Skocz do zawartości
Kris_77

Akwarium FO

Rekomendowane odpowiedzi

natknąłem się gdzieś na stronę na której były TOP 10 poszczególnych lat i ogółem

ale raczej szkoda wklejać linka :nono żeby nie zrażać ludzi do FO :)

czyli ktoś musi być 1-szy!

rafy udowodniliśmy, że mamy najlepsze - niefoto też - może czas na FO :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris_77-Dawaj linka zobaczymy :nono


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ratemyfishtank.com/top_saltwater_fish_tanks/

pierwsze jakoś wygląda - ale bardziej na rafę niż FO - nie ma zbliżeń :nono

reszta dla mnie do bani

nurkowałem w życiu wiele razy - widziałem wiele fajnych ryb ale na łopatki za każdym razem rozkłada mnie ta rybka:

puff.jpg

zdjęcie z sieci...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod tym usmiechem sa ladne zabki.Slimak

nie ma szasy.Jak sie napompuje to wyglada jak pileczka z kolcami.

Bardzo przyjazne w tenku.jak masz wiekszego kraba to trzeba

uwarzac bo u mnie krab sobie zrobil z tej rybki sniadanie.

Ledwo ja uratowalem.Troche info o nich.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

youtube i wrzuccie FOWLR czyli ryby ze skala a nie z jakimis sztucznymi koralami, mozna znalezc naprawde wypasione zbiorniczki:

Ladny zbior rybek, pierwszy z brzegu ktory znalazlem, mnie nie zachwyca, ale komus moze sie podobac:

http://www.youtube.com/watch?v=JifJiywoWSA&feature=player_embedded (380gallonow)

600 gallonow i jeszcze ciekawszy zbior ryb:

210 gallonow, patrzecie na grupe flame angeli:

I tak mozna sie bawic ww szukanie tych zbiorniczkow.

ps-nie zebym kogos uwazal za glupka, ale dla przypomnienia 1g=3.78l gdyby ktos sobie chcial przeliczyc pojemnosc tych zbiorniczkow.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#282887 Ewaise :

To jeszcze nie to. Fajne byłoby takie w stylu zbiornika rs4.

"Problem" w tym ze zbiornik rs4 to nie FO, badz FOWLR, calkiem inna bajka. Nie zeby brzydka bajka, ale to co innego :nono


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych 3 filmików jedynie drugi jest w miarę OK - ale też coś w nim nie gra - co prawda nie ma ujęcia z daleka - ale wciąż chyba za mało skały - może to te tło niebieskie? jakoś zbyt cukierkowe...

kurcze a może rzeczywiście ludziom, którzy posmakowali już w rafie takie akwaria zawsze wydają się zbrakowane :nono

szukamy dalej :)

już to mi bardziej do gustu przypadło - tylko oczywiście w filarach nie powinno być takiej góry a jakieś przesmyki miedzy nimi no i może delikatnie połączenie obu przez jakiś niższy w głębi 3ci filarek ...

ooo coraz blżej:


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mieszany baniaczek.Osobiste mazenie moje.Troche czytania(pare dni).Rodzaje ryb bardzo trudne do kupienia.

W sumie pare mercedesow tam siedzi w tym baniaku(ryby,korale,sprzet i baniak)


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slawek ale jak widzisz to zupelnie nie Fish Only.

Akwarium piekne, na forum przedyskutowane.Pojdziesz na emeryturke to dla zabicia czasu pykniesz sobie takie:D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#283999 Grzegorz Dyzma :

Slawek ale jak widzisz to zupelnie nie Fish Only.

Akwarium piekne, na forum przedyskutowane.Pojdziesz na emeryturke to dla zabicia czasu pykniesz sobie takie:D

Moze kiedys....Ale popatrzec mozna.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ryby z gatunku angelfish zjadaja krewetki np lysmaty ?

Normalnie chodził mi kiedyś plan akwarium fish + pare prostych miekkasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustniki nie ruszą krewetek, ale rurówki ci znikną ino mig.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium chingchaia to prawdziwa rafa! pełno wszelakich korali - ryby typowo reefsafe - ale wiadomo, że na rafię znajdują się również te mniej pewne ;) ale jak zaczną podskubywać korale to czy coś to zmieni ?;) czy właściciel zauważy? :)

najbardziej z tych jego rybek podoba mi się parka rogatnic - cudowne!


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Fish Only jest moim zdaniem ten kłopot, że wypełniając je rożnymi gatunkami ryb mamy akwarium co prawda może i efektowne, zwłaszcza dla laika, ale przy tym kompletnie nudne, ponieważ te ryby, właściwie, poza jedzeniem i pływaniem w kółko z punktu A do B, nic nie robią. Jako odpowiednik ładnego obrazu na ścianie jest OK, ale właśnie, po godzinie się nudzi. Żeby obserwować naturalne, bardziej ciekawe zachowania (przepychanki o rewir, tańce godowe, wspólne żerowanie), trzeba by trzymać stadko, a wiadomo jak to się często kończy.

Właściwie, to akwarium rafowe też nie jest jakoś wiele ciekawsze, tyle że można se oglądać jak korale rosną - jeśli kogoś to kręci ;)

Ktoś wspomniał o Malawi - mnie osobiście zawsze przy Malawce wnerwiał niepohamowany apetyt pyszczaków. Nieraz chciałem sobie pooglądać jak sobie kopią dołki, walczą o rewir czy skubią glony ze skał - ale skąd, bo gdy tylko siadałem przed akwarium to te mendy widząc mnie gnały pod powierzchnię czekając na żarcie. Albo pływały sobie wszystkie wzdłuż przedniej szyby czekając na jedzenie. Może gdybym poczekał ze dwie godziny to by się zniechęciły, ale tyle czasu rzadko mam ;). Do Malawi to chyba tylko zbiorniki z lustrem weneckim zamiast przedniej szyby :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kris_77 ,projekt odpuscilem bo przeprowadzka zmusila mnie do zmniejszenia litrazu wiec w 250l z FO nie poszaleje za bardzo,budowa domu tez zabierze moje oszczednosci ale kto wie moze w nowym domu taki tank 320x80x70 i tam same FO :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie rozumiem o czym piszesz :) mi niestety się nie udało ... planuj od razu w budżecie - bo potem nie ma bata :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z Fish Only jest moim zdaniem ten kłopot, że wypełniając je rożnymi gatunkami ryb mamy akwarium co prawda może i efektowne, zwłaszcza dla laika, ale przy tym kompletnie nudne, ponieważ te ryby, właściwie, poza jedzeniem i pływaniem w kółko z punktu A do B, nic nie robią. Jako odpowiednik ładnego obrazu na ścianie jest OK, ale właśnie, po godzinie się nudzi. Żeby obserwować naturalne, bardziej ciekawe zachowania (przepychanki o rewir, tańce godowe, wspólne żerowanie), trzeba by trzymać stadko, a wiadomo jak to się często kończy.

Właściwie, to akwarium rafowe też nie jest jakoś wiele ciekawsze, tyle że można se oglądać jak korale rosną - jeśli kogoś to kręci ;)

Ktoś wspomniał o Malawi - mnie osobiście zawsze przy Malawce wnerwiał niepohamowany apetyt pyszczaków. Nieraz chciałem sobie pooglądać jak sobie kopią dołki, walczą o rewir czy skubią glony ze skał - ale skąd, bo gdy tylko siadałem przed akwarium to te mendy widząc mnie gnały pod powierzchnię czekając na żarcie. Albo pływały sobie wszystkie wzdłuż przedniej szyby czekając na jedzenie. Może gdybym poczekał ze dwie godziny to by się zniechęciły, ale tyle czasu rzadko mam ;). Do Malawi to chyba tylko zbiorniki z lustrem weneckim zamiast przedniej szyby :).

Tylko że malawi mają takie samo środowisko naturalne jak w akwa. Można odzwierciedlic. A samo FO wygląda nie naturalnie. Jak bym w sklepie ryby do sprzedania oglądał. W moim przypadku to ryby mają być dodatkiem do rafki, ale jak to mówią o pewnych rzeczach się nie dyskutuje....co kto lubi.

wysłane za pomocą Tapatalka 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak to jest z zagęszczenem ryb w akwarium FO, rozumiem, że jest dopuszczalne dużo większe niż w rafowym. Kolejne pytanie jakie NO3 i PO4 jest dopuszczalne, ostatnio rozmawiałem z kimś kto ma No 3 - 100 i jeszcze miękasy mu rosną... czy woda musi być RO czy dopuszczalna jest kranówa ?

Rozumiem, że sol najtańsza ? (słyszałem, że nawet na soli kuchennej rybki hodował ale nie chce się wierzyć).

W akwarium fish only jest wogóle dojrzewanie czy od razu się ryby wpuszcza ?

Oświetlenie też chyba jakieś słabe wystarczy a nie 1W/1L ? Czy falowniki też mogą byś słabsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie wie ? rozumiem, ze przy FO są takie same zasady jak stosowane w zbiornikach sklepowych, tak więc czy tu jest dojrzewanie ?, czy też woda + sol poczekać trochę i siup ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.