Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Polimery w morskim

Rekomendowane odpowiedzi

Silver200,do podmiany wody czas wyłączenia pompy obiegowej nie powinien moim zdaniem zrobić większych problemów.Ja mam zamiar nie przejmować się tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy moglby ktos zapodac link gdzie widac jak prawidlowo powinny sie "krecic"

kulki ?

jedni mowia ze za szybko, drudzy ze za wolno :))

Pozdrawiam Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male wyjasnienie uboczny efekt kuleczek

na bakterie.Przepisany I przetlumaczony

na www.google.com

Wielki temat .... Jestem w tym hobby ponad 4o lat i myślę, że jesteśmy zawsze ulepszanie naszych systemów zamkniętych, bez całkowitego zrozumienia dynamiki zmian bakteryjnych. Na szczęście mam inne dużych systemów mogę eksperymentować z monitorowania wyników i po prostu chemia wody i obserwacji rafy i zdrowia zwierząt.

Sprawa w punkcie;

I set-up 1200 gal zbiornika 08 sierpnia i rozpocząć korzystanie z Prodibio na początek. I otrzymuje 600-gal z większym zbiornikiem i przechowywać wiele tych samych korali i rock. Nigdy żadnych problemów, ale niektóre glony zróżnicowaną gąbka jak nigdy nie miał. Zacząłem dawki wódki o rok później. (Po prostu eksperyment jak azotany i fosforany nigdy nie było problemu) I jeszcze leku tygodniowo Prodibio z wódki.

Zbiornik nadal loo0ked wielki, ale zauważyłem pewne zmiany koloru w SPS. Wszystko inne było to samo. Niektóre z SPS były jaśniejsze i bardziej stopy wzrostu były niewiarygodne.

Około 6 miesięcy temu przestałem Prodibio i przechowywane dosing.After wódki 3 miesiącach zbiornik nadal wyglądały świetnie, ale zauważyłem, niektóre z egzotycznych wzrostu Spong miałem zaczął receed. Zabrakło mi Prodibio i myślałem, że zapisać pieniądze i nie zmieniać kolejność. Zacząłem używać prodibio ponownie około miesiąca temu i zauważyłem ostatnio, gąbka powraca.

Jak już mówiłem jestem zawsze szczypanie porozumienia z-dokładnie, co dzieje się z bakterii zmian. Dla mnie wygląd moim akwarium wydaje się prowadzić mnie w kierunku muszę podjąć.

Mam na 550, że konfiguracja miesiącu 911. Gdyby głębiej warstwa piasku, a ja nigdy nie zadowolony z całkowitej filtracji zbiornika Tank zawsze było dobrze, ale nigdy wzrostu kolor lub gąbką z 1200 roku. Nigdy nie używany Prodibio w 550. Po około 4 lata zbiornika rozpoczęto objawami OTS. I wykarmiła je razem na kilka lat i myśli o rozdziera go i zmieniając debth podsypki z piasku i filtracji. Zawsze trochę azotanów i fosforanów, ale problem nie rzeczywiste problemy glonów.

Postanowiłem starać się utrzymać zbiornik-up, zmienić dynamikę bateria i powoli usunąć podsypki z piasku. To było półtora roku temu i zacząłem dawki wódki i co miesiąc będzie usunąć trochę piasku z dna 10% podmiany wody. Miałem niesamowite glonów kwitnie na dnie piasku, ale zdecydował się nie-up podaniu wódki i powolne usunięcie podsypki z piasku. I nadal nie używać Prodibio w tym zbiorniku.

Moim celem było pozbyć się OTS, aby szukać ponownie do życia, zbiornik, całkowicie zredukować azotany i fosforany, usunąć niektóre z piasku 2 "głębokość i na wynos 30% z rock-out rozerwanie zbiornika siebie.

Po 6 miesiącach glonów na dnie piasek zaczęły zanikać i azotany padały. I slowily usunąć niektóre rock każdego miesiąca i zdziwił się, że starsze rock miał zrośnięte ze wzrostem gąbka i stworzył kształty nie mogłaby rozwinąć się nawet peg metody rock

Ponownie wizualne wyniki moich przeważającej przypomnienie. Chemicznie zbiornika to reakcja i bakterii rosła, mimo że usunął prawie połowa podsypki z piasku i 30% żywej skały.

Dziś jeszcze tylko wódki dawki w tej zbiornika (nie każdy Prodibio) i zacząłem używać Vodka granulki o 3 miesiące temu w system filtracji. Zbiornik ten teraz wygląda świetnie, ale nie ma gąbki różnorodność 1200 system galon chociaż starałem się przedstawić niektóre z gąbki w 550 z 1200 roku.

IMO zawsze jesteśmy w różnorodności bakterii z nie rozumiejąc co się rzeczywiście dzieje. Wierzę, że mogę dodać Prodibio do 1200 galonów wprowadza system źródłem bakterii, które żywią się gąbkami, że nie mogę się w 550-bez Prodibio. Bio pelet w 550-utworzyć różnorodność bakterii, które nie mają lub mogą tworzyć w 1200 roku.

Karmię 1200 gal około trzy razy dziennie, które z pewnością wpływa na różnorodność bakterii.

Jestem teraz zmiany GFO i węgiel aktywny, co dwa tygodnie w 1200 system galon zobaczyć co się dzieje. Dostaję mniej glonów na szybie, ale trochę mniej kolorów Koralina.

Ma nadzieję, pomaga w chłodnie, że walczą cyno, glony kwiaty, okrzemek ognisk. Myślę, że możemy pozbawić bakterii w dół do poziomów pracy i utrzymanie naszych systemów lub dodać bakterii plamy tego kanału rafa i utrzymania formy życia, które lat temu było niemożliwe. Dzięki

__________________

S. Hurlock


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można prosić link do oryginału (jeśli jest po angielsku)? Więcej z niego zrozumiem :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie uboczne skutki to cyjano na piasku.Dwie doby było spokoju.

Czy ktoś może z grubsza opisać co gość pisze,bo nie zatrybiłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#252427 inmar :

U mnie uboczne skutki to cyjano na piasku.Dwie doby było spokoju.

Czy ktoś może z grubsza opisać co gość pisze,bo nie zatrybiłem ?

Szkoda ze google dosyc slabo tlumaczy.

Poprzez starzenia bakteri(nie dodajesz nowych)

wiele rodzajow bakteri moze zaniknoc albo bardzo sie

ich ilosc zmieszyc.W mozu sa bakterie (dobre)

ktore nie wystepoja w naszych tenkach.Caly nasz system

bakterijny jest troche slabszy (mala przeszczen).

I tu zachodzi zmiana(przyrost) naszego Systemu

poprzez kulki.Poprzez uzycie ich masz wieksza

szase utrzymac bogadsz I zdrowsze bakterie.

Te badziewo co pokazalo sie u ciebie bylo

w tenku.A kulki mnoza wszystkie bakterie wielo

krotnie.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam ..... co wyniknie z tego :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#252466 inmar :

Czyli czekać,czekać i będzie dobrze.

No niestety tak .....

No ale blizej niz dalej

ps

Poprosc tesciowom o wode morska z Us

Przesylka morska tak wiele nie kosztuje

Tam jest pelno tych bakteri.Jak potrzebujesz

to dam ci namiary.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie wypowiadają się Ci którzy wrzucili pelletki do baniaków jako pierwsi. Minęło już trochę czasu, więc mogli by się oni podzielić swoimi opiniami po tym okresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etam, Yanke pobudka :)

Piszemy tylko nie w tym poście :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam jeszcze kulek ale interesuje mnie co należy zrobić gdy np nie było prądu powiedzmy 4 godziny i kulki się nie kręciły ?? przepłukać je czy coś innego ??


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylaczyc filtr z obiegu lub zorganizowac jakies zabezpieczenie. Lub dlapelnego bezpieczenstwa wymienic. Bo jak wlacza prad to moze dojsc do zgonow wsrod ryb. W watku o "podrobkach" Bio pellets Slawek Krzyzanowski napisal o duzej ilosci wydzielanych toksyn i umieralnosci bakteri juz po 30minutach. Ja u siebie zrobilem glupote i by pomoc odpieniaczowi wylaczylem filtr na kilka godzin. Po wlaczeniu wszytko bylo OK oprocz Flame Angela. Rybcia odeszla na wieczna rafe bez zadnych obiawow po kilku godzinach. Zadnej wysypki, zmiany kolorow, ksztaltow ciala, zadnych konwulsji czy dziwnych zachowan. Po prostu zaczela sie klasc na boku jak przy polowach na cjanek. Po godzinie takiego zachowania juz do gory nogami. Pozostale dwie rybcie przetrwaly.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli znalazła się bardzo duża wada tego produktu.:cursin

Bo jeśli nas nie będzie w domu a będzie kilkugodzinna przerwa to mamy się szykować na zakup nowego życia ?

Zaraz trzeba będzie wymyślić jakieś elektryczne zabezpieczenie,które nie pozwoli wystartować pompie po zaniku napięcia na dłużej niż 30 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj nie było prądu przez ponad dwie godziny , kulki mam już trzy może cztery tygodnie , po ponownym włączeniu prądu system ruszył , smród wydobywający się z odpieniacza był masakryczny , ale nic nie odjechało. Prawdą jest , że wylot z moich kulek skierowany jest bezpośrednio do odpieniacza , a odpieniacz jest przewidziany do zbiorników od 1500 - 1800 litrów , więc sporo więcej niż faktycznie wody jest w obiegu , więc zakładam , że odpieniacz wywala odrazu co jest do wywalenia i dlatego wszystko żyje.

Dzisiaj z samego rana robiłem testy wody bo bylem ciekawy czy zanik prądu miał jakiś wplyw na system , okazuje się że brak prądu przez trzy godziny spowodował skok NO3 do około 0,5 a PO4 do 0,05 , oczywiscie dramatu nie ma , ale woda została zanieczyszczona , oczywiście nasuwa się pytanie czy to jest spowodowane kulkami , czy moze wplyw miało zupełnie coś innego , jednak na to nie potrafię udzielić jednoznacznej odpowiedzi.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś wie jakiego typu zabezpieczenie należałoby dać, żeby po zaniku prądu obwód z filtrem do peletek został wyłączony?

Ogólnie to tak jak w poprzednim akwa w nowym baniaku będę robił sobie szafkę z bezpiecznikami na poszczególne obwody (super wygodne jak chce się odpiąć jedno urządzenie) i zamiast standardowego bezpiecznika dałbym właśnie coś co po zaniku prądu automatycznie by wyłączyło ten obwód. Tylko nie mam pojęcia czego szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba by dać przekaźnik czasowy z regulacja czasową,ja mam taki przy lampach HQI co by się nie zapalały jak są ciepłe


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#252930 rpp :

A ktoś wie jakiego typu zabezpieczenie należałoby dać, żeby po zaniku prądu obwód z filtrem do peletek został wyłączony?

Ogólnie to tak jak w poprzednim akwa w nowym baniaku będę robił sobie szafkę z bezpiecznikami na poszczególne obwody (super wygodne jak chce się odpiąć jedno urządzenie) i zamiast standardowego bezpiecznika dałbym właśnie coś co po zaniku prądu automatycznie by wyłączyło ten obwód. Tylko nie mam pojęcia czego szukać.

Własnie o czymś takim myslałem,elektrycy do roboty :)

Potem możemy sobie sami odlać wodę z przepłukaniem do kanalizacji.U mnie na szczęście żadko jest zanik prądu.Jeszcze jak pisałem,aby nie wyłączało by się jak zanik był na 5-10 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j@cek - no w sumie byłoby to jakieś rozwiązanie - 10 dni to dosyć długo.

Gorzej jeśli wyjedzie się na urlop a osoba opiekująca się akwa nie zwróci uwagi na to, że filterek nie działa a po 10 dniach się odpali :-( wtedy na pewno można będzie się pożegnać z obsadą.

Najfajniej jakby było coś takiego co permanentnie odłączy urządzenie a jeszcze lepiej jeśli da się sterować czasem braku zasilania (np. do 30 min. ponowne włączenie następuje automatycznie - pow. 30min. trzeba załączyć ręcznie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.