Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Polimery w morskim

Rekomendowane odpowiedzi

Grześ wysłałem info na skrzynkę.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal,moje niedawno zastartowały w nowym,Sebastkowym filtrze i jestem na etapie regulacji.Te stare w pewnym okresie zadziałały,ale filtr był do d...i przez niego system padł.Dlatego wierzę w nie,kupiłem filtr,dwie paczki kulek i czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Już minął spory kawałek czasu od wprowadzenia na rynek tej metody filtracji

ktoś jeszcze używa polimerów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z takich czy innych względów zrezygnowałem, aczkolwiek metoda OK :coffee:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja włanie powoli dojrzewam do ponownego startu z peletami. Na nast tydz. sklece jakiś reaktorek tylko ma pytanie odnośnie samych kulek. Możecie podesłać jakiegoś linka do tej "ulepszonej" wersji pelet - tych które się wolniej ścierają.

Bedę zobowiązany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam i są super, tylko, że musi być dobry filtr, żeby się nie zbijały, bo robi się niezłe błoto.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas się kręcą prawie od początku. Nic złego na nie nie powiemy. Podstawa to dobry filtr i brak zastojów.

Kto był - widział efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 10 lat mam morskie akwa i jak do tej pory jest to najlepsza i najprostrza metoda.

Andrzej


500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedyś w dawnym małym zbiorniku jeszcze z pierwszą wersją polimerów było zadowalająco.

Przy obecnym męczyło mnie kropelkowanie ZS wiec znów skusiłem się na polimery ... ale niestety po uruchomieniu cjano, wyprane kolory, masakrycznie zarośnięte szyby i pompki, brązowy syf na piasku. Tak po uruchomieniu jak i każdym dosypaniu polimerów.

Nie wiem w czym tajemnica ale ja jej niestety nie odkryłem. więc będę raczej odstawiał i wrócę do ZS.


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam Gienek zadał pytanie. :welcome:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma już w sprzedaży wersji 1 ( one były takie okrągłe, no prawie....bardziej takie spłaszczone) wersja 2 czyli lepsza jest podobna do "mysich bobków"

Fotka

np-reducing-biopellets-1000ml.jpg

A tak wyglądała wersja 1

BioPellet-solid-vodka-dosing.jpg


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysie bobki to zło ! Zatykały filtry, glutowaciały... zużywały się w zastraszającym tempie...


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam polimerów od początku , trzymają super parametry , ja osobiscie uważam , że pierwsze partie były najlepsze. Kluczem do sukcesu jest niezawodny filterek , który wyeliminuje sklejanie się kulek , generalnie metoda bardzo mi odpowiada jest w zasadzie bez obsługowa.

Na dzień dzisiejszy przy sporym karmieniu 10 kostek mrożonek dziennie PO4 - 0,03 bez żadnych absorberów.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.... odpowiedni filtr to podstawa! ale i odpowiedni przepływ wody.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale i odpowiedni przepływ wody.

Tutaj bym troszkę polemizował , najważniejsze jest żeby były w ciągłym ruchu i na tym bym się skupiał.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest gdzieś po środku. I w ciągłym ruchu i przepływ wody. Jedno i drugie jest ważne. Dla nas ważne jest tez odprowadzenie do odpieniacza. No i odpowiednia ilość kulek. Ale to juz się zaczyna robić cala epopeja...Pozostanę przy stwierdzeniu, że dla nas kulki są jak najbardziej ok. I wolimy jednak najnowszy ich kształt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innych metod z praktyki morskiego zbiornika nie znam. Natomiast na podstawie swojej 1,5 rocznej praktyki ze wszystkimi wersjami polimerów wiem, że nie załatwią wszystkich problemów. Stosowanie nie zezwla chociażby na przekarmianie, samo nie zbije zawysokiego PO4 czy NO3. Natomiast napewno działają. Obecna wersja trzecia jest równie dobra jak pierwsza. Druga była porażką, głównie dla tego, że ciężko było ustawić odpowiedni przepływ by się nie sklejały ani nie ruszały zbyt mocno. Wymagają pieszczenia czyli dbania o odpowiedni przepływ i uzupełnianie ich stanu. Ja wizualnie kontroluję je codziennie, czyszczę filterek raz w miesiącu. Zaletą jest to, że można ich załadować "dużo" by uzupełniać tylko co półroku. Generalnie jestem zadowolny, ale nie ma euforii.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako tata tego topica i pierwszy uzywacz poprosze fotki baniakow tym co sie udalo. :thumbsup:

Mi przy LPS i NP niestety nie

Cialo i nerwy ze sa niewygodne, porfel ze drogie, a korale ze ich nie lubia mimo ze trzymaja parametry.

Vodka wygrywa pod kazdym wzgledem ( bo zbija)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudne,podaj adres to przyjade i je ci ukradne :whistle:


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy odpływ z biopaletek można podpiąć bezpośrednio pod odpieniacza żeby cała woda przechodziła przez niego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudne,podaj adres to przyjade i je ci ukradne :whistle:

Zapraszam. Z Pruszkowa do Halinowa jest całkiem niedaleko.

Andrzej


500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rodzine w Dębe Wielkie to pewnie po drodze Cie nawiedze kiedyś.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.