Skocz do zawartości
rozdam

Jak odróżnić tuf od skały

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś mi może wytłumaczyć jak rozróżnić tuf od skały? Czy mokra skała bez glonów (taka czysta) jest martwa czy żywa - jak odróżnić? Pomóżcie pls bo sam nie potrafię tej zagadki rozwiązać.


1000l, HQI 2x250 + 2xT5 blue,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz zdjęcia ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawta link bo nie działa :) ",tu" się dokleiło :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#350462 MAREK75 :

Witam to co masz w baniaku to napewno nie tuf, http://www.zgapa.pl/zgapedia/Tuf_wulkaniczny.html,tu masz troche o tufie ,pozdrawiam i cierpliwości ,:)

a tuf wapienny i wulkaniczny to to samo?


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mnie troszkę uspokoiłeś, ale jak jest bez nalotu to może być żywa czy raczej martwa? strasznie woda zmętniała po wrzuceniu żywego piachu... tutaj foty po wyjęciu skały, do wiaderka 25kg wchodzi średnio ok 20kg, więc waga i porowatość wydaje się być ok:)

6564-skała.jpg

Znalazłem jeden dziwny kawałek z zielonym glonem, po rozbiciu ma pełno dziurek które łatwo się zcierają (bardzo miękka struktura, zamienia się w miazgę), zajmuje pół wiaderka i waży 10kg, jest porowata na zewnątrz. Co to jest?

6564-inna skała.jpg6564-inna skała2.jpg6564-inna skała3.jpg


1000l, HQI 2x250 + 2xT5 blue,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś nie tak ,zdjęć niema ,nie można rozpoznać ,wcześniejsze zdjęcia za duża rozdzielczość ,tuf wapienny to przeważnie w malawi i odrazu widać ,ja wężmiesz do ręki to ciężkie kawałeki ,może być porośnięty ,ale odrazu załważysz różnice,


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest skala tuf ma bardziej jednolita strukture

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za off top, ale zeby zalac 1000l i nie umiec odróżnić tufu od zywej skaly???


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rozdam

Nie używaj polskich liter w nazwach plików/zdjęć. Dlatego nie wyświetla się powyższy link.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuf jest zdecydowanie inny bez problemu idzie go rozpoznać nawet jak zajdzie życiem.

Zobacz sobie w googlu jak tuf wygląda i mimo wielkiej porowatości jest ciężki a napełniony wodą już wogóle.

Miałem tuf w malawii i dalem kiedys 1 tuf to morskiej, jakoś ciężko było mu zajść zyciem i po paru miesiacach wyleciał gdyż zbierały sie na nim glony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć najłatwiej rozpoznać po rozbiciu więc powiedzcie czy tuf wapienny ma jednolitą masę, a skała otworki we wnętrzu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądam te tufy na google i już sam zgłupiałem - to jak porowaty, w miarę lekki, ale zbity w przekroju a na zewnątrz trochę przypominający pumeks - to jakiś mutant czy skała?

a co sądzicie o tym: http://allegro.pl/skala-30-kg-i1595715436.html

jest to martwa skała? czy ona kiedykolwiek będzie żywa, czy tylko obejdzie glonami? jak odróżnić martwą (ożywioną) skałę od żywej skały?


1000l, HQI 2x250 + 2xT5 blue,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zwrócenie uwagi na ogonki przy nazwach pliku, a więc prezentuje foty6564-inna skala1.jpg6564-inna skala2.jpg6564-inna skala3.jpg6564-skala.jpg


1000l, HQI 2x250 + 2xT5 blue,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co powiecie na temat tej skały?


1000l, HQI 2x250 + 2xT5 blue,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko coś powiedzieć. Teoretycznie ładna, ale ... trzeba wziąć do ręki. Musi być LEKKA. jeśli nie jest to ze zdjęcia przypomina mi kalcyt, czyli wytrącony kwaśny węglan wapnia wydobywany w jaskiniach.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...lekks - pojęcie względne do wiaderka po soli wchodziło średnio ok 20kg.


1000l, HQI 2x250 + 2xT5 blue,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta druga wygląda tak jak poniżej, zastanawia mnie jej zbita kontrukcja od odłupanej części - jest drobno porowata, ale nie ma takiej ilości dziurek (są tylko ślady na strukturze po otworach. Czy skała bez względu jak ją odłupiemy ma wyglądać jak pumeks, czy ma pewną strukturę ułożenia tych otworów np wzdłuż lub w poprzek?

6564-img_0690.jpeg6564-img_0691.jpeg6564-skala.jpg


1000l, HQI 2x250 + 2xT5 blue,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#351576 rozdam :

a co sądzicie o tej skale? http://allegro.pl/skala-30-kg-i1595715436.html

Za darmo i do malawii.

Jeśli dla niego to porowate jest to nie mam pytań :)

Jeśli twoja stopka jest realna, twoje pytanie jest realne no i chcesz przyciąć te 300zl to rownież jakoś nie realne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdam jakie zrodlo i jak kupiles skale zamiast robic podchody. Pytasz od kilku dni w roznych tematach o to samo. Prosze badz szczery.

Srodowisko akwarystow jest bardzo specyficzne i zazwyczaj wiado skad gdzie i jak. Wierz mi.. gdzie kupiles?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo chce wiedzieć na co mam zwracać uwagę. Pokazuje zdjęcia tego co kupiłem i proszę was o opinię. Czy to takie trudne żeby na podstawie zdjęć wydać opinie na temat skały? Jeśli źródło zakupu jest najważniejsze to do bani taka wiedza bo zawsze oszust może mieć dobry towar, a ten co miał dobry towar może mieć nagle szit - patrz pompy aquamedic 10 lat temu niemieckie i teraz chińskie, niczym nie różniące się od Halilea która to nawet dla nich produkuje:) Pomożecie nowemu, czy nie?


1000l, HQI 2x250 + 2xT5 blue,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, trudno na podstawie zdjęć! Trzeba wziąć do ręki.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.