Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Polimery w morskim

Rekomendowane odpowiedzi

@rafal19 zmieniałeś w międzyczasie światło? Czy tylko dodałeś peletki?

Bo jest spora różnica zarówno w wybarwieniu jak i przyrosty są niczego sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał czy ta gorgonia z lewej starony tak bardzo rozjaśniała po dodaniu paletek???


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, gorgonia rozjaśniała po peletkach... najprawdopodobniej od niskiego no3. CO do światła to zmienilęm je w kwietniu 2010 z zarników 16kk aquamedica na reeflux 12kk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli reflux 12kk jest bardziej niebieski od AM 16kk ???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 tyg od wywalenia peletek ,parametry OK.(nic nawet nie drgnęło) korale bardziej "zadowolone" wychodzi na to że zapłaciłem 60 euro za torebke plastikowych kulek.Takie jest moje spostrzeżenie.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głównie po to wprowadziłem kulki żeby nie wydawać kasy na rowe - także tylko kulki!

wystartowałem na rowie - później miesiąc czasu równolegle rowa plus kulki i od tamtej pory tylko kulki

stara partia plus niedawno dosypałem troszkę nowej formuły


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#294382 rafal19 :

zdjęcie z marca 2010 przed włożeniem biopellets, peletki włozyłem na początku kwietnia

akwariummarzec.jpg

i tutaj fotka z 22.10.2010

akwarium22102010.jpg

akwarium-2.jpg

zdecydowanie światło zmieniło kolor zwierząt


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.Minelo wiele miesiecy jak wielu z nas zaczelo stosowac polimery.

Troche na poczadku bylo ciekawie.Jak widac wielu z nas urzywaja do disiaj polimery.

U mnie Glony w tenku glonowym przestaly szybko rosnac.PO4 I reszta chemi stabilna.

PH trzyma sie na tym samym poziomie.A jak jest u was?

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na dzień dzisiejszy kulają się dalej ich trzy rodzaje.Pierwsza formuła u mnie nic nie zmieniła i spora część ich się nie rozpuściła.Druga formuła,te ciemne coś tam zmniejszyły mi parametry,ale też do końca wszystkie się nie rozpuściły.I wreszcie te najnowsze,Przemkowe chyba najbardziej pomogły bo co prawda na początku ich wsypania nic się nie działo,ale chyba po długim ich rozruchu nagle zrobiły mi się piękne parametry NO3 prawie-0 a PO4 0,05.Tych ostatnich zostało mi resztówka,wszystkie kupowałem w opakowaniach 500g.

Od miesiąca leję żarcie w dużo większej ilości niż wcześniej i zero płukania mrożonek.Wczoraj nie było prądu przez kilkanaście godzin i po 2 godzinach od jego powrotu sprawdzone fosforany wyszły 0,10.

Tak się zastanawiam,czy nie wywalić tych nierozpuszczonych bo chyba tak pozostaną a zajmują sporo miejsca w filterku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem bawić się z moim filterkiem z polimerami.Próbowałem go usprawnić,ale mi nie wyszło więc pozostało jak było.Usunąłem najstarsze kulki,pozostały te ciemne i Przemkowe.Wpierw próbowałem rozdzielać ręcznie,ale chyba by mi życia brakło więc pożyczyłem durszlak od żonki i poszło sprawnie.Zobaczę przez tydzień jak będą trzymać się parametry,co się zmieni,czy trzeba będzie dołożyć kulek.Dzisiejsze PO4-0,10.No3-0,02.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info.U mnie co prawda kreci sie trocho inaczej.

Mam Te orginalie-pierwsze.Kreca sie od Stycznia.Przetarly

Sie do polowy orginalnego rozmiaru PO4 nie wykrywalny poprzez

Moje testery.Jedynie Ospa wysadzila mnie baniak I jest pelna

Seperatka (brak ryb).Co ciekawego zauwarzylem ze kulki ktore wylecialy z

cylindra byly zlaczone I galaretka je zkleila (chyba bakterie)

Jechalem na tz pelna pare przez ostatnie cztery miesiace(pompa do pralki)

Zmiejszylem pompowanie o 30%.Zobacze co z tego wyniknie.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd zrobiłem remanent z moimi kulkami i są teraz tylko te najnowsze i trochę z drugiej generacji mam lekko mętną wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada ze bakterie sie troche roznrykaly.

Podobnie jak wielu sie stalo przy starcie bio kulek.

Powodzenia Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widzieliście, jak nie to polecam :waving

Ciekawy artykuł podsumowujący i porównujący różne metody kontroli azotanów między innymi ZEO, Probido, NP BioPellets.

http://www.coralmagazine-us.com/content/probiotics-demystified

Trochę sie kłóci z reklamami o bezobsługowości systemów na paletach, kulkach itp.....

"

CONCLUSION

Probiotic methodologies are not for everyone, and are not without risks. They generally require careful monitoring of abiotic parameters, and, in the case of some commercial systems at least, can be considered somewhat expensive. However, with a slow and incremental approach, and careful husbandry, these systems are an extremely effective means of controlling dissolved nutrient levels in the marine aquarium.

"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnych uwag, komentarzy?

Nie wiem czy zauważyliście ale w końcu jest podana wykładnia dot. sposobu używania polimerów i na co uważać.

Jak dla mnie niektóre punkty były małym zaskoczeniem.

1. Maintain natural seawater parameters. It is important that abiotic water parameters are as close to natural levels as possible. The suggested levels are:

&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NP reducing bio pellets krecily sie umnie ponad 4 miesiace. Nie zauwazylem zadnego znaczacego spadku NO3. W miedzyczasie zmniejszylem obsade ryb wiec moze to byl powod. Mimo roznych ustawien z iloscia pelletek i z przeplywem uznaje to rozwiazanie za nieskuteczne - przynajmniej u mnie. Do tego wszystkiego doszedl jeszcze fakt ze moje miekaski i LPSy wyraznie sie meczyly co jeszcze bardziej utwierdzilo mnie w przekonaniu ze to nie jest trafiony pomysl. Dzien przed wyjazdem na zlot w Milowce wywalilem kuleczki. Na zlocie znaczna wiekszosc osob ktorym opisalem co sie dzieje, radzila: "wywal pellety" na co ja odpowiadalem "juz wywalone" :nono

Po powrocie ze zlotu (w tym czasie bylo tylko karmienie ryb) nie poznalem zbiornika. Nie dosc ze nalot na szybach byl tylko w rogach akwa to korale wygladaly jak Arnold na sterydach. Dawno juz nie byly tak bardzo napompowane. Bylem bardzo zadowolony.

Subiektywnie przypisuje poprawe wygladu akwarium i korali decyzji o wylaczeniu pelletow. Nie twierdze ze pelletki to zly pomysl ale uwazam ze moje zbiorniczki poczekaja na nastepne wersje. A tymczasem sprobuje wodeczki

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NP reducing bio pellets krecily sie umnie ponad 4 miesiace. Nie zauwazylem zadnego znaczacego spadku NO3. W miedzyczasie zmniejszylem obsade ryb wiec moze to byl powod. Mimo roznych ustawien z iloscia pelletek i z przeplywem uznaje to rozwiazanie za nieskuteczne - przynajmniej u mnie. Do tego wszystkiego doszedl jeszcze fakt ze moje miekaski i LPSy wyraznie sie meczyly co jeszcze bardziej utwierdzilo mnie w przekonaniu ze to nie jest trafiony pomysl. Dzien przed wyjazdem na zlot w Milowce wywalilem kuleczki. Na zlocie znaczna wiekszosc osob ktorym opisalem co sie dzieje, radzila: "wywal pellety" na co ja odpowiadalem "juz wywalone" :)

Po powrocie ze zlotu (w tym czasie bylo tylko karmienie ryb) nie poznalem zbiornika. Nie dosc ze nalot na szybach byl tylko w rogach akwa to korale wygladaly jak Arnold na sterydach. Dawno juz nie byly tak bardzo napompowane. Bylem bardzo zadowolony.

Subiektywnie przypisuje poprawe wygladu akwarium i korali decyzji o wylaczeniu pelletow. Nie twierdze ze pelletki to zly pomysl ale uwazam ze moje zbiorniczki poczekaja na nastepne wersje. A tymczasem sprobuje wodeczki

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#324452 Tester :

NP reducing bio pellets krecily sie umnie ponad 4 miesiace. Nie zauwazylem zadnego znaczacego spadku NO3. W miedzyczasie zmniejszylem obsade ryb wiec moze to byl powod. Mimo roznych ustawien z iloscia pelletek i z przeplywem uznaje to rozwiazanie za nieskuteczne - przynajmniej u mnie. Do tego wszystkiego doszedl jeszcze fakt ze moje miekaski i LPSy wyraznie sie meczyly co jeszcze bardziej utwierdzilo mnie w przekonaniu ze to nie jest trafiony pomysl. Dzien przed wyjazdem na zlot w Milowce wywalilem kuleczki. Na zlocie znaczna wiekszosc osob ktorym opisalem co sie dzieje, radzila: "wywal pellety" na co ja odpowiadalem "juz wywalone" :nono

Po powrocie ze zlotu (w tym czasie bylo tylko karmienie ryb) nie poznalem zbiornika. Nie dosc ze nalot na szybach byl tylko w rogach akwa to korale wygladaly jak Arnold na sterydach. Dawno juz nie byly tak bardzo napompowane. Bylem bardzo zadowolony.

Subiektywnie przypisuje poprawe wygladu akwarium i korali decyzji o wylaczeniu pelletow. Nie twierdze ze pelletki to zly pomysl ale uwazam ze moje zbiorniczki poczekaja na nastepne wersje. A tymczasem sprobuje wodeczki

Pozdro

słysze opowieść w podobnym tonie po raz n-ty. Dojrzało żółteczko... czas wyjąć i moje polimery... ze względu na marny widok jednej z dwoch euphylli. Ciekaw jestem czy w koncu stanie "na nogi". Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#324452 Tester :

NP reducing bio pellets krecily sie umnie ponad 4 miesiace. Nie zauwazylem zadnego znaczacego spadku NO3. W miedzyczasie zmniejszylem obsade ryb wiec moze to byl powod. Mimo roznych ustawien z iloscia pelletek i z przeplywem uznaje to rozwiazanie za nieskuteczne - przynajmniej u mnie. Do tego wszystkiego doszedl jeszcze fakt ze moje miekaski i LPSy wyraznie sie meczyly co jeszcze bardziej utwierdzilo mnie w przekonaniu ze to nie jest trafiony pomysl. Dzien przed wyjazdem na zlot w Milowce wywalilem kuleczki. Na zlocie znaczna wiekszosc osob ktorym opisalem co sie dzieje, radzila: "wywal pellety" na co ja odpowiadalem "juz wywalone" :)

Po powrocie ze zlotu (w tym czasie bylo tylko karmienie ryb) nie poznalem zbiornika. Nie dosc ze nalot na szybach byl tylko w rogach akwa to korale wygladaly jak Arnold na sterydach. Dawno juz nie byly tak bardzo napompowane. Bylem bardzo zadowolony.

Subiektywnie przypisuje poprawe wygladu akwarium i korali decyzji o wylaczeniu pelletow. Nie twierdze ze pelletki to zly pomysl ale uwazam ze moje zbiorniczki poczekaja na nastepne wersje. A tymczasem sprobuje wodeczki

Pozdro

słysze opowieść w podobnym tonie po raz n-ty. Dojrzało żółteczko... czas wyjąć i moje polimery... ze względu na marny widok jednej z dwoch euphylli. Ciekaw jestem czy w koncu stanie "na nogi". Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używam NP-reducing BioPellets od prawie roku - do przedwczoraj w systemie nie było nic innego - kulki i odpieniacz - ryb dość sporo bo 30, teraz już 40 :waving - niektóre korale nieco pociemniały bo przesadzałem z karmieniem podczas aklimatyzacji stada apogonków...

czy kulki działają?

500_nowe.jpg

dla mnie odpowiedź jest prosta!


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używam NP-reducing BioPellets od prawie roku - do przedwczoraj w systemie nie było nic innego - kulki i odpieniacz - ryb dość sporo bo 30, teraz już 40 :) - niektóre korale nieco pociemniały bo przesadzałem z karmieniem podczas aklimatyzacji stada apogonków...

czy kulki działają?

500_nowe.jpg

dla mnie odpowiedź jest prosta!


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris - ja nie neguje kulek ogolnie. Ja mowie ze ta wersja lulek w moim akwarium prawdopodobnie zaszkodzila bardziej niz pomogla. Pisze "prawdopodobnie" poniewaz do konca nie wiem co spowodowalo nedzny wyglad korali. Ciesze sie ze u Ciebie dzialaja bo masz piekny zbiornik.

poza tym nie cukierkuj tak w photoshopie bo przesadziles z balansem kolorow. Nawet cien masz niebieski :waving

#324461 luft :

słysze opowieść w podobnym tonie po raz n-ty. Dojrzało żółteczko... czas wyjąć i moje polimery... ze względu na marny widok jednej z dwoch euphylli. Ciekaw jestem czy w koncu stanie "na nogi". Pozdro!

Nie wiem czy masz to wydanie "Korala" o LPSach ktore Waldek na zlocie sprzedawal. Niestety Euphylia i inne LPSy dlugo sie regeneruja. W kazdym razie trzymam kciuki

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.