Skocz do zawartości
Ziemniok

Ogromne okrzemki i silicate clear

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

W moim 330 litrowym baniaku miałem jakiś miesiąc temu zatrzesienie okrzemek- były wszędzie, na skałach, na pochi, na koralach rownież. Od nalotu po długie glebę które urywaly sie wraz z bablami powietrza. Uzylem na początku Red.... na dino, lecz mylnie.

Potem zakupilem silicate clear- po 2 tygodniach zeszło 85%. Po tym czasie wymienilem silicate clear na nowy, i od ok. 2 tygodni mam drugi wkład. Okrzemki nie cofnęly sie całkowicie, a nawet ostatnio (ok.2 dni) znów są w natarciu, ale powolnym.

Co robić? Wkłady w Ro mam świeże, zywice rownież. Poprzednia, ogromna plaga była spowodowana starymi wkladami w Ro. Mimo, ze na TdS było 000 (mówiono mi, ze jak jest 000 to nie wymieniać...), jednak trzeba wymieniać co jakiś czas.

Pozdrawiam


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#329103 Ziemniok :

Witajcie.

W moim 330 litrowym baniaku miałem jakiś miesiąc temu zatrzesienie okrzemek- były wszędzie, na skałach, na pochi, na koralach rownież. Od nalotu po długie glebę które urywaly sie wraz z bablami powietrza. Uzylem na początku Red.... na dino, lecz mylnie.

Potem zakupilem silicate clear- po 2 tygodniach zeszło 85%. Po tym czasie wymienilem silicate clear na nowy, i od ok. 2 tygodni mam drugi wkład. Okrzemki nie cofnęly sie całkowicie, a nawet ostatnio (ok.2 dni) znów są w natarciu, ale powolnym.

Co robić? Wkłady w Ro mam świeże, zywice rownież. Poprzednia, ogromna plaga była spowodowana starymi wkladami w Ro. Mimo, ze na TdS było 000 (mówiono mi, ze jak jest 000 to nie wymieniać...), jednak trzeba wymieniać co jakiś czas.

Pozdrawiam

Możesz wstawić jakieś fotki tego czegoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniałeś może oświetlenie, cyrkulację ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogranicz podmiany wody i daj do akwa pusty Worek na media filtracyjne i płukaj go jak tylko zrobi się na nim nalot brązowy.Jakiej soli używasz?


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ziemnioku, a może to kwestia światła? Tylko patrząc na to co masz, to pewnie opcja: za dużo światła bardziej prawdopodobna niż za mało. I ewentualnie zły kolor (ale nikt w okolicy nie ma kolorymetru aby to sprawdzić)

2. Może zarzuć jakiś test na Si, z tego co pamiętam masz tylko żywą skałę, a nie ceramikę, piasku kwarcowego też nie pakowałeś do szkła.

3. Jaką sól teraz dajesz? Można test na Si zrobić na świeżej solance.

4. Czym karmisz i w jakich ilościach? Mrożonki podajesz po płukaniu? Sprawdź może PO4 w mrożonkach.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cyjano - na pewno. Silicate clear zmniejszył to badziewie o ponad 90%, ale z tych 10% ostatnio się zrobiło jakieś 15%, do tego stopnia że z powierzchniowego znów zauważyłem pojedyncze falujące gluty odstające od piachu.

Podmieniam wodę 10% co tydzień (chciałem wywalić te krzemiany które wsadziłem tam z wodą RO przy poprzednich podmianach). Zaprzestać podmian? Co tydzień daję 10 ml Cycli, nie daję nic na korale typu Koral Fluid, bo to nie pomaga przy tej pladze.

Używam soli TM BA.

1. Odkąd mam cyjano zaciemniłem akwa o 50%, ostatnio dołączyłem jeden pasek. Ogólnie mam pasek diod na 6 godzin, w ciągu tych 6 godzin 4 są z dwoma paskami. Reszta - nocne. Zbyt dużo światła to nie to. Kolor diod (cree) dobierany pod kątem zagranicznych for, więc są sprawdzone.

Ogólnie wodę mam dobrą - Montipory pootwierane, euphylie... Jedynie ukwiał i tuba nie przetrwała plagi.

2. Mógłbym.. odradzali mi kupno w Acroporze, mówiąc, że to nie ma sensu :) Tak, mam samą żywą skałę.

3. jw.

4. Karmię ok. 2,5 kostki - ale nie tej dużej z Ichtyio, tylko Tropic Marine ( ok. 3/5 wielkości Ichtiyo). Nie płuczę ich.

Cyrkulacje mam mocną - dwa wortechy mp 40.

Czy zbierający się filtr na powierzchni sumpa i syf na dnie sumpa ma na to wpływ?

Pozdrawiam.

Krzysiek

Fotki SPRZED WALKI z plagą - TERAZ JEST O WIELE WIELE LEPIEJ.

http://img713.imageshack.us/g/img0100idp.jpg/


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co jest na tych fotkach to raczej nie cyjano. Sam miałem plagę cyjano i dino, tych pierwszych pozbyłem się chemiclean'em a dino Ultra AlgeaX'em, także polecam wypróbować te preparaty a zwłaszcza ten drugi bo mi to co masz przypomina dino.

pozdr


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też stawiam na dino,mam to samo:(( już raz zwalczyłem Fauna Marin - Ultra AlgeaX teraz znów mi wywaliło jak przecięła mi się uszczelka w filtrze Di.

Muszę zamówić bo nie będę się męczył


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie to wygląda,miałem podobnie jak dałem ceramike.Akwa zaciemnij na 100% grubymi ciemnymi ręcznikami a w rogu zostaw szpare na wymianę gazową i tak na 3dni.Podmianek zero bo sól tez zawiera silicaty tylko mało się o tym pisze


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno cyjano w kontakcie z alkoholem barwi roztwór na czerwono. Jak masz dobrą wódkę to mogę przeskoczyć pomóc Ci z tym testem.

Ad 4. Co do płukania mrożonek, może jednak warto, ogranicz karmienie. I zrób test na PO4 w mrożonkach.

Co do syfku w sumpie, to z dna odessać. To z góry zebrać ręcznikiem papierowy- filtr na powierzchni wody utrudnia wymianę gazów pomiędzy płynem a powietrzem.

EDIT: na PW zebrała się już spora lista chętnych do przeprowadzenia testu czy te gluty barwią wódkę na czerwono. Pytanie kiedy mamy przyjechać?


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemiclean dałem jedną dawkę - nic nie pomogło. Akwa zaciemniałem na kilka dni (było tylko nocne). Nie mogę zaciemnić całkowicie + koce, bo mi ryby zwariują, a mandaryn zawału dostanie (skacze nawet jak nocnego nie ma).

Kruku - z tą wódką to prawda, te barwienie?

NIE ROBIĆ PODMIAN?!


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym kupił Ultra AlgeaX i szukał potem przyczyn


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyczytałem kiedyś na forum, sam nie miałem okazji sprawdzić w swoim szkle.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie skoro czesto wymieniasz filtry i zywice to nie jest problem ale na wszelki wypadek skalibruj TDS, albo chociaz porownaj z innym.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzane na dwóch TDSach, nie tu problem : )


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta... jak tam temat?


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.