Skocz do zawartości
rodzyngit

Pudełko przelewowe bez pudełka

Rekomendowane odpowiedzi

...swietny pomysl,zawsze mnie denerwowaly zbiorniki z wewnetrznym kominem i prawie zawsze sa one widoczne,dlatego zdecydowalem sie na overflow z dwoma rurami odprowadzajacymi...nigdy nie kupilbym pudelka z jednym odprowadzeniem,toc to cholernie niebezpieczne...Patrzac na to zdjecie wyzej,moge sie domyslac jaki tam halas panuje a sprawa jest prosta.W jedna dziure dajemy rurke (rewizje),tak minimalnie ponizej lustra wody,druga dziura nie potrzebuje rurki,tylko na splywie zawor.Zawor wystarczy przytkac tak by woda podniosla sie prawie do poziomu lustra wody...jezeli cos sie stanie,wpadnie jakis slimak czy z innych przyczyn zmieni sie przepustowosc,poziom wzrosnie i zacznie sie lac przez rewizje...u mnie wyregolowalem tak ze woda bardzo wolno splywa przez rewizje,poziom w pudelku jest staly a w razie czego druga rura bez problemu wezmie na siebie cala wode...jest idealnie cicho...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i obiecane fotostory :

881ee63ea9c47414med.jpg

trochę je "poskręcałem:

b8efd890a971e664med.jpg

308a9897603edcbfmed.jpg

7a279dc2a45be3d7med.jpg

255aa5d2e2b93e5amed.jpg

f06284dffda40e4amed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i obiecane fotostory :

881ee63ea9c47414med.jpg

trochę je "poskręcałem:

b8efd890a971e664med.jpg

308a9897603edcbfmed.jpg

7a279dc2a45be3d7med.jpg

255aa5d2e2b93e5amed.jpg

f06284dffda40e4amed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie muflery oferuje już pierwszy sklep na śląsku ale cena 128 zł nie zachęca do kupna, a to nic innego jak mocno zmodyfikowane durso wygląd zupełnie inny ale zasada działania taka sama.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie podobają mi się wasze rozwiązania. Właśnie zamierzam w swojej "dwusetce". Jaki przekrój rurek powinienem do 200l wziąć i gdziemożna kupić rurki w innym kolorze niż białe?


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie są 3/4 cala i trochę przytkane na zaworze z kolorów to możesz jeszcze szary dostać albo zrobić tak jak ja mam: białe rurki a to co na widoku jest w niebieskiej izolacji termokurczliwej (dostaniesz w każdym elektrycznym kilka kolorów do wyboru)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam 3/4 i trochę przykręcone na zaworze

wszystkim obraca i podnosi na 90cm NewJet 1700

szare rurki dostaniesz w sklepach z morszczyzną i nie tylko, przeważnie w dziale hydraulika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michalko37 jaką funkcje pełni u Ciebie korek w najwyższym punkcie?? Bo ja mam podobne rozwiązanie lecz bez korka i wszystko działa ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korek ma też mały otwór i powoduje wyciszenie spływajacej wody .Tylko tyle , bez niego też wszystko działa.


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki powiedzcie mi mam akwarium ale 95l czy przekrój rurek 3/4 będzie dla mnie odpowiedni? I jaką pompę dobrać?

Pozdrawiam Magda


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że spokojnie wystarczy 3/4 , u mnie jest jeszcze spory zapas ponad normalny przepływ. Pompę dałbym 1600- 2000l/h.


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#337379 madziorm :

Chłopaki powiedzcie mi mam akwarium ale 95l czy przekrój rurek 3/4 będzie dla mnie odpowiedni? I jaką pompę dobrać?

Pozdrawiam Magda

Hej,

mam akwa 80L i 3/4" z NewJet 1700 daje rade :help1

a na spływie jest jeszcze spory zapas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, czym kleicie hydraulike?


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tangit


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

michalko37.Podoba mi się to ustrojstwo. Odpowiedz jednak proszę na pytanie- jak Ty to będzisz czyścić jak ci rurki pozarastają. Zrobiłem próbę na sucho. Wykonałem identyczną konstrukcję na próbę bez klejenia. Próbowałem przepchać dedykowany wycior JBL i stwierdziłem ogromne opory na kolankach 90 stopni.

Pozdrawiam.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najgorszym wypadku , gdyby się zatkał wymienię przelew na nowy , koszt nie jest wielki . Poza tym średnica rur jest tak duża w stosunku do przepływu że musiałoby bardzo zarosnąć aby powstał jakiś problem. Działa już ponad pół roku i żdnego czyszczenia jeszcze nie wymaga.


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jest to chyba najbardziej logiczne wyjście z tej sytuacji.

Pozdrawiam


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wlasnie przygotowuje sie do dokonczenia zakupow. Zawory na pompe i przelew juz mam. Pompa 2000l. Rurka 32mm. Mam tylko pytanie. Jakie znaczenie ma dlugosc rurki ktora jest w akwarium(na wysokosc) pytam bo widzialam ze wiekszosc osob robi na rurce prawie na cala wysokosc zbiornika. Ja chcialabym zrobic mniejsza np na 20cm. Jakie to bedzie mialo znaczenie w dzialaniu?? Pozdrawiam i przepraszam za brak pl znakow ale pisze z telefonu.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie długość rurki ma mniej niż 20 cm i żadnych problemów nie zauważyłem

z tym że ja mam jeszcze "wewnętrzny komin" z grzebieniem przelewowym

f06284dffda40e4amed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długość rurki w akwarium jest o tyle ważna, że musi być proporcjonalna do długości rurki poza akwarium. Wróć na pierwszą stronę i popatrz na rysunek nr 4. Jeśli skrócisz tylko rurę oznaczoną jako C - tą w akwarium - przerwiesz syfon w razie braku prądu i problem gotowy. Aby tego uniknąć musiałabyś przesunąć ten trójnik do którego wchodzi rura A tak, aby zawsze był wyżej niż spód rury w akwarium.

A to moja wersja "wewnętrznego komina":

20110506_0156.JPG


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się trochę wtrącę w ten wątek, ale widziałem ostatnio takie urządzonko: http://reefbuilders.com/2010/06/07/handon-mame-nano-overflow-lily-pipe-reef-aquariums/ Oczywiście gadżet drogi nieziemsko, ale jaki efekt :) Ogólnie firma produkuje kilka "designerskich" gadżetów do morskiego, jak np. szklany skimmer.


Pozdrawiam,

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.