Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Polimery w morskim

Rekomendowane odpowiedzi

3 dni i... piany w odpieniaczu brak !!! baaa ,nawet nic nie wróży że wkrótce będzie !!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mleko w rurze jest, tylko nie idzie do kubka??

mi siedział około tygonia, jak ruszył to przelewał jeszcze przez kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jeszcze raz zapytam o polimery XL o którym pisałem w moim wątku,ale raczej tutaj jest na to miejsce.Za pierwszym razem po 3 dniach się zgluciły i zapchały filtr więc je wyjąłem,wyczyściłem i powtórnie włożyłem w mniejszej ilości,ale temat się powtórzył.Niestety nie wiem jaki miałem przepływ bo napędzałem filtr na trójniku z obiegowej.

Nie wiem czy nie robię sobie problemu,ale wczoraj włożyłem je do sumpa do wąskiej szczeliny pod watę,która tam zawsze jest.Przepływ tam jest spory więc może teraz nie zajdą glutami.W instrukcji jest podane by odejście z fltra skierować do odpieniacza lecz w moim przypadku to nie zostanie spełnione.Przedstawiciel podał mi informację,że przepływ przez filtr 400l/h powinien wystarczyć co wydaje mi się,że w pierwszym przypadku raczej było spełnione,wylot z filtra był dość spory a jednak pokrywały się śluzem.W erybce stwierdzili,że te polimery nadają się raczej do siatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak szybko się kręcą Marku te kulki?

Ja mam małe, chińskie kuleczki i u mnie na spodzie zapierniczają szybko, a na samej powierzchni lekko i powoli się mieszają. Na moje 300-400ml kulek w mini filterku wystarcza mi przepływ 250l/h z małej pompeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku

na stronie Reefshop'u jest napisane :

"XL pelety nie wymagają poruszania w filtrze fluidyzacyjnym" - co nie oznacza ze nie można ich kręcić, ja bym je kręcił, bo jak się nie kręcą to się właśnie sklejają bakteryjnym glutem .

"Jest to idealne rozwiązanie dla mniejszych systemów" - a twój do małych nie należy ;) dlaczego akurat wybrałeś właśnie te XL?

Edytowane przez zachu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych nie da się kręcić na 100% chyba,że pompą 3000L.To są grube makarony,różnej długości od 0,5cm do 3cm .Ja czytam,że NIE wymagają poruszania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach nie wyglądają na takie duże. Masz racje jak takie wielkie to się nie zakręcą.... chyba ze mieszarce wody wapiennej :) ( żarcik).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie wszystkie są jednakowe,u mnie część jak by nie pociętych była,ale jak pisałem na stronie przedstawiciela pisze,że nie muszą się kulać.No nic,poczekamy jakiś czas i na pewno napiszę co się z nimi dzieje w przegrodzie sumpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek ile dałeś tych polimerów, bo nie doczytałem ?? Przepływ 400 l / h to taka cienizna..


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po czterech dniach odpieniacz zaczyna podnosić piane,4 dni to trwało ,dodam że nie regulowałem odpieniacza


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa dni pelletki w przegrodzie sumpa a one już się zaczynają glucić,zaczynam się martwić,że albo coś z moją partią,albo mam za dużo bakterii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej Marek, nie patrz na nic i na nikogo tylko pchaj te pelety do jakiegoś filtra i niech się kręcą,myślę że jakikolwiek ruch będzie lepszy niż bezruch.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żaden filtr nie będzie miał takiego obmywania jak w przegrodzie sumpa gdzie przepływa powiedzmy 6000L/h.Aby te peletki poruszyć to bym musiał kupić pompę 3000L/h.Tutaj chyba będzie na 100% problem z bakteriami dokładnie ich nadmiarem lub szczepem,ale to tylko teoria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar - myślę że za dużo tego masz. Ja u siebie kiedyś wpakowałem za dużo peletek, po kilkunastu dniach musiałem wyjechać.

W tym czasie peletki "zaskoczyły". Dobrze że odpieniacz był skręcony na maks suchą pianę. Piana była tak sztywna że podniosła dość mocno wciśnięty dekiel i wypływała z kubka. Na szczęście była tak sztywna i gęsta że zasychała na kubku i nie spływała do sumpa. Ale gdyby pieniek był trochę mniej skręcony, to piana by miała większą pływalność po kubku i z powrotem lądowała by w sumpie.

Przezroczystą galaretę miałem w każdym zakamarku sumpa, w każdym kącie, wszędzie. Dopiero jak ująłem peletek, to się uspokoiło.

Nawet znalazłem fotkę jak to wtedy wyglądało.

post-12805-0-91793000-1376251328_thumb.jpg


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie ... jak szybko u Was znikaja polimery ... u mnie litr znika w 1.5-2 miesiace ... kurcze drogi interes sie z tego robi.

Dodam ze używałem ostatniej serii z maych.

Edytowane przez J@cekWro (wyświetl historię edycji)

900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łooo mam nadzieje ze Xl tak szybko nie znikają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja podaje 50-100 ml na każde 100L wody,ja mam 400ml,to było by jeszcze za dużo i było by powodem,że pojawiają się gluty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli założyć starą prawdę, że każdy system jest inny, to wszystko możliwe i żadna instrukcja tutaj nie pomoże. Może odpieniacz nie wyrabia? No w każdym bądź razie bakterie się namnażają zdrowo i ich kolonie rosną sobie w najlepsze. Mają materiał budulcowy, mają pożywkę, no to sobie egzystują w najlepsze.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie ... jak szybko u Was znikaja polimery ... u mnie litr znika w 1.5-2 miesiace ... kurcze drogi interes sie z tego robi.

Dodam ze używałem ostatniej serii z maych.

Jeśli dodajesz bakterie to będą znikały bardzo szybko.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ściśnięte nie są bo leżą swobodnie na siatce w przegrodzie na całej szerokości,nawet tą watę wywaliłem która na nich leżała.Nie będę dawał żadnych bakterii do odwołania,może to przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wez pod uwage ze przeplyw przez filtr np 1000 l/h to duzo wiecej niz przez przegrode w sumpie np 6000 l/h

sent from my Jiayu G3S


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dodajesz bakterie to będą znikały bardzo szybko.

Generlanie utrzymywanie stałej odpowiedniej ilości pelletek gwarantuje mi zbijanie parametrów do zadowaloających - czyli dosypywać muszę

Bakterie oczywiście leje 2 x w tygodniu po 2 ktople ZeoBac.

Da się lać mniej bakterii i utrzymać parametry przez to też zmniejszyć zużywanie pelletek ? ... kurcze chyba nie ?

Musi być na tyle dużo bakterii żeby dawały radę zbijać NO3 i PO4 ... do tego musi byc na tyle duzo pelletek zeby te bakterie miały co jeść i mogły robic swoją pracę ...

Może mam juz tak obciążony system że inaczej się nie da ... mam nadzieję w nowym będzie napoczątku spokojniej ale co będzie za 2 lata ... jeszcze większe zapotrzebowanie na pelletki przy większej ilości wody :(

Edytowane przez J@cekWro (wyświetl historię edycji)

900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.