Skocz do zawartości
atrawa

Problem z odpieniaczem - przelanie piany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wczoraj wystąpiło bardzo dziwne zjawisko (kiedys juz tak miałem ale myślełem że przez to iż coś namieszałe). W działającym odpieniaczu ilość brudu była na poziomie ok 20% kubka i piana wydobywała się bardzo powoli przez kilka dni, aż do wczoraj wieczorem. Wczesnym popołudniem sytuacja była normalna a wieczorem jak zajżałem do szafki okazało się że kubek jest pełny i piana się przelewa, normalnie szok. Wyłączyłem odpieniacz oczyściłem kubek i po włączeniu chwilke pluł pianą jak szalony a następnie sytuacja się ustabilizowała. Czy ktoś wie czym taka sytuacja mogła być spowodowana, nic raczej nie padło, wszystko wygląda tak jak wczoraj.

Pozdrawiam

Artur


150x50x50, OR3500, OR2500,Marea3200 45kG LR, xenia, sacro, cladiella, euphylia, diadema, kraby x8, ?limaki x 10, nemo x 3 + ukwiał i żółtek :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka uroda odpieniaczy :)

np zmienia sie poziom wody w zbiorniku albo podnosi sie temperatura i niektore odpieniacze maja z tym problem


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego odpieniacz bez odpowiednich zabezpieczeń przelewowych na zewnątrz to zawsze ryzyko.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest rzeczą normalną, że po dodaniu aminokwasów odpieniacz zaczyna pienić jak zwariowany??

Przed podaniem preparatu normalnie odpienia bez zjawisk powiedmy niepożądanych. Po jakiejś chwili od podania specyfiku (FaunaMarin Ultra min)zaczyna wywalać pianę na zewnątrz.

Co robić??


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. W instrukcji jest napisane, że dawkować 3-5 ml/dzień. Czy mam rozumieć, że wszyscy którzy dozują ten preparat wyłaczają odpieniacz tak jak piszeć??


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem jak w bajce: dawno,dawno temu... też tak miałem zrób jak radzi Ci thcskiba albo zacznij dozować bardzo małe dawki powoli przyzwyczajając zbiornik .Innym sposobem jest zmiana preparatu ,przy niektórych tego nie ma(np. koralen zucht) u mnie najbardziej wariował przy aminokwasach ELOS.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisal Robi innym sposobem jest zmiana preparatu sam osobiscie przestalem to lac na rzecz KZ

Za kazdym razem po podaniu FM musialem wylaczac odpieniacz na ładnych pare godzin a i jeszcze na rano nastepnego dnia potrafil szalec

Co do dawki 3-5ml jest na zbiornik 1000 litrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Z wachowacami sie nie dyskutuje. Dzięki za poradę.


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie jednemu z nas przelał odpieniacz , jak stoi w sumpie to pół biedy a jeśli nie ... lepiej nie mówić , ale do rzeczy , Mój odpieniacz chodził tak samo ustawiony chyba ze 3 mce , odpływ wody przykręcony na 3/4 wylotu aż tu nagle !... dzisiaj przelewa , nie pomogło nawet całkowite otwarcie odpływu, musiałem go podnieść o 2 cm. teraz pytanie samo ciśnie się na usta : dlaczego ??? dodam że wczoraj było ok. jak zawsze , nie wkładałem rąk do baniaka nie karmiłem nic a nic nie dotykałem i nic w akwarium nie padło ! więc dlaczego ? sprawdziłem pobór powietrza i jest bez zmian więc co sprawiło że piana szaleje ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze slimaki lub inne zwierzaki poszy w tango i wiadomo co dalej ...... :thumbsup:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu , aż tyle tego mogło być ? toż ślimak to nie koń ani słoń !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślimaki albo dzikie wężowidła - te to potrafią zrobić niezła imprezę - mleko w baniaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to ciekawi. Pomimo mojego krótkiego stażu akwarystycznego już raz mi się takie coś przydarzyło.


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich kilku dniach też miałem taki przypadek, mój BK 250 dwa razy mi przelał nie wiadomo czemu. W akwa nic nie było robione, woda czyściutka więc żadne wężowidła czy inne takie nie zapaskudziły wody swoją ..... . ostatni raz przelał mi wczoraj. Cały dzień nikogo nie było w domu więc nikt nic tam nie mieszał.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz odkręcony i podniesiony ale piana zupełni inna niż zwykle , taka lepka i ciągliwa .


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pranie, malowanie, perfumy nie wchodzą w grę?


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malowanie w grę wchodzi jak najbardziej. Malujesz ściankę i pieniek wali wodą brunatną jak z kranu, miałem już to z miesiąc temu przy malowaniu pokoju...


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cop ja pytam kolegę roba czy nie korzystał


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pranie, malowanie, perfumy nie wchodzą w grę?

Nic z tych rzeczy ! o farbach i perfumach to ja wiem i dokładnie wypytałem całą rodzinkę !

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczne cyrki i nie umiałem opanować pienidłą :( co ja nie robiłem kurde !! i już byłem załamany aż w końcu dali mi namiary na erniego który doradził mi jedną rzecz tak banalną że trudno było na to wpaść :) a mianowicie jak masz teraz problem z ustawieniem odpieniacza to go nie podnoś ani nic z tych rzeczy tylko po prostu załóż zaworek na wężyku który ciągnie powietrze do pompy i tym już wyregulujesz :) to tylko tak pisze jakbys miał problem :) bo ja miałem bardzo wielki i opanowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczne cyrki i nie umiałem opanować pienidłą :( co ja nie robiłem kurde !! i już byłem załamany aż w końcu dali mi namiary na erniego który doradził mi jedną rzecz tak banalną że trudno było na to wpaść :) a mianowicie jak masz teraz problem z ustawieniem odpieniacza to go nie podnoś ani nic z tych rzeczy tylko po prostu załóż zaworek na wężyku który ciągnie powietrze do pompy i tym już wyregulujesz :) to tylko tak pisze jakbys miał problem :) bo ja miałem bardzo wielki i opanowałem :)

Eureka! Ty myślisz że mając morskie prawie 20 lat jeszcze na to nie wpadłem ?Nic z tego! samo zmniejszenie dopływu powietrza powoduje zwiększenie poboru wody co skutkuje podniesieniem poziomu wody w odpieniaczu i przelaniem.Tak możesz regulować odpieniacz napędzany "kostką".

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eureka! Ty myślisz że mając morskie prawie 20 lat jeszcze na to nie wpadłem ?

Ja nie pisałem po to żeby cwaniakować i się wywyższać bo nie o to chodzi po prostu zawsze czasami pierdoła byle jaka może pomóc!! Jeżeli uraziłem twoją dwudziestoletnią dumę to PRZEPRASZAM !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.