Skocz do zawartości
Efendi

RED SKIM odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze bo już mam dość tego gdakania. Jeżeli od tej pory ktoś zrobi "offtopa" i zacznie pisać o cenie dostanie ostrzeżenie.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niech ten odpieniacz zostanie dla kretynów Amerykanów którzy łykają marketingowe triki a producent wypuści sprzęt w wersji OEM w szarym kartoniku sprzedawanej tylko w Polsce.


570 l, odpieniacz DIY, 2x120 W Led Erybkowe, sump w budowie, Profilux Plus II, 100 Kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boro75 myślę że źle rozumiesz pojęcie marketingu. Każdy produkt ma otoczkę marketingową bez wyjątku. Sprzedając odpieniacz tani czy drogi ma on swoje miejsce na rynku ze względu na wiele czynników. Tu nie chodzi o triki marketingowe tylko o prawa rynku które są niezmienne. Jeżeli uważasz że jakiś produkt nie jest wsparty marketingiem to możesz się mocno zdziwić co więcej ma on duży wpływ na twoje i innych decyzje podejmowane podczas zakupów.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości koleżanki i koledzy, zobaczymy po roku jak wyglądają opinie i odpieniacze. Zostaną gruntownie ocenione i rynek sam tutaj zadziała jeżeli chodzi o jakość, funkcjonalność i cenę.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak już fajnie temat się rozwijał i Skoczek musiał go "uwalić"!!! Tyle można się było dowiedzieć o naszej wiedzy o podstawach marketingu - w tym sposobu kalkulowania ceny!!! i oczywiście o miłości do ojczyzny!!

kandrek - jako jeden z nielicznych, napisz czy rzeczywiście rozmiar odpieniacza jest adekwatny, Ty masz 500 l jaki model używasz. Czy uważasz że jest odpowiedni/za duży/ za mały... Czy najmniejszy model przeznaczony do 1000 l pociągnie np. 800 l mocno obciążone?

Pozdr.

A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boro75

Czy możesz wskazać jakiś odpieniacz, który twoim zdaniem byłby lepszy i tańszy od RS lub porównywalny co do jakości. Oczywiście taki , z którym miałeś do czynienia.

Andrzej

lemon

Mój obecny zbiornik pracuje od września. Poprzedni położyłem remontem i plagami przywleczonymi ze sklepów. Zrobię fotkę wieczorem i zobaczysz co mam obecnie.

Andrzej


500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie można już pisać o cenie to ten wątek pominę.

Hm nie nie jestem w stanie wskazać dlatego że nigdy nie wydam 3tys na kawałek akrylu, wole sam zrobić, pytanie czy ktoś w ogóle kiedykolwiek zrobił bezpośrednie testy porównawcze odpieniaczy ,tak w zasadzie wszelkiego sprzętu, w tej samej kategorii cenowej. Opinia "tak a u mnie chodzi dobrze lepiej niż inny" to tylko subiektywna opinia.


570 l, odpieniacz DIY, 2x120 W Led Erybkowe, sump w budowie, Profilux Plus II, 100 Kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze temat powinno sie zamknac, gdy jeden z moderatorow narzuca, co w nim wolno pisac a co nie. :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani, myślę że się mylisz. Przypomnę Ci intencje autora wątku:

#302480 Efendi :

Ponieważ dyskusja na temat w/w odpieniacza zeszła na konkurencyjnym forum jak zawsze nie w tą stronę, mam pytanie do użytkowników Red Skim czy mogą się podzielić sie swoimi uwagami i spostrzeżeniami oraz czy warto inwestować w polską myśl techniczną jeśli cena jest zbliżona do sprawdzonego BK...:)

Każdy kto chce pobić pianę o cenie niech założy sobie wątek w offtopach i tam może szaleć.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"oraz czy warto inwestować w polską myśl techniczną jeśli cena jest zbliżona do sprawdzonego BK..."

To Ty decydujesz o czym bede pisal ?

To ja sie wycofuje.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ale to : oraz czy warto inwestować w polską myśl techniczną jeśli cena jest zbliżona do sprawdzonego BK... tyczyło się pierwszej części czyli : mam pytanie do użytkowników Red Skim czy mogą się podzielić sie swoimi uwagami i spostrzeżeniami

Chyba że się mylę, to przepraszam.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi oto, żeby blokować - ale takimi dyskusjami idziemy w złą stronę - mało kto zechce tu pisać po za awanturnikami - mało kto zechce tworzyć coś na nasz rynek - sporo osób zniechęci się do tej akwarystyki morskiej w której ja się zakochałem - a nie ma ona nic wspólnego z kasą tylko z pięknem, które aby osiągnąć trzeba zainwestować w jakiś sprzęt - jaki? każdy wstawia jaki chce - na ile go stać - tylko fajnie jakby każdy pieniacz dał linka do swojego akwarium i pokazał efekty na swoim odpieniaczu czy innym sprzęcie...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niecierpliwością czekam na test porównawczy tego odpieniacza z konkurencją. To nie jest na rynek Polski


570 l, odpieniacz DIY, 2x120 W Led Erybkowe, sump w budowie, Profilux Plus II, 100 Kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kandrek

na jak długo "siada" odpieniacz po karmieniu?

ponawiam pytanie poniewaz umknelo :-)


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boro75 - masz akwarium? pochwal się jakie i jaki masz odpieniacz i czemu polecasz...

widzę, ze masz sporo do powiedzenia - więc i pewnie doświadczenia...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#303435 Kris_77 :

boro75 - masz akwarium? pochwal się jakie i jaki masz odpieniacz i czemu polecasz...

widzę, ze masz sporo do powiedzenia - więc i pewnie doświadczenia...

Kolega boro75 dopiero wchodzi w świat morszczyzny - tak mi się wydaje , ale może miał coś wcześniej.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium dopiero odpalam i nie uważam aby to mnie w jakiś sposób dyskredytowało , odpienacz kupiłem DIY, stać mnie na ten ale nie kupiłem, gdyby po za animacją producent w jakiś inny sposób próbował by mnie do niego przekonać może bym się skusił. Byłem potencjalnym "Targetem" na razie nie jestem. Natomiast nie trzeba być akwarystą aby mieć wiedzę co ile kosztuje w produkcji.

Wrzuciłem w google "Red Skim 200" po za aukcją na allegro nie ma nic.

Powtórzę to jeszcze raz czekam na test porównawczy.

Dobrze wyczułeś, ale akwarystykę mam w genach po przodkach:) i jakieś tam słodkowodne doświadczenie z czasów kiedy wszytko robiło się samemu.


570 l, odpieniacz DIY, 2x120 W Led Erybkowe, sump w budowie, Profilux Plus II, 100 Kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#303399 SkoczekPL :

Dobrze bo już mam dość tego gdakania. Jeżeli od tej pory ktoś zrobi "offtopa" i zacznie pisać o cenie dostanie ostrzeżenie.

Dlaczego nie można pisać o cenie ???? Przeczytaj pierwszy post gdzie Efendi pisze "czy warto inwestować w polską myśl techniczną jeśli cena jest zbliżona do sprawdzonego BK" Ostrzeżenie powinieneś dać sobie bo sam najwięcej piszesz nie na temat zachęcając do zaprzestanie pisania o cenie.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#303439 boro75 :

Akwarium dopiero odpalam i nie uważam aby to mnie w jakiś sposób dyskredytowało , odpienacz kupiłem DIY, stać mnie na ten ale nie kupiłem, gdyby po za animacją producent w jakiś inny sposób próbował by mnie do niego przekonać może bym się skusił. Byłem potencjalnym "Targetem" na razie nie jestem. Natomiast nie trzeba być akwarystą aby mieć wiedzę co ile kosztuje w produkcji.

Wrzuciłem w google "Red Skim 200" po za aukcją na allegro nie ma nic.

Powtórzę to jeszcze raz czekam na test porównawczy.

Dobrze wyczułeś, ale akwarystykę mam w genach po przodkach:) i jakieś tam słodkowodne doświadczenie z czasów kiedy wszytko robiło się samemu.

kupiłeś odpieniacz w szarej strefie - nie żebym negował to - ale pomyśl o firmach, które kupują maszyny za ogromne pieniądze, wynajmują hale, ludzi, robią testy - i chcesz zrównać się ze studentem w garażu cenowo?

masz prawo kopić jaki chcesz i gdzie chcesz - ja uważam, że jak na taki sprzęt (który polecają dla mnie autorytety, którym ufam) to jest to cena jak najbardziej do zaakceptowania

ps. czy miałeś testy porównawcze swojego odpieniacza? dla mnie testem jest test kolegów... jeśli oni twierdzą, że jest wart ceny najwidoczniej tak jest

życzę Ci, żeby i na tym odpieniaczu poszło jak najlepiej - ale proszę nie neguj tego, że ktoś chce mieć lepszy sprzęt i jest w stanie zapłacić więcej... z ludzi, których znam, którzy mają już jakieś długofalowe efekty wszyscy korzystają z dobrych renomowanych sprzętów - może to na wyrost - złam zasadę i za parę lat wygłaszaj teorie, że coś jest zbyt drogie


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzysiekI

Muszę sprawdzić bo jeśli wsypuję ReefPeerls po prostu po ok. 1-2 godzinach tylko kontroluję poziom piany w garku. Jeśli wlewam miksowane mrożonki na ok 1 godz. wyłączam odpieniacz. Później Włączam i znów po ok 1 godz kontroluję tylko poziom w garnku.

boro75

Skoro dopiero zaczynasz to jesteś na początku drogi, którą wielu kolegów już przeszło. Proponuję ci powrót do tej dyskusji za 5 - 7 lat.

Andrzej


500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jako ze o cenach juz dyskutowac nie mozna to proponuje zrobic jeszcze podzial na tych,ktorzy maja prawo o nim mowic,ktorzy moga na niego patrzec i na tych,ktorzy w jego obecnosci maja przymus zdejmowania czapek z glowy...dla zupelnie poczatkujacych jeszcze bym dolozyl przymusowe obracanie twarzy przed jasnoscia,ktora z niego bije...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajac Skoczka mysle, ze nie to bylo jego intencja, zebysmy nasze wypowiedzi kierowali w kierunku, ze dobry, ale za drogi, stad jego reakcja. To juz tak jest, ze na cene ma wplyw nie tylko jakosc, ale i popyt. Na temat ceny nie mam zamiaru sie wypowiadac, bo to sprawa producenta. Ten, moze juz sprawdzil, ktory odpieniacz bedzie kupiony, gdy na targach postawi sie jego produkt obok Bubble Kinga, ktory rowniez nalezy do tej wyzszej klasy. Do tego dochodzi obsluga klienta, gwarancyjna, bez zbednych pytan czy wymigiwania sie od wymiany zatartej pompy itp. Chyba zeczywiscie, jak to czesto bywa, dyskusja poszla w innym kierunku niz zaplanowal to "wlasciciel" tego watku.

Szczerze mowiac, odpieniacz wyglada na pierwsza klase i z opisow uzytkownikow widac, ze sa b. zadowoleni. Podobnie jak z innymi nowosciami, ostrozni poczekaja kilka lat a zdecydowani zaryzykuja.

Dotychczas nie napisano co to za pompa, jak producent do niej doszedl, czy jest to produkt firmy, ile bierze pradu itp. Np: nie wydaje mi sie, zeby ten wirnik rozbijal powietrze na mniejsze babelki niz mata czy mash, no bo dlaczego ?

Osobiscie, podobnie jak wiekszosc z nas, rowniez chetnie bym sie czegos o nim dowiedzial. Fajnie, ze taki odpieniacz powstal i jestem przekonany, ze jak juz ktos go kupil, to bedzie z niego zadowolony.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#303464 Iceberg :

...jako ze o cenach juz dyskutowac nie mozna to proponuje zrobic jeszcze podzial na tych,ktorzy maja prawo o nim mowic,ktorzy moga na niego patrzec i na tych,ktorzy w jego obecnosci maja przymus zdejmowania czapek z glowy...dla zupelnie poczatkujacych jeszcze bym dolozyl przymusowe obracanie twarzy przed jasnoscia,ktora z niego bije...Pozdrawiam...

Dobre, tak trzymać !!!!


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Stani z ktoregos linku,podanego na poczatku dyskusji,dowiedzialem sie ile pradu pobiera pompa ale...nie pamietam...Pamietam za to ze babelki rozbijane przez ten wirnik maja rozmiar 0,3 do 0,8 mm,czyli lepiej sie nie da,gdyz babelki mniejsze nie spelniaja zadania odpieniania...po prostu tona i z brudem wlatuja z powrotem do systemu...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i mierzysz te bąbelki nanometrem czy jakimś innym przyrządem ?


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.