Skocz do zawartości
gulij150

moje dwustronne 1000l :D

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ;) naso trafil do mnie ;) i chyba warunki mu odpowiadaja ;D

a co do wody to paprochow nie ma jedyne co mialem problemy z osadem na powierzchni ale udalo mi sie go usunac i woda jest teraz kryształ ;w najblizszym czasie postaram sie wrzucic nowe fotki ze zwyklego aparaatu bo z tymi z komy szalu nie ;(


1000l+400l sump ,2*tunze 6201,pompa obieg 10000 l/h,12*80W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super teraz masz prawdziwego króla baniaka :thumbup: ....pozdr


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała aktualizacja ;) akwarium w przebudowie zaczynam od wymiany szafki następnie po nowym roku planuje zmianę aranżacji w akwarium na bardziej przestronną z mniejsza ilością skały. Jak narazie stara szafka została częściowo zdemontowana, zrobiłem porządek z cała elektryką. Mam nadzieje że akwarium uzyska jeszcze lepszy efekt niż był do tej pory.

post-10490-0-05381200-1355994384_thumb.jpg

Edytowane przez gulij150 (wyświetl historię edycji)

1000l+400l sump ,2*tunze 6201,pompa obieg 10000 l/h,12*80W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam piszesz nowy aranż z nowym rokiem bo chyba wyleciał ci baniak w powietrze tak sądze po zobaczeniu ostatniej foty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie wrażenie, że jakiś kataklizm przez to, że światło nie świeci.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swiatlo nie swiecilo przez caly dzien bo musialem lampy wyciagnac , z akwarium wszystko jest ok moze nie wyglada na fotce ale nie ma zadnego kataklizmu !!!


1000l+400l sump ,2*tunze 6201,pompa obieg 10000 l/h,12*80W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie wylecialo poporstu chce zmian, znudzila mnie ta sciana skal na srodku ale chcialem od szafki zaczac


1000l+400l sump ,2*tunze 6201,pompa obieg 10000 l/h,12*80W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szafka prawoe gotowa:

post-10490-0-41016000-1356079333_thumb.jpg


1000l+400l sump ,2*tunze 6201,pompa obieg 10000 l/h,12*80W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szafka prawie gotowa:

post-10490-0-41016000-1356079333_thumb.jpg

ładnie i estetycznie , ale zawsze zastanawia mnie jak w tak zaaranżowanych akwariach dobrze wyczyścić szyby skoro szkło jest oprawione po brzegach w eleganckie płyty okleinowe.

czyścikiem magnetycznym nie dojdze się bo przyblokuje go rant płyty , a inne skrobaczki są mało wygodne i przy większych zbiornikach już zarośniętych koralami ciężko jest nimi operować wewnątrz a czasami nawet jest to niewykonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafka fajnie wyszla niestety dzis w nocy stal sie ogromny wypadek,wlaczylo sie chlodzenie i temperatura wody spadla do bardzo niskiej temperatury,kiedy rano wstalem woda miala jakies 15 stopni i po dlugich probach podwyzszenia udalo sie podniesc do przyzwoitej temperatury jednak woda stala sie strasznie metna tzw mleko ;(


1000l+400l sump ,2*tunze 6201,pompa obieg 10000 l/h,12*80W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z życiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super akwarium.


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy podobną sytuację w zbiorniku zlotowym w Milówce.

Nadmierne schłodzenie wody zrobiło z niej mleko.

Przez trzy dni nic się nie zmieniło. Któryś z kolegów już nie pamiętam cz Tester czy Prezes GD a może ktoś zupełnie inny powiedział że coś się tam wytrąciło i woda jest do :mooning .

Sądzę że powinieneś zrobić większą podmiankę.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem 3/4 zycia poleciało ;( obecnie najmniejsze straty w Rybach, korale które miałem juz kilka dobrych lat poleciały prawie wszystkie.Akwarium będzie chyba ciężko wyprowadzić na prostą wiec zastanawiam się nad reaktywacja ale to dopiero plany;( jak na razie załamka po utracie prawie całego zycia ;(:(


1000l+400l sump ,2*tunze 6201,pompa obieg 10000 l/h,12*80W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nastapila reaktywacja ;) ryby i pozostalosci korali w malym akwa, woda juz wylana , piasek wyciagniety,akwarium wyczyszczone i rozpoczelo sie nalewanie wody.


1000l+400l sump ,2*tunze 6201,pompa obieg 10000 l/h,12*80W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WoW, współczuję straty, ale wierzę że dasz radę to postawić od nowa. Z drugiej strony

masz kolego pole do popisu. Tylko pozazdrościć.

Edytowane przez deathrain (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala ułożona,jeszcze tylko woda sie doleje i uruchomie obieg.Powoli do przodu ;)post-10490-0-00629100-1358326125_thumb.jpg


1000l+400l sump ,2*tunze 6201,pompa obieg 10000 l/h,12*80W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie poddawaj się - wiem że trudno jest czasem podnieść się po takiej sytuacji i człowiek zaczyna zastanawiać się czemu cały czas walczyć - a to z dino, a to z kh, a to ryby się obsypały.. :) W koło Macieju coś...

W zeszłym roku nie miałem w domu prądu od piątku do poniedziałku(jak były ta pamiętne opady śniegu i awarie linii na pomorzu) - nie było szansy kupić gdziekolwiek agregatu, wszystko było wykupione.

Starałem się przez trzy doby co kilkanaście godzin zapewnić cyrkulację za pomocą przetwornicy samochodowej(podłączony tylko obieg) - ale temperatura(wszystko w domu jest na prąd - uratował nas kominek) zrobiła swoje... :( Padły niemal wszystkie koralowce i większość ryb - reszta wysypała się z powodu pogorszenia parametrów wody..

Nie poddawaj się - będzie dobrze :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek - musisz zrobić promocje na korale !!


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie poddawaj się - wiem że trudno jest czasem podnieść się po takiej sytuacji i człowiek zaczyna zastanawiać się czemu cały czas walczyć - a to z dino, a to z kh, a to ryby się obsypały.. :) W koło Macieju coś...

W zeszłym roku nie miałem w domu prądu od piątku do poniedziałku(jak były ta pamiętne opady śniegu i awarie linii na pomorzu) - nie było szansy kupić gdziekolwiek agregatu, wszystko było wykupione.

Starałem się przez trzy doby co kilkanaście godzin zapewnić cyrkulację za pomocą przetwornicy samochodowej(podłączony tylko obieg) - ale temperatura(wszystko w domu jest na prąd - uratował nas kominek) zrobiła swoje... :( Padły niemal wszystkie koralowce i większość ryb - reszta wysypała się z powodu pogorszenia parametrów wody..

Nie poddawaj się - będzie dobrze :)

Jak narazie sie nie poddalem.Mam zamiar przywrocic wyglad poprzedniego w jak najszybszym czasie i napewno juz nie popelnie tych samych bledow co w poprzednim zbiorniku.


1000l+400l sump ,2*tunze 6201,pompa obieg 10000 l/h,12*80W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-10490-0-01883300-1358361931_thumb.jpg

i fotka od drugiej strony ;)


1000l+400l sump ,2*tunze 6201,pompa obieg 10000 l/h,12*80W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.