Skocz do zawartości
seb

II letni zlot morszczaków na Kaszubach

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś tak wyszło że przez ubiegłorocznych uczestników zostałem poproszony o ogarnięcie w tym roku również takiego luźnego zlociku, więc jeśli jest chęć w narodzie to czemu nie :)

No więc podzwoniłem dziś, popytałem i w sumie wszystko wiem. Mianowicie, od ubiegłego roku nie zmieniły się ceny, możliwe że coś się zmieni od czerwca, ale póki co nic dokładnie nie wiedzą, na dzień dzisiejszy ceny są bardziej niż przystępne, więc nawet jeśli wzrosną to nie będzie żadnej tragedii. Do wyboru są trzy rodzaje domków, YMCA, norwegi i szałasy, i do tego pokoje budynku hotelowym, są dwie opcje cenowe pokoji, z umywalką w pokoju i łazienkami na korytarzu, oraz full mega hiper wypas z łazienkami W ubiegłym roku mieszkaliśmy chyba wszyscy w domkach YMCA i te domki najbardziej polecam, są naprawdę cywilizowane, w miarę nowe i zadbane, w następnej kolejności polecam szałasy chyba, no i na końcu norwegi, nie znaczy to że szałasy czy norwegi są jakieś stare śmierdzące i zaszczurzone, są po prostu starsze od YMEK i tyle, ale spokojnie można się w nich wyspać, umyć czy upitrasić conieco, fajny jest jeden norweg 10 osobowy, ma wielki salon imprezowy z wielkim stołem i kominkiem Termin zlotu to 1,2,3 lipca, chociaż jeśli znajdzie sie ktoś chętny od czwartku to żaden problem. Każdy z chętnych osobiście dzwoni do ośredka, rezerwuje sobie lokum jakie chce, wpłaca zaliczkę itp, jedyną rzeczą jaką trzeba zaznaczyć jest to że chodzi o "zlot akwarystyczny", chodzi o to że jeśli wszyscy wezmą domki, żeby mogli nam dać w miarę blisko siebie, jeśli będziecie dzwonić do recepcji to odbierze albo Monika, albo Łukasz, dziś rozmawiałem z Moniką, jutro zadzwonię do Łukasza, więc będą wiedzieli o co chodzi. Plan zlotu to TOTALNY BEZPLAN, jako hasło zlotu proponuję długie, przeciągłe, leniwe "LUUUUUUZZZZZZ"... Totalny bezplan nie oznacza totalnego zalewania pały do nieprzytomności, awantur, chamstwa i ogólnie bydła, ja osobiście lubię się pobawić, nawet bardzo, ale przegiętej trzody robić nie lubię myslę że czas w piątkowy wieczór minie na powitaniach, uśmiechach, potem jakieś ognicho, rozmowy o naszych rafkach, może jakieś falszywe zawodzenia przy gitarce, kto nie wytrzyma tempa i nie daj Boże zaniemoże, pójdzie grzecznie lulu, bo u nas na Kaszubach panuje zwyczaj że "spity dodom"! Sobota rano śniadanko, potem tradycyjny już meczyk w siatę na odkacowanie, potem mamy kilka opcji, ja to bym chętnie pokazał tym którzy nie widzieli "Dom do góry nogami" w Szymbarku, wraz z całą okolicą, no i koniecznie przegoniłbym leniuchów po schodach na wieżę widokową na Wieżycy. Przypomniało mi się też że ostatnio poznałem przesympatycznego młodego człowieka, ichtiologa, pracuje gdzieś na kaszubach w takiej hodowli ryb, zajmuje się rozrodem od ikry do narybku naszych rodzimych ryb jeziorowych, powiem szczerze że arcyciekawa sprawa, przegadałem z nim z godzinę ostatnio, mogę w sumie do niego zadzwonić i zapytać czy by nas nie oprowadził. Myślę że sobotni dzień wypelni nam się dość szybko, a wieczorkiem mała powtórka z piątkowego wieczora. W niedzielę rano śniadanko, a potem to już jak kto woli, czy wyjazd, czy przekwaterowanie nad morze, czy cokolwiek innego. Oczywiście ten wstępny plan - bezplan może ulec zmianie z różnych względów, myślę że najważniejsze jest to żeby odpocząć, pośmiać się, nauczyć czegoś w fajnym towarzystwie, zobaczyć dawno nie widzianych kolegów, poznać nowych... Zlot z napiętym planem, prelekcjami, prezentacjami już mamy, to Milówka zimą, niech zlot letni upływa pod znakiem sielanki i kompletnego braku pośpiechu, kto wie, może stworzy nam się z tego cykliczna tradycja, zimą południe, latem północ Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich chętnych, tych z bliska i tych z daleka, z rodzinami i bez, jeśli macie daleko to skrzyknijcie się w kilku jednym autem, będzie i taniej i weselej myślę że Ci którzy byli w ubiegłym roku, nie żałują i w tym roku również wpadną, a byłoby fajnie gdyby przybyly również nowe twarze, a byłoby bardzo fajnie gdyby zechcieli nas odwiedzić przedstawiciele sklepów, administracji i moderatorni obu forów, niech ten weekend będzie weekendem bez bzdurnych podziałów i chorej konkurencji, wszak zimne piwko w czerwcowym słońcu nie może źle smakować

Dość biadolenia, to link do ośrodka :

http://www.wiezyca.gda.pl/#

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Seb, tym opisem to mnie przekonałeś :)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz, no nie widzę inaczej, pod Ciebie termin zmieniłem :) Michał powiem Ci tak, jeśli Ty nie zjawisz się na zlocie, to zlot zjawi się u Ciebie, nie wiem jak ogarniesz tyle ludków :)

Pozdrawiam

seb

ps. ogarnij południe i spakuj do woza :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W połowie czytania odpadłem bo literki się zaczęły mieszać,ale takiej imprezki zazdroszczę w takich warunkach.W Milówce to hotel dla koloni dzieci i nigdy prywatnie bym tam nie wrócił gdyby nie Morszczaki,ale kepingi,ognisko...to super sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale rozumiem że wpadacie z rodzinką? :wink

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jechanooo :)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno tyle naraz nie przeczytałem :)

Ja się piszę, 25 czerwca wesele to będzie moja podróż poślubna :), a weselna na pewno zostanie :)

Może wstępna lista:

1,2. sPRYTny + sPRYTna

3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem jak, nie wiem czym i nie wiem z kim, ale jedziem.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#344416 Tester :

tia, pomysl zajebiaszczy tylko skad ten urlop wziac :)

podpowiem "L4" tzn. u nas ta tak się nazywa, a jak w Londynie nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał o coś dopytać, o cokolwiek to mój numer 503 704 106

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprytny... jak będziesz dzieli wódkę na weselę to jedna dla gosci druga do bagażu.

Ja też będę...


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#344421 Tester :

kiflu lecisz ze mna do Londynu z powrotem na pare dni?

panowie... nie na forum:D


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisujcie się to zacznie się coś klarować.

1,2. sPRYTny + sPRYTna

3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde fest chętnie, ale właśnie rozpocząłem moją nową "skarbonkę", buduję ładne zaplecze dla mojego baniaka :) - przybliżę wymiary - 135 m2 użytkowej, parter, bez piwnic :)

Tester na pewno do was wpadnę - może na jesieni się uda, teraz w lato trochę ciężko będzie


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań biadolić, wsiadasz w pociąg, wysiadasz w Gdańsku, ktoś Cię odbiera i po problemie :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zlocie oczywiście będę - jedę razem z gardenem i z jazzzzdaa januszem ale potem szybciutko do domu wracam


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebus, a dlaczego temat założyłeś w dziale off-topic, a nie w dziale zloty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiem, zagapiłem się, przenoszę :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo zachęcający opis: dużo atrakcji turystycznych i kulturka :)

mozna kilka słów prosić nt pawilonu - czy daleko od domków sie znajduje?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez dolinke trzeba przejść, z górki i pod górkę po schódkach, jakies sto metrów może :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. sPRYTny + sPRYTna

2. Mr_Garden

P.S.

Kiflu czy szybko to się okaże hehe, bo nam się nie spieszy prawda Janusz :)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.