Skocz do zawartości
spajdi

Caulastrea Furcata - wasze obserwacje.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dorot

Widzisz Darek mam ten sam problem, zachęcam ją najpierw do jedzenia z myślą że się otworzy i nic z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasza przy pełnym świetle pompuje się jak balon, kiedy część gaśnie to jest mniej napompowana. Po całkowitym zgaszeniu światła jest skurczona ale wystawia czułki z wszystkich główek, po nakarmieniu ponownie je wystawia.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem Wam zrobić fotki,ale po cimoku mało co może wyjść.Moje koraliki jak już przygasa światło przekręcają się na lewą stronę.Wodę ma raczej czystą a cyrkulację mocną.Ciekawe dlaczego każdy ma inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

post-9584-0-21882700-1372975157_thumb.jpg

Moje przed karmieniem wyglądają jak na zdjciu. W trakcie karmienia lekko si kurczą i przawie wykrcają na drugą strone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

post-9584-0-27163100-1372976297_thumb.jpg

a tak w trakcie karmienia mniej wicej bo codziennie wygląda inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to u mnie w nocy wygląda :)

Razem z innymi lpsami najlepiej reaguje na hufę ON a więc nie najdrobniejszy pokarm ale wysoko nasycony różnymi dobrociami ;]

gallery_7211_1459_90292.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to u mnie w nocy wygląda :)

Razem z innymi lpsami najlepiej reaguje na hufę ON a więc nie najdrobniejszy pokarm ale wysoko nasycony różnymi dobrociami ;]

gallery_7211_1459_90292.jpg

wow! u mnie nigdy tak się nie otworzyła :)


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wodę masz "za czystą" Krzychu?

Przy moich lpsach staram się trzymać po4 w granicach 0,03 do max 0,1 i no3 +/- 1 do 3

Glonów ni ma a koralowce happy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wodę masz "za czystą" Krzychu?

Przy moich lpsach staram się trzymać po4 w granicach 0,03 do max 0,1 i no3 +/- 1 do 3

Glonów ni ma a koralowce happy ;]

Podobne mam parametry. Może ją przenieść w spokojniejsze miejsce (teraz jest w średnim) lub rzeczywiście dawać jod (ale xenia ładnie pulsuje). Delikatnie rozwija się tylko w ostatniej godzinie świecenia oraz rano.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w jednym akwarium mam wysokie NO3 i PO4 i maja sie po prostu świetnie , w drugim gdzie PO4 około0,05 też maja sie dobrze a w trzecim dwa razy zeszły szczepki ale NO3 i PO4 nie wykrywalne na testach kropelkowych. Teraz od wczoraj znowu wpuściłem szczepke i narazie wyglada wmiarę do akwarium gdzie NO3 nie wykrywalne na kropelkach a PO4- 0,00 na hance ale wyrzuciłem część biopellet XL.

Zobaczymy czy da radę.

P.S. niedoceniany koralowiec, niesamowicie piękny ale dość popularny chyba jak Neonki w słodkowodnym może dlatego.

Edytowane przez grzeniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no piękne :)

ale jak zmusić calaustree do wystawiania czułków, tudzież do wywijania się na "lewą" stronę?


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koralowiec jest zdrowy(czytaj nie jest to szkielet z resztkami tkanko ;]) to przy pływającym papu w wodzie sam powinien się ładnie otwierać w nadziei, że coś sobie z wody wyłapie - naturalnie w nocy jest to szczególnie widoczne bo wtedy nie ma co liczyć na pożywienie drogą fotosyntezy.

U mnie w zbiorniku Lobophyllie, Acanthanophyllie i właśnie Caulastrea'e nauczyły się też otwierać w porze karmienia ryb :)

No i pamiętajcie, że nie wszystkie gatunki Caulastrea'i otwierają się tak samo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie otwieranie zależy od rodzaju. Wczoraj dostałem fluo i pięknie wszystkie się otwierają, a niebieskie tylko kilka i to nie chętnie.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedyś caulastrea nie otwierała się gdy PO4 było zbyt wysokie.

Po zbiciu tego parametru, pompowanie i wystawianie czułek powróciło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje zwierzątko miało 4 głowy rozdzieliłem je na 2 po 2

stały na tej samej wysokości - niestety gwiazdy oddzieliły sie od łodygi i latają wolno po reefmaxie

nie wiem czemu się tak stało

czy ktos ma podobny problem

2 główki są widoczne pomopuja sie i rozkładają polipy niechca sie rozrastac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje zwierzątko miało 4 głowy rozdzieliłem je na 2 po 2

stały na tej samej wysokości - niestety gwiazdy oddzieliły sie od łodygi i latają wolno po reefmaxie

nie wiem czemu się tak stało

czy ktos ma podobny problem

2 główki są widoczne pomopuja sie i rozkładają polipy niechca sie rozrastac

Co rozumiesz przez gwiazdy? przydała by się jakaś fotka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow! u mnie nigdy tak się nie otworzyła :)

a jak je nakarmic gdy ryby sa w zbiorniku prawie wyjadaja wszysstko po dodaniu zwlaszcza błazenek on nigdy nie spi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżance w sensie gwiazdy chodzi o tkankę caulastrei. Ja mam wiele ryb zarówno małych jak i dużych. Podstawą jest najpierw nakarmić ryby a potem korale wtedy ryby nie są już tak zainteresowane jedzeniem. Można też caulastree dokarmiać pokarmem dla korali np af Coral Food lub innymi innych firm. A jak u Ciebie z parametrami? Dawkujesz coś do wody? Jakiś jod czy aminokwasy, witaminy czy inne specyfiki?

Edytowane przez akwarystka (wyświetl historię edycji)

5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego obserwuje u mnie to źle znoszą zerowe no3 i po4. Po zmianie odpieniacza zdecydowanie im się ogorszyło.

jak no3 było ok i po4 około 0,2 to caulastrey szalały z pompowaniem się i w dzień i w nocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czego zależy gęstość główek roznącej Caulastrei? u jednych akwarystów są gęste a u innych niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od sposobu klejenia i częstego dzielenia.Normalnie nieruszana caulastrea powinna rosnąć jak jedna wielka kula gęsto zbita.

Reszta to już lepsze czy gorsze parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.