Skocz do zawartości
Wieczny

220L Na Słono

Rekomendowane odpowiedzi

No w sumie to przypomina mi to i to :question: jutro się temu przyjrzę dokładniej to będę miał większą pewność, dla pewności odsunę kawałek skały by był sam i nie stykał się z innymi kawałkami.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpowiem Ci, że to o wiele ciężej się wyrywa niż hydroidy. hydroidy rwiesz niemalże jak trawkę w porównaniu z tym. to możesz dłubać w skale nożem lub igłą a dalej będzie widać rurkę i jeżeli to pourywasz to nie odrasta tak jak hydroidy. jeżeli nawet się odrodzi to w małych ilościach. no i np moje krabiszony to spokojnie skubią...

ja obstawiam tą swoją "osiadłą meduzę" poczekaj kilka dni jeżeli na szybach pojawią się białe gwiazdki mikroskopijne to masz odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po powrocie do domu po przejażdżce na rowerach ze znajomymi postanowiłem sprawdzić sobie zasolenie, i co się okazało o 10 rano dolewałem 3L wody ro/di jak co dzień, i sprawdzam i mam 1,026 choć poziom wody jest taki sam jak był,mam kreskę na akwarium jak nie miałem skały i wtedy Refractometer pokazywał mi 1,024 tylko przed badaniem kalibrowałem go i oświetlenie nie świeciło się wtedy nad akwarium, i moje pytanie czy to może być przyczyna tego że nie sprawdziłem pierw wodą ro/di czy czymś innym?????


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś jest 7 dzień od włożenia skały do akwarium, w poniedziałek wlałem jedna ampułkę BioDigestu, parametrów nie mierzę bo nie mam kasy na razie na nie.

obraz001de.jpg

Uploaded with ImageShack.us

obraz011ree.jpg

Uploaded with ImageShack.us

obraz012ge.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Dziś podczas robienia fotek usłyszałem w akwarium strzały :veryangry: podejrzewam modliszkę tylko nie wiem gdzie ona przesiaduje, macie jakieś sposoby by ja złapać nie widząc gdzie siedzi???


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strzały to raczej pistoletowa... poszukaj na forum ludzie pisali jak łapie się tego typu "zwierza" ty masz ułatwione o tyle, że mozesz wszystko wyjąc i włożyć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odwiedził mnie boft, przyjechał po modlichę :D i oczywiście przywiózł mi prezenty za co mu dziękuje :D

obraz018ot.jpg

Uploaded with ImageShack.us

obraz019e.jpg

Uploaded with ImageShack.us

obraz032uo.jpg

Uploaded with ImageShack.us


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

2 tygodnie temu dorzuciłem skały i w 2 miejscach wyszły takie same brązowe małe cosie zbite w grupce. Jak przyglądam się z bliska to wyglądają jak ukwiały stąd myślałem że to mała aiptasia.

Wygląda jak rurki puste w środku zwieńczone mackami jak u ukwiału.

Chyba trzeba będzie poczekać i zobaczyć co z tego będzie. W jednym miejscu trochę poobrywał je pustelnik. Skała odkupiona z działającego zbiornika, więc myślę, że gdyby z tego miała być jakaś plaga to już dawno by była. :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odwiedził mnie boft, przyjechał po modlichę :D i oczywiście przywiózł mi prezenty za co mu dziękuje :D

Dzieki za modliche :)

Co do szczepek nie wiem czy capnella nie jest jednak za mocno (za ciasno) przyczepiona ta gumka, bo patrzac na zdjecie wydaje mi sie ze przy gumce tracic zaczyna tkanke.

Spróbuj ja inaczej jakoś delikatniej przywiazac, moze żyłka... tak zeby przylegala do skaly a nie byla mocno doscisnieta.


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitan ja się upieram nad swoją teorią! to nic groźnego to tylko meduzy!

co do capnelli to fakt może lepiej odciąć jej ten obumarły kawałek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniaczek się rozkręca. Pogratulować!

Już nie mogę się doczekać kolejnej obsady...


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do przyczepiania zeszła mi w nocy z gumy i rano ją przyczepiłem na szybkiego, bo do pracy zaspałem ale musiałem ją przeczepić bo troszkę za mocno ją przyczepiłem, choć bardzo ładnie była napompowana zdjęcia poniżej teraz gumką ja delikatnie chwyciłem po środku tak że nie zejdzie tak wyglądała ściśnięta jak wróciłem z pracy.

obraz001nyy.jpg

Uploaded with ImageShack.us


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jej... jak ja bym chciala taka cudowna modliszke :thumbsup:


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś jest 14 dzień od startu akwarium, zaczyna być widać glony dość wyraźnie zaczyna się chyba na dobre proces dojrzewania :D no na tyle teraz tego dobrego, w piątek padła mi pompka JVP-102 oczywiście nie miałem w zastępstwie drugiej(bo po co),na dodatek dziś mi pompa do odpieniacza padła przebicie i prąd w wodzie :wallbash: mam nadzieję że to koniec tego złego, troszkę się zniechęciłem patrząc na ceny pompy do odpieniacza mojego, ale nikt nie mówił że początki będą łatwe na pewno nie zrezygnuje z baniaka :no teraz fotki jak wygląda akwa.

obraz002wr.jpg

Uploaded with ImageShack.us

obraz004o.jpg

Uploaded with ImageShack.us


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś jest 19 dzień

po małych problemach z pompą do odpieniacza wszystko wraca do normy,korale ładnie rosną Capnella już przyrosła ;) delikatnie, tylko dziwi mnie że jakoś dojrzewanie przechodzi dość łagodnie, brąz ze skały znika na jego miejsce powstaję fioletowa skała glony wapienne zaczynają mi porastać skały, syf ze skałek już też praktycznie znikomy jak tak dalej będzie za około 2 tyg. planuję wsypać żywy piasek i kupić testy, pojawiają się co chwile nowe rurówki dziś zaobserwowałem fioletowe :D pojawiły mi się tez apiatasie :realmad: są też takie białe rurki jakby Sycon i glony :D teraz dam ich fotkę.

obraz007ah.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Takich kiełków jest dużo.

obraz008zc.jpg

Uploaded with ImageShack.us


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 24 dniu postanowiłem wsypać piasek Bio Active Live Aragonite 9 kg lecz planuję jeszcze dokupić z 4kg, mam tez problem z ustawieniem pomp JVP-102 robią mi taki ruch wody że po pewnym czasie widać szkło a piach troszkę wiruje, nie wiem czy nie zmienić ich na JVP-101 jak myślicie?????????? a takie miałem wyniki testów przed wsypaniem piasku.

Zasolenie - 1,024

pH - 8 (Salifert)

NO3 - pomiędzy 25-50 (Salifert)

NO2 - 0,1 (Salifert)

Fotki robione po zgaszeniu światła.

obraz003pj.jpg

Uploaded with ImageShack.us

obraz004yc.jpg

Uploaded with ImageShack.us


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuj z ustawieniem pomp, skieruj je bardziej ku powierzchni lub w stronę szyb. Przyjdą zwierzaki to zobaczysz, czy cyrkulacja nie jest za mocna, IMHO przy gołych skałach trochę za wcześnie na wymianę.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 30

Wczoraj dotarły do mnie nowe szczepki korali Sacro,Zao,Grzybki, nie stety po nocy igła odczepiła się od skały i grzybek mi znikł gdzieś, natomiast gdy po pracy chciałem poprawić grzybka jednego prąd wody porwał mi go i wpadł do Palythoa i natychmiast się zamknął z grzybkiem :/ a gdy wróciłem to grzybka nie widziałem, oświetlenie świece już normalnie 11h na dobę, mam też coraz więcej apitazi :realmad: parametry są coraz lepsze dziś z testów otrzymałem takie wyniki:

Zasolenie - 1,024

pH - 8

NO3 - 25

NO2 - 0

Już zaczynam po woli myśleć o kupowaniu obsady tylko nie wiem jaka ekipę kupić ślimaki na pewno (tylko nie wiem jakie jeszcze) ale czy brać kraby??? dojrzewanie dość łagodnie przeszło nie było glonów, na pewno będę musiał kupić 2x Wudumari bo apitazie zaczynają się pojawiać.Kilka fotek jak wyglądają zwierzaki.

obraz014j.jpg

Uploaded with ImageShack.us

obraz017gu.jpg

Uploaded with ImageShack.us

obraz053i.jpg

Uploaded with ImageShack.us

obraz057jv.jpg

Uploaded with ImageShack.us

obraz022jv.jpg

Uploaded with ImageShack.us

obraz058k.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Czy te na zdjęciu to nie są jakieś filtratory ??????????

obraz047ai.jpg

Uploaded with ImageShack.us


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 40

W czwartek dotarły do mnie trzy nowe szczepki korali Clavularia, Xenia, Pseudogorgonia, wszystkie korale pompują się ładnie z czego jestem bardzo zadowolony. W tym tygodniu mam zamiar wybrać się na pierwsze zakupy i zakupić jakieś ślimaki (może krewetki) by powoli zaludniać chodzącymi istotami akwarium :yes Podmianek jeszcze nie robiłem i na razie nie będę robił co najmniej przez 3-4 tyg. dam jeszcze czas świeżemu systemowi. Od dziś stosowanie bakterii zostało wydłużone co 2 tyg. ampułka BioDigestu.

Parametry:

Zasolenie - 1,024

pH - 8

NO2 - 0

NO3 - 10-25

Fotki nowych Korali.

obraz010h.jpg

Uploaded with ImageShack.us

obraz015o.jpg

Uploaded with ImageShack.us

obraz017b.jpg

Uploaded with ImageShack.us


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do poprzedniego postu (teraz zauważyłem):

Te na zdjęciu, to gąbki filtrujące - są ok. http://pl.reeflex.net/tiere/2215_Sycon_sp..htm

Staraj się robić zdjęcia bez lampy, przy naturalnym oświetleniu od lampy akwariowej. Będą lepiej wyglądały. Pochwal się też, jak teraz wygląda całe akwarium. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mogę się dogadać z moim aparatem próbuje tak i siak ale nic :realmad: chyba będę musiał pomyśleć o nowym. Zdjęcia całego akwa zrobię i wrzucę jutro bo dziś już nie dam rady.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się dowiedzieć czy jak piasek będę odmulał z akwarium by usunąć osad z niego to po wyczyszczeniu od razu się wsypuję go z powrotem??? i w czym mam płukać ten piasek w RO???

Krewetki co kupiłem w tamtym tygodniu wykosiły mi wszystkie apitazie :thumbsup: jakie widziałem,jedna nawet przeszła wylinkę bo dziś znalazłem starą powłokę, ślimaki dzielnie czyszczą szybę tylko jeden coś od 2 dni nie chce się ruszyć z miejsca mam nadzieję że nie padł.

Testy:

Zasolenie - 1,024

pH - 8

NO2 - 0

NO3 - 5-10

W tym tygodniu mam zamiar dołożyć do akwa kilka korali, nie stety na razie fotek nie będzie bo aparatu nie posiadam jedyny to w tel.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz najpierw przepłukać w RO, a ostatnie płukanie w wodzie z podmianki, żeby nie było skoku zasolenia. Zamiast odmulania może warto wpuścić jakąś babkę kopiącą albo ślimaka kopiącego (np. Babylonię - http://pl.reeflex.net/tiere/1151_Babylonia_sp..htm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem zakupić sobie Signigobius biocellatus podoba mi się i nie robi aż takich wykopalisk jak inne babki tylko ciężko zdobyć ją, przynajmniej u mnie.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co to za skaly bo wygladaja jak dla mnie na bardzo slabe jakosciowo


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skała zakupiona z reefshopu, zdjęcia są kiepskie i dlatego ci się tak wydaje.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.