Skocz do zawartości
jacekkudla

Żywica - coś nie tak...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zmieniłem ostatnio żywicę i pojawił mi się nalot na niej, jak na fotkach. Pytanie czy ktoś tak już miał...

3692-dscn2220_800x600.jpg

3692-dscn2221_800x600.jpg

Trochę o żywicy:

1. Zakupiona u Skiby.

2. Zakupiona z rok temu, połowa wrzucona wcześniej bez problemu, ta partia nie wyschła - uprzedzam

3. Miałem już wcześniej też podobny problem, po jakimś czasie przeszło.

4. TDS po takiej żywicy pokazuje wartości kilkanaście...

Pytanie co z tym robić??? wywalić???


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakas strasznie ciemna ta zywica,u mnie taka jest jak sie zuzyje,po 3 miechach.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno miałem problem z żywicą zakupioną w komplecie z filtrem w innej firmie,miała białą obudowę więc nie wiem co było w środku,ale po niej TDS wykazywał więcej niż przed.Po reklamacji dostałem inną,która leżała jakiś czas,ale tydzień temu ją użyłem z zadowoleniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie trzymasz ten filtr??żywica nie może być w ciepłym miejscu,myślę że ją trzymasz albo w sumpie albo pod akwa.

Ja kiedyś przez trzymanie w sumpie mało co nie wysadziłem baniaka,cala była biała a na tdsie pokazywało 600

Daj to poza i będzie gitara.

Pozdr.

Jacek


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumpie nie stoi ale w szafce pod akwa... no i niestety nie ma opcji by stała gdzie indziej.... musze kupić nową porcję i zobaczymy.

Jakiej używacie MB20 czy MB400??

JAcek


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek ja tak miałem kiedyś, a nie wiem czy to nie wina jakiegoś oczyszczania rur w bloku. W każdym razie za każdym razem jak puszczałem wodę to telepałem filtrem DI i ten "osad" wylatywał potem woda leciała normalna.

Po jakiś 5ciu podmiankach wszytko wróciło do normy. Zaraz jak znajdę zdjęcia to tu wkleję.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno mi przyszło do głowy,nie cofa się woda z akwa do tego filtra Di,masz mixer?


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HHHmm Jacku, ręki sobie nie dam uciąć że się nie cofa woda..... ostatnio ściągnąłem zaworek... chyba wypłuczę kilka razy żywicę i założe zaworek i zobaczymy czy coś to da.... mixera nie mam


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem żywicę na nową i zdaje się być już wszystko w porządku...

Porozmawiałem dziś z Andrew i on całkiem logiczne wytłumaczenie podpowiedział... Żywica była zamknięta i leżała w zamkniętym pjemniku tyle że całkiem możliwe że nie była zamknięta całkiem i ostatecznie sterylnie, stąd też nie wykluczone że żywica naciągnęła "syfu" z powietrza i oddawała do wody.. .także przestroga by zamykać wyjątkowo sterylnie żywicę...

JAcek


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#336526 Tester :

Nie ubijasz zywicy? wtedy z reguly wydajnosc jest lepsza

Ja mam zawsze zbitą na wcisk w końcu po coś jest ta wata która powinno równo lezeć na żywicy i ten kratka do dociskania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo mam problem, w poniedziałek za czołem używać filtra DI i po przelaniu 300L żywica mi padła TDS pokazuje po pierwszym filtrze DI 005 a po drugim 001 i moje pytanko bo filtr Ro mam już z rok i mam zamiar wymienić na nowy i czy jak podepnę nowy filtr RO to czy żywicę też muszę zmieniać czy może zostać ta????? czy muszę kupować nową żywica z filtrem, ta co kupowałem była w takim filtrze.

http://allegro.pl/kompletny-filtr-di-ro-i1663584282.html

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczny - Jeżeli po żywicy masz 001 to znaczy, że nie wyłapuje wszystkiego, zmień żywicę i powinno być OK. Mam chyba ten sam filterek, ale zywicę sypię do niego sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi jaki masz wynik pod filtrze Ro???


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy go uruchamiam np po 7 dniach to wynik po RO startuje od 030 , po paru minutach jest 002, w koncu 001, ale żywica nawet przy 005 po RO powinna wyłapać wszystko. Po miesiacu filtracji przez filterek zasypany w 95% po filtrze DI pojawia się 001,002 i muszę czekać kilka minut na 000. Przy przepływie jakieś 400L na miesiąc, moja żywica spełnia zadanie na dwa miechy, choć podobno miała być na pół roku.

Oczywiście to tylko moje doświadczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie a u mnie po filtrze RO woda jest o parametrach 038 ;/ nawet po godzinie jak ją przepuszczałem bo ja mam 2 filtry DI zamontowane i dlatego 005 i 001 mam


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.