Skocz do zawartości
AquaManiac

Miłośnicy wina?

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku chyba nie dam rady nastawić. Ale jesień sprzyja. Winogron prawie brak na działce- sąsiedzi się zmienili i nowi kazali zdjąć z płotu winogron.

Ma ktoś jakiś pomysł na wygląd etykietek na wino?


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób z kiwi jak będzie tanio w zimę ,mówią ci co robili że ponoć niezłe.Brak winogron to nie koniec świata bo sezon winiarski jest cały rok.Znam przynajmniej kilka osób którym bardziej smakowały trunki z innych owoców jak winogrona ale kwestia gustu.

U mnie 40 butelek w drodze a już grudniowe plany mam na drugie tyle...

post-8483-0-07015100-1351350453_thumb.jpg

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wczoraj ruszył nastaw z kiwi ok.40l :)

Jakby ktoś chciał to w kerfurze pomarańcze za 1,99zl/kg

To moja praca z wczoraj- zabutelkowałem.

gallery_10047_2327_33994.jpg

Czy wino trzymałeś w balonie zakorkowane czy od razu dałeś te plomby na butelki gdzie jest niemożność oddychania wina?

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą ani smakoszem, pijam różne wina od szato de lidl ;) do aszu. Przypadkiem trafiłem kiedys na gruzińskie wina ze szczepu separavi. No i okazalo sie ze to najlepsze wina jakie udało mi się kupić (w zakresie do 60pln bo jak pisalem nie jestem znawcą, więc kupowanie bardzo drogich win bylobyjak rzecanie pereł przed... chrumchrum ;) )

Separavi ma trzy wady, ciężko przestać pić, nie powoduje zgagi ani innych przykrych objawow ułatwiających opamiętanie oraz ma tyle garbników że się język marszczy :-P

Mozna je kupi od 25zl, a nawet gruzinskaja princesa przebija na głowę popularne merloty.

Przyjemne są też wina z południa i wschodu europy, wegry, chorwacja, czarnogóra, moldawia.

pozdr

newrom z kufelkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=tj5nThfxJ8A&feature=relmfu



kolejny nastaw na 2x15l

Już za 2 dni ruszam ryżówkę 20l skrzycha, kupiłem ryż za 1,30zl sonko w tesco chyba taniej się nie da....
Po świętach ruszę z rodzynką o nucie jabłkowej z cynamonem chodzi mi po po głowie od jakiegoś czasu.

To pierwszy rok winiarstwa a w tym roku ruszy łącznie około 130l w przyszłym przewiduję 200l bo przybywa balonów w zastraszającym tempie.... a przy okazji mam już na pewno 1 faworyta któremu odstąpię 3 balony....

ps.Czemu akurat tyle bo dla jednych się może dużo wydawać,pierwsze 2 balony nie doczekały się swoich 1 urodzin, a czuć że z każdym miesiącem smak był lepszy, więc na zaś , żeby utrzymać tempo trzeba najpierw się naprodukować. Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

separavi kolega ma świętą racje. Klasyka gruzińskich win, zresztą niedocenianych a doskonałych. Polecam wina z tego szczepu ale również polecam wina z innych krajów . wszędzie można zrobić dobre wino ale złe również.

W piciu wina jest to wspaniałe że całe życie można próbować coraz to innego wina !

a piwa jest tylko kilka rodzajów no może kilkanaście - w polsce (bo w Belgii jest ok 600)

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ach jak ja lubie ten dzwie bomblowania :) u mnie jest zdecydowanie nizszy :)


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesien za pasem, znaczy czas bablowania sie zaczyna. Dwie beczki debowe juz prawie puste wiec czas pomyslec cos o nowym nastawie.

Dzisiaj odpalilem 30 literkow winogronowego z czarnym bzem.

bul, bul, bul... :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas bąblowania to już jest od ponad miesiąca ;)

W tym roku zaszalałem z czarną i czerwoną porzeczką(łącznie 200 litrów) w tym także czarna + wiśnia, czarna + malina, czerwona z czarną - oraz śliwka... Czarnej porzeczki nie mogłem sobie darować - w zeszłym roku zrobiłem około 25 butelek - i ostatnia poszła w lipcu tego roku... A jak smakowała!! ;) Niebo w gębie.. Obiecałem sobie że w tym roku nie zabraknie - tak aby została na dwa lata w przód :)

Dokupiłem nieco gąsiorów z tablicy - w porównaniu do cen Leroy/Casto to czasem 20% ceny.. Tak się udało upolować dwie 60 oraz dwie 40 za łacznie 100zł :) W piwnicy miejsca już nie ma - 10 gąsiorów stoi, a od zapachu na samym wejściu można się przewrócić ;-)

Gron z czarnym bzem nie próbowałem - skąd brałeś bez? To dziki?


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj gniotłem winogrono ciemne z własnych krzewów :) teraz tylko czekać jak zacznie bomblować.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dziki Sabucus nigra . - uwielbiam ta charakterystyczna goryczke, no i daje najglebszy czerwony kolor jaki kiedykolwiek widzialem. Koniecznie trzeba przegotowac owoce bo zawieraja sambunigryne - trujacy glikozyd - ktory rozklada sie w goaocej wodzie.

Trzeba pamietac aby zbierac tylko czarne owoce poniewaz zielone sa bardzo gorzkie i moga zepsuc smak.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jagodowe bąbluje, jutro śliwka. Teraz czekam na winogrona żeby nastawić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A są tu miłośnicy naleweczek ? Ostatnio popełniłem kilka pomniejszych typu cytrynówka na miodzie lub malinówka ale już się nie mogę doczekać najbliższej dereniówki od kumpla który zainwestował jakiś czas temu w kilka drzewek... to będzie coś...


Akwarium 100x70x60 + 180l sump, APF600, AQLGALAXY 4x39wT5+200W LED z pełnym sterowaniem, cyrkulacja 2x MP40 + troszkę dodatkowych gratów w szafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzis mam zamiar zlewac do butelek ryzowe by zwolnic gąsiorka. tylko jeszcze nie wiem pod co... te polskie ciemne winogrona mi sie znudzily i od stycznia sobie powtarzam "w tym roku bez gronowego, bez gronowego!" a wczoraj kolezanka do mnie dzwoni: Magda, przyjezdzaj do moich rodzicow bo winogrona tak obrodzily ze musza sie podzielic. Ghaaaaa!!


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A są tu miłośnicy naleweczek ? Ostatnio popełniłem kilka pomniejszych typu cytrynówka na miodzie lub malinówka ale już się nie mogę doczekać najbliższej dereniówki od kumpla który zainwestował jakiś czas temu w kilka drzewek... to będzie coś...

Nalewki robi mój wujek. Trunki wytwarza niczym średniowieczny alchemik:P od wszelakich owocowych, warzywnych, z liści, jarzębiny i nawet tataraku:P nie wszystkie smaczne ale podobno maja moc uleczania i upajania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem - w każdym razie będzie może okazja to zrobimy degustację - stoi tego jeszcze 30 butelek


Akwarium 100x70x60 + 180l sump, APF600, AQLGALAXY 4x39wT5+200W LED z pełnym sterowaniem, cyrkulacja 2x MP40 + troszkę dodatkowych gratów w szafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A są tu miłośnicy naleweczek ? Ostatnio popełniłem kilka pomniejszych typu cytrynówka na miodzie lub malinówka ale już się nie mogę doczekać najbliższej dereniówki od kumpla który zainwestował jakiś czas temu w kilka drzewek... to będzie coś...

Mam litr jeżynówki 4'ro letniej w szafce ukryty, zrobiony i przywieziony z Anglii, gdzie spędziłem w przeszłości kilka lat.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki :wine: ale dotyczące wina , czy ma ktoś z Was sprawdzonego i w miarę niedrogiego bednarza, bo planuję zakup 2-3 dębowych beczek do leżakowania wina ? Tylko proszę nie pisać allegro , bo trochę już się w tym temacie rozglądałem.


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w eurowin maja dobre ceny beczek.


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slavena Ulena - rodzima produkcja

El Cadejo białe pół wytrawne Argentyna

Mogen david Concord - USA słodkie bardzo fajny posmak

Imiglykos od lat

co ważne wszystkie do 20 zł za flachę

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moje beczki kupowalem tu http://www.beczkidebowe.pl/

Też myślałem o tej firmie, sprawdzę jeszcze w moim sąsiedztwie w Rejowcu , beczka 50 l 499 zł z kranikiem i podstawką

Edytowane przez pawoj1 (wyświetl historię edycji)

350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.