Skocz do zawartości
TMK

Kupcie płyn Lugola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie stosuję ballinga, a moje akwarium ma 3 miesiące dopiero ale ma się dobrze

Chciałbym uzupełnić jakieś pierwiartki potrzebne do życia.

w akwarystycznym polecił mi 3 takie płyny: A, B, C

[...]

Powiedzcie mi czy wystarczy, że zastosuję sam jod i witaminę C ?

Jaki jod kupić czy ten: Roztwór wodny jodu, płyn Lugola

czy zamówić taki jak ktoś wyżej pisał:

1 część jodu

2 jodku potasu

97 wody

proszę o doradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kogoś w rodzinie co chodzi do lekarza to niech poprosi lekarza o wypisanie recepty na płyn lugola. Niech powie prawdę, że do akwa jod jest potrzebny i tyle.U mnie lekarka tylko z uśmiechem spojrzała się na żonę i wypisała receptę :)

A co do dodawania reszty specyfików to wszystko zależy od ilości życia i zapotrzebowania. Na początku wystarczą co tygodniowe podmiany wody.

Edytowane przez tomaszpro (wyświetl historię edycji)

7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez w aptece można kupić na bazie gliceryny a nam potrzebny jest na bazie wody i niestety nie chcieli mi sprzedać. Ale faktycznie chłopaki pisali, że udawało im się kupić bez recepty :)


7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego Płyn Lugola - Solutio Iodi Cum Glycerini Coel. Skład: jodek potasu, jod, woda oczyszczona, gliceryna.

Chyba że ja leje nie to , jak tak to przestanę i kupie inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukajcie na wodzie w aptekach internetowych.

Zielona etykieta.

Jedna z nich - nie pamiętam która - ma opcję darmowej dostawy do wybranej apteki....

Marek@mobilnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Komarek za info. Na szczęście wlałem tylko kilka kropli to nic złego nie wyjdzie. Poszukam na wodzie może będzie u nas dostępna.

Edytowane przez myszek8 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się. Przez miesiąc lałem na glicerynie,3krople dziennie. Nic nie było...

Marek@mobilnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zauważył jakąś poprawę i jak tak to jaką, przez dozowanie płynu lugola?


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem stosować po tym,jak jedna z krewetek padła podczas wylinki.

Od tego czasu mają regularnie wylinke,bez strat :rolleyes:

Marek@mobilnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A stosował ktoś jodynę?100g zawiera 3g jodku potasu,wodę oczyszczoną i etanol czyli spirytus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwroccie uwage na fakt ze preparaty o ktorych mowicie zawieraja dwa mikroelementy: jod i potas. Wiec dozujac np plyn lugola podnosicie poziomy obu.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem w aptece płyn Lugola roztwór wodny bez recepty 40g za 4zł jest tańszy niż na glicerynie bo ten kosztował prawie 7zł i miał 20g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyn lugola rozwtór wodny można kupić w aptakach internetowych za ok. 5 zł za 40 gram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja uwaga co do plynu lugola jest taka, że przedawkowanie kończy się zejściem śmiertelnym wszystkich /wiekszosci skorupiakow. Dozowalem po 8 kropli co drugi dzień na ok700L w obiegu i źle się to skończyło dla boksujacych, czyszczacych i dużego percnona. Przeżyły tylko amboneisis. Od tej pory zmniejszylem dawkowanie do 3 kropli co drugi dzien i tak trzymam już ponad rok bez zauwazalnych negatywnych reakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości akwariów domowych badanych swego czasu przez Fossę i Nielsena, stwierdzono stężenia jodu o rząd wielkości większe niż w naturze.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w aptece nie ma gotowca na wodzie. Można zrobić; 1g Jodu, 2g Jodku-potasu, 97g Wody. Koszt 8.8zł na receptę a bez 35zł :-)


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości akwariów domowych badanych swego czasu przez Fossę i Nielsena, stwierdzono stężenia jodu o rząd wielkości większe niż w naturze.

Bardzo Ciekawe jest to co piszesz?:)

A nie wiesz może w jakiej postaci był ten jod? bo może byćgo i 10 x więcej, ale jak będzie w postaci nieprzyswajalnej to nic nam po nim;)

Dzisiaj poszła pierwsza kropla płynu lugola. Jestem 3 miesiące bez podmiany więc postanowiłem dodać zanim zrobię podmianę;)

U mnie coś koło 5 PLN i można spokojnie bez recepty w sklepie ze zdrową żywnością. Oczywiście wodny roztwór mam na myśli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.