Skocz do zawartości
fal

Wracam do HQI

Rekomendowane odpowiedzi

#267271 SkoczekPL :

Sławek nie koniecznie.

Ja mam ledy i mi rośnie :waving (wszystko), wcześniej miałem T5 i też mi rosło a teraz przeskakuję na HQI dla......... efektu - blików i nie tylko.

żeby było merytorycznie to może napisz jakie masz LED albo daj fotkę może coś zaradzimy :)

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=22700

o te lede-y chodzi ? bo nie jestem Ci w stanie pomóc albo coś doradzić :)

poizdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, prawdopodobnie w mojej lampie spalił sie balast - lampa to http://www.erybka.pl/product_info.php?cPath=1_20_127_129&products_id=458. Dziś siedziałem sobie w domku, a tu nagle k.....a poszedł dym z lampy. Zdązyłem wyłączyć ją z sieci, żarniki świeciły, ale szlak wie co w niej mogło pójść. Jeszcze jej nie rozbierałem. Nie wiem co mogło być przyczyną. Zauważyłem po tym ciekawą rzecz. Mianowicie na bolcach od listew przepięciowych mam "napięcie" tzn. probówka świeci. Czy to mogło byc przyczyną czy coś innego i jak uporać się z tym problemem - napięcie na bolcach.

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, nikt nie wie gdzie kupię zasilacz do HQI ?? Jakiś w miarę :waving


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy jest to zapłon magnetyczny czy elektroniczny. Jeżeli magnetyczny to w jaki? Chodzi o napięcie i natężenie napisane na zasilaczu. Amerykańskie standardy ANSI przedstawiają właściwie 2 główne typy zapłonów 250W dostępnych w Europie. M80/HQI ma 3A i 100V, natomiast M138/Pulse ma 2,1-2,15A i 130-135V. Dopiero gdy stwierdzisz jaki masz "zasilacz" będzie można doradzić, gdzie kupić.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem lampę.......i wsio oki. Nic nie jest przepalone, jedynie lekki smrodek. Zaryzykowałem :waving i odpaliłem lampę - działa, wszystko. Zauważyłem wyciek izolacji na układzie zapłonowym - prawdopodobnie trzeba go będzie niedługo wymienić, ale lampa świeci. Mój błąd, że zadymiło się. Włączałem ją kilka razy, co chwilę aby sprawdzić ustawienia zegara sterującego i chyba to było przyczyną :/.

Grzegorz

ps. na tym mam trochę izolacji http://www.aqva-light.pl/shop.php?UID_c=51e7f5956c65&UID=bd9e9f71b499&UID_p=072e63ba45d8


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"To" jest tylko starter. Czyli cudo, które daje na włączenie lampy kilka kV. Właściwie to jakby się spalił to można kupić byle jaki. W Polsce występują chyba tylko 4-5kV, które są uniwersalne. W stanach dominują 5-6kV, a w starszych lampach typu pulse spotkamy się z 3-4kV. Tak czy inaczej by nie zagmatwać za bardzo... jak się spali można wymienić na jakikolwiek starter HQI do tej mocy, którą posiadasz. W przeciwieństwie do rodzaju balastu, startery mają minimalny wpływ na żarnik HQI. Brak startera spowoduje, że lampa nie zapali sie prawidłowo (chyba, że jest w starej wersji - "probe" - M58 dla HQI 250W).

Tak swoją drogą to kwestia doboru balastu do żarnika jest wyjątkowo istotna, a często ignorowana. Co ciekawe niewłaściwi balast może odpalic żarnik.. często świeci awet "normalnie". Jendak dochodzi do przesunięcia barwowego i obniżenia PAR'u nawet o kilkadziesiąt (niekiedy 50%) procent.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki PanMandaryn. Kolega ma mi zamówić dwa te startery, tak na zapas. Na razie działa, ale jak będzie nowy to wymienię. Już się martwiłem, ale po bólu, mam nadzieję :waving. W piątek znajomy elektryk zrobi mi osobną linie do akwarium, więc prądu szczątkowego na bolcach nie powinno być, a jest to ważne bo nie mogę sterować lampą przy użyciu elektronicznego zegara bo lampa cały czas jest włączona.

pozdrawiam Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podepnę się do tematu a jak wygląda sprawa z z elektronicznymi na co patrzyć ja zakupiłem VOSLOCH SCHWABE typ ehxc150G334 wydaje mi się że jest oki pobiera 5kv


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brzydzi miałem ten sam problem.. pomogła zamiana przewodów na wejściu do gniazdek. (dobre rady kolegów.) teraz czasówki elegancko rozłączają zasilanie.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adamus_23_as rozumiem, że zamieniłeś przewody we wtyczce?? Czy źle rozumuję. Moja lampa była podłączona pod komputer i ja sam dorabiałem trzy wtyczki. Ale musiałem dać kostkę ponieważ wspólne było uziemienie i "+". Jak mam zamienić te przewody?? Chyba, że nie zrozumiałem, a to możliwe po......:waving

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już sam niewiem czy sie zrozumnielismy. u mnie czasówki powinny wyłączac lampe o godz x i wyłączały ale nadal śwoetlówki migały zamiana przewodów zasilających przed gniazdami pomogła i teraz czasówki wyłączają lampe i nic nie miga. myślałemze masz ten sam problem ale chyba nie. pozd..


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ten problem, że lampa tzn świetlówki i żarniki świecą cały czas, nie wyłączają się, a nawet nie załączają się o danej godzinie. Po prostu jak wkładam wtyczkę do zegara to automatycznie zapalają sie żarniki. Ale możliwe, że problem lezy po stronie szczątkowego prądu na bolcu gniazda. Dlatego znajomy elektryk w piątek "pociągnie " :waving mi zasilanie bezpośrednio ze skrzynki bezpieczników na całe akwa.


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, podłączyłem lampę przez zegar elektroniczny do gniazda gdzie nie ma prądu szczątkowego i du...a. Dalej zegar nie działa, tzn. lampa świeci cały czas, nie reaguje na ustawienia zegara?? Zna ktoś przyczynę??

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie??

Grzegorz

ps. kurcze 666 post :googleye


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem przy lampie T5 nie chciała współpracować z zegarem zewnętrznym ...jak się okazało wystarczyło we wtyczce zamienić kabelki (odwrotnie zamienić miejscami zero i plus..oczywiście uziemienie pozostawić na swoim miejscu)

pozdrawiam:waving


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Efendi, ja u siebie mam trochę inaczej podłączone. Mianowicie lampa była połączona z komputerem, a ja przerobiłem ją na wtyczki. I tak niebieski przewód jest wspólny dla wszystkich obwodów HQI, T8 i nocnego. Teraz jak piszesz mam przewód np. od HQI, który połączony jest z kostką zmienić niebieski dać na "brązowy" a brązowy na niebieski?? Nie będzie problemu?

zdjęcie jak to u mnie wygląda:

dscf2918b.jpg

Uploaded with ImageShack.us

od góry - przewód z lampy, a na dole podłączone przewody z wtyczkami


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglądają wtyczki może łatwiej tam pozamieniać miejscami i włączać po jednej i sprawdzić czy jest ok... Problem jaki jest w zegarach czasowych to odpowiednie podłączenie zero i fazy (dla niego jest istotne po której stronie leci zero a po której faza) mam nadzieje że dobrze mnie rozumiesz....:googleye


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, niestety wtyczki są od listwę zasilających i nie są rozbieralne wtyczki. Czy przełożenie przewodów - zamiana miejscami- może spowodować spięcie. Nie chcę tutaj ryzykować :googleye. Elektryk ze mnie......słabiutki, ja nie na Prezydenta :strutin. Na chłopski rozum to nie powinno być problemów po zamianie przewodów, ale wolę się upewnić :)

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiana miejscami zero i fazy nie dokona spięcia


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, więc zaraz próbuje :googleye

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SkoczekPL jak dostales juz lumenarcy?miales napisac czy oswietla ci caly baniak

grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , koleżanki czy ktoś z was miał do czynienia z żarnikami BLV 14K , za opinie będę wdzięczny


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#269001 fal :

Koledzy , koleżanki czy ktoś z was miał do czynienia z żarnikami BLV 14K , za opinie będę wdzięczny

ja miałam :googleye co prawda to było 2x 150W , niestety bez dodatkowych belek z niebieskimi T5 wszystko było brązowe.

wtedy miałam praktycznie samą "miękką" obsadę, ale nawet clavularia i braerium były bure... poza tym światło z samych żarników mi osobiście kompletnie się nie podobało, ale to subiektywne odczucie.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki żarnik obecnie i jak na mój gust świeci rwewlacyjnie a przerobiłem już chyba wszystkie marki i temperatury w zakresie 150W

Podoba mi się bardziej od reef lux 12kk


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nadal mam problem z lampą. Nie wiem co jest. Myślałem, że udało się zrobić- kolega podłączył mi akwa pod osobna linię, ale niestety dalej jest :googleye. Jak podłączam przewód od samego HQi pod zegar sterujący to wszystko jest oki, ale jak tylko wepnę przewód do listwy od świetlówek to zegar przestaje spełniać swoją funkcję. Żarniki świecą non stop. Co jest? Chyba pozostanie mi kupić mechaniczne zegary :banghead.

Grzegorz

ps. zdjęcie jak mam podłączona lampę na stronie 18 :strutin


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.