Skocz do zawartości
AquaManiac

Miłośnicy wina?

Rekomendowane odpowiedzi

#297481 szarykruk :

Dzisiaj piwo. Jest taka jedna akcja z podobnym hasłem: Piwo, bo Oddałem kawałek korala.

Chociaż w oryginalnym haśle jest czekolada : ) a zresztą założę osobny temat.

Normalnie juz nigdy wiecej piwa:banghead Niech zyje wiono poezja smaku! od trzech godzin powinienem byc w pracy a tu kac morderca masakrator.:) Ale ide, bo gdzies jak swiatelko w tunelu jest nadzieja ze uslysze. "Panie Dyzma za to ze jest pan taki za***isty masz pan dzien wolnego idz pan do domu"

a co cza byc optymista:bump1


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i stalo sie!:banghead wczoraj prace skonczylem wczesniej i miast do domku - wyladowalem za barem:googleye

bosszzzee kiedy ja zmadrzeje i przestane pic?:):):)


projekt 180l + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto sie napije???? martini rosso + lod + lemon:-))) ciezki dzien mialem....:-))) zdrowko!!


projekt 180l + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sączę jakiegoś sikacza Shiraz Cabernet z krainy kangurów i misi koala, nawet znośny, zdrówko:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ladnie :) Tak w poniedzialek saczyc?

Ale sam swiety nie jestem tyle ze do konca wolne.

Jakis bialy fracuski house wine z Marks & Spencer. Ale dobry. Zdrowie wszystkich smakoszy po ciezkim dniu:)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja - wstyd się przyznać od kilku lat kupuję i spożywam - ma się rozumieć - stołowe wina włoskie Rampoldi.

Cena zaiste powala na kolana, a jakość przy tym całkiem przyzwoita. Jedyne co warto zauważyć, to staram się je przechowywać w lodówce bo w domu za cipło i gdy sie tak zdaży, że kilka butelek zostanie dłużej niż miesiąc - tracą na jakości. Ale co mogę polecić z całą pewnością to szprycery robione z tego wina, szczególnie dnia następnego;-)

http://dotrzechdych.pl/i-tu-sie-pan-myli-sir-johnson/

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdrowie forumowiczow ;)

jak zawsze swojskim


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zdrówko ;)

mi po kolejnym całym dniu z łopatą, udało się wreszcie dostać do zawartości butelki :)

zepsuty korkociąg lekko pokrzyżował plany, ale wkrętarka + wkręt + kombinerki i ... mogę wznieść toast ;)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdrówko. : ) widzę MacGyver nie na darmo leciał w TV : P

U mnie kurcze tak trochę zdziwnienie, bo buteleczka litrowa już prawie się kończy i jakieś rzucanie się śnieżkami po mieszkaniu z żoną urządziliśmu ;)


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe:) Ja dziś delikatnie, Lubelska Perełka z zimnej lodóweczki sztuk dwie:) Kruku, od jakiegoś czasu mocno noszę się z zamiarem odpalenia jakiegoś baniaczka (z winem:D), skrobnąłbyś jakieś podstawowe zasady co i jak z tym działać;)

Pozdrawiam

seb

ps. Moniś, wiedziałem żeś obrotna, ale żeby wkrętarką wino? Ja ostatnio szyjkę odcinałem:D


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebuś no i ja byłam bliska akcji "szyjka" ;) ale tak jakoś wkrętarka bardziej elegancka mi się wydawała ;)

ważne że działa, zdrówko :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zdradziłem wina francuskie i węgierskie dla czegoś naprawdę morskiego, Blue Pacific z Chile.Polecam:p


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Chile już od paru lat króluje, konkurencji póki co nie widzę w stosunku jakość/cena.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z krajowej produkcji może nie winiarskiej ale alkocholowej najmilej wspominam choney drink (alkocholizowany napój miodowy).Kojarzy mi się z długim powrotem do cywila po opuszczeniu bram ukochanej jednostki wojskowej.Ten smak będę pamiętał do końca życia, i przy nim niech się chowają te wszystkie burbony whisky i koniaki ;)

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#306201 seb :

Kruku, od jakiegoś czasu mocno noszę się z zamiarem odpalenia jakiegoś baniaczka (z winem:D), skrobnąłbyś jakieś podstawowe zasady co i jak z tym działać;)

Porównując prowadzenie akwarium z robieniem wina- to każdy z akwarystów sobie poradzi : )

wymagania:

pompy: 0

odpieniacze: 0

potrzebne szkło: 1

bakterie dolewane: 0

wódka method: 0

Ale tak w skrócie- winogron oddzielony wrzucany w całości do baniaka, zalany osłodzoną wodą + czas + dolanie słodkiej wody raz jeszcze + czas + sitko (oddzielenie płynnych substancji wyrzucenie stałych) + czas + czas.

10 miesięcy czekania zanim przeleje się do butelek. A i to nie jest jeszcze w pełni gotowe : ) ale to już kwestia gustu : ) i ilości posiadanego czasu


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piątek, za oknem zimno, w tvp 2 85 lat PR3. Z żonką sobie winko sączymy, zdrowie radyjka : ) i wasze.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#306201 seb :

Hehe:) Ja dziś delikatnie, Lubelska Perełka z zimnej lodóweczki sztuk dwie:) Kruku, od jakiegoś czasu mocno noszę się z zamiarem odpalenia jakiegoś baniaczka (z winem:D), skrobnąłbyś jakieś podstawowe zasady co i jak z tym działać:waving

Pozdrawiam

seb

i

ps. Moniś, wiedziałem żeś obrotna, ale żeby wkrętarką wino? Ja ostatnio szyjkę odcinałem:D

njh

Delikatnie? przy piatku??????

No to sdlowie wsiskich posolonuch

Wiem ze czerwone dzis pije ...ale jakie?????? nie ja polewem:D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasze zdrowie :waving w końcu weekend :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tu taka susza:)

Z racji ze to pierwsza lapmka w tym roku, w tym temacie i moja pierwsza od Sylwestra chcialbym wznjesc toast! Hmm hmmm prosze o cisze :clapping

Za wszystkich nowicjuszy co by sie nie zniechecali, za moderatorow co by nas bardziej kochali i starych wyjadaczy co zeby o forum nie zapominali.

Za atmosfere i za to ze juz dawno nie bylo zadymy

Zdrowie!

ps. Kolejna osoba piszaca w tym watku uprzejmie jest proszona o muzyczna dedykacje:D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasze zdrowie. Moja to kolejna .....bu.... la.... skrz... coś tam w tym roku. Przez te premiery wpadnę w alkoholizm :clapping

A pioseneczka ? Funkiel nówka nie śmigana


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy winie i gitarze to gdzieś... Dawno temu... Po winie z kartonika:D http://w112.wrzuta.pl/audio/1GaiGUJukKY/marys_moja_marys_xd

Przez przypadek trafiłem na ten wątek - ale ten utwór to ja znam - tylko nie pamiętam skąd ;)

A co do winek - zasadniczo czerwone wytrawne lub półwytrawne. Zimą zazwyczaj przygotowuje sobie najprostsze wino z ryżu, rodzynek królewskich i zestawu przypraw tzw. wino dla początkujących. Co prawda czerwone nie jest za to moc ma i rozgrzewa natychmiast - nie tylko zmarznięte dusze ;P

A jak muzyczne klimaty to:

http://www.youtube.com/watch?v=dm0P2vPKxzY

Teledysk to fragmenty z pewnego filmu, który dość mocno utkwił mi w pamięci :)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź no podaj przepis na takie winko, noszę sie z zamiarem juz chyba od dwóch lat, a jakooś zebrac się nie mogę, miejsce na butlę mam na bagnie - stala temperatura non stop :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.