Skocz do zawartości
mrozikulus

VSV method

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mysle ze zanim system przetrawi taka dawke alkoholu to potrzeba na to z 72godziny.

Jezeli chodzi o bimber o ktory pytalem wczesniej to tylko dlatego ze mam z pewnego zrodla i nie ma sie po nim kaca jak po sklepowej :lol:

W UK wiekszosc wodek to 37,5% z czego np taki Smirnoff zamarza po 24 godzinach co mocnodaje do myslenia ile tak naprawde obrotow i jaki sklad maja alkohole sprzedawane w sklepach


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybki były już wczoraj z białym nalotem więc je na noc wyczyściłem a rano poprawiłem.Sama woda wygląda na czystą.Dziś i jutro rybki dostaną sporo więcej różnorakiego żarełka.

nie rozumiem tego posunięcia :)

@Grzegorz

no to nie zostaje jak tylko brać litra wyborowej z polski pod pachę, albo kupienie jej na wyspach w tesco.

Choc ciekaw jestem jak na bimbrze pojedzie baniak :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 78% musi pojechac :smoke: z reszta to produkt naturalny, brakuje tylko znaku "Teraz Polska"


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, moim zdaniem nie powinienes robic takiej dlugiej przerwy . Mysle ze po 24 h nie bedzie sladu po wodce bo bakterie zaszalaly co zreszta bylo widac po odpieniaczu. Po 24h-36h zacznij dozowac na nowo od powiedzmy 6ml na dobe zwiekszajac do wartosci ktora miales przed wypadkiem w ciagu 3-4 dni

Normalnie lales 16 na dobe. Czyli nagle podales 5 razy wieksza dawke. Bakterie i pierwotniaki przy obfitosci zarcia prawdopodobnie wtrabily juz jego wieksza ilosc. Coinnego gdybys lal taka ilosc codziennie. Wtedy system moglby tego nie przerobic.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samo wstrzymanie dawki vsv, wykonczenie pokarmu dla bakterii, ich redukcję w populacji spowoduje wzrost no3/po4, ktory zbiłeś niechcący do poziomu o jakim do tej pory marzyłeś. Nie ma sensu podbijac teraz nienaturalnie tego NO3. Propozycja Testera duzo bardziej przypadła mi do gustu od tego wielkiego karmienia z taka przerwa bez lania :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przestawaj lac tylko lej mniejsza dawke, tak jak napisal tester nadmiar juz zostal pochloniety a jesli juz zszedles do 0 na no3 to teraz musisz ja podawac dalej bo parametry zaczna znow szalec, moim zdaniem przerwa 24 h jest wystrczajaca, :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od rana rozpocząłem podawanie VSV w ilości 1ml co 4godziny,jutro podwoję dawkę.Odpieniacz mi jeszcze wywala sporo syfu,rano było ponad połowa kubka.Zielona clavularia już wczoraj się ruszyła,ale brązowa dalej zestresowana i nie wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja zacząłem przygodę z VSV po urlopie podając 1ml na jakieś 290l wody, przy zastanych parametrach PO4 0,16 i NO3(low range) 0,25.

Nie monitorowałem parametrów codziennie uznając to za bezpieczną i łagodną dawkę, zmierzyłem po tygodniu, bo standardowo robię to w weekend.

PO4 - poniżej 0,08 powyżej 0,05, a NO3 zero :whistle:

Ale power :) Teraz zrobiłem przerwę i zacznę od 0,5ml VSV albo mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie od kilku dni podaję 1ml co godzinę VSV. Zakupiłem spirytus 95% może ktoś doradzi jak go rozrobić,na wodzie RO,ile wody do niego wlać ?

Może być 1200ml wody RO na butelkę spirolu ? To musi jakiś czas postać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaleca się stosować po zwykłych filtrach do wody a ja zawsze rozrabiałem z przegotowaną ostudzoną wodą i tyle i postać trochę musi [parę godzin]


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do picia pewnie tak może być a czy jak jednak rozrobię RO to chyba nic specjalnie się nie zmieni a do celów akwarystycznych może będzie bardziej wskazane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie od kilku dni podaję 1ml co godzinę VSV. Zakupiłem spirytus 95% może ktoś doradzi jak go rozrobić,na wodzie RO,ile wody do niego wlać ?

Może być 1200ml wody RO na butelkę spirolu ? To musi jakiś czas postać ?

Jak chcesz mieć aklohol 40% to na każde 100ml spirytusu musisz dodać 237,5 ml wody ro


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem,że przy większej ilości VSV mam sporo farfocli i drobnicy w toni wodnej,nie pomagają skarpety i wata.Ma ktoś podobnie bo nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakwit bakterii.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedawkowanie :whistle:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie farfocle sie robia jak za duzo biopelletek wpakuje. masakra jest, bo odpieniacz mi to zapachya, ale jak zmniejsze ilosc pelletek to jest ok, a jak poleje biogro to woda krysztal juz calkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Zapytam w sumie o to samo co inmar. Gdy wyłączam pompę obiegową na czas karmienia to za każdym razem gdy ją ponownie uruchamiam wypluwa mi do baniaka pełno takich białych płatków.

Też przesadzam z VSV czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar,

nie musisz dawac adsorbera PO4. wystarczy, jesli przy obecnosci PO4 zadbasz, zeby NO3 tez troszke bylo. A dawke zmniejsz, bo juz tu czuc gorzala. :coffee:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To za chwilę oprócz PO4 będziesz jeszcze z NO3 walczył. Ale próbuj.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.