Skocz do zawartości
lolek

jaka Centropyga do rafowego

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie ,ktora ryba z ustniczkow nie podgryza korali( lpsy,miekkie,clamy),bardzo podoba mi sie Centropyge- heraldi,loricula.multifasciata i Apolemichthys xanthurus za wszelkie podpowiedzi bede bardzo wdzieczny ,pozdrawiam


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KAZDA Centropyge moze podgryzac korale, zdarza sie, ze dobrze karmione zostawiaja korale w spokoju przez rok, po czym nagle dobierają sie do korali. C. loriculus moglbym ew. najbardziej polecic. Wazne jest, aby ryby mialy duzo pokarmu roslinnego, najlepiej glony nitkowate - to jest w naturze główny pokarm tych ryb.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Centropyge bicolor 2 lata i nie podgryza.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,mowiono mi ,ze nie ma reguly,jeden osobnik moze od razu podgryzac lub sobie poczeka pol roku lub dluzej,nie ukrywam faworytem jest C.heraldi lub C.loricula,pozdrawiam,Wlodzimierz jak Ci sie sprawuje ten Beast 1200P w akwarium,to chyba to samo co wave 1200 tylkozmieniona nazwa? modyfikowales go jakos? pozdrawiam


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lolek, za tą kasę co zapłaciłem to nie mogę narzekać. Poza tym nie mam wyboru. Zrobiłem na starcie za niską szafkę (60 cm.) i z lepszych odpieniaczy tylko chyba Korallen Zucht by wszedł ale nie dam takich pieniędzy. Z modyfikacji tylko rozwierciłem dojście powietrza do zwężki. Akwarium nie kwalifikuje się do TOTM-a ale jak na Płock nie jest najgorzej :waving


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ok,sam przymierzam sie do wiekszego akwa,mam pelno setup ow w glowie,w Uk pojawily sie Bubble Magusy wiec moze pojde w chinszczyzne:goofy Beast 1200 159 funtow a BM NAC7 167 funtow


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lolek biez bbble magusa. mam juz 3'go i uwazam ze to kosiary cena = jakosc idealne.

jestem w stanie stwierdzic ze nie jednego adekwatnego BKa pogonia....


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie,cena co do jakosci rewelacja! ,Stm w UK zaczal nimi handlowac ,chyba jest dealerem na UK rowniez,smith ktory lepszy Nac 7 czy Nac 6c uk version? nastepne moje akwa bedzie z sumpem a za 170 funtow to z firmowek kupie deltec mce 300:bump1:bump1 ale trzeba konczyc o odpieniaczach ,bo robi sie off topic a pytanie bylo o Centropygi pozdrawiam


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Smitha, bierz Magusa. Akurat temat odpieniaczy mam zgłębiony dośc mocno i tak szczerze to często nie warto przepłacać. Ostatnio jakoś czytałem test kolejny i na kilka odpieniaczy na igle o tej samej deklarowanej przez producenta wydajności d*pę złoił z kretesem wszystkim Reef Octopus, a konkurentów mial różnych, również tych z czerwonymi rurkami...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb dzieki:waving,jak to mowia nie wszystko zloto co sie swieci,a placenie za BK czy KZ tej strasznej kasy moim zdaniem mija sie z celem tym bardziej ,ze KZ nie ma za dobrych pomp ,wolalbym za to potezne refugium z MM(mam male z 5 cm MM i efekty u lps REWELACJA) i zwykly odpieniacz


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prosze na temat. Dyskusje n/t odpieniaczy sa bardzo wskazane, ale nie w dziale "Ryby".


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia absolutnym faworytem jeśli chodzi o nieszkodliwość jest C. argi na kilkanaście osobników anni jeden nie podgryzał koralowców.

Włodzimierz gratulacje super osobnika i na 100% obfitego i różnorodnego karmienia że największy szkodnik z Centopyg u Ciebie nic nie niszczy

Pozdrawiam

Łukasz Kur


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, a to nie wiedziałem:shocking. Kupiłem, i pływa:strutin. Karmię pokarmami Ichtiotropic, 4 kostki różne codziennie.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy te ryby można trzymać parami?


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja bicolor ,bispinosa i loriculous nie podgryzają i nigdy nie próbowały.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Robert odswiezyl temat to ja tez dopisze ze Bispinosa i Loriculous jedza u mnie wszystko oprocz korali. Jest tez specjalna mrozonka przygotowana dla Angeli. Glony, gabki, reefgel.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loriculus przez pierwsze miesiące może nie ruszac korali, ale kidyś zacznie bo zechce urozmaicić sobie menu.

U mnie po pól roku zaczęła gryśc styllophory i pocillopory. Cięzko było ją złapać, wiec lepiej rozważyć za wczasu kupno tej pięknej rybci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat bo zastanawiam się nad Loriculą,jak teraz zachowują się Wasze ryby nadal nic nie podgryzają? czy posmakowały już w sps ? dodam że większość korali to sps


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90 % skubie korale ale co tam piękne rybcie


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek ja pewnie zaryzykuję,za bardzo mi się podoba :)


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Bicolor pare lat, korali nie podgryzała, ale była agresywna dla innych ryb.


Akwarium 360l sump 120l oświetlenie 2 X 150W HQI + 2 X 54W actynika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Centropyge flavicauda i jestem zadowolony. Ciagle skubie cos ze skal, korali nie podgryza. Zastanawiam sie czy u Centropyge istnieje zmiana plci jak u blazenkow bo chetnie bym mu dokupil partnera(kę) w duzym akwa


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś uległem urokowi c. loricula, ale zaraz po wpuszczeniu zaczęła czyścić z polipów montiporę digitatę. Miałem zmianę nastroju o 180%, z zauroczenia zrobiła się bezsilna wściekłość, chyba na samego siebie. Moim zdaniem nie warto ryzykować, z drugiej strony ustnikowate tak kuszą...


1200 l Opti-White (263x85x64); 215 kg LR; Pieniek Deltec SC 2060; 2x Tunze 6001 na Multikontroller; 2x Black Python 120W; 1x HQI 250W Reeflux 12000k; 4xT5 Fiji Purple i AM ReefBlue; 2x Lajon. Sól Preis Zalane od 15.12.2009r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.