Skocz do zawartości
mrozikulus

VSV method

Rekomendowane odpowiedzi

Ja specjalnie nie płucze mrożonek żeby podnieść PO4 ale wygląda na to że jest to za małe stężenie fosforanów żeby obniżyć NO3. Problem mam taki sam jak miał Luft - wpływ na to może mieć słaby odpieniacz jaki jest w Reefmaxie :(


Mój baniak: ReefMax 60

Cyrkulacja 2x Koralia nano 1600, Tds i parę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym plukaniem mrozonek to troche na dwoje babka wrozyla. Jedne zawieraja ogromne ilosc PO4 i NO3 inne natomiast sa "czyste". (np Ocean Nutrition) Mam podobny problem jak kioledzy powyzej. Z PO4 ktore mialem kosmiczne mixtura poradzila sobie doskonale, z tym ze za szybko. NO3 zostalo duzo w tyle. W akwarium zaczynam miec glonow jak przy dojrzewaniu :blink: Nie mam pojecia o co kaman.

Wzialem sie troche na sposob przypominajac sobie o glonachy wyzszych.

Do sumpa poszla 3L kuweta wypelnina spaghetii i 11W swiatelka. Doozowanie vodki ograniczylem do 2-3 razy w tygodniu. Zobaczymy co z tego wyjdzie.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja specjalnie nie płucze mrożonek żeby podnieść PO4 ale wygląda na to że jest to za małe stężenie fosforanów żeby obniżyć NO3. Problem mam taki sam jak miał Luft - wpływ na to może mieć słaby odpieniacz jaki jest w Reefmaxie :(

aha i rzecz o ktorej dopisze - wyjąłem z obiegu absorber fosforanów na czas obnizania no3/podwyzszania po4. Po tym okresie zważywszy na krzemiany i przyrost glonów absorber powrócił na miejsce.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moich polimerów już niewiele zostało,dalej nic nie dosypuję,ale był problem z PO4 bo badając co tydzień wodę miałem ich o 0,01 więcej i tak więc z 0,03 doszedłem do 0,07.Tydzień temu zwiększyłem dawkę VSV do 1ml co 3 godziny i dzisiejszy pomiar wykazał 0,06.Jest to granica błędu a że nie zauważyłem żadnych glutów w baniaczku jakie miałem jakiś czas temu to zastanawiam się czy nie lać więcej tej mikstury by z fosforanami zejść do około 0,03.NO3 u mnie wynosi tak około 1 może 2,nie umiem dokładnie ocenić.

Moja mikstura to 50ml wódki+12,5ml octu winnego+1/4 łyżki cukru.

Zastanawiam się jeszcze nad bakteriami bo biodigest daję raz w miesiącu a tak leję na zmianę co 2 tygodnie po 30ml TheraP i Nite Out II,może kupić Cycle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja mikstura to 50ml wódki+12,5ml octu winnego+1/4 łyżki cukru.

robie idento mniejsza porcje VSV. ale mowisz o 1/4 lyzki stolowiej czy do herbaty? bo ja 1/4 herbacianej.

P.s.

Podziwiam ze tyle bakterii pompujesz w baniak.

Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o łyżkę do herbaty.Czy tak dużo daję bakterii to nie wiem,ale przy VSV jest zalecane lanie bakterii a te moje dawki chyba nie są za duże. ? O Cycle tylko pytam a z biodigestu wychodzę bo kiedyś dawałem 2 razy w miesiącu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co zmienić w VSV.

no ja bym przypierdzielił wieksza dawke vsv i nie ma bata :) Vsv pieknie zbija po4. Jak zbijesz to wtedy zmniejszysz dawke dostosujesz do potrzeb i pożądanych wynikow


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja bym przypierdzielił wieksza dawke vsv i nie ma bata :) Vsv pieknie zbija po4. Jak zbijesz to wtedy zmniejszysz dawke dostosujesz do potrzeb i pożądanych wynikow

Teraz łącznie podaję 8ml.Dać 12ml czyli co 2 godziny 1 ml czy jeszcze za mała dawka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar , ostrożnie z VSV bo po przedawkowaniu będą duże problemy.

Ja odstawiłem metodę VSV już ponad dwa miesiące temu , wrócilem do polimerów , wiem że to kosztowna zabawa , ale jednak bardziej przewidywalna.

Okazało się , że VSV w połączeniu z polimerami jest bardzo drogą metodą , przynajmniej dla mnie , poleciało mi parę korali.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal,pamiętam Twój temat,ale ty pamiętam niepotrzebnie dosypywałeś nowych kulek a ja całkiem z nich wychodzę i już niewiele ich zostało,nawet zastanawiam się czy nie odłączyć ich już całkiem.VSV jest wygodne i wielu na tym jedzie z powodzeniem więc jakiś jeszcze czas będę próbował.Do kulek zawsze idzie wrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedynym minusem tej super metody jest sluz bakteryjny ktory osadzasjac sie na sprzetach (cyrkulacja, obieg, hydraulika, odpieniacza) zmniejsza wydajnosc. Trzeba czesciej myc.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku ty już lepiej obierz sobie jedną metodę a nie skacz z metody na metodę :),

bo za chwilę będziesz płakał że wysadziłeś baniak w kosmos :)


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar , ostrożnie z VSV bo po przedawkowaniu będą duże problemy.

Ja odstawiłem metodę VSV już ponad dwa miesiące temu , wrócilem do polimerów , wiem że to kosztowna zabawa , ale jednak bardziej przewidywalna.

Okazało się , że VSV w połączeniu z polimerami jest bardzo drogą metodą , przynajmniej dla mnie , poleciało mi parę korali.

Pozdrawiam

na dwoje babka wróżyła. Osoba, ktora zaliczyła wtope w danym temacie bedzie szukac nadziei w nowej metodzie. Biokulki temat obgadany, choc wciąż niesprzecyzowany w 100% przez producenta i dystrybutora.

@Inmar

Powiem Ci co ja bym zrobil, a Ty zrobisz jak uważasz. Lejesz 8ml dziennie vsv dozujac je automatycznie. Przy takim lukusie ustawilbym proponowane przez Ciebie 12 ml i zupelnie odciął biokulki, skoro z nich rezygnujesz. Masz super hanke do PO4 wiec ogarniesz dawkowanie vsv tak jak trzeba. Jesteś lepiej przygotowany do tej wojny z parametrami mysle niz udzielajacy sie tutaj ludzie, na czele ze mna :)

Niech moc bedzie z Toba!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

Ja w moim 200l od tygodnia podaję wódę. na razie podaję 1mm i po tygodniu ciągle mam NO3 około 50 jak przed podawaniem alkoholu. Czy zwiększyć dawkę wódeczki czy ciągle powolutku podawać i czekać?

Co prawda to wątek VSV ale pytam, bo na razie chcę na wódeczce pojechać a potem na vsv przejść

pozdro


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku ty już lepiej obierz sobie jedną metodę a nie skacz z metody na metodę :),

bo za chwilę będziesz płakał że wysadziłeś baniak w kosmos :)

Spokojnie,zmieniam filtrację łagodnie od 4 miesięcy a nie skaczę.Polimery mnie nie zadowoliły (finansowo).VSV właśnie podaję czwarty miesiąc.Powodem też jest wolne rośnięcie korali a czytałem,że niektórzy zwalali na polimery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie,zmieniam filtrację łagodnie od 4 miesięcy a nie skaczę.Polimery mnie nie zadowoliły (finansowo).VSV właśnie podaję czwarty miesiąc.Powodem też jest wolne rośnięcie korali a czytałem,że niektórzy zwalali na polimery.

nie mozna samych zlych rzeczy mowic o polimerach. U niektorych ludzi to sie sprawdza i ja im tak ciut zazdroszczę :) Bo to sama wygoda (kulki sie same kręcą)

Kolega ma taki baniak, że nie ma czasu na niego, wiec nie kombinuje nic, nawet malo co podmiany wody robi. Kręcą mu sie kulki, czasami wspomagane od święta wódką. Byście widzieli jego lpsy! Rosną i to jak! Takze nie ma reguły do tych kulek niestety :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie zalatuje Ci zmywaczem do poznokci? acetonem?

moja mikstura stoi w lodowce po 6 miesiecy i rozrabiam nowa

nie dajmy sie zwariowac ze co miesiac nowa

wodka tez by sie popsola po miesiacu,albo ocet :ice:

zapach caly czas ten sam

Edytowane przez vitekzawada
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy od stezenia chyba i temperatury, wodka sie nie popsuje, ale alkohol moze odparowac gdy bedie otwarta flaszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy od stezenia chyba i temperatury, wodka sie nie popsuje, ale alkohol moze odparowac gdy bedie otwarta flaszka.

moja flaszka jest zamknieta i napisalem ze trzymam w lodowce

z duzej przelewam do buteleczki z kz i tez trzymam w lodowce

moje dawki jak obliczylem to 10 kropli rano i wieczorem,wiecej nie leje :thumbsup:


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozrabiam jednorazowo tak,że mam około 65ml i podaję dozownikiem.W lodówce nie trzymam tego bo jak.Od dziś dawka 1ml co 2 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.