy?

Odpiszę Ci po raz ostatni, bo po prostu nie chce mi się z Tobą dyskutować..

1.Porównaj sobie SZEROKOŚĆ spectrum diod niebieskich DIP które ty miałeś i szerokość spectrum dla uzytych od nas diod. I proszę z wnioskami nie odpisuj mi bo to zignoruję. Jestem przekonany że wszystko będzie dla Ciebie jasne.

2. Taaa... A poinformowałeś kupującego że Ci pod nimi koralowce bladły? Chyba zapomniałeś(a sam o tym pisałeś).. Tak samo nie odpisuj proszę.

3. Nie - nie chcę niczego powiedzieć. Wiem jedynie że to forum w pewnym momencie powstało jako alternatywa do NR i skupiło sporo osób które z różnych względów(czasem bardzo niskich) nie nawidziły mnie, NR lub sklepów które prowadzimy.

I wiele z tych osób dawało upust swoim uczuciom m.in w postaci tej wiarygodnej ankiety...

Wystarczy zobaczyć, na ILE negatywnych głosów w ankiecie ILE osób zabrało głos. Pomijam to, że czasami negatywny głos był pierwszym i ostatnim postem napisanym przez te osoby na tamtym forum - co faktycznie bardzo mocno świadczy o ich wiarygodności. Na próby wyjaśnienia przeze mnie sytuacji głos się urywał.. Faktycznie, bardzo to miarodajne...

To tak jakby na allegro każdy przeglądający aukcje mógł wystawić opinię sprzedawcy - bez jakichkolwiek konsekwencji, a sprzedawca nie mógł się do tego odnieść - bo podpisał się "Stefan z kulawą nogą".

Dlatego naprawdę przestało mnie to martwić - wręcz przeciwnie, wiem ze wiele osób zdecydowało się zrobić u nas zamówienie chcąc skonfrontować rzeczywistość z tą pseudoankietą :) Wiele dojrzałych i rozsądnie myślących osób po przeczytaniu całego wątku potrafi wyrobić sobie opinie.. Niestety z tematu o nas przez moderatorów zostało usuniętych sporo wypowiedzi KTÓRE DOBITNIE potwierdzały po co te opinie na nasz temat są pisane. I że tworzone są one na temat Przemka z konurencyjnego forum - a nie sklepu ReefShop.

I nie odpisuj i nie zaśmiecaj mi proszę wątku.

Po przeczytaniu ze zrozumieniem(może być na głos) będziesz wiedział dlaczego.

Przemysław Cybulski


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie ale jaka będzie cena nowego panela. Przemek moze juz wiesz cos na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny lamp zostaną skalkulowane dokładnie w dniu dzisiejszym i wprowadzone do sklepu ReefShop razem z ofertą na Master/Slave units - w zależności od modelu lampy cena jej będzie wyższa o ok. 25%.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jaka w koncu przyszlosc swietlowek. Czy beda jakies zmiany?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dorzuce kilka groszy z innej strony:

W zooksantelach mamy chlorofill a i chlorofill c, natomiast chlorofill B wystepuje głównie roślinach zielonych oraz w zielonych glonach.

Stąd w zbiornikach rafowych najkorzystniejsze jest stymulowanie zakresu 400-450nm a nie 450nm-500nm gdzie chlorofill B ma swoje maksimum.

Taki wykres udało mi się znaleźć jeszcze w dawnych czasach, porównajcie to ze spektrum diod/lamp jakie macie i chyba powinny wnioski same się nasunąć. Ja na pocieszenie powiem ze sam mam w swojej lampie 450nm niebieskie LEDy i korale mi rosną, ale pewnie może być lepiej:)

3645-mt001b1_abschl.jpg


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nieco inne pytanie.

Jak wyglada współczynnik oddawania barw przy oświetleniu LEDami?

Jak wiadomo biała dioda to tak naprawde kombajn złożony z trzech monochromatycznych ledów: niebieskiej, zielonej i czerwonej. Zmieszanie tych barw jest odbierane przez ludzkie oko jako swiatło białe ( nie wiadomo jak to widzą zwierzęta, ale to już inna historia).

Oczywistym jest że pod takim swiatłem bardziej wyeksponowane będą wszystkie przedmioty i zwierzaki o barwach czerwonych, zielonych i niebieskich. Uzyskujemy nieco cukierkowo-kolorowy obraz( ale o to właśnie nam chodzi w morskim akwarium :) ).

Moje pytanie jest takie: jak bardzo zafałszawane są barwy żółte i wszystkie pośrednie których nie ma w widmie swiatła LED-białego ?

Pozdrawiam.

PS. Można zobaczyć jak wygląda spektrum aktualnie oferowanych lamp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez tu nie pisze dla przyjemnosci, mam nadzieje ze chociaz jedna osoba sie nie nabierze na 450nm, to juz dla mnie bedzie sukces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Wprawdzie jestem tu nowy i lampę Black Python BT EX 120W użytkuję od niedawna, ale z uwagą śledzę wszystkie wątki dotyczące technologii LED (zarówno tutaj jak i na forach zagranicznych), więc dorzucę swoje 3 grosze do dyskusji.

Po pierwsze i przede wszystkim... Jestem zwolennikiem tej technologii, jestem przekonany o tym, że jest ona przyszłością dla akwarystyki, jestem zadowolony ze swojej lampy, cieszę się że w Polsce produkowane są tak zaawansowane produkty oraz, że są one ulepszane i rozwijane, ale...

No właśnie...

Jak rozmawiałem z Tobą Przemku przed zakupem lampy, przekonywałeś mnie do jej zalet, wymieniałeś ich mnóstwo informowałeś o tym, że poprzednie wersje miały wprawdzie niedociągnięcia, ale że już zostały poprawione i że ten model to przełom wyznaczający nowe standardy... Wszystko pięknie.

Niestety po dokonaniu zakupu okazało się, że w praktyce to wszystko jednak tak pięknie nie wygląda. :)

Nie działa oprogramowanie do regulacji natężenia pracy wentylatorów, nie działa opcja programowania PAR (a to wszystko wymieniałeś jako główne zalety tej lampy), a co więcej nie ma nawet pewności, czy w mojej lampie są diody UV (bo są identycznie wyglądające modele, w których kilka diod 'nie świeci' i to są ponoć diody UV, co można zaobserwować patrząc przez okulary przeciwsłoneczna - u mnie tego nie ma i nie ma też nigdzie specyfikacji co w danym modelu jest zamontowane).

Rozumiem i doceniam to, że pracujecie nad oprogramowaniem i staracie się usuwać błędy. Sęk w tym, że dla użytkownika lampy występowanie takich błędów i konieczność ich naprawiania to duży problem. Pomijam tu już fakt, w jaki sposób wpływa to na Wasz wizerunek - bo w końcu sprzedajecie za każdym razem i w przypadku każdego modelu, produkt przełomowy i doskonały.

Dla mnie jest to zaledwie niedogodność, bo nie mam jeszcze życia w baniaku, a i do Leszna daleko nie jest, więc jak już będzie patch, to wyślę lub nawet zawiozę lampę i po kłopocie. Ale na przykład dla nabywców z USA? Co oni maja zrobić?

Moim zdaniem ta niechęć kilku osób wynika właśnie z tego rozdmuchanego marketingu... 'Mamy najlepsze lampy, najnowsze rozwiązania, najbardziej zaawansowane technologie, itp, itd...'. W praktyce niestety tak nie jest, bo zarówno lampy, jak i sama technologia jest jeszcze w fazie intensywnego rozwoju i Kowalski kupujący w poniedziałek za grubą kasę przełomowy i wyznaczający nowe standardy produkt, w piątek orientuje się, że ma już niestety tylko przestarzały badziew.

Co więcej nie tylko przedstawiacie każdy kolejny model jako przełom, ale tez sprzedajecie wszystko w tej samej cenie, co nierzadko powoduje, że na przestrzeni zaledwie kilku dni, wydając te same pieniądze, można kopić zupełnie różne pod względem funkcjonalności produkty.

Ja jestem dość wyrozumiały i rozumiem zasady jakimi rządzi się rozwój technologii, ale nie dziwie się, że są osoby które doprowadza to do szału.

Moim zdaniem, dla wizerunku firmy i samego produktu, o wiele lepiej byłoby, gdyby zamiast wychwalać go na każdym kroku pod niebiosa, uczciwie przyznać, że jest to cały czas produkt na etapie projektowania i rozwoju, że nie wszystko jeszcze działa jak należy i że do osiągnięcia przysłowiowego ideału jeszcze jest daleko.

Rozumiem czym się kierujecie promując tak każde kolejne 'przełomowe' rozwiązanie. Zarabiać trzeba - szczególnie że najwyraźniej zarobione środki inwestujecie w rozwój produktu, co jest jak najbardziej ok. Ale może warto byłoby przyznać, że to jednak tylko kolejne wersje Beta i obniżyć cenę na czas testów i rozwoju choćby o te 10%? Wtedy nikt nie mógłby narzekać na to, że zakupiona 'najlepsza' lampa po kilku dniach okazuje się 'przeciętna', a podczas jej użytkowania co rusz wychodzą jakieś błędy i niedociągnięcia.

W każdym razie życzę powodzenia i mam nadzieję, że w końcu ten naprawdę 'przełomowy i wyznaczający nowe standardy' produkt stworzycie. I że w trakcie tego procesu nie zniechęcicie do niego wszystkich potencjalnych nabywców :D.

pozdrawiam

Roman Grzesiak


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.