Skocz do zawartości
nika

Ponarzekajmy sobie tu....

Rekomendowane odpowiedzi

#265157 Włodzimierz :

@Marek, przywieź ją na spotkanie. Wezmę za piwo :reading

Wydaje mi się, że za dużo kombinujesz z baniakiem.

A co tam kombinuję ? Podmiany co tydzień 35L,leję ballinga już po 60ml,ale parametry ciągle w dolnej granicy,ABCM codziennie po 1,5ml każdego,litr kulek się kreci,pomalutku wiadome prametry schodzą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#265489 DarekB30 :

ponarzekam i Ja ...

na zewnątrz 30 stopni w cieniu, na hali nie mniej

a ja mam dziś do przeprowadzenia egzamin teoretyczny i praktyczny dla 30 osób

z czego pewnie połowa się nie przygotowała,

...

Darku, to co mają powiedzić ci egzaminowani ? :reading


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby znowu nie było na mnie, ja nic nie pisałem :reading


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Darku, to co mają powiedzić ci egzaminowani ? :(

Moniko

zasady są dla wszystkich jednakowe

Egzaminowani mają odpowiadać na pytania egzaminatorów......:reading

Nareszcie koniec,

egzamin zakończony wynikiem 28 : 2 (dla zdających oczywiście)

na tym koniec na dziś czas do domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#265476 Przemek :

nic nie zostało usunięte - dużo tematów jest przenoszonych aktualnie między działami.

Grzegorz - jak już tak oftopic piszemy, to szkoda po prostu że pisząc do mnie wiadomość o rezygnacji w funkcji moda na priva po prostu szczerze i odważnie nie napisałeś:

Słuchaj Przemek,

mam dosyć bycia moderatorem, nie radzę sobie z atakami na mnie, tracę kolegów etc. :reading

Byłem na spotkaniu trójmiejskich akwarystów, tam sobie z nimi porozmawiałem, zrobili mi "pranie mózgu" i jako modowi na NR dali mi ciepłej wódki - a ja po ciepłej wódce mam cofkę...

Było by to szczere i uczciwe postawienie sprawy - a tak... Coś innego napisałeś mi - coś innego wychodzi " w praniu"...

Jak w dowcipie - niesmak pozostał.. :(

Ale to tak offtop. Żalu nie mam ..

pozdrawiam

Przemek

W jakim praniu? Odwaznie i otwarcie pisalem zawsze.

Jakie pranie mozgu? mi???

Cieplna wodka owszem w Polsce populana, ale wierz mi ze malo kto ma na mnie wplyw:tongues i ciezko mnie przekabacic. Lubie miec wlasne zdanie, ale wyrazajac je staram sie szanowac poglady innych.

Poza tym nie odoczulem zadnych atakow ze stony klubowiczow za czasu bycia modem ani na spotkaniu. Ludzie maga sami ocenic ile mialem slownych przepychanek. Owszem na spotkaniu byla rozmwa o morczyznie ale bylo o wiele wiecej ciekawszych tematow niz sklepy w Trojmiesice czy o atmosfera na forach. Fakt troche sie dowiedzialem jak wyglada Akwarystyka Morska od kuchni w calej Polsce, ale nie mialo to zadnego wplywu na rezygnacje. Z reszta jak glowny Boss tego forum napewno masz dostep do prywatnych wiadomosci i sam mozesz sprawdzic i ocenic czy naprawde nie moglem zniesc atakow. Kolegow dopiero co poznalem i nie mam zamiaru nikomu lizac czterech liter. Szkoda ze sklep dalej w remoncie i nie mialem okazji wejsc do srodka by sie przywitac

Bycie moderatorem nie jeszt trudne co nurzace i upierdliwe. Nawet nie mialem pelnej opcji jako mod co wcale mi nie przeszkadzalo. A ludzie czasmi mysla ze bycie modem to wielki halo przywilej.

Juz od dawna forum przezywa kryzys. Ciagle powtarzajace sie tematy i proszenie ludzi o korzystanie z wyszykiwarki, lub napominanie o pochamowanie przeklenstw. Charakter pracy sie zmienil i juz nie mam tyle czasu zeby siedziec przed kompem i wertowac kazdy temat. Wolny czas wole poswiecic na akwarium i inne hobby. Staralem sie zakladac jak najwiecej nowych tematow i ciekawych dyskusji. Jedank jak zauwazylem z Twojejo wyzszej wypowiedzi bycie moderatorem to pewna przynaleznosc ktora nie pozwala wypowiadac wlasnego zdania. I to jest problem tego forum. Jest kilka osob, gdzie w sytuacjach innego zdania lub odkrycia czegos sa spychani do "opozycji".

Nic chacielem konczyc po angielsku. Wielu mederatorow przestalo sie na forum zupelnie udzielac lub wogole znikneli Napisalem z prosba do ktorej nastawiles sie przychylnie, ale jezeli teraz szukasz dzury w calym to szukaj.. Podkreslasz tylko to ze zawsze Ty masz racje i inna prawda na tym forum nie moze zostac napisana, tymbardziej jezeli pojawia sie konflikt interesu.

.....wiec porozmawiajmy od skale deep water.

To nie zadna tajemnica ze skale sie regeneruje, ozywia, i sprzedaje innego rodzaju materialy "zywo-sklo-podobne" jako zywa skale.(mniej doswiadczonym lub pod specjalna nazwa) Ale chyba Tobie ktos musial ozenic niezly kit albo Ty go wciskasz. Na wydobycie skaly i czegokolwiek naley miec pozwolenie. Czy jest to prawdziwa zywa skala czy deep water to ogromy wysilek. Prosze wyobrazmy sobie takiego nurka ktory targa kilka ton kamoli dziennie z wiekszej glebokosci i sprzedaje za mnejsza kase. Taniej i latwiej wyjdzie ja wykonac z masy i wrzucic w poblizu rafy (na kilka miesiecy pod akcja odbudujmy rafe) niz faktycznie wydobywac z glebszych warstw.

............


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu,

Skoro już tak mocno oftopicujemy - widzisz - nie zrozumiałeś chyba wszystkiego z mojej wypowiedzi - choć być może to ja byłem nieprecyzyjny i za mało dałem do zrozumienia że trzeba czytać między linijkami... :reading

Niepotrzebnie opisujesz co było na spotkaniu - akurat nie interesuje mnie to w ogóle i naprawdę nie mam z tym problemu... :(

N

Podkreslasz tylko to ze zawsze Ty masz racje i inna prawda na tym forum nie moze zostac napisana, tymbardziej jezeli pojawia sie konflikt interesu.

Ja się nikomu publicznie nie tłumaczę - i nie będe teog robił, bo nie widzę takiego powodu. To że próbuję wyjaśniać pewne nieprawdziwe pomówienia dotyczące sklepu - nie oznacza wcale "że zawsze mam rację". Takie twierdzenie potwierdza jedynie wybiórcze czytanie pewnych tematów i powtarzanie oklepanych stereotypów.

Twoja wypowiedź zaś dotycząca skały - wybacz, to nie jest nic złego, ale wiedzy na temat pozyskania i importu skały czy też koralowców nie masz prawie w ogóle - ani prakycznej, ani nawet teoretycznej - chyba że za taką uznajesz pogadankę przy piwku z kolegami "z branży".. No cóż..

Pisanie o wciskaniu kitów jest tym bardziej śmieszne, że zabierasz głos i dyskutujesz w sprawie skały której na oczy nie widziałeś.

Wybacz, ale to pachnie jak komentarze na onecie - wszyscy wszędzie byli, wszystko widzieli, wszystko wiedzą..

Jestem przekonany że nie brałeś nigdy udziału w imporcie - od pozyskania dokumentów, poprzez fizyczne sprowadzenie towaru do Polski.

Twoja wypowiedź o regeneracji(? zdradź proszę jak to się robi), "materiałach skało podobnych"(możesz wymienić choć kilka - posługując się bardziej precyzyjnymi nazwami?)..

Widzisz - tak to jest jak się plecie co ślina na język przyniesie... :(

Dlatego Twój mentorski ton i pouczanie mnie(czy też informowanie) o tym że na skałę potrzebne są zezwolenia importowe cites - jest dla mnie nie zrozumiałe i nieco zabawne. :)

Widzisz - gdybyś nieco bardziej poszperał to byś pewnie znalazł informacje o tym CO i W JAKIM STOPNIU wpływa na cenę skały po imporcie - i gwarantuję Ci, że nie jest to "praca nurka" jak to nazywasz..

Chyba że miałeś na celu napisanie czegoś w tym temacie, a o tym po prostu gdzieś usłyszałeś - więc jesteś "trendy" i na czasie :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi uciekło...

Piszesz o poziomie forum, wypowiedziach użytkowników - powtarzających się pytaniach itd..

I??....

Widzisz - to taki trochę absurdalny zarzut - o wyowiedziach - ich formie, treści decydują użytkownicy - w tym Ty również.

Jeśli poziom wypowiedzi jest niski, nudny i powtarzający się - to pretensje o to mogą mieć do siebie tylko użytkownicy forum.

Tak działają bowiem fora.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O boski .......... jak zawsze masz rację :yes:yes:yes


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten link powinien wszyskim wytlumaczyc

skad I jak skaly sa dla nas robione

http://www.tampabaysaltwater.com/

Sk

ps jest zrobiony dosyc dokladne badanie

na ten temat ktory jest tak bardzo dyskutowany.

Mysle ze jest dobze pierw go przeczytac.

Zanim sie bedziemy klucic I nie potrzebnie

denerwowac.

http://www.tampabaysaltwater.com/liverock/LiveRockStudy.pdf


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#265525 Grzegorz Dyzma :

Z reszta jak glowny Boss tego forum napewno masz dostep do prywatnych wiadomosci

............

O tym nie wiedziałem że tak można :reading Jak w Polskim filmie "rozmowy kontrolowane,rozmowy kontrolowane....." :(


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#265563 Nemezis :
#265525 Grzegorz Dyzma :

Z reszta jak glowny Boss tego forum napewno masz dostep do prywatnych wiadomosci

............

O tym nie wiedziałem że tak można :reading Jak w Polskim filmie "rozmowy kontrolowane,rozmowy kontrolowane....." :(

Nie ma sie czymn przejmować :) to tylko forum :( No chyba że umawiałeś się z akwarystkami :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek chyba w koncu trafiles. Nikt nie rozumie Twoich wypowiedzi wiec i ja nie bede wchodzil z Toba w dyskusje.

Fakt doswiadczenie mam niewielkie niewiele ponad dwa lata, SPSa nie mialem w reku za to niefoto to tak naprawde pikus.

Ale zdazylem zobaczyc to i owo. Cichym mentorem jest osoba ktora prowadzi sklep od czasow jak ty miales 10lat. Innym moim zrodlem jest aquatics design gdzie managerem popularneg jest polak, sprzedawca polak a kierownikem sekcji morskiej jest osoba z rejonow skad imporuje sie praktucznie wszystko. Chcesz to spekuluj na temat mojej wiedzy i i doswiadczenia. Ale nie porywaj sie w pisaniu co widzialem a czego nie

Ja nie mam monopolu na racje i nigdy nie pisalem takim tonem. Natomiaast widzialem skale deep water, dlatego napisalem ze albo Tobie ktos ktos wcisnal kit , albo Ty nam.

....dla zainteresowanych polecam. google: deep water rock i temat na reefbuilders

Uwazam ze problem tkwi w tym ze w swoje urodziny niepowinienem robic sobie prezentu w postaci wspolnego piwkowania z morszczakami z Trojmiasta co zbieglo sie z rezygnacja bycia modem.

To ze ty prowadzisz sklep to nie oznacza ze inni nie maga miec innego zdania czy racji.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#265567 slawomirdyl :
#265563 Nemezis :
#265525 Grzegorz Dyzma :

Z reszta jak glowny Boss tego forum napewno masz dostep do prywatnych wiadomosci

............

O tym nie wiedziałem że tak można :reading Jak w Polskim filmie "rozmowy kontrolowane,rozmowy kontrolowane....." :(

Nie ma sie czymn przejmować :) to tylko forum :( No chyba że umawiałeś się z akwarystkami :)

Ja.....no co Ty......ja jestem wierny jednej

diabel9.jpg


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#265563 Nemezis :
#265525 Grzegorz Dyzma :

Z reszta jak glowny Boss tego forum napewno masz dostep do prywatnych wiadomosci

............

O tym nie wiedziałem że tak można :reading Jak w Polskim filmie "rozmowy kontrolowane,rozmowy kontrolowane....." :(

Jesteś pewien że mam? A nawet jeśli mógłbym przejrzeć ręcznie bazę - to SKĄD wiesz(i inne osoby które nie MAJĄC NIC do powiedzenia w tej sprawie) że to robię??? Co to za durny ciąg myślowy??

Nigdy by mi to nie przyszło do głowy - poza tym nie ma takiej opcji.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#265572 Przemek :
#265563 Nemezis :
#265525 Grzegorz Dyzma :

Z reszta jak glowny Boss tego forum napewno masz dostep do prywatnych wiadomosci

............

O tym nie wiedziałem że tak można :reading Jak w Polskim filmie "rozmowy kontrolowane,rozmowy kontrolowane....." :(

Jesteś pewien że mam? A nawet jeśli mógłbym przejrzeć ręcznie bazę - to SKĄD wiesz(i inne osoby które nie MAJĄC NIC do powiedzenia w tej sprawie) że to robię??? Co to za durny ciąg myślowy??

Nigdy by mi to nie przyszło do głowy - poza tym nie ma takiej opcji.

Przemek kogo pytasz ? bo masz dwa cytaty w poście


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#265476 Przemek :

Grzegorz - jak już tak oftopic piszemy, to szkoda po prostu że pisząc do mnie wiadomość o rezygnacji w funkcji moda na priva po prostu szczerze i odważnie nie napisałeś:

Słuchaj Przemek,

mam dosyć bycia moderatorem, nie radzę sobie z atakami na mnie, tracę kolegów etc. :reading

pozdrawiam

Przemek

Rozbawiłeś mnie tą swoją hipokryzją ...szkoda na przykład, że Ty nie miałeś odwagi napisać, że rezygnujesz ze mnie jako moda bo prowadzę konkurencyjną działalność i to Ci nie pasuje. A zrobiłeś to po cichu, nie mówiąc nic nikomu a zwłaszcza mnie... Nie żeby było mi smutno z tego powodu ale to dobitnie świadczy o Twoim poziomie zachowań. Czyje to pranie mózgu w Twoim przypadku...:-)


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bigwalker

Szkoda naciskania klawiszy, wszak pisanie czegokolwiek na tym forum to tylko strata czasu, tak jak kiedyś napisałem jeżeli wypowiedzi nie zgadzają się z interesami sklepu Reef-Shop to są po prostu banowane, podobało mi się co napisał ostatnio Grzesiu Dyzma. Wszelkie rady i porady powinny polegać na zdaniu końcowym "najlepiej jak zakupy zrobisz w reef-shop bo będziesz miał pewność że towar będzie do.......starczony bezpiecznie :reading

A ludzie z Polski znają sklep tylko z netu i opowiadań marketingowych oraz moderatorzy i taka jest cała prawda.

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bigwalker:

Rozbawiłeś mnie tą swoją hipokryzją ...szkoda na przykład, że Ty nie miałeś odwagi napisać, że rezygnujesz ze mnie jako moda bo prowadzę konkurencyjną działalność i to Ci nie pasuje. A zrobiłeś to po cichu, nie mówiąc nic nikomu a zwłaszcza mnie... Nie żeby było mi smutno z tego powodu ale to dobitnie świadczy o Twoim poziomie zachowań. Czyje to pranie mózgu w Twoim przypadku...:-)

Marku,

Cieszę się ,ze poruszyłeś ten temat - skoro tak sobie pierzemy brudy, to moze po kolei sobie wyjaśnimy parę spraw.

Piszesz o hipokryzji - w Twoim wypadku nabiera to szczególnego znaczenia, gdyż faktycznie temat Twojego biznesu rozpoczął się dużo wcześniej niż oficjalnie zechciałeś mnie o tym poinformować(choć w sumie nigdy tego nie zrobiłeś - bo i nie musiałeś)

Jak bowiem można nazwać działanie osoby, która pełniąc rolę moderatora na forum i bardzo często usuwając ogłoszenia komercyjne innych osób(nie pamiętasz Marku? :reading ) samemu po kryjomu rozsyła oferty handlowe na priva wykorzystując do tego serwis nano-reef?? Czy to nie hipokryzja?? I dowiedziałem się o tym dużo wcześniej niż Tobie się wydaje - czekałem jednak na Twoją reakcję, byliśmy umówieni w firmie na rozmowę o reklamie itd - niestety nie było Tobie "po drodze" - a przy okazji miałeś uregulować zobowiązania z przed roku(?). Tak więc korzystałeś za darmo z tego za co inni płacą - zastanów się więc co teraz muszą czuć osoby których wątki usuwałeś jako komercyjne, a za plecami wszystkich załatwiałeś swoje interesy...

Przyznam Tobie szczerze teraz, że nabrałem całkowitej pewności w sprawie Twojego procederu po tym jak usunąłeś wątek osoby sprzedającej skałę pod pozorami komercji(jak to mi powiedziałeś telefonicznie) - i jak się okazało akurat w tamtym czasie byłeś "załadowany" skałą...

A propos - tak piszesz o czystości skały i jakości życia które oferujesz - powiedz mi, co możesz powiedzieć o wątkach takich jak ten:

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=29268

gdzie skupujesz CAŁĄ skałę NIEWIADOMEGO POCHODZENIA, o której NIC NIE MOŻESZ POWIEDZIEĆ - czy była w wodzie z wysokimi fosfatami, czy nie, czy była używana miedź - czy nie - po prostu skupujesz, a potem sprzedajesz - niech zgadnę - jako skałę z Niemiec???... Oczywiście - z tą skałą może być wszystko ok - ale jeśli nie było, i nowemu nabywcy będą zdychały zwierzaki bo np. będzie uwalniana miedź która trafiła do wody z lekiem - to co? To pytanie retoryczne..

Dlatego proszę Ciebie - nie krytykuj mnie, bo chyba zapominasz że dwa lata temu to nie potrafiłeś odróżnić koralowca miękkiego od twardego, a teraz na forum szukasz tematów do kąsania naszego sklepu...

I nie pisz mi proszę że próbowałem Ciebie tępić jako konkurencję - dopóki zachowywałeś się jak dorosła osoba z kręgosłupem moralnym traktowałem Ciebie tak samo. Nie lubię wyciągać takich spraw - ale zmuszasz mnie do tego, bowiem ZAWSZE na tym forum obraz mojej osoby i sklepu kreowany jest mocno negatywnie - a prawda zazwyczaj leży "gdzieś tam"..

A zatem - czy zapomniałeś Marku o sprawie z zimy tego roku, kiedy to starałeś się o dofinansowanie z Urzędu Pracy na uruchomienie działalnosci związanej ze sprzedażą szczepek i koralowców?? Czy zapomniałeś już jak prosiłeś mnie gorąco, przyjeżdżając kilka razy do nas do firmy - żebym napisał Tobie pismo, w którym potwierdzam że w przyszłości będę od Ciebie kupował koralowce z hodowli - gdyż było to niezbędne do otrzymania dotacji??(której z tego co pamiętam nie dostałeś - choć pismo o które prosiłeś napisałem, a my mieliśmy ustalić warunki współpracy. Chciałeś abyśmy jako sklep kupowali Twoje szczepki, na co się zgodziłem). Czy zapomniałeś jak wypytywałeś się co i jak zrobić, jakiej filtracji użyć w dużych obiegach, itd?? Tak szybko o tym zapomniałeś? I Ty piszesz mi o hipokryzji? ŻARTUJESZ SOBIE???

Także zdjęcie Ciebie z funkcji moderatora nie było przypadkowe - zapracowałeś sobie na nie powyższym zachowaniem.

Jeśli tego nie rozumiesz - nie dziwię się że nie przyjechałeś do mnie do firmy.

Zdaję sobie sprawę że to co napisałem może wywołać u wielu osób niesmak - ale niestety jestem w tej branży dosyć długo, znam wiele osób osobiście i mam już dosyć trzymania języka za zębami w imię dobrej formy.

Często niestety wszelkie animozje które dotyczą mojej osoby personalnie(forma i sposób odpowiedzi, prezentowania argumentów w rozmowie) przenoszona jest na całą moją działalność - której nie prowadzę sam i mam już szczerze tego dosyć.

Dlatego też Sławku - daję Tobie ostatnie ostrzeżenie, jeśli masz ochotę wylewać na mnie swój jad zarejestruj sobie domenę nienawidzereefshopu.com i tam się uzewnętrzniaj.

Po prostu widzę, że Ty i kilka osób stworzyliście sobie na NR platformę do publicznego atakowania mnie - a przez to mojej działalności - trochę mi się to już przejadło.

Obojętnie jaki wątek się nie zostanie założony - czy o świetle, czy o koralowcach czy nawet w dziale offtopic - prędziej czy później zaczyna się taka "jazda" jak wyżej.

Naprawdę mógłbym wiele napisać w offtopie na temat osób tu się wypowiadających - ale nie od tego jest to forum, to nie pudelek a ja nie jestem dzieckiem neostrady.

Przez to treści merytoryczne które mogły by się znaleźć na forum giną w masie pyskówek a wielu osobom po prostu nie chce się pisać na forum - i zapewniam Ciebie że nie dlatego że to my jesteśmy właścicielem serwisu - ale ze względu na takie właśnie kwasy które są na forum.

I dopóki jesteśmy właścicielem forum i wkładamy w nie dużo pracy i trochę pięniędzy - nie pozwolę na takie osobiste, nie związane z merytoryczną działalnością sklepu ataki.

Co niektóre osoby mogą uważać mnie za tyrana, nanodyktatora itd - trudno, już się na to uodporniłem, taka krytyka działa na mnie mobilizująco. Psy szczekają, karawana jedzie dalej.

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#265574 Nemezis :
#265572 Przemek :
#265563 Nemezis :
#265525 Grzegorz Dyzma :

Z reszta jak glowny Boss tego forum napewno masz dostep do prywatnych wiadomosci

............

O tym nie wiedziałem że tak można :reading Jak w Polskim filmie "rozmowy kontrolowane,rozmowy kontrolowane....." :(

Jesteś pewien że mam? A nawet jeśli mógłbym przejrzeć ręcznie bazę - to SKĄD wiesz(i inne osoby które nie MAJĄC NIC do powiedzenia w tej sprawie) że to robię??? Co to za durny ciąg myślowy??

Nigdy by mi to nie przyszło do głowy - poza tym nie ma takiej opcji.

Przemek kogo pytasz ? bo masz dwa cytaty w poście

Pytam Grzesia.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O boski ..........:kapelusz mam nadzieję że teraz nic złego nie napisałem :reading


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#265584 slawomirdyl :

Szkoda naciskania klawiszy, wszak pisanie czegokolwiek na tym forum to tylko strata czasu,

chyba ktoś jest tutaj niekonsekwentny... :reading


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a umnie kompletna d--pa podlonczylem cudne kulki w sobote woda biala jak bym nalal mleka,i do tego france znikaja w tempie nie do przyjecia mialem 200ml a dzisaj mi zostalo we filtrze moze ze 100ml,na gapce widac ze sie rozpuszczaja,


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy sa te kulki.Bo u mnie krecom

sie dlugo I nic takiego sie nie dzieje

Sk

Ps moze te bakterie maja DNA z barakudy.

:reading


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VitekZawada

Wodą może być mętna ( ja tak miałem przez 4-5 dni), a z rozpuszczaniem kulek to........ za mały masz przepływ i dlatego. Możesz filmik zrobić jak one się u Ciebie kręcą ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.