Skocz do zawartości
rodzyngit

Pudełko przelewowe bez pudełka

Rekomendowane odpowiedzi

aha to spoko i Ciekawy pomysł z tą większą rurą pamiętasz na jakim poziomie mniej więcej utrzymywała Ci się w niej woda ?


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo teflonu próbowałem - nawinąć go trzeba pół rolki aby "zgrubić" rurę w jednym miejscu a przy wkładaniu do złączki zwija się i nie blokuje - przynajmniej ja miałem problemy :) zwłaszcza jak robisz to pod wodą :)

odnośnie poziomu wody - starałem się aby woda była POD grzebieniem - wszystko zależy od możliwości pompy. W 112L miałem NJ1700 - uważam, że do 112L to jest idealna pompa pod overflow pipe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha bo ja w swoim projekcie mam w akwarium U i woda do rurki po prostu wpływa i mam NJ1200 ale jak dam ją na maxa to baaaardzo chlupie i nie mam zaworu na spływie. A nie bałeś się ewentualności zapowietrzenia i że nie odprowadzi tyle wody co trzeba i pompa poda za dużo wody do akwarium i przeleje?


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokość ostatniej komory była tak policzona, że po wypompowaniu wody było jeszcze prawie 2 cm do przelania akwarium :). Pudełko po zaniku prądu samo wstawało. Trwało to do 30 minut ale stabilizowało się i nie było problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie ale zaworek którą stronę dajecie (zwrotny), mały szczegół , ale nikt nie napisał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rura "zaciąga" powietrze przelewając wodę. Czyli trzeba zamontować tak aby blokowało możliwość rozciągania przez rurę, natomiast Ty możesz zakładając dodatkową rurkę zaciągnąć powietrze które może znajdować się w rurce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zaworu na splywie nie powinno byc tutaj nie ma rewizji jak troche zmniejszysz przepustowosc spływu to zaraz góra sie przeleje

Ja mam tem sam spływ mialem zawor ale sie go pozbylem

Rurke tez wymienilem na gietka i nawet nie slychac jak leci

Sent from my LG GT540 using Tapatalk 2


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co , tak czytam ,patrze,myśle i wymyśliłem że ten pomysł to o kant d..y pobić,rurki ,kolanka ,rury,pierduły,a nie lepiej zrobić normalne pudełko niż cmanić a potem wode zbierać z podłogi ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi rozśmieszasz mnie :)

112L wiesz jak wygląda ? po Twoim info raczej masz 400 L a to troszkę inna bajka. Kupiłem 2 pudełka PRZED zrobieniem op.

Wieszanie na akwarium do 200L pudełka jest jak montowanie 18 calowych kół do tico.

Poza tym pisanie głupot o zbieraniu wody z podłogi jest dokładnie cytując Twoimi słowami o kant ..... . Wystarczy dobrze policzyć zdolność przyjęcia wody przez sump, wysokość grzebienia na zlocie, pojemność ostatniej komory sumpa i przelanie i jednego i drugiego nigdy nie nastąpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

el kociaczku - napisałem ''zrobić normalne pudełko'' a nie kupić o przepływie 3000L ! NORMALNE ALE MAŁE,a te rury i ich wielkość to jak hydraulika z początku ubiegłego wieku i wyglądają na ''montowanie 18 calowych kół do tico.''Wystarczy zerknąć na fotki w postach wyżej ,ufff...to to ma wisieć na akwarium ? do sumpa bym tego nie wsadził.Normalne ale małe pudełko zaznaczam że jestem zwolennikiem pudełek i nigdy z tym nie było problemu(w przeciwieństwie do komina)


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam te komentarze - na zasadzie dowalę Ci.....ehh już wiem dlaczego będąc długo na forum (nawet niezarejestrowanym użytkowaniem) nie piszę tylko czytam.

Człowiek chce pomóc, pokazać jeden z możliwych sposobów w miarę taniego sposobu poradzenia sobie z przelewem w niedużym akwarium - temat pudełko przelewowe bez pudełka ale cóż.....w temacie kolega robi nie zabrał NIGDY głosu dopiero po zamieszeniu moich zdjęć.....brak słów. EOT i kończę wpisy bo po co.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak słów... NIE POTRAFISZ ZROZUMIEĆ TEGO CO NAPISAŁEM ???? oraz do tego sę odnieść ,przeczytałem od początku do końca i napisałem swoją opinne,ale widocznie opinnia ma być tylko na ''cacy ohh i ahh'' a gdybym chciał Ci dowalić to bym to zrobił,tylko co to znaczy ''dowalić''??? sam zachodzę w głowe... WESOŁYCH ŚWIĄT !

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz sobie do serca tego że ktoś czasem coś krytykuje. Tak to już jest że jeden chwali a drugi krytykuje. Mi akurat pomysł bardzo się podoba :smiling: . Pisz i zamieszczaj swoje pomysły bo na pewno nie jednemu one pomogą .

Ja też korzystam z pudełka przelewowego. Niby z kupczego ale takie pomysły też mi się bardzo podobają . I chętnie to czytam i obserwuję :smiling: . Więc nie przejmuj się bo wykonujesz dobrą robotę !!!

No i Wesołych Sczęśliwych Świąt :smiling: !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam tego tylko jak to ma automatycznie startować po zaniku prądu.

U mojej dziewczyny zrobiłem coś takiego, ale za nim zacznie to startować to NJ1700 przeleje wodę po za akwarium. Tzn chodzi mi o to, że nie wygląda na to by w ogóle zechciało to kiedyś wystartować.

W tym filmikukolo odpowietrza to za pomocą brzęczyka :)

Właśnie mi brakuję czegoś co odpowietrzy mi układ po starcie równie szybko jak się zapowietrzył.

To co wymodziłem jest bardzo podobne do tego

Z tym, że rurka z zaślepką jest dłuższa bo jakieś 10cm nad miejsce kolanek przechodzących nad ścianą akwarium i na jej szczycie znajduje się wężyk

http://nano-reef.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=16082

Edytowane przez Warszawiak (wyświetl historię edycji)

ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego taka długa/duża jest ta część wykonana z rury kanalizacyjnej fi 110 mm?

Nie wystarczy jak pudło na wodę będzie miało wysokość 10 (15) cm ? Coś na wzór komory pudełka przelewowego, tylko że poza akwarium nie będzie drugiej komory a rury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ogarniam tego tylko jak to ma automatycznie startować po zaniku prądu.

U mojej dziewczyny zrobiłem coś takiego, ale za nim zacznie to startować to NJ1700 przeleje wodę po za akwarium. Tzn chodzi mi o to, że nie wygląda na to by w ogóle zechciało to kiedyś wystartować.

W tym filmikukolo odpowietrza to za pomocą brzęczyka :)

Właśnie mi brakuję czegoś co odpowietrzy mi układ po starcie równie szybko jak się zapowietrzył.

To co wymodziłem jest bardzo podobne do tego

Z tym, że rurka z zaślepką jest dłuższa bo jakieś 10cm nad miejsce kolanek przechodzących nad ścianą akwarium i na jej szczycie znajduje się wężyk

http://nano-reef.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=16082

U mnie zawsze startuje

Na szczycie mam wklejony wezyk na koncu jest zaworek przeciwzwrotny i dodatkowo koncowka jest zanuzona w sumpie

Podstawa to dobrze odpowietrzyc na poczatku ta uzylem strzykawki 100 sciagalem az sawa woda leciala bez babli

Sent from my LG GT540 using Tapatalk 2


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnę instalację i zobaczę czy rura w środku tej grubej ma odpowiednią długość.

jakiej firmy zaworki przeciw zwrotne polecacie..? Jest ich multum...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z hałasem przy takiej instalacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak jest z hałasem przy takiej instalacji ?

U mnie jak mialem splyw rurkami bylo glosno teraz jak mam waz silikonowy to cisza

Sent from my LG GT540 using Tapatalk 2


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze wyregulujesz poziom wody tak a by "komin" nie zaciągał powietrza to jest bezgłośny.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.