Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Polimery w morskim

Rekomendowane odpowiedzi

Ja u siebie odpaliłem kulki bo nie mogłem tych parametrów osiągnąć. Dzięki polimerom biodegradalnym mi się to właśnie udało :) .

Edytowane przez zachu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z przedstawicielem i powiedział,że przy polimerach może przelewać i może właśnie siąść.

Witam i jak tam pallety XXL zaskoczyly czy nadal w miejscu ?


bedzie 450L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem prawie caly watek i nie zauwazylem odpowiedzi czy one zbijaja parametry czy tylko utrzymuja na poziomie na ktorym zostaly wprowadzone. Mysle o wrzuceniu ich do systemu ale nie wiem czy czekac i vodka doprowadzac parametry czy juz wrzucic kulki. Szczegolnie ze one potrzebuja czasu zeby zaskoczyc. Do tej pory lalem bakterie biodigestu i z tego co wyczytalem nie jest to dobre polaczenie z kulkami. Czyli jesli kulki to lepiej przestawic sie na zeobac? Co prawda zbiornik nie jest spsowy jak wiekszosc na ktorych byly proby w tym temacie tylko nps. temu tez chcialem wspomoc filtracje odpieniacza albo o kulki albo o absorbenty ale kulki wychodza chyba taniej i maja szersze dzialanie

Edytowane przez bohen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie utrzymują a zbijaja NO3, te nowe dodatkowo tez PO4. Polimery są pożywka dla bakterii i to bakterie które sie rozwijają powodują spadek NO3. Wydaje mi sie ze żeby przejść na Pelletki powinienes je wlaczyc do systemu i stopniowo obnizac przez nawet 2 tygodnie ilosc dozowanej wódki dajac tym samym czas dla pelletek na "zaskoczenie". Jesli zrobisz to zbyt drastycznie musisz sie liczyc ze skokiem parametrow i pojawieniem sie ciano które często lubi sie pojawic przy poczatkach z pelletkami.

Ilosc pelletek i przeplyw przez reaktor zależy od obciazenia zbiornika i nalezy to poprostu odpowiednio dobrac. Startujesz z małą iloscia pelletek i stopniowo zwiększasz do ilości optymalnej dla systemu.

Wydaj mi sie ze nowe pelletki są najlepszym rozwiazaniem na dzien dzisiejszy poniewaz eliminuja koniecznosc dodatkowego stosowania absorbera PO4. Najlepszym rozwiazaniem moim zdaniem jest rowniez zastosowanie reaktora z wewnetrznym obiegiem. Pozwala to utrzymac pelletki w odpowiednim ruchu niezaleznie od ilosci wody wymienianej między zbiornikiem a reaktorem. Ilością doplywajacej wody ze zbiornika (przeplywem przez reaktor) mozesz sterowac wydajnoscia reaktora. Jesli wytrzepiesz wode do zera z PO4 wtedy możnasz skrecic doplyw wody ze zbiornika tak aby uzyskac 0.03 nie wplywajac na wewnętrzny obieg samych pelletek.

Tak biodigest niezbyt sie sprawdza z pelletkami u mnie to polaczenie sie nie sprawdzilo, ZeoBac jest leszy a ponoc najlepiej jest stosowac Biogro.

Zmiana bakterii może miec jakies tam konsekwencje ... tu pewności nie mam ale tak mi sie wydaje.

Tak ja to rozumim ... nie wiem czy nie zmyslam wiec jak pisze bzdury prosze niech ktos mnie poprawi :)

Edytowane przez J@cekWro (wyświetl historię edycji)

900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie utrzymują a zbijaja NO3, te nowe dodatkowo tez PO4. Polimery są pożywka dla bakterii i to bakterie które sie rozwijają powodują spadek NO3. Wydaje mi sie ze żeby przejść na Pelletki powinienes je wlaczyc do systemu i stopniowo obnizac przez nawet 2 tygodnie ilosc dozowanej wódki dajac tym samym czas dla pelletek na "zaskoczenie". Jesli zrobisz to zbyt drastycznie musisz sie liczyc ze skokiem parametrow i pojawieniem sie ciano które często lubi sie pojawic przy poczatkach z pelletkami.

Ilosc pelletek i przeplyw przez reaktor zależy od obciazenia zbiornika i nalezy to poprostu odpowiednio dobrac. Startujesz z małą iloscia pelletek i stopniowo zwiększasz do ilości optymalnej dla systemu.

Wydaj mi sie ze nowe pelletki są najlepszym rozwiazaniem na dzien dzisiejszy poniewaz eliminuja koniecznosc dodatkowego stosowania absorbera PO4. Najlepszym rozwiazaniem moim zdaniem jest rowniez zastosowanie reaktora z wewnetrznym obiegiem. Pozwala to utrzymac pelletki w odpowiednim ruchu niezaleznie od ilosci wody wymienianej między zbiornikiem a reaktorem. Ilością doplywajacej wody ze zbiornika (przeplywem przez reaktor) mozesz sterowac wydajnoscia reaktora. Jesli wytrzepiesz wode do zera z PO4 wtedy możnasz skrecic doplyw wody ze zbiornika tak aby uzyskac 0.03 nie wplywajac na wewnętrzny obieg samych pelletek.

Tak ja to rozumim ... nie wiem czy nie zmyslam wiec jak pisze bzdury prosze niech ktos mnie poprawi :)

Bingo :-) Bardzo dobrze to ująłeś, nic dodać, nic ująć.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a łączył ktos polimery z Fauna Marin Marine Bakto Blend, bo moge takie dostać w spadku i bym ewentualnie wykorzystał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej kupisz kiedys do uzupelnienia kolejną paczkę czy to FM czy innych Pelletek wiec proponuje kup odrazu nowe AllinOne i masz zalatwiony temat absorbera PO4 i dodatkowy koszt z tym związany.

Ja po kilku latach moge stwierdzic ze w tym hobby nie warto stosować półsrodków a odrazu docelowo to co sprawdzone nawet jesli koszt jest na starcie wiekszy. Za pół roku jak stwierdzisz ze to co zastosowales jednak.nie do konca daje dobry efekt to nie odzyskasz ani czasu ani też poniesionych wydatków ... choc nie jest powiedziane ze FM nie są dobre ... wybór i decyzja zawsze zostaję po Twojej stronie :)


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie filtra jak macie rozwiązaną sprawę z zasilaniem filtra w wodę akwariową , dodatkowo pompa ? jeśli tak to o jakim przepływie ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 800 l/h na każdy litr pelletek z możliwością regulacji bo oczywiscie przepływ dostosowujesz do potrzeb systemu tak zeby nie bylo totalnego zera PO4 - to chyba nawet z małym zapasem będzie.

Czyli albo dodatkowa pompa albo bypas z obiegu ale szkoda obiegu osłabić ... no chyba ze masz na obiegu jakas super pompe z zapasem

Edytowane przez J@cekWro (wyświetl historię edycji)

900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli musi być dodatkowa pompa ?

Jeśli tak to nie jest dobrze , bo jaką zastosujesz pompę tak , żeby wyciek był na poziomie np. 200 /h ?

Edytowane przez fal (wyświetl historię edycji)

160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze reaktor z wewnętrzną cyrkulacja to super rozwiazanie - tu masz jedną pompę.

Zasilanie to albo druga pompa albo bypas przy silnej pompie obiegowej tak silnej zeby nie osłabiać optymalnego obiegu a dodatkowo zasilic pelletki - czyli moze ale nie musi :)


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli musi być dodatkowa pompa ?

Jeśli tak to nie jest dobrze , bo jaką zastosujesz pompę tak , żeby wyciek był na poziomie np. 200 /h ?

To tez zalezy chyba od kilku rzeczy takich jak wysokość filtra/reaktora i jego średnicy. Nie potrafie chyba powiedziec dokladnie jaką pompe ... trzeba to jakos dobrać lub choc porownac z kimś kto.ma filtr podobnych gabarytów

Podłączasz na wejściu odpowiednio dużą z zaworem i regulujesz tak żeby na wyjściu bylo 200 l/h ...

ale nie tylko ilosc wypływające wody ma znaczenie a parametry bo nie można powiedziec wprost ze przy takiej ilosci pelletek i takim przeplywie biedzie dobrze.

Obie rzeczy trzeba odpowiednio dobrac do wymagan i obciazenia systemu.

Edytowane przez J@cekWro (wyświetl historię edycji)

900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po roku odgrzeje kotleta:

Zbudowałem filterek przepływowy dla biopellets Np zasilany pompą obiegową

proszę o ocenę czy takie kręcenie się pelletek jest właściwe?

film popo 15 min od zalania.

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie działa za dobrze, kręci nie równo, masz zatkane sito u góry

wyłącz go na chwilę, niech pelletki opadną i włącz, następnie odkręć na dzień, dwa mocniej, niech te kulki się trochę mocniej poruszają bo ci się kleją. Później ustaw w podobnym przepływie, może deczko szybciej


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sebastek zrobione!,

-kulki ustawiłem na mocniejsze kotłowanie

-po wyłączeniu przepływu opadły na dół ale kilka jest sklejonych pęcherzykami powietrza

poczekam z 2 dni tak jak pisałeś może pęcherzyki się odczepią! i po tym czasie zmniejszę przepływ.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby przyśpieszyć efekt, puść je mega mocno, niech je wytrzepie :D


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetrzepałem je na większym przepływie przez noc i bąble uciekły a kulki nie są posklejane!

Ustawiłem trochę większy przepływ tak jak radziłeś

Czy taki mam zostawić czy zmniejszyć?


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lodzio-miodzio :D


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu kręcenia się pelletek dołożyłem do 500ml całkowitej objętości teraz mam połowę dawki planowanej dla mojego akwarium

Tak się kręcą:

proszę o radę czy taki przepływ wystarcza czy mam go zwiększyć czy zmniejszyć?


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 46 dniach kręcenia się pelletek w moim zbiorniku mogę śmiało napisać że działają i są warte swoich pieniędzy!

NO3 spadło do poziomu 10 a PO4 spadło do 0.01

W filtrze kręci się 750ml biopeletek i to wystarcza dla mojego akwarium 600 litrów obiegu po zmianie sumpa.

Do tej metody powinien być zastosowany mocny odpieniacz najlepiej przewymiarowany.

Ja zmieniłem odpieniek H&S 150 - F 2001 na odpieniacz Grotecha HEA 200 który normalnie jest przeznaczony dla zbiorników 1000 - 2500

.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.