Skocz do zawartości
robi

złodzieje...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jeśli mogę pomóc to posiadam troszkę sprzętu laboratoryjnego miedzy innymi dostęp do fotometru.

Mogę wykonać pomiar i przedstawić wyniki. Potrzebował bym jednak do porównania testy wybranych firm dokładnie końcówki czyli jeśli komuś zostało na jeden lub góra dwa pomiary to mogę porównać i przedstawić wyniki na forum . Tylko proszę o końcówki testów żeby potem nie wyszło że staram się kogoś naciągnąć hehehehe. Pozdrawiam


W budowie 60x60x60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#337711 ozim :

Korale się trzymają a błazny bzykają więc chyba jest git :help1

Jak błazny się bzykają to parametry masz cycuś-glancuś :)


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, żeby od siebie nikomu nie namieszac w glowie, zrobilem wlasnie pomiar testu no3 salifertem. 3 dni temu podniosłem "zerowe" po4* przy pomocy KH2PO4. Uscisle ze przy pomocy vsv nie moglem zbic no3. zabieg udany bo salifert pokazał własnie kolorek miedzy 2, a 5 mg/l. takze po 3 tygodniach i kilku testach w tym czasie salifert w koncu pokazał "jasniejszy" kolorek.

*testu na po4 nie robiłem - ale zerowe po4 wydedukowałem na podstawie utraty tkanki glonów ozdobnych i niemożnością zbicia no3 wodka.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanka nie mierzy NO3 w wodzie słonej, pokazuje bajki.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#337790 seb :

Hanka nie mierzy NO3 w wodzie słonej, pokazuje bajki.

Pozdrawiam

seb

zartujesz, kurcze a bylem niemalze pewien ze zasolenie nie ma wplywu na wynik. Skad masz takie info? Pytam bo jestem/bylem o krok od kupienia duzej hanki


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się jeszcze zastanawiam, na ile testy są detektorem stężenia któregoś ze związków, a na ile detektorem stopnia daltonizmu. :help1 I proszę się nie śmiać, bo to akurat poważna sprawa. Ja dlatego jestem za testami, które pokazują cyferki na wyświetlaczu (jak hanna, bądź elektrody z miernikiem), bo wystarczy że stanie się w innym oświetleniu, spojrzy z trochę innego kąta i już mamy przekłamanie w wynikach testów. Może się okazać, że największym błędem nie jest metoda pomiarowa, ale błąd odczytu.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#337532 Tofik :

hehe jeszcze obadaj saliferta i schema :help1 oraz TM i będzie komplecik.

A nawiasem mówiąc testy sery to możesz potłuc o kant... najgorsze testy na rynku - nie tylko morskie ale słodkowodne to samo...

jbl i sera to scierwo potwierdzam.

Na poczaku bałem się panicznie saliferta ale od kiedy z kobietą doszlismy do tego jak je wykonać wydają się nam proste i dobre.

Mam tu na myśli ca,mg,kh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już gdzie to wyczytałem, ale kiedyś na stronie Hanny chyba, w każdym razie wiem napewno że póki co Hanna nie robi fotometru na NO3 w wodzie morskiej, no chyba że coś się zmieniło i mnie to omineło.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb , masz racje , fotometru do solanki niet.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#337902 premiero :

Ja się jeszcze zastanawiam, na ile testy są detektorem stężenia któregoś ze związków, a na ile detektorem stopnia daltonizmu. :) I proszę się nie śmiać, bo to akurat poważna sprawa. Ja dlatego jestem za testami, które pokazują cyferki na wyświetlaczu (jak hanna, bądź elektrody z miernikiem), bo wystarczy że stanie się w innym oświetleniu, spojrzy z trochę innego kąta i już mamy przekłamanie w wynikach testów. Może się okazać, że największym błędem nie jest metoda pomiarowa, ale błąd odczytu.

......i tu sie zgadzam. Nigdy nie robie testow wieczorem ani w dzien w ostrym sloncu. Ale obecnie mam 3 testy saliferta na NO3 i kazdy pokazuje inaczej. Nie pozostaje chyba nic innego jak skrobniecie maila do producenta. Nie odpisza filmik na youtube.

Tez mam dosyc chodzenia po line z opaska na oczach:mooning


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom daltonizacji u mężczyzn wcale nie jest niski. Ja swojego czasu zbudowałem kolorymeter na podstawie niemieckiego projektu. Sporo w nim zmieniłem pod względem funkcjonalności ale w sumie co do generalnej zasady był to dokładnie kolorymetr tego typu.

Nie mogę znaleźć jednak adresu ale...

W sumie przyrząd był bardzo podobny do tego z linku niżej. Czyli dioda a konkretnie diody LED o odpowiednim widmie i fotorezystory. W niemieckim projekcie, jak to w niemieckim :p były podane również wykresy przedstawiające liniowość czerwoności/niebieskości/... w funkcji stężenia danego parametru. Były one praktycznie liniwe. Z punktu widzenia konstrukcji urządzenia jako takiego to jest ono proste jak budowa cepa i podobnie tanie. Używałem tego urzadzenia z sukcesami przez cały okres mojej mikrofarki.

http://home.zonnet.nl/rsetteur/aquarium/karel/colorie/coloriemeter_eng.htm

Jak znajdę adres to uzupełnię. No chyba, że mnie ktoś ubiegnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś trafił mi się kolejny test Salifierta na NO3 i z ciekawości porównałem je.Oba jeszcze z długim okresem ważności.Mój test wskazał tak około 5-10 mg/l a pożyczony ZERO.Chyba zostawię sobie pożyczony :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem wczoraj nowe testy na Ca,Mg i Kh i znów wszystko inaczej.Kh zamiast 2 kropli to dajemy 4,Mg w starym 4 krople i 5 sekund mieszania a w nowym 5 kropli i 30 sekund.

Wyniki też piękne mi wyszły:

Mg-stary test 1370 a nowy powyżej 1500

Ca-stary test 365 a nowy 470

Kh to już lepiej bo odpowiednio 8,6 i 8,7 , ale tu już granica błędu pomiarowego.Stare testy były otwierane 7 miesięcy temu.Strasznie rozbieżne te wyniki i co ja mam teraz k...a zrobić ?

Polskiej instrukcji oczywiście dalej nie ma i muszę się domyślać,mam nadzieję,że dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, też ostatnio nowe testy kupiłem, z tym Mg i Kh to sprawdzę i napisze wieczorkiem jak jest u mniw w instrukcji.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tez jestem tym zainteresowany. Seb gdzie to wyczytales, pamietasz? Ewentualnie zostaje kontakt z producentem.

Aaa i jeszcze jedno pytanie co do pomiaru azotanow...

W instrukcji jest napisane zeby odczytac wynik po 3 minutach. Tyle ze kiedys po tescie nie wylalem zawartosci i nastepnego rana zawartosc byla duuuzo ciemniejsza. Ciekawe czemu zawartosc ciemnieje z czasem. azot atmosferyczny zapewne nie wplywa na wynik wiec czemu probka ciemnieje?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam gdzie to wyczytałem, jakiś czas temu chciałem kupić, a mam tak że jak zamierzam wydać spore pieniądze to chcę wiedzieć na co no i gdzieś się dogrzebałem że Hanna póki co nie robi fotometru na NO3 do słonej wody więc sobie odpuścilem.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb,sprawdziłeś już swoje nowe testy ? Może zrób też porównanie z starymi.

Cały dzień teraz się zastanawiam co mam z moimi parametrami zrobić i szlag mnie trafia.

(Widzę Seb,że włosy Ci urosły,hehe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i Mg faktycznie 5 kropli i mieszać przez 30 sekund, reszta tak jak było.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to myślę że szukacie problemów na siłę, ale to tylko moje zdanie:waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.