Skocz do zawartości
mrozikulus

VSV method

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki za podpowiedz i porady. napewno skorzystam. pozdrawiam


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli to do mnie to nikt nie powiedzial ale jakos teraz masa ludzi poleca produkty RS, testy, sol, preparaty... porownujac do Saliferta jest wynik bardzo inny i to mnie martwi. w akwarium zmian nie widze. w RS latwiej moim zdaniem sie odczytuje wyniki.

p.s - piekna ta Twoja kostka - nano 30 :)

Tak,pisałem do Ciebie.Chodzi o to,że testy RS nie muszą być lepsze niż Salifiert.Jakiś czas temu kupiłem RS i przez krótki czas porównywałem S z RS,to znaczy robiłem obydwoma testami Ca,Mg i Kh,z tego co pamiętam wyniki były przybliżone.Jeśli chodzi o same wykonywanie ich to kwestia przyzwyczajenia bo na początku psioczyłem na RS,ale teraz już jest dobrze.Generalnie jak się skończą to wrócę chyba do Salifierta bo dużo tańszy.

Inaczej może być właśnie z testem na NO3 i PO4 bo tych nie mam.PO4 mierzę dużą Hanką a NO3 Salifiertem nadal.Zastanawiam się czy nie kupić RS na NO3,ale tego bardziej dokładnego,do niskich wartości bo przy Sali nie wiem teraz czy mam 3 czy 6,ale znów cena zabija bo chyba droższy o 400%

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi testami to ja sie nie cgce wypowiadać. Mierzyłem NO3 tropic marinem i zawsze miałęm około 5-10. Kupiłem saliferta i miałem 50do 100 ppm. Zacząłem podawać wódkę ale po 4 tygodniach odczyt na Salifercie nadal 50. Podaje 2x1,1 ml wódeczki narazie i czekam na wyniki. Testy to jest naprawdę niezła jazda.

Po jakim czasie można oczekiwać znacznego spadku NO3 przy wódce? z wykresu tego Mrotzka wyczytałęm że nagle spadł po trzydziestu kilku dniach. A jak było w waszym wypadku?

pozdro


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zgadzam sie. przepasc cenowa...


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek,

jesli chociaz zatrzymales wzrost PO4 i NO3, to juz sukces. Rzeczywiscie wyniki moga byc dopiero po kilku tygodniach, zreszta im wolniej tym lepiej. Mrutzek zdaje sie pisal o typowej Wodkamethode z zakwitem bakteryjnym i dosyc duzymi dawkami. To jak Ty to robisz jest o wiele lagodniejsze i pewniejsze dla korali. :thumbup:

Piszac o poziomie NO3, nie mozesz pomijac poziomu PO4 bo to musi grac, inaczej beda klopoty.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z PO4 było różnie nagle spadał z 0.19 na 0,03, aby po kilku dniach wynieść wg hanki 0,00. Ale wtedy waliłem wódy 2x3ml. Dalem za Waszym nakazem spokój i teraz nie płucząc mrożonek wynik mam stale około 0,1. Mam nadzieję że po zbiciu NO3 i PO4 spadnie do niewykrywalnych poziomów.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zamówiłem test przez net, bo w sklepie mają tylko zoolka. w przyszłym tygodniu zmierzę.

pozdro


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a na podniesienie no3 sol peklowa moze byc ?

w opisie zawiera azotyn sodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Slasku jest pelno laboratoriow z laborantkami...

Usmiechnij sie do najbrzydszej to moze dostaniesz sloik NaNO3. Wystarczy do srebrnego wesela!


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, a jakie masz testy na Mg, Ca? Leje magnez a test jak zaklęty pokazuje 1100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Slasku jest pelno laboratoriow z laborantkami...

Usmiechnij sie do najbrzydszej to moze dostaniesz sloik NaNO3. Wystarczy do srebrnego wesela!

Jak narazie nie musze stosowac takich metod

pewnie w masarni tesz dostane szczypte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Slasku jest pelno laboratoriow z laborantkami...

Usmiechnij sie do najbrzydszej to moze dostaniesz sloik NaNO3. Wystarczy do srebrnego wesela!

:-) :D


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak z ta sola peklowa na podbicie no3 zastepczo da rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak z ta sola peklowa na podbicie no3 zastepczo da rade?

Moje spostrzezenia sa takie ze ja dodajac najpierw szczypte potem pol lyzeczki ciagle mierzac no3 doszedlem do lyzeczki dodajac co trzy dni, wynik po okolo czterech tygodniach no3 od prawie zera doszlo do 12. Dodam tez ze w miedzy czasie zwiekszylem karmienie z 1 do 4 kostek mrozonki dziennie. Teraz znowu 2-3 kostki dziennie.

Moim zdaniem sol pekowa dziala dobrze, jak to w zyciu trzeba sobie upraszczac dokladnie jak metoda vsv lub z wodka ktora jest dostepna za kazdym rogiem. To tylko moja opinia narazie jeszcze przez nikogo nie potwierdzona .

a akwa idzie ku lepszemu po4 spadlo z 0.5 do 0.4 i zaczynaja pojawiac sie kolorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do wtajemniczonych.

Czy wlewanie od czasu do czasu jakiejś ilości wódki powiedzmy raz w tygodniu w moim przypadku 2 ml spirytusu spełnia jakąś rolę czy nie?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki sasiedzie Inmar ja zeb-ce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś pytał o test Mg? Ja zawsze używałem Saliferta i chyba było ok tzn. wyniki były różne w zależności od tego ile i czy w ogóle podawałem Balinga. Z Ca również nie widziałem jakiś problemów w pomiarach. Za to właśnie NO3 to już całkiem inna bajka. Co test to inny wynik. Do pomiaru PO4 stosuje taką mini hankę i wyniki chyba ok bo sprawdziłem testem Rowy czy sie zgadza i raczej różnic nie zauważyłem.

pozdro


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do wtajemniczonych.

Czy wlewanie od czasu do czasu jakiejś ilości wódki powiedzmy raz w tygodniu w moim przypadku 2 ml spirytusu spełnia jakąś rolę czy nie?

Ponawiam pytanie.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę,że systematyczność ma rację a raz na kiedy to nie bardzo.

Przecież to jakiś sposób na dokarmianie.A że nie co dzień? Nie co dzień jest gwiazdka.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jakiś sposób na dokarmianie.A że nie co dzień? Nie co dzień jest gwiazdka.

Ale ryby karmisz regularnie? :rolleyes:

Systematycznosc - to jest podstawa sukcesu w tym hobby.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponieważ wódka po 5 tyg. stosowania nic nie dała za namową Testera przeszedłem na vsv.

zrobiłem roztwór 40ml wódki, 10ml octu i 1 gram cukru.

wlałem dzisiaj 2 ml. do sumpa. tyle co wódki lałem ostatnio.

moje wyniki dzisiaj

No3 - 50ppm, PO4 - 0,21, KH około 6

czekam na komentarze i porady jak dalej postępować


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VSV trzeba lac 2 razy tyle co wódki.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.