Skocz do zawartości
mrozikulus

VSV method

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie woda byla super, po4 non stop zero, po karmieniu rybek "do oporu" dalej zero, ale korale zaczely marniec. wiec stad wniosek ze przesada z bakteriami i weglem organciznym. dzisiaj wylaczylem dozowanie glukozy calkowicie, zobaczymy co sie bedzie dzialo. mozna powiedziec ze dziecko z kapiela wylalem. a Fal masz takie hustawki tam w baniaku ze ja nie wiem co tam jeszcze mozesz dozowac i ile karmisz i czym. u mnie po zmniejszeniu dawki wodki i glukozy 12 krotnie parametry pozostaly w normie przy stalym karmieniu. a jzu na pewno nie mozliwe jest, aby wzrost byl tak radykalny z dnia na dzien! chyba ze karmisz 20 kostek mrozonek nie plukanych i hohle granulatu, no to i salomon Ci nie pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod Testerem i Kidultem :) nabijam sobie posty? :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może teraz ja nabiję sobie post :), w moim zbiorniku nie jest tak źle jak sobie myślicie , uwierzcie że zbiornik jest wolny od wszystkich plag , na mojej skale nikt nie uświadczy chociażby jednego glonu , korale sobie rosną a ja próbuję z Wami dyskutować.

Owszem podjąłem decyzję o tym , że będę stosował dwie metody , ale ludzie na boga :) , powinniście się cieszyć , że ktoś zaryzykował i opisuje to na forum :) , jeśli zaliczę wywrotkę to będziecie się składać na korale dla mnie :).

Żeby nie było , że u mnie jakaś padaczka w zbiorniku to wstawiam dwie fotki jednej acroporki

post-8886-0-09518000-1307256921_thumb.jpgpost-8886-0-89377200-1307256939_thumb.jpg


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal, bardzo dobrze ze masz piękny zbiornik. Ciesze się że nie masz żadnych plag. Tym bardziej starałbym sie nie kombinować. Cokolwiek robisz bądź ostrożny.

Na siódma niedziele Wielkanocy mam dla Ciebie taką myśl - przysłowie :p

"Lepsze jest wrogiem dobrego"


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester, ja nie mam pięknego zbiornika , ja mam zbiornik wolny od glonów , ale zaznaczam on nie jest piękny :). Co do przysłowia jak najbardziej trafne :) , a kombinacje moje głównie są przez tych co korale swoje pokazują tu na forum , bo jak nie złapać doła jak taki seb wstawi fotki , wówczas człowiek zaczyna myśleć co by tu poprawić patrz spieprzyć , żeby i u mnie kolory takie dostały.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazyliscie jeszcze taka zaleznosc ze przy zwiekszeniu ilosci glukozy w proporcji do wodki i octu, PO4 szybciej spada niz NO3?

Odwaze sie stwerdzic ze przy przedawkowaniu jej leci ono niekontrolowanie.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo można przechowywać miksturę i w jakich warunkach ?? Czy flaszka po żołądkowej gorzkiej w szranku przez 2miesiące może być??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalismy o tym wczesniej ze sie psuje, wiec dawek wiekszych niz na tydzien dwa moim zdaniem nie ma co rozrabiac. Ja trzymam skladniki oddzielnie zachowujac proporcje przy kropieniu.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robie mieszanke ktora styka mi na okolo miesiac, trzymam ją w lodówce caly czas. trzymam proporcje, tylko cukru daje nieznacznie mniej.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie zalatuje Ci zmywaczem do poznokci? acetonem?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że było pisane, że się psuje ale czy po 2 godzinach czy 6 miesiącach...Dlatego pytam :) A na pewno się psuje ?? Skąd to wiadomo ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywam czystej wodki, jaka mam pod reka (obecnie wyborowa), ocet spirytusowy, cukier zwykły. Za każdym razem wącham (bo ja wszystko zawsze wącham z natury :D ) i poza dominatą octową nie wyczuwam odchyleń zapachowych.

p.s.

po tym jak rozkminiam wzory chemiczne ballinga przedstawione przez Testera mialbym ochote zobaczyc chemiczny rozkład vsv - jaki związek szkodliwy tworzy się w przypsutej mieszance vsv. Tester - piszesz sie?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na mój rozum, to w miksturze wraz z upływem czasu powinno być coraz więcej octu a coraz mniej alkoholu.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu rozrobiłem 100ml a podaję 2 x 1,8ml więc długo to mam i jeszcze na długo starczy,nie trzymam w lodówce.Czy moja mikstura nadaje się jeszcze ? Co grozi jak podajemy przestarzały płyn ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze ocet i etanol reagują ze soba wedlug rownania: CH3COOH + C2H5OH = CH3COOC2H5 +H2O tworzac ester octan etylu ktory jest drazniacy i toksyczny. Na duża skale taka reakcja jest katalizowana zdaje sie jakims silnym kwasem ktory przyspiesza zachodzenie reakcji estryfikacji. Bez tego kwasu reakcja zachodzi znacznie wolniej, jednak zachodzi. Tak jak napisał Grzegorz, nie powinno sie robić mieszaniny zeby stała dłużej niż tydzien. Ewentualnie można rozpuscic cukier w wodce i podawac osobno wodke i ocet, oczywiscie zachowujac mniej wiecej stosunek


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester,

czyli po staremu, podajac sama wodke mozna spokojnie spac ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze ocet i etanol reagują ze soba wedlug rownania:

CH3COOH + C2H5OH = CH3COOC2H5 +H2O tworzadze ester octan etylu ktory jest drazniacy i toksyczny.

Na duża skale taka reakcja jest katalizowana zdaje sie jakims silnym kwasem ktory przyspiesza zachodzenie reakcji estryfikacji. Bez tego kwasu reakcja zachodzi znacznie wolniej, jednak zachodzi. Tak jak napisał Grzegorz, nie powinno sie robić mieszaniny zeby stała dłużej niż tydzien. Ewentualnie można rozpuscic cukier w wodce i podawac osobno wodke i ocet, oczywiscie zachowujac mniej wiecej stosunek

A sacharoza nie wpływa na reakcję nijak??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze ocet i etanol reagują ze soba wedlug rownania: CH3COOH + C2H5OH = CH3COOC2H5 +H2O tworzac ester octan etylu ktory jest drazniacy i toksyczny. Na duża skale taka reakcja jest katalizowana zdaje sie jakims silnym kwasem ktory przyspiesza zachodzenie reakcji estryfikacji. Bez tego kwasu reakcja zachodzi znacznie wolniej, jednak zachodzi. Tak jak napisał Grzegorz, nie powinno sie robić mieszaniny zeby stała dłużej niż tydzien. Ewentualnie można rozpuscic cukier w wodce i podawac osobno wodke i ocet, oczywiscie zachowujac mniej wiecej stosunek

Przeczytałem, że estryfikacja to połączenie kwasu z alkoholem, gdzie produktem ubocznym jest woda.

Czyli na chłopski rozum im dłużej trzymamy taka mieszanke rozrobiona tym staję sie ona coraz mocniejsza/nieprzewidywalna w działaniu i moze ona w skrajnym przypadku zachwiac system (i tutaj wlasnie prosze dopiepiedziec jaka ważna reakcja zachodzi przy wlaniu vsv do solanki) ? Tak to idzie?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz wódka może stać w barku ocet w szafce kuchennej a cukier w takim środowisku chyba nie fermentuje

Ja trzymam od zawsze w szafce i nigdy nie poczułem czegoś dziwnego.

Pozdro.


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sacharoza nie wpywa negatywnie a jakosc roztworu a tym bardziej nie fermentuje (brak np drozdzy) Poza tym ilosc alkoholu skutecznie sterylizuje roztwór wiec nic tam nie 'zakwitnie'.

luft - nie bardzo wiem o co Ci chodzi z ta reakcja vsv z solanka


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luft - nie bardzo wiem o co Ci chodzi z ta reakcja vsv z solanka

szukam reakcji przyczynowo skutkowej, zarowno przy swiezej vsv jak i lekko przeleżanej. Jak rozumiem vsv sluzy pozywce bakterii nitryfikacyjnych. No ale przedstawiamy tutaj obraz w postaci chemicznej rowniez i doszukuje sie jak tez to "sfermentowane" vsv moze zareagowac w baniaku/z solanka.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego polecam robic roztwory w taki sposob, aby zalewac spirytus czy tam ocet czy tam cukier wrzaca woda RODI, nastepnie szczelnie zamykac i czekac az wystygnie. to wybija bakterie bedace w roztworze (teoretycznie RODI nie ma bakterii i wirusow) i pomaga zachowac swierzosc na dluzej. mysle ze miesiac postoi spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upłynęły cztery dni od zmniejszenia dawki glukozy o połowę , dzisiaj robiłem pomiar parametru PO4 0,08 więc kurcze nie jest dobrze , zastanawiam się co teraz , czy zwiększyć dawkę do pierwotnej , czy może jeszcze bardziej zwiększyć dodawanie samej glukozy ? a może zwyczajnie w świecie wypier..lić to cale badziewie , nawet nie macie pojęcia jak mnie wku....ia to ciągłe mieszanie albo w prawo , albo w lewo.

W zbiorniku wszystko ok , ale z moją psychiką już nie , jeszcze trochę i kupie sobie welony i będę mial wszystko w du..e.

Przepraszam za moje słownictwo , ale już brak mi słów o kasie nie wspomnę :).


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze że na jakims amerykanskim forum czytalem o dawkowaniu acetonu jako zrodla wegla. Bałbym sie jednak dozowac czysty aceton. Chodzi o to zeby substraty byly bezpieczne dla zycia. Co do acetonu do oczywiscie kilka ml na powiedzmy 500L pewnie nie zrobi wrazenia na zdrowiu korali. Tak samo jak ocet, sam natychmiast zabija aiptasie ale rozcienczony jest niegroźny.

A oto standartowe rownania całkowitego spalania etanolu (wodki), cukru, kwasu octowego oraz octanu etylu. We wszystkich przypadkach wydziela sie energia ktora jest zużywana przaz bakterie na procesy zyciowe.

C2H5OH + 3O2 = 2CO2+ 3H2O - 1803,32 kJ/mol

C12H22O11 + 12O2 = 12CO2 + 11H2O - 5644kJ/mol

Co do spalania octu to nie jestem pewien czy tam akurat zachodzi spalanie octu czy tez moze kwas octowy jest wykorzystywany do czegos innego. Musze tu troche poczytac poniewaz nie znam przypadku biologicznego wykorzystonia octu jako zrodla energii co jednak nie znaczy ze nie takiego nie ma. Moge tu byc niedouczony. W kazdym razie spalanie octu wyglada nastepujaco:

CH3COOH + 2O2 = 2CO2 + 2H2O - 871,5 kJ/mol (termodynamika nie jest moja najsilniejsza strona )

Jesli jednak rozwazymy octan etylu jako zrodło energii to owszem , on tez sie spala wedlug rownania:

CH3COOC2H5+5O2 = 4CO2+4H2O - 2274,71 kJ/mol

Jesli jednak wezmiemy pod uwage ze entalpia spalania octanu etylu jest wieksza niz kwasu octowego to w sumie jako nosnik energii octan etylu jest efektywniejszy. Ciekawe tylko co tym sie zywi :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.