Skocz do zawartości
rodzyngit

Pudełko przelewowe bez pudełka

Rekomendowane odpowiedzi

pokażcie jeszcze na fotkach jak macie rozwiązanie "pudełko" w środku akwarium :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5303-przelew%20(1).jpg

5303-przelew%20(2).jpg

5303-przelew%20(3).jpg

Tak wyglądało podczas prób :

5303-0325.jpg

Na 3 zdjęciu widać bąbelki powietrza które wraz z woda spływają do sumpa. Wężyk ten jest zakończony zaworkiem przeciwzwrotnym.

Wężyk jest zamontowany w ten sposób że do rury ,w dopasowany otwór wkleiłem złączkę do przedłużania wężyków.


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chce zrobić normalne pudełko wewnętrzne z grzebieniem, w które będzie wpuszczona rurka

PS zastanawia mnie jedno, czy google jest na tyle "mądre" i umie odczytać po zdjęciu, że taki temat był poruszany przy przelewaniu płynów ?? :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem jeszcze TAKIE rozwiązanie.

pvc-overflow-figure1.png

pvc-overflow-figure2.png

pvc-overflow-figure3.png

Nie wiem czy je dobrze zrozumiałem ale wydaje mi się, że ma 2 poważne wady

1. Brak zabezpieczenia przy awarii pompy (woda będzie spływać tak długo, aż zapowietrzy się rura niebieska). Nie bardzo rozumiem jak później ona ma się zapełnić przy włączeniu pompy obiegowej? Może ktoś wyjaśni?

2. Konieczność obudowania i zrobienia coś na wzór komina z grzebieniem, żeby nic nie wciągnęło do rury.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

a co z halasem ??? ja mam pudelko i nie moge sie juz doczekac kiedy sie go pozbede, szal pal, zmieni sie poziom wody i zaczuyna bulgoczec, gdzies zlapie powietrze, pompa pcha bable do akwa, a od wczoraj gdzies chyba mam dziurkew bo pare h i sie zapowietrza ehhh masakra z tymi pudelkami :/ ciezko wyregulowac bydle, mam nadzieje ze jak bedzie komin to bedzie lepiej :nono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

a co z halasem ??? ja mam pudelko i nie moge sie juz doczekac kiedy sie go pozbede, szal pal, zmieni sie poziom wody i zaczuyna bulgoczec, gdzies zlapie powietrze, pompa pcha bable do akwa, a od wczoraj gdzies chyba mam dziurkew bo pare h i sie zapowietrza ehhh masakra z tymi pudelkami :/ ciezko wyregulowac bydle, mam nadzieje ze jak bedzie komin to bedzie lepiej :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Buczi,jak masz problem z wyregulowaniem pudelka to i bedziesz mial z kominem bo to jedno i to samo,tylko pudelko jest przenosne a komin nie...Ja tez ^przez dlugi czas mialem problem z wyregulowaniem,bulgotalo,poziom byl za niski lub za wysoki i wpadlem na bardzo prosty sposob ,do jednej rury splywowej (nie kupilbym pudelka tylko z jedna,strach) podlaczylem w sumpie zawor,druga rure dalem dosc wysoko,zauwazylem ze wysokosc tej rury odpowiada wysokosci wody w wewnetrznym pudelku z grzebieniem...mowiac inaczej,czym ta dodatkowa rura,nazwijmy ja rewizja jest krotsza ,tym poziom jest nizszy i woda bardziej chlupie ,przelewajac sie przez grzebien...zaworem na dole tak pokrecilem ze zalalem pierwsza rurke wewnatrz pudelka,po czym ja wyciagnalem bo i po co ma byc a do drugiej rurki (rewizj) woda delikatnie splywa w bardzo malej ilosci...Jezeli z jakiegos powodu zatka czy przytka sie ta pierwsza to rewizja bez problemu wezmie cala wode na siebie...jest stabilnie,cisza i spokoj...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Buczi,jak masz problem z wyregulowaniem pudelka to i bedziesz mial z kominem bo to jedno i to samo,tylko pudelko jest przenosne a komin nie...Ja tez ^przez dlugi czas mialem problem z wyregulowaniem,bulgotalo,poziom byl za niski lub za wysoki i wpadlem na bardzo prosty sposob ,do jednej rury splywowej (nie kupilbym pudelka tylko z jedna,strach) podlaczylem w sumpie zawor,druga rure dalem dosc wysoko,zauwazylem ze wysokosc tej rury odpowiada wysokosci wody w wewnetrznym pudelku z grzebieniem...mowiac inaczej,czym ta dodatkowa rura,nazwijmy ja rewizja jest krotsza ,tym poziom jest nizszy i woda bardziej chlupie ,przelewajac sie przez grzebien...zaworem na dole tak pokrecilem ze zalalem pierwsza rurke wewnatrz pudelka,po czym ja wyciagnalem bo i po co ma byc a do drugiej rurki (rewizj) woda delikatnie splywa w bardzo malej ilosci...Jezeli z jakiegos powodu zatka czy przytka sie ta pierwsza to rewizja bez problemu wezmie cala wode na siebie...jest stabilnie,cisza i spokoj...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

tylko ze jak sie ma komin to woda splywa normalnie, a tu jednak trza ta wode zaciagnac, wiec jakies cisnienie jest...

ale czego ja nie probowalem, na necie nawet znalazlem patent ze wklada sie wezyk w rure i mniej bulgocze, nieby dziala, ale jak mi sie gdzies cosik powietrza zaciagnie to juz d*pa, a najgorsze jest to ze jak woda splywa do akwa to zawor bable puszcza i tak jakby sie kaseta zacinbala hehe

no nic mam nadzieje ze za pare miesiecy wystartuje bez pudelka :nono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

tylko ze jak sie ma komin to woda splywa normalnie, a tu jednak trza ta wode zaciagnac, wiec jakies cisnienie jest...

ale czego ja nie probowalem, na necie nawet znalazlem patent ze wklada sie wezyk w rure i mniej bulgocze, nieby dziala, ale jak mi sie gdzies cosik powietrza zaciagnie to juz d*pa, a najgorsze jest to ze jak woda splywa do akwa to zawor bable puszcza i tak jakby sie kaseta zacinbala hehe

no nic mam nadzieje ze za pare miesiecy wystartuje bez pudelka :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak rozwiąrzecie automatyczną dolewkę, która przeważnie jest w komorze pompy. W momęie zapowietrzenia pudełka woda z komory się wypompuje, i teraz martwił bym się nie spaleniem pompy ale dolewką która będzie ciągle uzupełniać wodę do danego poziomu. A ta pompowana nadal do akwarium zacznie się przelewać ze zbiornika. Posiadam w jednym zbiorniku pudełko i z racji braku rewizji, tak jak w kominie miałem taki efekt.

Pozdrawiam

Grzegorz


350L., Hyperion R2+, sump 170 L., Deltec.

IMG_20180226_192721.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak rozwiąrzecie automatyczną dolewkę, która przeważnie jest w komorze pompy. W momęie zapowietrzenia pudełka woda z komory się wypompuje, i teraz martwił bym się nie spaleniem pompy ale dolewką która będzie ciągle uzupełniać wodę do danego poziomu. A ta pompowana nadal do akwarium zacznie się przelewać ze zbiornika. Posiadam w jednym zbiorniku pudełko i z racji braku rewizji, tak jak w kominie miałem taki efekt.

Pozdrawiam

Grzegorz


350L., Hyperion R2+, sump 170 L., Deltec.

IMG_20180226_192721.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam komina i pudełka tylko coś takiego:

i tęż się zastanawiałem co by było gdyby spływ się przytkał lub zapowietrzył. Miałem automatyczna na hydrostacie od pralki lecz zdjąłem. Staram się dolewać co dziennie niewielka ilość wody, tak żeby w razie awaria nie przelało zbiornika.

Może pokombinować z jakimś czujnikiem w samym zbiorniku tak z 1cm od krawędzi zęby po załączeniu rozłączał napięcie pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam komina i pudełka tylko coś takiego:

i tęż się zastanawiałem co by było gdyby spływ się przytkał lub zapowietrzył. Miałem automatyczna na hydrostacie od pralki lecz zdjąłem. Staram się dolewać co dziennie niewielka ilość wody, tak żeby w razie awaria nie przelało zbiornika.

Może pokombinować z jakimś czujnikiem w samym zbiorniku tak z 1cm od krawędzi zęby po załączeniu rozłączał napięcie pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mogło by być jakieś rozwiązanie, mi poszło ok 5l na podłoge, nie ubolewam bo to było pomieszczenie gospodarcze, ale w pokoju już bym się wkurzył.


350L., Hyperion R2+, sump 170 L., Deltec.

IMG_20180226_192721.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mogło by być jakieś rozwiązanie, mi poszło ok 5l na podłoge, nie ubolewam bo to było pomieszczenie gospodarcze, ale w pokoju już bym się wkurzył.


350L., Hyperion R2+, sump 170 L., Deltec.

IMG_20180226_192721.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@orzechopcja - jak zabezpieczyłeś rurę przed "pochłonięciem" ryb i zasysaniem wszystkiego jak leci?


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@orzechopcja - jak zabezpieczyłeś rurę przed "pochłonięciem" ryb i zasysaniem wszystkiego jak leci?


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszyczek od roślin , wyciąłem dolną część idealnie pasuje na rurę 3/4 na górę założyłem pokrywkę od musztardy, idealnie pasuje żeby jakiś ślimak nie wlazł i nie zatkał wlotu wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszyczek od roślin , wyciąłem dolną część idealnie pasuje na rurę 3/4 na górę założyłem pokrywkę od musztardy, idealnie pasuje żeby jakiś ślimak nie wlazł i nie zatkał wlotu wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja myślałem o bardziej "eleganckim" rozwiązaniu w postaci kosza ssawnego.

B_kosz.jpg

Obawiam się jednak o zapychanie, jak się na tym woda będzie spiętrzać, czy za bardzo nie ograniczy przepływu.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja myślałem o bardziej "eleganckim" rozwiązaniu w postaci kosza ssawnego.

B_kosz.jpg

Obawiam się jednak o zapychanie, jak się na tym woda będzie spiętrzać, czy za bardzo nie ograniczy przepływu.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem coś na wzór grzebienia z butelki po napoju . Zapchać się nie ma prawa , a nic nie wpłynie do rury.

5303-przelew%20(1).jpg


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem coś na wzór grzebienia z butelki po napoju . Zapchać się nie ma prawa , a nic nie wpłynie do rury.

5303-przelew%20(1).jpg


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.