Skocz do zawartości
mrozikulus

VSV method

Rekomendowane odpowiedzi

moja mikstura stoi w lodowce po 6 miesiecy i rozrabiam nowa

nie dajmy sie zwariowac ze co miesiac nowa

wodka tez by sie popsola po miesiacu,albo ocet :ice:

zapach caly czas ten sam

Po pierwsze wodka wodce nie rowna, alkohol paruje, po drugie ocet winny a spirytusowy to nie to samo juz nawet pachnie inaczej.

I zebym ja jeszcze po wodke do lodowki biegal :thumbdown:

Inmar moim zdaniem 12ml na dobe to troche duzo, ale sam znasz swoj baniak


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wodka wodce nie rowna, alkohol paruje, po drugie ocet winny a spirytusowy to nie to samo juz nawet pachnie inaczej.

I zebym ja jeszcze po wodke do lodowki biegal :thumbdown:

Inmar moim zdaniem 12ml na dobe to troche duzo, ale sam znasz swoj baniak

Docelowo 12 ml wydaje sie być dużo, ale jesli usuwamy kulki i chcemy zbić no3/PO4 to powinno być ok, by pozniej ustalić odpowiednią dawkę w zaleznosci od potrzeb baniaka.

Co do VSV długości trzymania to obraną taktykę bronią wyniki. Jesli Vitek i Grzesiek maja dobre wyniki to ich podejscie jest dobre mimo, że podejscie sie różni.

Moja praktyka z ostatnich 2 miesięcy taka: codziennie leje 0,6 ml VSV (zwykla wodka, ocet spirytusowy, zmieszany grubo podnad miesiac temu, trzymane szczelnie w lodowce). NO3 u mnie prawie niewykrywalne. Praktyka poparta dobrymi wynikami. Nic wiec nie bede zmieniać. Aha i od 2 miesiecy nie dozuje bakterii (mimo, że niedawno zakupiłem sobie 10 fiolek prodibio)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja lalem 2,5ml wodki 40% na dobe na 800 l wody w wystemie i woda byla ZYLETA czysta, zmniejszylm w obawie o przedawkowanie, a Ty inmar tu z taka iloscia, ja wiem ze rozna jest tolerancja, ale to chyba troche sporo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek ale z 8ml na 12ml to wzrost o 50%. Nie lepiej podnieść o 1-max 2ml ?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ja jeszcze nie zdecydowałem i to bardziej pytałem czy tak zrobić.W międzyczasie sprawdziłem skalibrowanie pompki i podaje 0,8ml więc podawałem nie 8ml a 6,4 na dobę.Skalibruję dzić ją i ustawię na prawdziwe 8ml.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął kolejny tydzień,dziś sprawdziłem parametry i jednak jest tendencja wzrostu,co tydzień mam wyższe parametry.Zrobiłem jeszcze eksperyment i płukałem mrożonki cały tydzień.NO3 mam 2,5 a PO4-0,08.Dawki VSV nie zwiększyłem.Glutów bakteryjnych w zbiorniku prawie nie mam wcale,może jednak zwiększyć dawkę VSV ? Może zmienić ocet,teraz mam winny-biały,może wódka słaba ? Polimery dalej się kręcą i tu następne pytanie czy mogą hamować działanie VSV ? Czekam na dyskusję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje stanowisko znasz - jesli parametry ida w gore toza mała dawka vsv - wiec trzeba zwiekszyc - wtedy zobaczysz i bedziesz korygować, bo cos skorygowac w koncu musisz. Samo sie nie naprawi... jesli karmisz, a system nie wyrabia to musisz podkrecic vsv na ktorym opierasz swoje nadzieje


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar , w mojej ocenie musisz się zdecydować , albo VSV albo polimery , jesteś już daleko z VSV więc odłącz polimery i powoli zwiększaj dozowanie VSV , aż osiągniesz właściwe parametry.

Pisaleś powyżej , że ilość polimerów jest mała , więc masz poniekąd odpowiedź dlaczego rosną parametry , zmniejszyła się ilość kulek , a dozowanie VSV pozostało na niezmiennym poziomie i stad wzrost parametrów. Dlatego na Twoim miejscu zatrzymałbym kulki i zwiększał dozowanie VSV.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu już chciałem zwiększyć dawkę,ale niektóre głosy,że już dużo leję powstrzymały mnie od tego.Rozrabiam za każdym razem 50ml mikstury,ale się ma już ku końcowi to robi się mętna.Zastanawiam się nad zmianą octu,może na spirytusowy ? Mam jeszcze jabłkowy ocet,ale nie używałem go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykły spirytusowy jest rafinowany wiec o zawiesine ciężko. takie używam bo taki mam i wyniki tez mam dobre. jabłkowy moze byc po wstepnej rafinacji lub nie (na odchudzanie ludzie kupuja :D ).


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykły spirytusowy jest rafinowany wiec o zawiesine ciężko. takie używam bo taki mam i wyniki tez mam dobre. jabłkowy moze byc po wstepnej rafinacji lub nie (na odchudzanie ludzie kupuja :D ).

Kupię w takim razie spirytusowy,ale to konkretnie jaki tylko spirytusowy,winny spirytusowy czy jakiś inny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię w takim razie spirytusowy,ale to konkretnie jaki tylko spirytusowy,winny spirytusowy czy jakiś inny ?

mam najtańszy, rafinowany 10% spirytusowy, z zakrętka na gwint, a nie na wcisk.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taki w domu znalazłem,kupowałem go do moczenia pomp więc rozrobiłem nową miksturę i ustawiłem dawkę 1ml co 2 godziny.Zobaczymy za tydzień czy będą zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taki w domu znalazłem,kupowałem go do moczenia pomp więc rozrobiłem nową miksturę i ustawiłem dawkę 2ml co 2 godziny.Zobaczymy za tydzień czy będą zmiany.

!! nie daje to 24ml na dobę ?????!!??!!??!!


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taki w domu znalazłem,kupowałem go do moczenia pomp więc rozrobiłem nową miksturę i ustawiłem dawkę 1ml co 2 godziny.Zobaczymy za tydzień czy będą zmiany.

immar chcesz podawac dawke 12ml na dobe,zastanow sie jeszcze raz czy nie za duzo,poza tym zastanawiam sie czemu jeszcze kreca sie twoje pellety,musisz wybrac jedna metode,czytam i za kazdym razem mnie zaskakujesz ze zmiana koncepcji,obierz jedna metode i choc sprobuj przez 6 miesiecy

nika jak zwykle szybsza jak swiatlo z dodawaniem kolorow

@vitekzawada, bardzo dziękuję za BŁYSKAWICZNĄ korektę, to się chwali :welcome:

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polimerów już od rana nie ma.Teraz podaję 8 i parametry rosną zamiast maleć.Jest dyskusja i z tego się cieszę.Nie mówię,że robię dobrze bo tego nie wiem i dlatego się radzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w "szczycie" dozowania VSV dawalem jakies 10 ml w dwoch dawkach przy 300L w obiegu. Mysle, ze Marek moze bezpiecznie dojsc do powiedzmy 15ml ale rozlozonych w ciagu dnia


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj czas namnożyć się bakteriom :) Stawiam że inne szczepy żywią się pochodnymi kwasu masłowego (kulki) a inne wódką, octem i cukrem.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj czas namnożyć się bakteriom :) Stawiam że inne szczepy żywią się pochodnymi kwasu masłowego (kulki) a inne wódką, octem i cukrem.

Oczywiscie ze tak, dlatego wazne jest wspomoc namnazanie odpowiednim dozowaniem, czy to prodibio, czy to cycle czy tez brightwell


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.