Skocz do zawartości
VDR

Naprawa akwa...

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatek moze zdjecia...

http://www.debesciak.net/~vdr/akwa

W czasie transportu niestety wykruszyl sie rog :)

Akwa 110x50x50 - przod i tyl - szyba opti. Niestety uszkodzeniu jak to u Murphego ulegla

szyba opti. Akwa jednak bedzie stalo na scianie wiec wkleic moge float.

No i teraz pytanie. Wyciac - wkleic nowa ? A moze da sie to jakos inaczej naprawic ? Wyszlifowac, pociagnac sylikonem etc. etc.

Najprosciej chyba by bylo wyciac ta szybe i wkleic nowa. Stara przeznaczyc do budowy innego akwa :) Np. 100x50 :)

A moze jest ktos chetny kto podjalby sie naprawy ? :)

P.s Odpryski na gornej krawedzi to chyba kwestia estetyki - wplywu na prace szkla az tak wielkiego chyba miec nie powinny ?


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to wymień. Jak nie są głębokie to odpuścić możesz.

Zalej zobacz czynie cieknie potem będziemy kombinować - koszt wymiany około 100zl plus koszt szby z 60-100zl tyle CIę będzie kosztować "mensz bulsz" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzmocnienie masz niżej więc teoretycznie nic nie powinno sie stać,ale to tylko teoria.

Zalej woda z kranu i zobacz co się dzieje,byle nie w mieszkaniu.


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie róg nie wygląda źle, ukruszenie jest mała a spoina zakrywa 3/4 szerokości szyby, problemem jest właśnie twoje PS....

Szyba do wymiany !!! takie coś to nie estetyka, szyba pręży pod wpływem wody, jest duże prawdopodobieństwo że strzeli w tym miejscu, pamiętaj że spoiny są bardziej elastycznie niż szyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek lepiej nie kombinować. Wymień szybę :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik - mowisz o cenach float czy o opti ? Cieknac nie cieknie - ale wykruszenie jest dosc glebokie - mysle ze moze miec z 5mm co przy grubosci szyby 8mm stanowi dosc duze ryzyko - przynajmniej tak mi sie wydaje :) Co do zalania - coz, w piwnicy bedzie stalo tydzien a w domu walnie podczas zalewania, albo nie daj Boze jak zbiornik bedzie dojrzaly z zyciem :) No i jak ma walnac ta opti to szkoda jej - moze kiedys bym ja do czegos wykorzystal :)

Te odpryski na gornej krawedzi chyba nie powinny byc problemem. Jest wzmocnienie wzdłużne jest poprzeczne wiec dosc solidne to akwa.

Hejka Rafał - no tak bedzie najszybciej i najbezpieczniej :) Bywam ostatnio w Lublinie i namierzylem juz na Popiełuszki ponoc dobry zaklad szklarski :) Moze zrobie kiedys runde z baniakiem :) Ogolnie to i tak czekam na szafke wiec zanim bedzie zalewane w domu troche czasu minie wiec jest czas aby zrobic to porzadnie :)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje akwarium 120x60x60 wyglada o wiele gorzej :) cale jest z hartowanego szkla, wiec kazde pukniecie podczas transportu i montazu powodowalo odprysk. A poniewaz przywiezione bylo malym autem osobowym - pukniec bylo sporo ;/ O wnoszeniu nawet nie wspomne bo nie dosc, ze ciasno w przejsciu to jeszcze ciezkie to cholerstwo bylo strasznie.

I taki bylem lekko zaniepokojony... Przyszedl sasiad - szklarz. Popatrzyl, pomacal, poszedl po gumowy mlotek i zaczal tak napierdzielac po tym akwarium, ze az mi sie slabo zrobilo :)

Jak juz sie spocil, powiedzial "wytrzyma bez problemu" :)

no i stoi ;p


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" poszedl po gumowy mlotek i zaczal tak napierdzielac po tym akwarium, ze az mi sie slabo zrobilo

Jak juz sie spocil, powiedzial "wytrzyma bez problemu"

no i stoi ;p "

Sorki za off ale to jest najlepszy tekst jaki przeczytałem na tym forum :)

(taki humorystycznie doskonały i zarazem ...)

"Jak juz sie spocił":)


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodi jak sie wnosi akwarium po kielichu to potem wyglada jak morda na po chamskiej dyskotece. Na nastepny takie proby mlotkiem nagrywaj zeby pokolenia mialy co ogladac:bump1


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

ja mialem 2 wyszczerbienia w 120x60x60, pojechalem z calym akwa do szklarza zeby mi szybe wymienil i powiedzial ze nie trzeba a mialem gorzej wywalone i na wysokosci okolo 15 i 25cm od dna, powiedzial ze wytrzyma, zalalem w garazu, stalo tydzien wlaczylem pompe zeby fala byla, stalo drugi tydzien i sie nic nie stalo, wiec wydaje mi sie ze bedzie oki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja coś Wam napiszę,gumowy jak gumowy,ale weź żelazny i też wal po szybie,a dopiero za którymś razem pęknie.W moim sklepie kiedyś kopałem do lustra 260 x 80 cm aby pokazać jak szkło jest mocne i nigdy nie pękło.Problem się robi jak jest uszczerbienie,szklarz doradzał zaszlifować,aby nie było ostrych kantów bo wtedy prędzej pęka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby podsumowac troche temat to ponoc moglo zostac i nic by sie nie stalo. Pare osob spoza forum tez pisalo ze nie ma za bardzo czym sie przejmowac. Ale wiadomo jak to jest z nowym :D Niby mieszkanie ubezpieczone ale po co robic morskie sasiadom :)

Tak wiec baniak zostal naprawiony a przy okazji troche zmodyfikowany :D Żal mi było tego opti, u mnie akwa i tak będzie stało na ścianie więc tył może byc z floatu :D Szyba została wymieniona, a boczki które w oryginale były z float zostały zastąpione szkłem opti które było wykruszone (boki maja 50x50, szkło było 110x50 więc to co było uszkodzone poszło do kosza ;P) Górne wyszczerbienia zostały zeszlifowane aby nie było ostrych krawędzi.

Dzisiaj go testowo zalałem w piwnicy - nie zauważyłem jakiś niepokojących historii za samym baniakiem. Ale musiałem wode wylać bo w jednym miejscu przy podstawie komina woda z akwa przedostaje się "jakimś" cudem do środka komina (najwyraźniej konstrukcja się naruszyła przy klejeniu ścianki bocznej :/). Co prawda bardzo bardzo delikatny ten przeciek i całkiem możliwe że po zalaniu komina nie byłoby problemu ale łatwiej uszczelnić silikonem niż malować sufit sąsiadom :D


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę sie pod temat by nie zakładać nowego

Dziś przy czyszczeniu szyby odkryłęm pękniecie. nic nie cieknie, ale nerwówke już złapałem. :nuke:

ku&^@ zawsze sie cos zj%&!e

crack1.jpg

crack2.jpg

teraz pytania:

jak mogę to wzmocnić by potrzymało jeszcze chwilkę?

ile mam czasu na znalezienie nowego baniaczka?

nie zamierzam naparzać młotkiem :) by sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pęknięcie kieruje się do środka akwarium,także wymiana!!!


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

To i ja się podepnę z podobnym tematem.

Kolega z naszego forum na sprzedanie w atrakcyjnej cenie zbiorniczek - oczywiście rozmiary idelne dla mnie.

Zbiornik ma komin z prawej strony i porobione otwory.

Nie chce komina ze względu na sump prawie z poziomem akwarium , a już na pewno po prawej stronie bo sump jest po lewej.

W tej chwili chodzi to na pudełku i jest ok.

Czy jest mozliwość wycięcia komina i zaklejenia otworów?

Dzieki za podpowiedzi.

Pozdrawiam,


Początek 01-10-2010

Szkło 120x55x50 optiwhite , cyrkulacja 2x tunze 6045 1 x tuzne 6055, Odpieniacz BK 200 mini VS12, UV JBL 18 W, Tunze Wavebox,Phobos 2x110 Cree + 2x39W T5 .... masa innych rzeczy

dsc02048d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

To i ja się podepnę z podobnym tematem.

Kolega z naszego forum na sprzedanie w atrakcyjnej cenie zbiorniczek - oczywiście rozmiary idelne dla mnie.

Zbiornik ma komin z prawej strony i porobione otwory.

Nie chce komina ze względu na sump prawie z poziomem akwarium , a już na pewno po prawej stronie bo sump jest po lewej.

W tej chwili chodzi to na pudełku i jest ok.

Czy jest mozliwość wycięcia komina i zaklejenia otworów?

Dzieki za podpowiedzi.

Pozdrawiam,

oczywiście,wycinasz komin a na otwory przyklejasz płytkę szklana na silikon i gitana

tylko musisz opróżnić pojemnik i odtłuścić miejsce klejenia spirytusem


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam szukam szukam,jakiejs ładnej uzywki: ebay, gumtree, aquarist-clasified.:wallbash:

jest kilka, zlozyłem oferty czekam na odpowiedzi.

zakleiłem róg duck-tape'em na sztuke, moze nie puści az znajdzie sie nowy baniaczek w okolicy.

trzymajcie kcióki zeby nie zamoczyło mi salonu.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

no stary :)

100 L i szukasz na ebay ??? czy gdzie tam :wallbash:

:scooter: i do szklarza albo sklep zoologiczny i wymian a nie czekanie tu niema co czekać

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam wyjscia, dzis wyjezdzam na kilka dni... niech sie dzieje wola nieba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.