Skocz do zawartości
rodzyngit

Pudełko przelewowe bez pudełka

Rekomendowane odpowiedzi

Ten czerwony ładny, ale małe dziury i jak się przy pchają od syfku to też może się przelać. w tym są większe trochę. Koszyczek na rurę a nie do środka rury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten czerwony ładny, ale małe dziury i jak się przy pchają od syfku to też może się przelać. w tym są większe trochę. Koszyczek na rurę a nie do środka rury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michalko37 - dzięki, widziałem to już we wcześniejszych postach :waving Jednak zależy mi, aby było to bardziej estetyczne.

@orzechopcja - nie ma kontekstu na zdjęciu, ale ja bym powiedział z kolei, że tam są za duże otwory :) A co do czerwonego koszyka to masz rację, bo on jest koszem ssawnym, czyli z założenia podłączanym do rury zaciągającej wodę przez pompę, a nie do grawitacyjnego odprowadzania. Ech, mogłem od razu komin robić :banghead


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michalko37 - dzięki, widziałem to już we wcześniejszych postach :) Jednak zależy mi, aby było to bardziej estetyczne.

@orzechopcja - nie ma kontekstu na zdjęciu, ale ja bym powiedział z kolei, że tam są za duże otwory :) A co do czerwonego koszyka to masz rację, bo on jest koszem ssawnym, czyli z założenia podłączanym do rury zaciągającej wodę przez pompę, a nie do grawitacyjnego odprowadzania. Ech, mogłem od razu komin robić :banghead


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiero - na dniach będę testował takie ustrojstwo. Czeka sklejone. Na razie brak czasu. Dam znać o wynikach testów.


180 l. 2 x JVP-101. Led DIY 90W. LPS, SPS. Całość obecnie (jak jest słońce) napędzana z fotovoltaiki.

60 l. Ocellarisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiero - na dniach będę testował takie ustrojstwo. Czeka sklejone. Na razie brak czasu. Dam znać o wynikach testów.


180 l. 2 x JVP-101. Led DIY 90W. LPS, SPS. Całość obecnie (jak jest słońce) napędzana z fotovoltaiki.

60 l. Ocellarisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że temat się rozwinął i to bardzo, także wieczorkiem pochwalę się swoim rozwiązaniem, które działa już ponad tydzień i jak na razie jestem bardzo zadowolony :waving

na wstępie podam, że nie stosowałem żadnych koszyczków, itp

zrobiłem prostokątne pudełko z grzebieniem :)

więcej szczegółów i fotki wieczorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że temat się rozwinął i to bardzo, także wieczorkiem pochwalę się swoim rozwiązaniem, które działa już ponad tydzień i jak na razie jestem bardzo zadowolony :)

na wstępie podam, że nie stosowałem żadnych koszyczków, itp

zrobiłem prostokątne pudełko z grzebieniem :)

więcej szczegółów i fotki wieczorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też coś takiego i jestem bardzo zadowolony.Ponowny start jest bezproblemowy,rurka powrotu wody z sumpa jest trochę niżej więc w razie wyłączenia pompy spad się nie zapowietrza a gdyby nawet to wystarczy zamknąć zawór i zassać wodę przez wężyk na górze. Jeśli chodzi o estetykę na wszystkie części rurek w akwa mam naciągniętą niebieską izolacje termokurczliwą a na końcu jest włożone coś w rodzaju koszyka (kupiłem kiedyś rurki z taką końcówką i wyciąłem co drugi pręcik).

koszyk jest regulowany, jak wyciągnę jego wierzch ponad wodę świetnie zbiera wszystko z powierzchni tylko wtedy trochę słychać zasysane powietrze, jednak robię to tylko jak widzę że zbiera się film na ok 1 godz.

Kiedy jest zanurzony jest niesłyszalny.

Tutaj są fotki jak to wygląda (coś nie umiem ich dodać bezpośrednio) http://img33.imageshack.us/g/dscf1121o.jpg/

Nie pisz postów jeden pod drugim, korzystaj z opcji Edytuj.

mintaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też coś takiego i jestem bardzo zadowolony.Ponowny start jest bezproblemowy,rurka powrotu wody z sumpa jest trochę niżej więc w razie wyłączenia pompy spad się nie zapowietrza a gdyby nawet to wystarczy zamknąć zawór i zassać wodę przez wężyk na górze. Jeśli chodzi o estetykę na wszystkie części rurek w akwa mam naciągniętą niebieską izolacje termokurczliwą a na końcu jest włożone coś w rodzaju koszyka (kupiłem kiedyś rurki z taką końcówką i wyciąłem co drugi pręcik).

koszyk jest regulowany, jak wyciągnę jego wierzch ponad wodę świetnie zbiera wszystko z powierzchni tylko wtedy trochę słychać zasysane powietrze, jednak robię to tylko jak widzę że zbiera się film na ok 1 godz.

Kiedy jest zanurzony jest niesłyszalny.

Tutaj są fotki jak to wygląda (coś nie umiem ich dodać bezpośrednio) http://img33.imageshack.us/g/dscf1121o.jpg/

Nie pisz postów jeden pod drugim, korzystaj z opcji Edytuj.

mintaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze - w sumie można by rzeczywiście zrobić "prawie komin". Taki balkonik z dziurą od spodu na rurę, normalnie ze szkła, z grzebieniem. Na klika dnia spuścić wodę poniżej "normalnego stanu", pokleić i voila.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze - w sumie można by rzeczywiście zrobić "prawie komin". Taki balkonik z dziurą od spodu na rurę, normalnie ze szkła, z grzebieniem. Na klika dnia spuścić wodę poniżej "normalnego stanu", pokleić i voila.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie czytałem od początku i nie wiem do końca w czym problem, ale jeżeli polega on na niechęci bądź braku możliwości zrobienia komina, to jest jeszcze jeden elegancki sposób na zrzut wody na dół. I nie jest to ani komin, ani pudełko. Może ktoś z Was pamięta @harnasia i "jego" patent. Piękna korona, którą można odpalić w dwa dni na działającym zbiorniku, bez wiercenia, elegancko, cicho i bezpiecznie. Jak nie pamiętacie to opowiem, albo poszukam zdjęć w swoim archiwum....


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie czytałem od początku i nie wiem do końca w czym problem, ale jeżeli polega on na niechęci bądź braku możliwości zrobienia komina, to jest jeszcze jeden elegancki sposób na zrzut wody na dół. I nie jest to ani komin, ani pudełko. Może ktoś z Was pamięta @harnasia i "jego" patent. Piękna korona, którą można odpalić w dwa dni na działającym zbiorniku, bez wiercenia, elegancko, cicho i bezpiecznie. Jak nie pamiętacie to opowiem, albo poszukam zdjęć w swoim archiwum....


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraszan: masz na mysli doklejone z 3 stron szyby i przelew na calej jednej krawedzi?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraszan: masz na mysli doklejone z 3 stron szyby i przelew na calej jednej krawedzi?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o doklejanej szybie na górze akwarium i zewnętrznym kominie?

@MateuszD - byłeś szybszy :waving

Modernizacja akwarium a'la Roman Rożek

608-sump%20007.jpg


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o doklejanej szybie na górze akwarium i zewnętrznym kominie?

@MateuszD - byłeś szybszy :)

Modernizacja akwarium a'la Roman Rożek

608-sump%20007.jpg


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ z kominem zewnętrznym jak dla mnie wygodny i najlepszy technicznie sposób na odprowadzenie wody, gdybym zaczynał od zera zamówiłbym zbiornik z takim kominem na tylnej ścianie.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ z kominem zewnętrznym jak dla mnie wygodny i najlepszy technicznie sposób na odprowadzenie wody, gdybym zaczynał od zera zamówiłbym zbiornik z takim kominem na tylnej ścianie.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie o to mi chodziło...

Rzeczywiście - z punktu widzenia estetyki i bezpieczeństwa, zaprojektowanie komina zewnętrznego na etapie budowy zbiornika jest chyba najlepszym rozwiązaniem. Trzy szyby "fabrycznie" wyższe i spust wody przez jeden z niższych boków jest imho bezpieczniejszy niż, jak by nie było, dziury w dnie... Doklejenie korony do działającego zbiornika może odrobinę popsuć estetykę tuż pod taflą wody, co niektórym może przeszkadzać....

korzystamy z opcji "edytuj"

i scalamy posty,

pkt. 6 Regulaminu


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie o to mi chodziło...

Rzeczywiście - z punktu widzenia estetyki i bezpieczeństwa, zaprojektowanie komina zewnętrznego na etapie budowy zbiornika jest chyba najlepszym rozwiązaniem. Trzy szyby "fabrycznie" wyższe i spust wody przez jeden z niższych boków jest imho bezpieczniejszy niż, jak by nie było, dziury w dnie... Doklejenie korony do działającego zbiornika może odrobinę popsuć estetykę tuż pod taflą wody, co niektórym może przeszkadzać....

korzystamy z opcji "edytuj"

i scalamy posty,

pkt. 6 Regulaminu


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...swietny pomysl,zawsze mnie denerwowaly zbiorniki z wewnetrznym kominem i prawie zawsze sa one widoczne,dlatego zdecydowalem sie na overflow z dwoma rurami odprowadzajacymi...nigdy nie kupilbym pudelka z jednym odprowadzeniem,toc to cholernie niebezpieczne...Patrzac na to zdjecie wyzej,moge sie domyslac jaki tam halas panuje a sprawa jest prosta.W jedna dziure dajemy rurke (rewizje),tak minimalnie ponizej lustra wody,druga dziura nie potrzebuje rurki,tylko na splywie zawor.Zawor wystarczy przytkac tak by woda podniosla sie prawie do poziomu lustra wody...jezeli cos sie stanie,wpadnie jakis slimak czy z innych przyczyn zmieni sie przepustowosc,poziom wzrosnie i zacznie sie lac przez rewizje...u mnie wyregolowalem tak ze woda bardzo wolno splywa przez rewizje,poziom w pudelku jest staly a w razie czego druga rura bez problemu wezmie na siebie cala wode...jest idealnie cicho...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.