Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

"kto wierzy w gusła temu d*pa uschła"

ilu z was wierzy w przesądy ??? stosuje czerwoną kokardkę lub inne sposoby na odstraszenia złej mocy,ilu z was obawia się przed pokazaniem innym ludziom swojego pupila,ulubionego zwierzaka czy nowej rybki?puki nie będzie wszystko ok tzn.do czasu kiedy podrośnie lub się przyzwyczai albo zaaklimatyzuje


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem gobiodona, pstryknąłem fajną fotkę i ustawiłem jako tapetę na kompie. Ryba padła. No to pstryknąłem fotkę błazenkowi, też na pulpit wrzuciłem- drugi błazenek zamęczył 'modela' ze zdjęcia. Już nie umieszczam swoich zdjęć zwierząt czy roślin jako tapety, tak na wszelki wypadek.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

ja tam wierze

juz przy słodkim sie przekonałem - wiele pisania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja lubię "Gusła", zwłaszcza "Klucznika" :googleye


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gusła nie wierzę, ale wierzę w "znaki" :googleye Nic nie dzieje się bez przyczyny, nie ma przypadków...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czytam i nie wierzę :googleye A tak na serio, to proszę o umieszczenie listy tych "przesądów" jak ktoś je zna.


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o listę typu czarny kot ale o przypadki,moja mama opiekowała się piękną paprocią,wszystkim się podobała do czasu póki sąsiadka ją "zauroczyła"(wiem że śmieszne)ale dlaczego paproć na drugi dzień wyglądała jakby była sparzona wrzątkiem


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe, jak to nie wierzysz w czarnego kota- może powyciągać ryby z akwarium- ewidentnie pech.

Przypomniał mi się taki zestaw:

Rozsypała się sól - będzie kłótnia.

Rozsypał się cukier - na zgodę.

Rozsypała się kokaina - będą wizje.

Upadł widelec - ktoś przyjdzie.

Upadło mydło - oczekuj nieoczekiwanego.

Jaskółki nisko latają - będzie deszcz.

Krowy nisko latają - rozsypała się kokaina.

Pękło lustro - będzie nieszczęście.

Pękł rozporek - będzie wstyd. Mniejszy lub większy...

Pękła prezerwatywa - lepiej, żeby pękło lustro.

Swędzi nos - będzie pijastwo.

Swędzi d*pa - mydło upadło.

a tak na poważnie, wiem że istnieje więcej niż to co widzi ludzkie oko, trochę posługuje się wahadełkiem, mogę wskazać gdzie są cieki wodne. I spotkałem wiele osób które potrafią dużo więcej.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kruk - możesz wyjaśnić po krótce jak to "działa"? Widziałem kiedyś faceta co pokazywał właśnie tego typu sztuczki ale mało wiarygodnie to wyglądało :strutin


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat różdżkarstwo jest udowodnione - jedna z kości stojącej w gardle ateistom- ludzie od wieków posługują się wahadłami lub różdżkami aby wybrać miejsce na studnie.

takie pseduo naukowe wyjaśnienie wygląda tak, że mamy w sobie elektryczność, jak jest elektryczność to jest i pole magnetyczne, na to pole magnetyczne może wpływać wiele czynników między innymi cieki wodne (Chociaż podobno w okolicach Czarnobyla też wiele wpływa na pole magnetyczne :strutin ).


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może nie do końca podpada pod gusła, ale zgodnie z feng shui - akwarium pomaga w osiagnięciu bogactwa/dobrobytu i odgania od właściciela "złe uroki". pomijając już szczegóły, że powinno stać w "rogu" południowo-wschodnim :strutin to spotkałam się też z taką opinią, że należy mieć w zbiorniku rybkę w kolorze "black". jeżeli ta ryba padnie, bez konkretnej/znanej nam przyczyny, to znaczy że zdradził nas ktoś bliski :waving


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika mnie oświeciła. Akwa stoi (i stało) tak jak powinno, a wyzdychały mi wszystkie molinezje. Jakiś czas po tym zdarzeniu okazało się, że moja "ex" poszła w tango. Teraz wiem co mi biedne rybki przekazywały. Pozdrawiam ! :strutin


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

basterek-4 no niezły przykład na gusła,sorki ale od razu przyszło mi na myśl,jak duże to stado milinezji było?:strutin

szarykruk-czyli to wszystko kwestia złej lub dobrej energii ???


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka sztuk było, ale za to padły ... masowo . Już teraz się z tego :strutin


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w olbrzymim uproszczeniu.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#270860 szarykruk :

Akurat różdżkarstwo jest udowodnione - jedna z kości stojącej w gardle ateistom

A co ma różdżkarstwo wspólnego z aieizmem?

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w żadne przesądy nie wierzę. :strutin Ani czarnego kota, ani pęknięte lustra... Jest coś takiego jak samospełniająca się przepowiednia, więc ja wolę się "zaprogramować" pozytywnie. :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#270860 szarykruk :

Akurat różdżkarstwo jest udowodnione - ... - ludzie od wieków posługują się wahadłami lub różdżkami aby wybrać miejsce na studnie.

W gusla nie wierze, ale uwazam ze sa rzeczy ktorych nasze oko nie widzi, a rozum nie obejmuje. Z ta studnia jednak to lipa. Przeciez wody podziemne to nie "cieki" jak rzeki tylko warstwy. To nie jest tak ze studnia A ma wode a studnia B, 5 metrow obok nie ma. Oczywiscie warstwy wody gruntowej, czy podziemnej moga siegac roznych glebokosci ale wplynie to tylko na wysokosc zwierciadla wody w studniach A i B chociaz odleglosc 5 metrow nie spowoduje jakiejs widocznej roznicy.

Natomiast faktem jest ze wody podziemne, czy gruntowe przemieszczaja sie w niektrych miejscach nawet dosc szybko ( w zwirach nawet do kilkunastu centymetrow na sekunde, ale juz w glebach ilastych predkosc ta spada do kilku centymetrow na dobe. Byc moze radiesteta czy rozdzkaz wykrywa wlasnie takie miejsca o wiekszej predkosci wody, chociaz takie podziemne cieki tez moga miec szerokosc kilkuset metrow.

Pamietam jak na dzialce moj tata razem z wujkiem zamowili stuniarza. CHcieli wykopac studnie na granicy miedzy dwoma dzialkami. Facet wycial z jakiegos krzaka rozdzke i z powazna mina zaczal chodzic po obu dzialkach. Po chwili wedykt - musza byc dwie studnie bo na granicy nie ma wody. Tata z wujkiem sie uparli i... woda sie znalazla :strutin To oczywiscie swiadczy zle o studniarzu a nie o rozdzkarstwie ale pokazuje jak ludzie postrzegaja sprawe studni i rozdzek


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester ale "sa na swiecie rzeczy co sie fizjologom nie snily" :strutin Takie czary mary nie zrozumiale dla wiekszosci to ci dziwni rozdzkarze wlasnie. Byla taka akcja na plantacji pomidorow moich tesciow :-) Geolodzy i madre glowy po pol rocznych probach orzekli, ze nie ma wody na ich terenie co potwierdzili probnymi odwiertami w kilku miejscach, dowiercajac sie do litej - suchej niestety - skaly. A calkiem przypadkiem pojawil sie kiedys gosc z wahadelkiem i jednym okiem wiekszym od dlugiego :-) pospacerowal chwile i upajcie wskazywal na miejsce miedzy tunelami z pomidorami. Twierdzil ze pod 15m warstwa skal jest niesamowita woda :-) No wariat. hehehe

Ale tesc byl dosc zdesperowany po poprzednich niepowodzeniach. Wiec skoro nauka sobie nie poradzila zaczal juz wierzyc i w takie dziwactwa :-)

Odwiert byl dosc skomplikowany. Ale wyniki przeszly oczekiwania wszystkich. Po 20m trafiono na skaly. Po kolejnych 17m byla woda :-)))) Malo tego, byl to ten sam ciek wodny, z ktorego czerpie wode oddalona o kilkanascie kilometrow lokalna rozlewnia wody mineralnej :-) Choc czarodzej byl bardzo zawiedziony ze sie walnal o cale 2m :waving

Nie wiem, nie wnikam, nie rozumiem :-) Mam umysl scisly i dla mnie to czary :-)

ALE COS W TYM JEST !!! ...

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wcześniejsze odwierty były za płytkie?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapuchy wszystkie odwierty mialy w granicach 60m. Ten z woda - takze ;-)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to z gościa niezły snajper :strutin


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snajper to byl jeden kolo co sprzedawal wolowe mielone. Ja mu mowie poprosze 1kg a on wzial rece w folialke i nabral garsc mielonego. Ciepnal na wage a tam 1000g co do joty - szczena mi opadla :strutin

A co do rozdzkarstwa to ja wcale nie neguje - mowie tylko ze pewnych rzeczy nie rozumiemy (jeszcze)i niektorzy to wykorzystuja przeciwko nam


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#270860 szarykruk :

Akurat różdżkarstwo jest udowodnione - jedna z kości stojącej w gardle ateistom- ludzie od wieków posługują się wahadłami lub różdżkami aby wybrać miejsce na studnie.

Hmm, korci mnie, żeby poprosić Cię o wyjaśnienie tego komentarza... Szczególnie, że będąc ateistą, za młodu byłem wyjątkowo utalentowanym różdżkarzem i jedno drugiemu nie przeszkadzało, a baza różdżkarstwa poszukiwawczego wody jest czystą fizyką, a nie żadnym gusłem.

A co do nisko latających jaskółek przed deszczem - to absolutna prawda, po prostu przed deszczem owady, którymi się żywią, też latają niżej - powoduje to spadek ciśnienia i wzrost wilgotności względnej, który ludzie odczuwają najpóźniej (bez patrzenia na przyrządy pomiarowe, oczywiście...) a owady i zwierzęta sporo wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnij fizykę działania różdżkarstwa.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.