Skocz do zawartości
Kubaaas

1248l Projekt "Wielki Blekit"

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarekB30
#333365 Robert K :

Panie Darku konstrukcja pod świateło wyglada profesjonalnie:clapping:clapping:clapping

Nie podlizuj się, nie chciałeś przyjechać pomóc koledze :mooning

i sam musiałem "wywijać" po garażu 2 metrowym stelażem

dzieki temu wiem, że spokojnie tę lampę obsłuży 1 osoba :whip

Dziś wieczorem go skończę, odpalę światełka... i mam nadzieję że mi instalacja elektryczna w domu wytrzyma :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek no powiem Ci Panie że ładne to to wyszło :mooning


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Darek kawał dobrej roboty...masz dar to tego majsterkowania. ile będzie T5 na te 3 lampy


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie 6 szt. 39W. Dwa rzedy z przodu. Jeden z tylu. Prawdopodobnie 2x aktyniki i fiji bo swiatlo z Reeflux 400W z tymi balastami/odblysnikami jest praktycznie biale i bedzie trudne do zbicia.

A tak ogolnie to po tym wszystkim zaczynam czuc mala treme przed zasiedlaniem/utrzymaniem. Po takim wstepie... :mooning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#333491 Kubaaas :

A tak ogolnie to po tym wszystkim zaczynam czuc mala treme przed zasiedlaniem/utrzymaniem. Po takim wstepie... :mooning

Heh, no nie dziwne, oczy narodu są teraz zwrócone na Ciebie :whip

Pozdrawiam!


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym ja mieszkał na parterze też bym się skusił na taki większy litraż a tak cóż pozostaje spełnić moje 420l na poddaszu, ale może kiedyś uprzątnę piwnicę i zrobię baniaczek kilka kropel większy :mooning


odpieniacz i dolwajka już jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nareszcie wisi Darkowe oswietlenie. Wszystko wyszlo rewelacyjnie. Konstrukcja bardzo solidna. Wyglad sami oceniajcie.

Oswietlenie sklada sie z:

- 3x Lumenarc Large + 3x Reeflux 12000K 400W + Lumatek 400/250 DIMM

- 3x(2xT5 39W (scimnialne) - Fiji, ATI Actinic, ATI Blue+)

- 4 ledy nocne.

2 T5ki jeszcze nie doszly i beda dolaczone w przyszlym tygodniu.

Zdjecia wyszly mi zupelnie inaczej niz swieci w rzeczywistosci... musze potrenowac z balansem bieli. W rzeczywsistosci jest bardzo biale swiatlo i duzo duzo mocniejsze. Ale ponizej widac konstrukcje.

gDSC_0297.jpg

gDSC_0300.jpg

gDSC_0302.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

good job! korale oszaleją :)

jak nie tajemnica - opłacalna jest taka budowa? pytam oczywiście o te światło - jednak balasty. lumenarci itp - trochę kosztują ...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kris_77: Bez swietlowek i zarnikow wyszlo ok 6000 za calosc (HQI+T5+LED). Nie znajdziesz na rynku lampy o takiej wydajnosci w podobnej cenie. Fakt, ze sporo dlubalem szukajac okazji i Darek mi bardzo pomogl ale jesli komus nie zalezy na "designerskiej" lampie to nie widze sensu kupowac gotowca.

Poza tym, jaka lampa na rynku ma takie odblysniki i opcje regulowania 250W/400W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no tak pytam - sam miałem kiedyś lumenarca - więc wiem jaka to moc :)

tak strzeliłem pytanie z ciekawości - bo nawet jak drożej niż gotowce to zabudowana spełni lepiej swoje zadanie więc warto :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiatełko wypas a pan Darek co by nie mówić ma smykałke do takich konstrukcji:clapping.

Kuba to mozna smiało powiedzieć że masz już wszystko co korale i rybki do zycia potrzebują, teraz pozostaje tylko czekać by zbiornik dojrzał i dopiero zacznie się zabawa w obsadzanie, przyklejanie, przeklinanie.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert: a na jakim etapie nie ma juz przeklinania? :)

PS: Kris, moze troche "konfrontacyjnie" moja odpowiedz zabrzmiala :). Nie to mialem na celu. Dlugo szukalem pomyslu na swiatlo i patrzac na gotowe rozwiazania na rynku stwierdzilem, ze nie chce przeplacac za ladna obudowe, ktorej i tak nie bedzie widac. Do tego przy glebokosci 80cm wiekszosc odblysnikow slabo wyrabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:kapelusz


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladnie te skaly leza. :)

Juz tam widze korale i bajecznie kolorowe rybki. Na jakis czas mozna komus telewizor wypozyczyc.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widzę dzisiejszą noc, o ile zaśniesz, spędzisz na sofie :)

No skała ładnie leży, ale na żywo troche pustawo jest, ale to kwestia gustu, a po drugie czas i tak zweryfikuje obecne ustawienie :)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba superowo to wygląda, bardzo mi się podoba twoje ustawienie skały, światełko 1 klasa, czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konstrukcja pierwsza klasa super gratuluje i pozdrawiam


bedzie 450L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Day 15:

Korzystajac z okazji nowego swiatelka spedzilem dzisiaj sporo czasu obserwujac co sie w baniaku dzieje. A mimo wczesnych poczatkow juz zaczyna sie dziac :).

Piasek wydaje duzo babelkow do wody wiec produkcja podstawowa rozpoczeta. Pierwsze okrzemki zaczynaja sie pojawiac na piasku. Dotyczy to tylko piasku bo na skalach albo delikatne trawniczki albo wapienne. Pewnie rozne czesci akwarium beda przechodzily (lub nie) dojrzewanie w innym zakresie. Piasek byl kupiony suchy a skaly dlugo sie odgazowywaly wczesniej. Prawdopodobnie po okrzemkach piasek zasypie Cyjano co byloby zgodne z tworzeniem sie lancucha pokarmowego.

Sporo zycia zaczyna sie ujawniac ze skaly. Zauwazylem z 20 rurowek, mala kolonie zielonych zoa, malutkie "meduzy" na szybach, duzo kielzy, mysis i jednego malego kraba, ktory przemycil sie do baniaka. Skubie sobie na razie skalki.

Mialem tez okazje poobserwowac pistoletowke, ktora "strzelila" sobie zwiedzanie okolicznych skalek. Do baniaka trafilo tez 10 slimakow Tectus fenestratus jako poczatek Clean Up Crew.

Parametry maja sie calkiem niezle. Amoniak, Azotyny i Fosforany zerowe. KH ciagle spada. Ciekawe na jakim poziomie sie ustabilizuje. Ponizej wyniki pomiarow KH i NO3.

alk.jpg

nitrate.jpg

Kombinuje teraz z ustawieniem cyrkulacji. Chcialbym poprosic osoby doswiadczone z Multikontrolerem Tunze o sugestie co do ustawienia pomp.

Posiadam 1szt. 6105, 2szt. 6205 i dwa dlugie locliny z dwoch pomp 8000l/h - pewnie z 6000-6500l/h po stratach. Pompami steruje Tunze Multikontroler 7096.

Zalezy mi na ustawieniu kontrolera/pomp w taki sposob aby uzyskac zmienny/losowy ruch wody w jak najwiekszej czesci zbiornika. Na razie kombinuje zeby ustawic je naprzeciwko siebie i co 10 minut zmniejszac moc z jednej ze stron. Moze ma ktos jakis dobry pomysl jak to poustawiac i ktory tryb kontrolera najlepiej uzyc?

pompy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim sprzecie tak elegancko Ci pokazuje wyniki KH I NO3?


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Kuba też chwile dumałem nad Twoją cyrkulacją i ja chyba bym ustawił naprzeciw siebie 22tys i naprzeciw loclinów 13tys... i ustawił tak by fajnie bujało czyli naprzemiennie coby pchały wodę... pytanie tylko jak długą (w sekundach) falę ustawić na Twoją długość baniaka...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#335022 Kubaaas :

Kombinuje teraz z ustawieniem cyrkulacji. Chcialbym poprosic osoby doswiadczone z Multikontrolerem Tunze o sugestie co do ustawienia pomp.

Posiadam 1szt. 6105, 2szt. 6205 i dwa dlugie locliny z dwoch pomp 8000l/h - pewnie z 6000-6500l/h po stratach. Pompami steruje Tunze Multikontroler 7096.

Zalezy mi na ustawieniu kontrolera/pomp w taki sposob aby uzyskac zmienny/losowy ruch wody w jak najwiekszej czesci zbiornika. Na razie kombinuje zeby ustawic je naprzeciwko siebie i co 10 minut zmniejszac moc z jednej ze stron. Moze ma ktos jakis dobry pomysl jak to poustawiac i ktory tryb kontrolera najlepiej uzyc?

kombinuj, kombinuj :)

ja swoje pompy ustawiam już drugi miesiąc :D

a tak poważnie Kuba jest dużo ustawień w tym sterowniku, Ty poprostu musisz znaleźć odpowiednie ustawienie dla siebie

wielkość zbiornika, ułożenie skały itd jest wiele zależności

ja bym dołożył jeszcze jedną pompę 6105 i wtedy myślał o docelowym ustawieniu

ja żebym nie miał martwych stref u siebie zmieniam ustawienia co 10-12 dni

teraz mam ustawione tak:

0;30;30;30;30;50;80;80;50;500;10;0;1;1;1;1;10;0;30;0

aha jeszcze jedno, jak ustawiam pompy wsypuję do akwarium łyżeczkę ReefPearls - pokarm dla koralowców

żebym dokładnie widział jak każda pompa pracuje

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubaaas jak baniak ? Jakieś foto by się przydało :help1


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.