Skocz do zawartości
Włodzimierz

Jest tak a będzie tak.

Rekomendowane odpowiedzi

No i pocieszyli człowieka :crybaby: Wiem, że nie wygląda tak jak powinien, ale jest i tak lepiej niż 2-3 miesiące temu.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodziu

- czy ja dobrze widzę że masz białe ledy na 30% a niebieskie na 100%?? - trochę spora ta różnica, czemu tak ustawiłeś? dozujesz jakieś wspomagacze dla korali np. preparaty KZ?

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomciu, obecnie białe na 50, niebieskie na 100. Wydaje mi się, że LPS-y strasznie mi pojaśniał jak było 100/100. Na razie dozuję Coral Accel Kenta. Czasami Lugola kilkanaście kropli.

Powoli ogarniam Gimpa. Poprawiłem wyżej wstawioną fotkę.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka Włodku. jak akwa - może aktualizacja. Mam jeszcze do Ciebie pytanko. Miałeś problemy z montiporami - jaśniały. ja mam ten sam problem, zielona monti jest strasznie jasna, a biała z czerwonymi tipami i czerwona talerzówka prawie białe. Inne koralowce - SPS, miękkie, LPS bujają aż miło, ale te coś zaczęły mi marudzić. Uporałeś się z tym problemem??

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal prowadzę badania nad wpływem światła Led na koralowcewhistle.gif.

720W 18000K - popalone LPS-y, rozjaśnione Acropory, zbielałe Montipory,

720W 22000K + 280W T5 - brak przyrostów SPS, LPS-y bez zmian, ładne kolory korali w takim świetle,

500W 18000K + karmienie korali - odżywają LPS-y, przyrosty SPS-ów, kiepskie kolory.

Wnioski:

1. dużo światła nie zastąpi karmienia korali, może spowodować jedynie ich poparzenie lub eksmisję zooksantelli spowodowaną nadwyżką energii w bilansie energetycznym koralowców. Jest to proces niestety nieodwracalny.

2. wystarczy 0,5W/L przy karmieniu korali,

Są to wnioski zbieżne z tezami artykułu o karmieniu korali w ostatnim numerze magazynu "Koral".

Temat kontrowerysjny, pewnie będą zdania odrębne ale już minął rok jak lampy świecą.

Co do reszty, to zostało mi w skale trochę Caulerpy. Zastanawiam się tylko skąd ona czerpie pokarm skoro od ponad pól roku NO3 i PO4 ~0. Inne glony , zwłaszcza brązowe, zielone, czerwone, włosowate itp. pozchodziły.

Przyszedl czas na podciągnięcie kolorków Acropor bo na razie sa blade.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@brzydzi, a jak ty masz ustawioną lamę? Czy mierzyliście może zawartość potasu? Nie mówię żeby dozować bo to jest droga po linie z której można łatwo spaść, ale żeby znaleźć przyczynę słabej kondycji montipor. Czy oświetlenie ledowe nie wyciąga któregoś składnika więcej niż jest w soli?


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nikel ja mam T5 własnej produkcji. Co do montipor to jedynie biała z czerwonymi tipami - nie czerwona, i czerwona talerzowa są baaaaardzo jasne. Pozostałe koralowce w tym montipory są oki. Piękne przyrosty i kolory. Tak samo acry, seriatopory i in no i LPSy.

pozdro

ps. sorki Włodku za offtopic w Twoim wątku


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się podepnę pod temat bielenia montipor. W poprzednim zbiorniku oświetlonym Ledami plus T5, na słabym odpieniaczu montipory rosły jak głupie. Akropory o dziwo także gdzie PO4 nigdy nie schodziło do zera a raczej było zawsze około 0,08-0,15 a nawet powyżej ..!

Po zmianie zbiornika montipory zaczynają bieleć, nie wszystkie, głównie zielone talerzówki i czerwona digitata.

Fosforany prawie zero, odpieniacz porządny. Światło T5 1W/Litr. 2:1 niebieskie do białych. Zastanawia mnie w czym tkwi problem i dochodzę do wniosków że montipory mają za czystą wodę i zrzucają zooksantele. Pytanie jak temu zaradzić. Pamiętam że kiedyś do starego zbiornika przyniosłem wypraną z kolorów talerzówke i u mnie doszła do siebie, podobnie zagłodzone akropory. Gdzie tkwi problem? W zbiorniku na słabym odpieniaczu, z parametrami odbiegajacymi od książkowych, Spsy rosły jak "dzikie" a teraz mam praktycznie idealne warunki dla SPSów a zwalniają i bieleją..?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek , co tam w zbiorniku słychać ? Może jakieś fotki


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek , co tam w zbiorniku słychać ? Może jakieś fotki

Fotek nie mam,ale dziś byłem,widziałem i ... :czapki z głów:)


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się nie podoba. Stare było ładniejszeharhar.gif

Edytowane przez Włodzimierz (wyświetl historię edycji)

"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek - nie pitol i dawaj foty, jak będziesz w 3city to dzwoń to się może na kawkę wprosisz :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się nie podoba. Stare było ładniejszeharhar.gif

Nie pitol :harhar:. A poza tym to zmień płytę,bo chyba już to pisałeś :harhar:.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-8647-0-63690800-1353439564_thumb.jpg

Po prawie 2 latach walki.

Edytowane przez Włodzimierz (wyświetl historię edycji)

"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek robi kiepskie zdjęcia. :p Widziałem na żywo. Piękne.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już dwa lata , szok.

Akwa super się prezentuje , niestety nie widać tego na fotkach , kiedyś będę musiał podjechać i zobaczyć. :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Włodku baniak super ale zdjęcia nie pokazują tego, weź kogoś z dobrym sprzętem niech ci porobi porządne zdjęcia :)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodku od ostatniego razu jak byłem jest wielki postęp,super baniak!! jak teraz świecisz ?


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ironista, co do zdjęć się zgadzam, reszta to wazelina :harhar:

@leoni, sprzęt jest dobry, tylko umiejętności brak :whistle:

@marbecz, 648W, 18000K, 1:1 białe do niebieskich,

@snake, zapraszam, ale pewnie ja prędzej do Bielawy zajrzę :scooter:


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze, ze masz po przygodach wiadomych dalej Aquael 10000. Ile juz Ci chodzi bezawaryjnie?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, ostatnio nowe sztuki się nie zacierają. Chyba zmniejszyli prąd na uzwojeniu. Ale do Tunze daleko im jeszcze. Nadrabiają jednak niską ceną.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, ale ci to wszystko poroslo, co ty tam lejesz?

PS. akwa bomba


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, leję to co Ci podałem na priv.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak to co leje ballinga z obi :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek, a jak kolorki na żywca, jest poprawa? Bo rośnie wszystko bardzo ładnie, ale jednak mam ogromny sentyment do Twojej czterysetki :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.